Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Wojtuś »

Cieszę się, że wydają taką składankę ale wielka szkoda, że na winylu znajdzie się tylko połowa tych piosenek co na CD. Chciałem kupić na winylu ale w takiej sytuacji to chyba kupię CD.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

24 sierpnia wybieram się na darmowy koncert Bajmu z okazji Święta Chleba i Piernika w Jaworze. Liczę na moc :)

Edit: No i tak też się stało ^^ Relacja w temacie "Na jakim koncercie ostatnio byliście?" -> http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.ph ... 72#p394472
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Bob »

Rok 1989 Finlandia,wygrany konkurs
Celina i Whitney mogłyby trzymać Beaci mikrofon, ależ miała głosisko
https://youtu.be/Qn_1u4hRCwQ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

I znowu te porównania :facepalm: :smile: Nie da się po prostu napisać: wygrany konkurs, znakomita - ewentualnie dodać, bezkonkurencyjny talent? Za każdym razem prowokowanie sympatyków innych wokalistek. Po co?

Dowiedziałem się, że trasa XL-ecia Bajmu dopiero ruszy, więc ponad półtoragodzinny koncert, który zaliczyłem w Jaworze, nie był w jej składzie. Szkoda, bo koncerty na tournee jubileuszowym będą dłuższe aż o godzinę. Fascynuje mnie wytrzymałość Betty, pewnie tam wybrzmią te utwory, których mi brakowało na jaworskim koncercie... więc może jeszcze się pokuszę nawet o płatną wejściówkę na koncert jesienią. Chociaż Małpy albo Różowej kuli czy Diamentu pewnie i tak sie nie doczekam... :roll: chociaż, w sumie czemu by nie? :P
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Skyfury »

Od dzisiaj, a właściwie to już od wczoraj w sprzedaży i w sieci dostępny jest album best of 1978-2018.
Jak dla mnie zmarnowana okazja, skoro już się zdecydowali na wydanie albumu z okazji X lecia to mogli chociaż te utwory odswieżyć, jakiś master i przede wszystkim Becia mogła podłożyć na nowo wokal... miałem zamiar go kupić, ale skoro tak to pozostaje mi odtwarzanie go na spotify ;p
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Ja też słucham tej składanki na Spotify. Z zakupem na razie się wstrzymam. Szkoda, że do CD nie dołączono DVD z teledyskami...
Szkoda też, że nie wszystkie piosenki są w oryginalnych wersjach - OK, OK, nic nie wiem, nic nie wiem, Różowa kula, Małpa i ja i Dwa serca, dwa smutki są w wersjach z "Ballad", czyli dopiero z 1997.
I chyba można było dać trochę więcej tracków - skoro Bajm obchodzi 40-lecie, to pasowałoby, gdyby było 40 przebojów, a nie 34. Tym bardziej, że 3 lata temu na 40-lecie Maanamu wyszła składanka, na której było właśnie 40 piosenek. Ja bym dodał jeszcze Dzień za dniem, Krainę miłości, Modlitwę o złoty deszcz, Noc po ciężkim dniu, Blondynkę i Alabaster. Chociaż z drugiej strony, jeśli standardowa płyta CD może pomieścić do 80 minut dźwięku, to nie wiem, czy to wszystko by się zmieściło na dwóch krążkach...
Ale i tak bardzo się cieszę, że ten album wyszedł. Wreszcie mogę słuchać na Spotify Nie ma wody na pustyni, Józka, Co mi Panie dasz i Płynie w nas gorąca krew. :happy:
Paru przebojów z lat 80. nawet nie znałem wcześniej - Żal prostych słów, Prorocy świata i Diament i sól - dopiero teraz to nadrobiłem. :PP

Kamui Shiro, dzięki za relację z koncertu Bajmu w temacie "Na jakim koncercie ostatnio byliście?". Ja też byłem w zeszłym roku na plenerowym koncercie Bajmu (zresztą pisałem o tym tutaj), więc widzę, że są duże zmiany w setliście... Jeżeli do tego dodamy, że w 2016 Beata miała biletowaną trasę "Bingo Tour", w 2017 - kolejną, "Exclusive Tour", a teraz jesienią będą wielkie, dwuipółgodzinne koncerty jubileuszowe, to naprawdę jestem pod wrażeniem. :klaszcze:

