Dawid Podsiadło

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: karen »

Dawid odebrał wczoraj POTRÓJNĄ PLATYNE, i zapowiedział roczną przerwę !
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Angie29 »

Bardzo dobrze mimo że do niedawna słuchałem jego twórczości to ileż można słuchać tych jego smetow .....przerwa może dobrze mu zrobi
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: endeven »

nowy utwór, nowa piosenka
małomiasteczkowy -> https://www.youtube.com/watch?v=X2XWBcd5jn0

mysle, że pozamiata znowu.

Nie jestem super fanem Dawida, ale to jest naprawdę świetne. Zderzenie tego tekstu i klipu - dziesiątka.
Muzycznie w końcu więcej werwy, więcej wigoru, więcej luzu. Czuję odwołania i do lat 80 i do 90 w pewnym stopniu. Bardzo tak.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: ray »

Ta piosenka na pewno będzie hitem. Od razu zaczęły ją grać: i Trójka, i Eska, i Radio Zet, i RMF.
Na YouTube po zaledwie 18 godzinach od premiery już jest ponad pół miliona wyświetleń.
To będzie taki hit jak Trójkąty i kwadraty czy W dobrą stronę, a może i nawet większy, bo melodia jest bardziej nośna. Klip genialny, podpis na końcu "Dawid, ogrodnik" przegenialny. :lol3: Kompozycja - bardzo dobra, tekst - tylko średni, bo zwrotki są super, ale już refren jest trochę niedorobiony. Produkcja, aranżacja mi się podoba, z jednym zastrzeżeniem - motyw "u u u u u u...", który pojawia się po raz pierwszy już na samym początku, jest durny - gdyby go nie było, piosenka byłaby jeszcze lepsza. :)
Widzę, że ten singiel to już nie jest produkcja Kondrackiego. Małomiasteczkowego wyprodukował sam Podsiadło razem z Bartkiem Dziedzicem, producentem m.in. "Grandy" Brodki.

Ja też nie jestem wielkim fanem Dawida, on kojarzy mi się trochę ze smęceniem, ale mam szacunek do niego jako artysty. On bardzo mądrze prowadzi swoją karierę. Dawno temu, jesienią 2013 byłem na jego koncercie. Pamiętam, że przed wejściem jakieś dziewczyny dały mi wycięty z papieru trójkąt, a mojemu towarzyszowi kwadrat, i powiedziały: "Podnosimy na Trójkąty i kwadraty!". Jak to usłyszałem, to się tak zacząłem śmiać, że i one zaczęły się śmiać. :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Kamui Shiro »

No nie wiem.

Hit może i będzie, bo chłopak wpisuje się w potrzeby pophipsterii. Mnie się ten kawałek nie kupił.
Tekst wydaje mi się durny okropnie, dużo bardziej niż celowe zapewnie u-u-u-u.
Co to za stereotypy z małomiasteczkowością?
Czy on kiedykolwiek miał coś wspólnego z narkotykami, że opowiada sobie i słuchaczom bajki, że w wielkim mieście sypie się kreski? Wszędzie sypie się kreski, na prowincji to dopiero.
Według mnie to jest obraźliwy utwór.
Muzycznie bardzo mdły. Refrenem można sobie d... wytrzeć, ale papier toaletowy z makulatury będzie zdrowszy i lepszy.
http://www.eska.pl/news/dawid_podsiadlo ... owy/153451 - może to miało mi coś wyjaśnić, ale wyjaśniło tyle, że mam dość tego faceta na jakiś czas.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: DeathlySilence »

Dawid jako artysta jest nietuzinkowy. Taka sama jest jego osobowość i aparycja. :)

Pięknie nam dojrzewa młodzież, która nie zaznała uroków komunizmu - dzieci pierwszej i drugiej fali demokracji (III i !V RP). Jest jeszcze szansa dla Polski. ;-)

ONET Rano "Małomiasteczkowy" - wywiad.

Boshe spraw by TAKA i równie dobra MUZYKA pojawiała się w radiach komercyjnych, wypierając syf z eteru.

Kamui Shiro, lewatywa, maść na ból pupki? <sexy pielęgniarka>

P.S. Dawid kocha DRZEWA jak Nasza :edi: <3
Dwa średniej wielkości zdrowe drzewa zaspokajają roczne zapotrzebowanie na tlen jednej dorosłej osoby.

Ścięte drzewa nie produkują tlenu.

Szanuj zieleń.

