Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

DeathlySilence pisze:Obawiam się jednak, że skończy się to jak z Panią Magdaleną Ogórek - pierwszą kobietą startującą w wyborach prezydenckich.
Que? :roll:

Piter, chyba już dawniej wypowiadałem się o Robercie.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

MacLean pisze:Que? :roll:
Coś przeoczyłem? Chodzi, że w Polsce, nie na świecie. :wink:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Wcześniej kandydowała np. Henryka Bochniarz
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Jeszcze w latach 90 kandydowała Gronkiewicz-Waltz. Wtedy większość facetów bardziej obchodziła jej płeć niż program. Dziś już kobieta kandydatka to coś normalnego. Przeciera się szlaki. Nawet jeśli Biedroniowi miałoby się nie udać, dobrze, aby zrobił on ten pierwszy krok. Nawet dla przyszłych pokoleń.

MacLean, możesz dać jakiś odnośnik? Nie kojarzę.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Kurczę, nie umiem znaleźć, może gdzie indziej się na jego temat produkowałem.
Nie wierzę w niego po prostu. Chyba od czasów tej wpadki z Konwentem Seniorów. Już wtedy żałowałem, że na jego miejscu w Sejmie nie siedzi Legierski.
:roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

A o co chodzi z konwentem seniorów? Nie kojarzę sprawy.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Google :beczy:
Jestem przekonany, że będzie jeszcze okazja do oceniania Roberta na bieżąco. Choć lepiej dla totalnej opozycji wymodlić powrót Tuska, któremu udało się pokonać PiS w Europie, co powinno ułatwić robotę na własnym podwórku. I dlatego trudno powiedzieć czy głównym rywalem Dudy w wyborach zostanie akurat Biedroń. W sumie to i Dudy-kandydata nie jestem pewien :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Dzięki za konkrety.

Tusk... :roll: nie!
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Ale to google (biedroń + konwent) naprawdę załatwi sprawę 8P
Też mi Tusk nie odpowiada, ale oceniając sytuację chłodno stwierdzam, że jest największą nadzieją opozycji istotnej sondażowo, która postanowiła być totalna. Gdyby wybrała inną drogę, to moglibyśmy rozmawiać o ludziach, w których pasji trudno znaleźć fałsz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Rozumiem, że jak wygooglam ten konwent, to dowiem się też, co złego w Słupsku przykrywa otoczka tolerancji. Od tego chyba Twoje narzekanie na Biedronia się zaczęło. Gdy zacząłem dopytywać, okazało się, że nic nie masz do powiedzenia. Jesteś po prostu uprzedzony. Aczkolwiek może przez ten konwent.

Nie rozumiem określenia opozycja totalna. To określenie to pijarowe zagranie wymyślone przez PiS. Jeśli alternatywą dla tego jest Kukiz i ich zmienność poglądów w zależności od medium, w którym się pokazują, to dla mnie wciąż brak pasji.
Jestem przeciwny Tuskowi, bo lata rządów PO to było nic. Granie w piłę, własne interesy, kolesiostwo. Dzięki temu zmęczone kolejnymi obietnicami społeczeństwo wybrało PiS. No i mamy to, co mamy.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Opozycja totalna to określenie niezwykle trafione. Doskonale ilustrujące podziały nie tylko sejmowe. Nie oznacza to jednak, że zachwycam się Kukiz'15. Całkiem niedawno wyraziłem zdumienie dalszym trwaniem tego ruchu :)

Jeżeli dla Ciebie poseł i absolwent politologii mylący pojęcia obecne w podstawie programowej WOS dla gimnazjum jest aż taki doskonały, że trzeba być uprzedzonym, by go nie popierać, to darujmy sobie dalszą dyskusję.
To jest człowiek bez wystarczającego zaplecza, który nie radzi sobie we własnej radzie miasta :lol3: Popierasz go na tej samej zasadzie co znienawidzona konserwa swoich.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Nie, nie dlatego.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

MacLean, Piter po prostu chciałby z Robertem biegać za rączkę po egzotycznej wyspie, wić się na piaszczystej plaży skąpanej słońcem i budzić się co rano w Pałacu Prezydenckim. :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:nie mogę napisać co myslę o Jarku, bo moderacja by się nam przekręciła. ale on zawsze wywoływał we mnie najgorsze instynkty, dokładnie takie, jakimi karmi swoje owce.

