KFPP - OPOLE 2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: karen »

Polecam Instastory Sławka, fragmenty imprezy festiwalowej, z Krzywym i Ostrowską :D
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: niuto »

Myślę, że czasy się zmieniły i dziś ciężko będzie organizatorom festiwali przyciągnąć ogromną widownię z kilku powodów. Kiedyś Sopot i Opole to były prawdziwe święta piosenki. Dziś co rusz, szczególnie w okresie wiosenno-letnim w TV transmitowane są różnego rodzaje koncerty i gale. Na wszystkich rotują wciąż te same osoby z tymi samymi piosenkami - wałkowanymi od lat przebojami lub sezonowymi hicikami. Ci sami artyści z tymi samymi piosenkami pojawiają się później na scenie Opola czy Sopotu - nie ma efektu zaskoczenia. Warto byłoby przedsięwziąć radykalne kroki. Nie promować sezonowej radiowej sieczki, a organizować takie koncerty jak wczorajszego wieczoru, zwrócić się ku polskiej klasyce i zadbać o poziom artystyczny. Owszem, niech festiwal łączy pokolenia, niech udział wezmą młodzi artyści, ale niekoniecznie występując ze swoim miałkim repertuarem, a mierząc się z piosenka poetycką np. Może i nie przełożyłoby się to na zwiększenie oglądalności, ale na odbudowanie prestiżu na pewno. Taki festiwal nie musi na siebie zarabiać - on ma pełnić rolę kulturotwórczą.Prywatna stacja jak Polsat niech sobie zaprasza Zenka i Sławomira - ale promowanie ich na kultowym opolskim festiwalu to profanacja.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Piter »

endeven pisze:Uniatowski wow. Niesamowicie brzmiał, rzeczywiście były momenty, że dotykał Zbyszka.
Zalewski klasa. Tak właśnie robi się prawdziwe własne interpretacje. W końcu w końcu Dziwny jest ten świat zabrzmiał inaczej.
Zalewski fajny. Ale czemu dziś wszędzie czytam że dokopał PiSowi a nie że dobrze zaśpiewał?
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Nuklodem »

Piter pisze: Zalewski fajny. Ale czemu dziś wszędzie czytam że dokopał PiSowi a nie że dobrze zaśpiewał?
Tak samo jest z Edytą :( nagranie gdzie Edyta spoliczkowała Donatana ma już prawie 600 tys. wyświetleń. A co z fenomenalnym występem, cudowną interpretacją, tak zaśpiewać mogłaby na każdej scenie świata. Była zwierzęciem scenicznym, nawet nie chodzi o genialny głos czy potężne góry, ale charyzmę :edi: podpaliła scenę!!!

Wczorajsze wykony innych artystów były fantastyczne. Majewska, Celińska, Uniatowski, Piekarczyk, Lampert, Kortez i wielu innych. W końcu porządny koncert w TV.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

W ogóle coś podejrzana sprawa z tą ilością wyświetleń filmiku w którym Edyta policzkuje Donatana. Filmik w 1 dzień zebrał ponad 600 tys. wyświetleń i nie pojawił się na karcie na czasie? Zaskakująca jest też bardzo mała liczba polubien i komentarzy pod filmem w stosunku do tego ile ma odsłon. Dla mnie to jakaś ściema a te wyświetlenia są kupione ale oczywiście mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Steffie »

Filmik byl pewnie wklejony na roznych portalikach, wiec nabijalo wyswietlenia, ale komentarze robiono pod artykulami.
Na Temat podejmuje ten watek i dosc jasno opisuje ten incydent:
http://mobile.natemat.pl/240591,edyta-g ... lo-rozmowa
To juz poszlo w eter wszedzie, wiec nikt juz nie mysli o piosenkach.
Ze tez to zawsze Edycie przytrafiaja sie jakies aferki.. Ale ten Donatan to jednak burak. :roll:
http://party.pl/newsy/donatan-tlumaczy- ... 115042-r1/
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: ray »

Grzegorz pisze:Jakiś link do Andromedy z Opola?? Byc może TVP jeszcze wrzuci... :?
-> Andromeda

W niedzielę minęło dokładnie 80 lat od urodzin Violetty Villas - tym bardziej wypadało, by chociaż jedna jej piosenka pojawiła się w koncercie "Piosenka jest dobra na wszystko". A tak wyszło na to, że już kompletnie o niej zapomniano... Edyta mogłaby oprócz Co mi Panie dasz zaśpiewać jeszcze Do Ciebie mamo - byłby to piękny hołd dla VV w dniu jej 80 urodzin.

