Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Ja bym chciał, żeby występ w Opolu i skandale wokół Andromedy w ostatnim miesiącu wpłynęły znacząco na zmartwychwstanie zainteresowania piosenką. Mogę? :d
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

Sebuch pisze:Tak to przynajmniej od roku znamy "Andromedę".
Dopiero od pół roku z hakiem. :)
Faktycznie to jest dziwne, że ten cały pomysł Donatana na płytę z różnymi wokalistkami nie wypalił (a przecież zespołowi Pectus udało się zrealizować taki album - "Kobiety"). Oprócz Andromedy jeszcze Łowcy gwiazd Cleo to była piosenka, która pierwotnie miała znaleźć się na płycie Donatana.
Pod koniec maja ukazał się singiel Alicji Ruchały, Living my life, który też wyprodukował Donatan, możliwe, że ten utwór-koszmarek też należałoby zaliczyć do tego projektu.
Pod koniec października Bartosz Pańczyk opublikował w "Fakcie" artykuł, że Agnieszka Chylińska jest bardzo rozgoryczona, bo nagrała z Donatanem piosenkę, ale on nie chce zrobić do niej teledysku, dlatego że po nakręceniu spektakularnego klipu do Andromedy teraz musi już ciąć koszty. B@r, gdzie jest ten spektakularny klip do Andromedy i gdzie jest piosenka Chylińskiej? :hellobaby:
I pamiętacie, jak pisano o współpracy Donatana z Lewandowskim? Nie wiem, czy cokolwiek z tego wyszło. Teraz, po aferze z łapaniem Edyty za tyłek, Lewandowski może tym bardziej nie chcieć mieć z Donatanem nic wspólnego - ze względów wizerunkowych.
Kamui Shiro pisze:Ja bym chciał, żeby występ w Opolu i skandale wokół Andromedy w ostatnim miesiącu wpłynęły znacząco na zmartwychwstanie zainteresowania piosenką. Mogę? :d
Naprawdę? Przecież to taka przeciętna piosenka. Zastanawiam się, czy Edyta, kiedy miała ostatnio okazję spotkać się w Krakowie z Majewską, Sośnicką, Frąckowiak i Banaszak, może usłyszała od którejś z nich: "Dziewczyno, jesteś jeszcze młoda, piękna, jesteś w świetnej formie wokalnej, tylko czemu nagrywasz takie słabe piosenki, jakieś Druhu leć, bądź, kim chcesz, co to za g*wno?". ;-)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Flux »

Zmartychwstanie zainteresowania piosenką? Dobrze, że wyrwała ją Donatanowi? Przecież ten kawałek jest bardzo niskiej wartości artystycznej. Świat muzyki nic nie zyskał na przyśpieszonej premierze. Tylko Edyta będzie miała co katować na imprezach plenerowych przez najbliższe dwa lata.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

No tak, bo ktoś tu decyduje, co jest godne artystycznie, a co nie zainteresowania ;) Świat muzyki to trochę zbyt patetyczne określenie względem radiowego, krajowego popu. Andromeda jest przebojowa, mi osobiście się podoba, choć nie sikam. Dlaczego mam sobie nie życzyć większego popytu na ten utwór?
Te wszystkie panie, które wymieniasz, Ray, aktualnie nie są szerszej publiczności znane z żadnego nowego kawałka. Andromeda miała szanse przebić się do głównego nurtu i nawet do pewnego stopnia to wykorzystano... Zabrakło dobrego teledysku i jeszcze bardziej dopracowanej promocji.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Flux »

Widocznie Andromeda wcale tak przebojowa jak myślano nie jest. Nie namieszała na listach przebojów, nie wzbudziła większego zainteresowania. Zestawienie Górniak-Donatan nie chwyciło komercyjnie, a już na pewno artystycznie niewiele wniosło. Połączenie zagubionej diwy-legendy i wziętego producenta-seksisty nie przyniosło oczekiwanych fajerwerków. To taka pioseneczka na jeden, dwa sezony. Będzie idealna na koncerty Lata Zet (po tych występach może lekka rezurekcja nastąpi). Oczywiście źle poprowadzona promocja a właściwie totalny jej brak odebrał potencjalnej uwagi, ale to już typowe działanie Edyty i akurat żadna większa strata dla słuchaczy :wink:
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

A ja tam "Andromedę" bardzo lubię :) Co oczywiście nie zmienia faktu, że wolę Edytę w lirycznych, balladowych utworach.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Flux pisze:Widocznie Andromeda wcale tak przebojowa jak myślano nie jest. Nie namieszała na listach przebojów, nie wzbudziła większego zainteresowania. Zestawienie Górniak-Donatan nie chwyciło komercyjnie, a już na pewno artystycznie niewiele wniosło. Połączenie zagubionej diwy-legendy i wziętego producenta-seksisty nie przyniosło oczekiwanych fajerwerków. To taka pioseneczka na jeden, dwa sezony. Będzie idealna na koncerty Lata Zet (po tych występach może lekka rezurekcja nastąpi). Oczywiście źle poprowadzona promocja a właściwie totalny jej brak odebrał potencjalnej uwagi, ale to już typowe działanie Edyty i akurat żadna większa strata dla słuchaczy :wink:

Raczej już z tym nie wystąpi...