A we mnie nie. Zdolny polityk. Staram się nie angażować emocji - to, co robią z nami media i uliczne hasła, zrywy, jest niefajne... takie przeciąganie liny w dwie strony, kto mocniej. Jestem konserwatywnym lewakiem, czytuję chętnie np. Wyborczą i trochę mnie smuci, że właściwie ta gazeta jest od 2015r. tylko i wyłącznie niemal o tym, jaki PiS i rząd jest do d... Z kolei TVPis robi wodę z mózgu w drugą stronę. I przy tym wszystkim opozycja faktycznie nie ma wciąż do zaproponowania wiele więcej ludziom niż to, że "nie będzie Kaczynskiego".

Nie życzę sobie powrotu rządów PO. Obrazili mnie swoją postawą wobec socjalnych spraw. Już wolę być lany pastorałem w pupę i goniony do grobów wyklętych żołnierzy w putinowskiej Pisolsce. Pewnie wkrótce pożałuję tych słów :) A tymczasem warto się zainteresować nowymi, wymagającymi uwagi partiami, np. Zielonymi, jeszcze niezepsutymi przez władanie.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
niuto pisze:Rozumiem, że można pochwalać niektóre działania PiS-u, ale naprawdę inteligentny człowiek może otwarcie pochwalać zachowania poseł Pawłowicz??? Przecież jej publiczne komentarze na temat homoseksualistów, niepełnosprawnych, feministek itd. urągają tytułowi profesorskiemu. I nie mam tu na myśli poglądów (każdy ma prawo do własnych), ale sposób wypowiadania się.

Toż to troll. Bekę cisnie.

A Kryśka zabawna jest, ja tam ją obserwuję. Potrzebne są takie postacie w polityce widocznie. Dla kontrastu.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
DeathlySilence pisze: W PiSie jest, było, wiele osób umiarkowanych, empatycznych, kulturalnych. Od czasu Smoleńska musieli się z tej partii ewakuować, zostali wystrzeleni z katapulty lub siedzą cicho jak mysz pod miotłą, w obawie, że jurny prezes ich w-y-d-u-p-c-y lub wierna, bezmyślna klika wściekłych ogarów. Bez Prezesa w PiSie zapanuje chaos, dezinformacja, wojna o wpływy. Bez przekazu dnia i planu działania z Nowogrodzkiej odwalają takie cyrki, nie kontrolują się, wrzucają propozycje ustaw tak idiotycznych, że ogólnie kabaret z tego wychodzi.

Samozaoranie to domena PiSu.

Oczywiscie, że są w PiS normalni, myslacy ludzie blisko obywateli, np. kandydatka na prezydenta jednego z wiekszych miast. Czemu są w takiej partii - nie wiem, ale byc moze nie jest tam az tak zle, jak to wygląda z lewej strony.

Dodano po 2 minutach 51 sekundach:
Piter pisze: PiS sięgnął po elektorat śmierdzącego lenia, który woli dostać zapomogę niż sam zarobić. Po debila dresa, który będzie się jarał chamstwem Pawłowicz. Po narodowców i kibiców. PiS im mówi, ze sa ok. Jaki sie szczyci, ze byl kiedys dresem na dzielni.
Owszem. Sięgnął po elektorat ludzi, ktorzy nie czuli się dobrze, będąc obrażani jako "debile" (wprost lub nie - intelektualisci u koryta umieli subtelnie przekazywać swoje poglądy o plebsiorach). Nazywasz tych ludzi nienawistnym określeniem - ząb za ząb?
Mnie osobiscie było przykro, że kiedy zdarzyło mi się mieć czasem inny pogląd niz rządzący krajem układ anty-PiS, to dostawałem etykietkę niewykształconej osoby z wioski podkarpackiej.
Chociaż też nie wiem, co złego w byciu taką osobą.

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Dobi pisze:
Piter pisze:Nudzisz Steffie.
Ludzie są różni, mają różne poglądy, inne spojrzenie na świat. Nie potrzebuję homogenicznego społeczeństwa, w którym każdy mówi to samo, żeby tylko było pięknie.
Moim zdaniem nie zrozumiałeś do końca co chciał przekazać Steffie. A może właśnie dobrze zrozumiałeś tylko specjalnie piszesz takie rzeczy aby jeszcze bardziej nakręcić atmosferę.

