Reni Jusis

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Reni Jusis

Post autor: Flux »

Dziesiątka to z pewnością nie jest, czegoś brakuje. Wybitna propozycja to zdecydowanie nie jest. Jednak zapchajdziurą też bym tego nie określił. Jest tutaj pewna ujmująca intymność dopełniona stonowanym teledyskiem. Tylko trochę przydługie, akurat ten kawałek nic by nie stracił gdyby ucięto minutę czy półtora. Bang już pokazało, że Reni komercyjnie wypadła z obiegu. Ludzie nie rzucili się na płytę, złaknieni po latach muzycznego milczenia i przewijania ekologicznych pieluch. Teraz już Jusis niech po prostu robi swoje.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Reni Jusis

Post autor: niuto »

Myślę, że to nie jest płytowy wypełniacz. Reni po prostu poszła w inną stronę. Ja jednak tego nie kupuję, dla mnie przygoda z jej twórczością skończyła się na "Transmisji".
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Reni właśnie tym kawałkiem odwołuje się do Transmisji. Tak mowiła o nowym album wczoraj w Trójce.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Reni Jusis

Post autor: niuto »

Może i w jej mniemaniu odwołuje się, ale gdyby ta piosenka znalazła się na "Transmisji", to, moim zdaniem, byłaby jedną ze słabszych, jeśli nie najsłabszą.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Reni Jusis

Post autor: ediva »

Piosenka świetna, bardzo klimatyczna i faktycznie stylem nawiązuje do Trans Misji. Tylko niepotrzebnie te dzieciaki w teledysku. Reni jako piosenkarka powinna odcinać się od swojej roli Eko-Mamy, a w klipie dzieciaki, paćkanie farbą i Reni niczym Pani Kredka lub Ciotka Klotka. Utwór traci w połączeniu z tego typu stroną wizualną...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Reni Jusis

Post autor: KrzysiekF »

W serwisach streamingowych dostępna jest płyta ILUZJON. Polecam!!!

Kawał dobrej niedocenionej roboty.

Najnowszy singiel przepadł kompletnie . Szkoda.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Reni Jusis

Post autor: karen »

Szkoda kolejna dobra piosenka po "Zombie Świat" niedoceniona.
Swoja drogą Reni od lat nie wystąpiła nigdzie na zadnym telewizyjnym festiwalu czy koncercie, ciągle tylko Blue Cafe Eneje czy Lisowskie...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:W serwisach streamingowych dostępna jest płyta ILUZJON. Polecam!!!
Lada dzień ma pojawić się również "Magnes".
Kilka prostych prawd, Mixtura, Leniviec, Niemy krzyk - <3
Czekam już 5 lat, aż ten album pojawi się na Spotify. Reni napisała 29 czerwca, że będzie za kilka dni, tak więc jeszcze chwila i powinien być. :)
karen pisze:Swoja drogą Reni od lat nie wystąpiła nigdzie na żadnym telewizyjnym festiwalu czy koncercie
Tak, tym bardziej szkoda, bo właśnie kilka dni temu minęło równo 20 lat od premiery jej debiutanckiej płyty. Przydałby się chociaż krótki recital "20 lat Zakręconej", gdzie Reni zaśpiewałaby nawet 5 piosenek - właśnie Zakręconą, Kiedyś Cię znajdę, jeszcze jakieś 2 stare przeboje i jeden utwór z nadchodzącej płyty. No, ale niestety... Jeżeli Reni śpiewa w telewizji, to tylko w śniadaniówkach. :(
Niedawno wykonała Tyyyle miłości w "Dzień Dobry TVN":
https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ ... 62056.html
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Reni Jusis

Post autor: Kamui Shiro »

Co Ty masz z tymi dwudziestoleciami. Nie ma popytu na Reni i mam wrażenie, że to już się zaczęło, zanim zrobiła sobie długi urlop macierzynski. A Zakręcona zawsze na czasie :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Reni Jusis

Post autor: karen »

Reni wystąpi jednak na Festiwalu w Sopocie! Bedzie w drugi dzień w koncercie dance , obstawiam ze zaspiewa jakiś hicior albo "zakręconą" albo "Kiedyś cie znajdę" i fajnie jakby udało sie"Tyle miłosci", jestem bardzo ciekawa, bo jak pisałam wyzej, dawno jej nigdzie nie było-no fajnie że wystąpi-ja sie ciesze :d
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

jutro premiera nowego singla, to może zaśpiewa "Ćmę"?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Reni Jusis

Post autor: karen »

Też moze być ;) W tym koncercie bedą też Wilki, Gawliński w TVN24 powiedział ze zaśpiewają nowy singiel i Baśkę, więc dają mozliwosć śpiewania nowych rzeczy, oby u Reni też tak było- wiadomo jeden hicior musi być, i coś nowego-byłoby idelanie ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Ćma jest już na Spotiy.
Ale fajny kawałek! Wreszcie coś dla mnie! :tanczy:

Jest noooc, a nocą widać moich skrzydeł blask,
więc chooodź, weź trochę dymu prosto z gwia-a-a-azd!
Jest noooc, a nocą kocham tylko światła blask,
więc chooodź, bądź światłem jednej z najjaśniejszych gwiazd!


I to wszystko to prawda, bo kiedy piszę te słowa, to właśnie jest noc i widać moich skrzydeł blask. ;-)

To jest właśnie klimat "Trans misji" i "Magnesu".
Brawo, Reni! :klaszcze:

W poprzednim singlu Reni powtarzała w koło Macieju jedno zdanie: "Tylko komu ją dać?" i jej mąż w swoim najnowszym singlu też powtarza w koło Macieju jedną frazę: "Najdłuższe pocałunki w Polsce". Tak więc bardzo się cieszę, że wreszcie dostałem piosenkę z dopracowanym tekstem. :)

Teledysk był nagrywany w czerwcu, więc mam cichą nadzieję, że premiera już jutro.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

"Ćma" jest też na you tube -> https://www.youtube.com/watch?v=6PwnnRUL768

Podoba mi się, ale po pierwszym przesłuchaniu czuję jakiś niedosyt, jest może szybciej, ale mniej wyraziście troszkę. Jakoś więcej ciekawych rzeczy dzieje się w muzycznej warstwie poprzedniego singla, tam jest w czym się zanurzyć, chyba było więcej warstw i perełek w tle, aranżacyjnie było lepiej w Tyle miłości. Ćma niby bardziej skrojona pod rzecz singlową, ale dla mnie słabiej.
Chciałbym więcej Transmisji, aniżelu Magnesu, jesli juz mam obierać punkt odniesienia.

hmmm ray, dopracowany i dłuższy tekst jeszcze nie oznacza, że jest lepszy, że bardziej poruszy, że więcej emocji wniesie. to nie jest matematyka. buziaczki.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Reni Jusis

Post autor: Kamui Shiro »

Obleci, tak powiem
Te nowe piosenki Reni sa spoko, ale poleci toto raz i drugi w sniadaniówkach i koniec. Nie wbija w fotel, nie wpada w ucho na dluzej. Promocji malo w sumie. To jej problem. Czy ona koncertuje? Przydalaby sie trasa klubowa, dobre remiksy, supporty, moze wiecej angielskiego - I to by mialo szanse trafic do techno-hipsterów.
ODPOWIEDZ