Dawid ogrodnik
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: dorota »

nie jestem jego fanem ale TEKSt świetny, troche refren mógłby być b.dopracowany ale co tam, nie czepiam się :)

oby więcej było takiej MUZY w radio... bo tego co teraz leci nie da się słuchać ... :roll:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Kamui Shiro »

DeathlySilence pisze:Dawid jako artysta jest nietuzinkowy. Taka sama jest jego osobowość i aparycja. :)

Pięknie nam dojrzewa młodzież, która nie zaznała uroków komunizmu - dzieci pierwszej i drugiej fali demokracji (III i !V RP). Jest jeszcze szansa dla Polski. ;-)

ONET Rano "Małomiasteczkowy" - wywiad.

Boshe spraw by TAKA i równie dobra MUZYKA pojawiała się w radiach komercyjnych, wypierając syf z eteru.

Kamui Shiro, lewatywa, maść na ból pupki? <sexy pielęgniarka>

P.S. Dawid kocha DRZEWA jak Nasza :edi: <3

Ile ty masz lat/ co brałeś rano, że uderzasz w kolejnym poście swoim (do mnie) w ton lubieżnej ofiary andropauzy?

Nie spodobał mi się tekst utworu, napisałem czemu i guzik innym do tego. Nie lubię takich tekstów, stereotypizowania. Po prostu. Od tego jest FORUM, żeby mieć/wyrażać/tolerować RÓŻNE opinie, a nie żeby ATAKOWAĆ innych za odmienne zdanie. Mnie nic nie boli, dziękuję, może ciebie coś swędzi w miejscu intymnym od braku uwagi, Deathlysilence.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: karen »

DeathlySilence pisze:
ONET Rano "Małomiasteczkowy" - wywiad.

Boshe spraw by TAKA i równie dobra MUZYKA pojawiała się w radiach komercyjnych, wypierając syf z eteru.

Kamui Shiro, lewatywa, maść na ból pupki? <sexy pielęgniarka>
[/size]
[/quote]


Toż to "znany" niespełniony krytyk i znawca wszystkich i wszystkiego który jedynie tylko na forum :edi: może sie spełniac, takze tu juz nic nie pomoze :lol3:\

Dawid niezawodzi jak zwykle ;)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: DeathlySilence »

Kamui Shiro pisze:Ile ty masz lat/ co brałeś rano, że uderzasz w kolejnym poście swoim (do mnie) w ton lubieżnej ofiary andropauzy?
Obecnie czuję się na jakieś 24, oficjalnie mam 34. :)
Rano, po południu i wieczorem przyjmuję trochę leków, jestem na L4 i tak - potrzebuje atencji - padło na Ciebie, serdecznie gratuluję. :D
Kamui Shiro pisze:Nie spodobał mi się tekst utworu, napisałem czemu i guzik innym do tego. Nie lubię takich tekstów, stereotypizowania. Po prostu. Od tego jest FORUM, żeby mieć/wyrażać/tolerować RÓŻNE opinie, a nie żeby ATAKOWAĆ innych za odmienne zdanie. Mnie nic nie boli, dziękuję, może ciebie coś swędzi w miejscu intymnym od braku uwagi, Deathlysilence.
:glaszcze:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Album ANNOYANCE & DISAPPOINTMENT z dniem 14 czerwca jest DIAMENTOWY.

Diament = 150 tys egz. :shock:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Flux »

Ciekawe jakie wyniki sprzedaży miałby w latach '90... :d
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Album ANNOYANCE & DISAPPOINTMENT z dniem 14 czerwca jest DIAMENTOWY.
Jeżeli diamentowa płyta to jest 5 x platynowa płyta, to czemu wcześniej nie pojawiła się informacja o przyznaniu czterokrotnej platyny?
30 listopada 2016 ZPAV przyznał potrójną platynę, poczwórnej nie przyznał w ogóle, a dzisiaj od razu przyznał diament.

Dzisiaj Dawid ogłosił "Małomiasteczkową trasę" - 5 koncertów w największych halach w Polsce (Katowice, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawa) - bilety są trochę tańsze niż na Edytę.
Wydaje mi się, że fakt, że diamentową płytę Dawid dostał akurat dzisiaj, ma związek z tym, że dzisiaj też ogłosił nową trasę.
Tym bardziej, że Virgin dostał potrójną platynę za "Ficcę" zaledwie kilka dni po premierze płyty "Choni".

Dawid króluje na Liście Przebojów Trójki - dwa pierwsze miejsca należą do niego:
#1 - Początek
#2 - Małomiasteczkowy
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Nowy utwór Dawida po dwóch tygodniach od premiery jest już najczęściej granym polskim utworem w eterze 8)

http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Małomiasteczkowy numer #1 Airplay Top ZPAV. (28.07. - 03.08.2018)

Na #8 Początek Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski).

Dwie najczęściej grane piosenki polskie z udziałem Dawida :lody:
ODPOWIEDZ