Tu nie chodzi o kreowanie jednolitego społeczeństwa w którym każdy mówi i myśli to samo. Możemy być różni, możemy mieć różne poglądy ale szanujmy siebie nawzajem. Tu chodzi o szacunek. Dyskusja publiczna może być kulturalna i merytoryczna, bez potrzeby wplatania w nią wulgaryzmów czy obelg. Ostatni post addara który wylądował w koszu jest właśnie przykładem takiego chamstwa które trzeba tępić.
Moderator ma obowiązek reagować odpowiednio na wulgarne i obraźliwe posty, brawo, ale z tego, co pisał MacLean, nie wynika mi, aby interwencja była konieczna - zaś reakcja Raya na krytykę typowa i zaogniająca.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
ray pisze: Chyba wszyscy się zgodzą, że słowo "c*ota" jest jeszcze bardziej chamskie niż "pasztet"


Piszcie zawsze na temat, nie bądźcie złośliwi, zaczepni, nie piszcie z włączonym Caps Lockiem, pamiętajcie, że Allan ma na imię Allan, a nie Anal, piszcie ładną polszczyzną - no i to by było chyba na tyle z mojego słowa na niedzielę. :)
Bo ja wiem. Bardziej obraźliwe wg mnie nazwanie pasztetem niż c*otą.

Dodano po 4 minutach 48 sekundach:
Piter pisze:Jakie są Twoje zarzuty wobec niego? Porozmawiajmy o tych faktach właśnie.

Wracając do choroby kurdupla. Nie życzę mu cierpienia, ale jeśli by umarł ta chora partia by się rozpadła. Nie mam mocy nad czyimś zdrowiem, nie jestem Bogiem, jedynie mam nadzieję, że ta plotka to prawda. Tylko tyle i nic więcej.

Co z tego, że jest niski czy że jest samotny? Obrażacie osoby niewysokie i samotne, atakując takim torem :roll:

Nie ma co spekulować, oficjalnie nic nie wiadomo. Ja tam życzę JK zdrowia - zdrowy człowiek to człowiek mniej napastliwy.

Biedron na prezydenta? Miasta. Polski - nie, dziekuję. Wolę kogoś mniej ciepłego. Jestem nietolerancyjny może, a może ten facet mi się nie podoba - może byc gej, ale inny. Chcę, żeby prezydent budził szacunek a nie podśmiechujki i nie trzeba sobie koniecznie udowadniac, jacy jestesmy postępowi, bo nie jestesmy. Niech prezydent będzie znany z tego, że jest bezkonfliktowy, mądry i skuteczny, a nie z tego, że jest tęczowy czy trans, czy ogórek.

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
Piter pisze:Jeszcze w latach 90 kandydowała Gronkiewicz-Waltz. Wtedy większość facetów bardziej obchodziła jej płeć niż program. Dziś już kobieta kandydatka to coś normalnego. Przeciera się szlaki. Nawet jeśli Biedroniowi miałoby się nie udać, dobrze, aby zrobił on ten pierwszy krok. Nawet dla przyszłych pokoleń.

MacLean, możesz dać jakiś odnośnik? Nie kojarzę.

Nie sądzę. Ogórek budziła politowanie spotęgowane przez płec.

Usunąłem z posta Twój seksistowski i prowokacyjny komentarz na temat Steffie.
ray.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: To co najlepsze »

Uważam, ze z obozu władzy godnym kandydatem na Prezydenta byłaby p. Wassermann, ale jest to dość wątpliwy scenariusz, gdyż walczy o fotel Prezydenta w Krakowie i daj Panie Boże, bo takie miasto zasługuje na kogoś tak kulturalnego, inteligentnego i przede wszystkim z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Myślę,że prezydentem RP mogłaby zostać p.Szydło lub kontynuować prezydenturę A. Duda.

Zatwarzające dla mnie jest to jak ludzie wykształceni ośmielają podważać się autorytet profesora nadzwyczajnego p. poseł Krystyny Pawlwoicz, takie bezczelne ocenianie typu chamka, no jak tak można ? Ze ktoś ma inne poglądy ? Za to, ze ktoś barwnie i z temperamentem się wyraża ?

Poseł Pawlowicz jest synonimem patriotyzmu i odwagii.
ODPOWIEDZ