VARIUS MANX

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ

Która wokalistka VM jest dla Ciebie najlepsza?

Anita Lipnicka
50
39%
Kasia Stankiewicz
49
39%
Monika Kuszyńska
14
11%
Wszystkie :)
5
4%
Żadna :/
8
6%
Najbardziej lubię śpiew Roberta Jansona :D
1
1%
 
Liczba głosów: 127

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

W tym tygodniu Kot bez ogona zadebiutował na liście Zetki (#16).
Czyli w tej chwili piosenka jest i na liście Zetki, i na POPliście RMF, i na liście Trójki.
Chciałbym też zauważyć, że na Liście Przebojów Trójki Kot dotarł (jak na razie) do 33 miejsca, co już jest najwyższym wynikiem Variusów na tej liście od 20 lat. :shock:
Na YouTube "teledysk" ma już ponad 2,5 mln wyświetleń. W ciągu niespełna tygodnia przybyło pół miliona.
Kot bez ogona to przebój. :hellobaby:

Karen, gdzie znalazłaś info, że w Sopocie Kasia wystąpi również solo?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: VARIUS MANX

Post autor: karen »

Z reklamy w TVN, jest oddzielny zwiastun drugiego dnia, tam własnie wyczytałam i Reni i Kasię , niektórych artystów zapowiadają (Edytę Kayah) reszta wyswietlaja sie tylko napisy (właśnie i Reni i Kasia na końcu)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Kot bez ogona -> -> 20 miejsce Airplay TOP.

To się Kotek rozszalał. Czasem jadę samochodem i słyszę piosenkę na różnych stacjach 3 x pod rząd 8)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Ja dopiero teraz posłuchałem tej piosenki i to musiałem (czego nie lubię) sam poszukać jej na youtube, bo nie trafiła do mnie z radia ani innych mediów. Muzyka i tekst... ciekawe, ale trudne do ogarnięcia. Sprawdziłem potem tekst i chwilkę potrzebowałem się zadumać, żeby złapać sens. Może to i dobrze :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Wygląda na to, że dopiero teraz kotek rozkręcił się. Na YT już prawie 5 mln wyświetleń.

Przez 4 dni na falach RMF FM już 14 emisji :lol:

Która, piosenka na 3 jesienny singiel ? 8P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: VARIUS MANX

Post autor: endeven »

Sprzedaży albumu jednak nie uratował ten singiel. Wygląd ana to, że wystarczy by rmf katował słuchaczy 4 razy dziennie poprawną piosenka i ma sie w Polsce przebój. chory rynek. ale spoko, dla Kaśki zawsze trzymam kciuki, nawet jak mi sie nie podoba utwór.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Najlepsze jest, to że chyba wszyscy jednogłośnie na forum stwierdzili , że Kotek nie nadaje się na singla, a jednak chwyciło.

I nawet mega słabe video nie przeszkodziło, widocznie ludzie klikają video , piosenka leci, a video w tle już jest nie ważne. Stąd te 5 mln.

Myślę, że gdyby ten utwór podchwyciła jeszcze Zetka to byłby to 3 przebój okresu wakacyjnego zaraz po Podsiadło i Początkiem Męskiego Grania.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: VARIUS MANX

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Wygląda na to, że dopiero teraz kotek rozkręcił się.
Nieee, Kot rozkręcił się już wcześniej. Mniej więcej od miesiąca codziennie przybywa ok. 100 tys. nowych wyświetleń na YouTube.
I myślę, że ta piosenka swój najlepszy okres ma już za sobą - w zeszłym tygodniu wypadła z POPlisty.
Swoją drogą, to jest dziwne, że teraz RMF gra Kota częściej niż wtedy, gdy singiel był na ich liście (a był długo - aż 7 tygodni).
Kot utrzymuje się jeszcze na listach Trójki i Zetki, ale te radia z kolei nie grają piosenki. :?

Wynik na YouTube jest świetny jak na Varius Manx - 5 milionów wyświetleń w zaledwie 2 miesiące i 10 dni. :klaszcze:
Na początku ten "teledysk" radził sobie bardzo słabiutko, faktycznie to RMF rozkręcił piosenkę. Dokładnie na odwrót było z Evą Cleo - przez pierwsze dni klip miał fantastyczne wyniki na YouTube, ale że piosenka nie chwyciła w radiach, to i nowych wyświetleń było coraz mniej.