Nie wiem, kto oczekiwał fajerwerków, ja się spodziewałem niczego sobie pioseneczki i nie zawiodłem się 8) Moim zdaniem fajnie odświeżyło repertuar diwy. Nie wyobrażam sobie, żeby miała teraz nie mieć tej piosenki na ostatnie występy. Jestem zdania, że to najbardziej przebojowy utwór diwy od 15 lat. A że nie został wielkim przebojem - cóż, na to już składa się wiele różnych czynników i to niekoniecznie wina muzyki czy tekstu.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Katarzynaa »

A ja chyba się nie znam totalnie na takich występach bo np. nie rozumiem dlaczego Edi nie śpiewa on the run, sens is i innych piosenek z MY? To dobre utwory, klimatyczne. Albo nie wróci do starych utworów które nie były katowane nigdy jak love is a lonley game? Tym ostatnim wyprzedziła wg mnie gwiazdę amy. W takich klimatach jej bardzo dobrze. Porównajcie sobie Edzi love is a lonley game do lov is a losing game amy :shock:

:?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Flux »

Ta piosenka wcale nie odświeża repertuaru diwy. Edyta mówiła o niej, jakby wywracała jej zawodowe emploi do góry nogami. To całe zdziwienie, że jej publiczność ciepło przyjęła utwór który pokazuje ją w innym świetle... Tyle zamieszania z tym całym wyrywaniem, bo niby jest tak bliska jej sercu i wrażliwości. Donatan oddał bo nie mógł nie oddać widząc jak bardzo Górniak się z nią zżyła. Niestety to utwór jakich wiele, nie jest ani oryginalny ani dobrze napisany. Nie eksploruje terenów, których Edyta by wcześniej nie zwiedzała. Wbrew pozorom i szumnym zapowiedziom. Jest po prostu współcześnie wyprodukowana.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Te wszystkie panie, które wymieniasz, Ray, aktualnie nie są szerszej publiczności znane z żadnego nowego kawałka.
Ale to nie ma znaczenia. Oglądałem dzisiaj koncert "Tribute to Wodecki", przedwczoraj koncert "Piosenka jest dobra na wszystko" w Opolu, i na obu słyszałem mnóstwo świetnych, ponadczasowych piosenek, również w wykonaniu tych artystów, którzy już od dawna nie mieli przeboju. W porównaniu z nimi Andromeda jest słaba.
Kamui Shiro pisze:Jestem zdania, że to najbardziej przebojowy utwór diwy od 15 lat.
Naprawdę uważasz, że Andromeda jest bardziej przebojowa niż To nie tak jak myślisz, Teraz-tu, Nie zapomnij i Your high?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kamui Shiro »

Tak, moim zdaniem jest bardziej zwarta i gotowa ;) Utwory, które wymieniasz, są mniej wyraziste w moim odczuciu, jakby niedociągnięte. To są bardzo subiektywne wrażenia, co komu się podoba i co uznaje za przebojowe, więc nie rozumiem, po co się znowu o to spierać. Nie ma co też poniżać standardowej piosenki z 2017 roku przez porównanie z największymi hitami sprzed kilkudziesięciu lat, naprawdę. Wszystko się zmieniło. Andromeda jest natomiast świeżą propozycją i dowodem na to, że artystka umie się odnaleźć w nowych czasach i chce w nich działać na aktualne konto.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

Katarzynaa,
z "On the run" Edyta występowała często.
Z tego co tak teraz na szybko kojarzę... Można było usłyszeć (i zobaczyć w TV) na koncercie z okazji 40. urodzin w HBO, podczas Lata ZET i Dwójki w Zielonej Górze, podczas Lata ZET i Dwójki w Wawie (Wianki nad Wisłą).

Śpiewała też podczas: gali Kobiety Kobietom w ubiegłym roku, podczas trasy Love to Love (np. w Kielcach, Płocku czy Łodzi), podczas otwarca kasyna w Łodzi w 2012 r., podczas występu w Koninie w Domu Kultury w 2014 r. itp.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Katarzynaa »

Sebuch pisze:Katarzynaa,
z "On the run" Edyta występowała często.
Z tego co tak teraz na szybko kojarzę... Można było usłyszeć (i zobaczyć w TV) na koncercie z okazji 40. urodzin w HBO, podczas Lata ZET i Dwójki w Zielonej Górze, podczas Lata ZET i Dwójki w Wawie (Wianki nad Wisłą).

Śpiewała też podczas: gali Kobiety Kobietom w ubiegłym roku, podczas trasy Love to Love (np. w Kielcach, Płocku czy Łodzi), podczas otwarca kasyna w Łodzi w 2012 r., podczas występu w Koninie w Domu Kultury w 2014 r. itp.
O kurcze nie wiedziałam. To czemu ma tak mało wyświetleń na yt? :(
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Sebuch »

barth
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2018, 14:02
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: barth »

Trochę mi przypomina Lunatique, jest jednak bardziej taneczny. Świeże brzmienie, łagodny głos z mocniejszym akcentem na koniec tylko ten teledysk... na pierwszy rzut oka jak jakiś fanmade dla tej piosenki.
ODPOWIEDZ