Obejrzałem wywiad z Gadomskim i nie mogę uwierzyć, że on mówi to wszystko na serio - według niego, w konkursie Premier najlepsze były piosenki Rubika i K.A.S.Y., a największą gwiazdą tegorocznego festiwalu był Krzysztof Krawczyk. :lol3:

Odnośnie do słabej oglądalności... W zeszłym roku koncert jubileuszowy Maryli oglądało ponad 3,4 mln widzów (chociaż ona sama i Kurski podają, że to było 5,5 mln), a w tym roku najwyższy wynik to już tylko 2,6 mln widzów (koncert "Od Opola do Opola"). Czyli po prostu w przyszłym roku musi być więcej Maryli. :PP
Love2Love 1990-2016 pisze:Filmik w 1 dzień zebrał ponad 600 tys. wyświetleń i nie pojawił się na karcie na czasie?
W tej chwili jest już 834 tys. wyświetleń. Filmik, na którym Edyta policzkuje Donatana, w ciągu zaledwie 28 godzin odtworzono więcej razy niż klip do On the run przez prawie 7 lat. :shock:
I karta na czasie nie wiąże się tylko z liczbą wyświetleń:
You Tube pisze:Wybór filmów na karcie Na czasie jest wynikiem uwzględnienia wszystkich tych czynników. Aby to osiągnąć, bierzemy pod uwagę wiele sygnałów, takich jak:
- liczba wyświetleń,
- tempo wzrostu liczby wyświetleń,
- skąd pochodzą widzowie (wliczamy odbiorców spoza YouTube),
- czas, jaki upłynął od opublikowania filmu.
Łączymy te sygnały, aby utworzyć listę filmów, które ukazują, co się dzieje w YouTube i na świecie. Oznacza to, że film, który miał najwięcej wyświetleń danego dnia, nie musi znaleźć się na pierwszym miejscu na karcie Na czasie, a filmy z większą liczbą wyświetleń mogą być wyświetlane pod tymi, które mają ich mniej.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Robik »

Oj, pocisnęła nieziemsko na koncercie :o .
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Sebuch »

Kapitalny występ Edyty. Światowa klasa, miazgaaaa! I wykonanie całkiem inne od poprzednich (aranż, wokalizy, budowanie napięcia, mniej rocka). I te wyśpiewywane "by ukoić żaaaaaaal". Cudo!

Jest magiczna.
Wygląd ZNIEWALAJĄCY. I to spojrzenie, ta głębia.

No i świetnie, że z owacjami na stojąco. Miło, że jako jedyna mogła sama siebie zapowiedzieć i przywitać się.

Rzeczywiście, przyznaję, poziom koncertu naprawdę bardzo wysoki.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:
W niedzielę minęło dokładnie 80 lat od urodzin Violetty Villas - tym bardziej wypadało, by chociaż jedna jej piosenka pojawiła się w koncercie "Piosenka jest dobra na wszystko". A tak wyszło na to, że już kompletnie o niej zapomniano... Edyta mogłaby oprócz Co mi Panie dasz zaśpiewać jeszcze Do Ciebie mamo - byłby to piękny hołd dla VV w dniu jej 80 urodzin.
Ciężko, żeby tak każdemu wielkiemu i mniejszemu artyście hołdowano przez 3 dni, wiele jest tych jubileuszów i rocznic, więc nie da się chyba upchnąć wszystkiego.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Sebuch »

Wow! Występ niedzielny Edyty w przeciągu 3 dni ma na youtubie już ok. 250.000 wyświetleń! :) Dobry wynik, szczególnie jeśli chodzi o wykon live z festiwalu.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: MacLean »

Kamui Shiro pisze:Ciężko, żeby tak każdemu wielkiemu i mniejszemu artyście hołdowano przez 3 dni, wiele jest tych jubileuszów i rocznic, więc nie da się chyba upchnąć wszystkiego.
Wystarczyło wywalić Sławomira i skrócić taśmy Krawczyka, a znalazłoby się miejsce dla Villas i German :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: KrzysiekF »

Dobre występy Zalewskiego, Zawiałow, Korteza, czy Jazz Band Młynarski procentują.

Na iTunes wszystkie albumy w 20 najczęściej pobieranych. W sklepach też ponoć poruszenie na Krzysia :)
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: Robik »

Mógłby ktoś umieścić na youtube występy w jakości HD:
Alicji Majewskiej,
Rafała Brzozowskiego "Wielka woda",
Marka Piekarczyka "Jestem kobietą" i Kasi Kowalskiej "Zawsze tam gdzie ty" w 1 pliku
Byłbym wdzięczny :).
barth
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2018, 14:02
Lokalizacja: Polska

Re: KFPP - OPOLE 2018

Post autor: barth »

Rewelacyjnie wypadła co tu gadać, w takim repertuarze Edyta miażdży, widać że ostatnio bardzo pracowała nad głosem.

Uniatowski jak wierna kopia Zbyszka :shock: ,Kasia Kowalska wzruszający, emocjonalny występ, Alicja Majewska - klasa.
Nie podobało mi się wykonanie "Dziwny jest ten świat" Krzyska, przearanżowane coś.
ODPOWIEDZ