Dla mnie Kot bez ogona to nie był zły wybór na singla. Po Mgle spodziewałem się, że drugim singlem będzie coś dynamicznego. Ja osobiście wybrałbym Przed epoką wstydu, też jest radio friendly i też sprawdziłoby się na letnich koncertach plenerowych, ale VM postawił na Kota i - jak się okazało - to był bardzo dobry wybór.
Na trzeci, jesienny singiel dałbym Posłańca światła albo Śliwkowy deszcz.
Księżyc się zmęczył też by pasował, ale niestety ta piosenka jest tylko na wersji de luxe.
Za 2 tygodnie zaczyna się biletowana trasa promująca album, pewnie na koncertach będzie można kupić krążek, więc szanse na złotą płytę jeszcze są.

Ja życzę Kasi jak najlepiej. Bardzo ją lubię. Nie wiem, z czego wynika to, że ona jest taka mądra. Przecież została gwiazdą, mając zaledwie 19 lat, i w ogóle jej nie odbiło.
Polecam wywiad Grabariego z Kasią:
http://www.grabari.pl/kasia-stankiewicz ... -czlowiek/

I bardzo mi imponuje to, że Kasia tak chroni swoją prywatność. Ona w wywiadach nigdy nie opowiada o swoim 14-letnim synu, owocu związku z pewnym gitarzystą, ale zawsze mówi o swojej muzyce. Dokładnie na odwrót robi Edyta Górniak - ona w wywiadach zawsze opowiada o swoim 14-letnium synu, owocu związku z pewnym gitarzystą, ale prawie nigdy nie mówi o swojej muzyce. 8P

W streamingach pojawiły się oryginalne wersje Tokyo i Zabij mnie. Cieszę się, tylko szkoda, że cały czas niedostępne są najważniejsze albumy VM w całości. Na Spotify są tylko 3 płyty nagrane z Kuszyńską, "25 Live" i "Ent". Musi być jakiś totalny bałagan z prawami do albumów. Płyta nagrana z Lubieniecką nie jest teraz dostępna nigdzie - ani cyfrowo, ani w wersji fizycznej. Zostaje tylko YouTube.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: VARIUS MANX

Post autor: Piter »

Kamui Shiro pisze:Ja dopiero teraz posłuchałem tej piosenki i to musiałem (czego nie lubię) sam poszukać jej na youtube, bo nie trafiła do mnie z radia ani innych mediów. Muzyka i tekst... ciekawe, ale trudne do ogarnięcia. Sprawdziłem potem tekst i chwilkę potrzebowałem się zadumać, żeby złapać sens. Może to i dobrze :P
Czyli nic z tego nie wyszło, pomimo tej palety barw? Pytam, bo po tymi wszystkimi fajnymi środkami final tekstu brzmi dość enigmatycznie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kamui Shiro »

Taki poetycki, nastrojowy test - niekoniecznie sensowny na pierwszy rzut oka - ale łapię w nim coś sensownego... A co Ci nie pasuje konkretnie?
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: VARIUS MANX

Post autor: kirin »

na ostatnich koncertach wykonują Śwliwkowy deszcz i coś mi mówi, że to będzie chyba nowy singiel (grając na koncertach sprawdzają reakcję :))

już się nie mogę doczekać trasy ENTa :)

ja wybieram się na 3 koncerty: BYDGOSZCZ, TORUŃ i ŁÓDŹ :)

faktem jest, że Kasia jest bardzo mądrą kobietą... życie osobiste wykluczyła z życia publicznego i chwała jej za to :) przynajmniej wywiady z nią są ciekawe
a prywatnie Kaśka jest mega sympatyczna :d
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Kotek prawie 3 miesiące od premiery notuje najwyższą pozycje na Airplay TOP miejsce > 18.

W RMF FM przez 10 dni września prawie 40 emisji tego utworu (druga najczęściej grana polska piosenka w kolejności). Ostatni tydzień na YT kolejny milion na liczniku.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: VARIUS MANX

Post autor: Angie29 »

Kot bez ogona to chyba jedna z najgorszych na płycie hehe ciekawe czym Kasia zaświeci na jesień pewnie będzie nostalgia . LUBIĘ Kasię i życzę im sukcesów.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Ależ sytuacja ...

Obecnie Kotek jest najczęściej granym utworem 1-11 września na falach RMF FM.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: VARIUS MANX

Post autor: Piter »

Kamui Shiro pisze:Taki poetycki, nastrojowy test - niekoniecznie sensowny na pierwszy rzut oka - ale łapię w nim coś sensownego... A co Ci nie pasuje konkretnie?
Nic. Zastanawiam się, jak rozumieć zakończenie.
ODPOWIEDZ