Jeśli chodzi o jubileuszowy recital Bajmu na festiwalu w Sopocie, to trochę byłem zawiedziony. Po pierwsze, miał trwać godzinę, a trwał zaledwie połowę tego, po drugie, faktycznie głos Beaty nie był wtedy w najlepszej formie. Najwyraźniej Becia ma pecha do Opery Leśnej - 3 lata temu występowała tam na Polsat SuperHit Festiwalu i wtedy też wypadła słabo jak na nią.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Szkoda też, że nie wszystkie piosenki są w oryginalnych wersjach - OK, OK, nic nie wiem, nic nie wiem, Różowa kula, Małpa i ja i Dwa serca, dwa smutki są w wersjach z "Ballad", czyli dopiero z 1997.
I chyba można było dać trochę więcej tracków - skoro Bajm obchodzi 40-lecie, to pasowałoby, gdyby było 40 przebojów, a nie 34. Tym bardziej, że 3 lata temu na 40-lecie Maanamu wyszła składanka, na której było właśnie 40 piosenek. Ja bym dodał jeszcze Dzień za dniem, Krainę miłości, Modlitwę o złoty deszcz, Noc po ciężkim dniu, Blondynkę i Alabaster. Chociaż z drugiej strony, jeśli standardowa płyta CD może pomieścić do 80 minut dźwięku, to nie wiem, czy to wszystko by się zmieściło na dwóch krążkach...
Ale i tak bardzo się cieszę, że ten album wyszedł. Wreszcie mogę słuchać na Spotify Nie ma wody na pustyni, Józka, Co mi Panie dasz i Płynie w nas gorąca krew. :happy:
Paru przebojów z lat 80. nawet nie znałem wcześniej - Żal prostych słów, Prorocy świata i Diament i sól - dopiero teraz to nadrobiłem. :PP

Z tej trójki, co wymieniasz, znam tylko Diament i sól - no, to był hit, zasłużenie - więc dziwne, że tak Cię omijał do tej pory :o
Piosenki z Blondynki są według mnie średnie, także przebojami nie były zbyt wielkimi.
Nocy po ciężkim dniu
faktycznie szkoda, może nie pasowała do całości.
Jest za to Plama na ścianie zapomniana.
Brakuje jeszcze różnych dobrych piosenek, np. W drodze do serca jej, Wielkiej inwazji, Piramidy na niby
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Ja to się najbardziej dziwię, że na albumie nie ma Modlitwy o złoty deszcz - tym bardziej, że ta piosenka była przecież na 1 miejscu Listy Przebojów Trójki.
Tylko 3 piosenki Bajmu były #1 na LP3 - Dwa serca, dwa smutki, Dziesięć przykazań i właśnie Modlitwa o złoty deszcz.

W piątek, w dniu premiery składanki i jednocześnie z okazji Dnia Solidarności i Wolności, Bajm zagrał koncert otwarty na pl. Zamkowym w Lublinie. Podobno było aż 40 tys. widzów. :shock:
Koncert trwał 2 godziny, zespołowi towarzyszył kwartet smyczkowy i orkiestra dęta, a w setliście pojawiły się Żal prostych słów i Małpa i ja.
w0lna
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak

Post autor: w0lna »

Byłam na tym koncercie i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ogromna scena. Świetne nagłośnienie oraz światła. Beata w znakomitej formie wokalnej.
Potwierdzam te 40 tysięcy osób! To był niesamowity widok. :love01:
Na scenie poza kwartetem i sekcją dętą wystąpili również muzycy grający w BAJMie w latach 80. i 90. I tak na utwór "Piechotą do lata" weszli Andrzej Grądkiewicz-bas, Andrzej Koziara-konga i UWAGA Andrzej Pietras, który zaśpiewał wraz z Beatą. Zabrakło na scenie Jarka, brata Beaty, który nieoczekiwanie odszedł 2 miesiące temu, a przygotowywał się do tego koncertu (Koncert zadedykowany został właśnie jemu). "Józka" na perkusji grał Bogdan Tchórzewski, "Nagie skały" gitarzysta Grzegorz Płecha, a przy "Białej Armii" towarzyszyli Beacie kompozytorzy Adam Abramek na basie i Paweł Sot na instrumentach klawiszowych. Co do setlisty, zespół wzbogacił ją kilka perełek :love01: : wspomniane wcześniej "Nagie skały", "Żywe cienie", "Różowa kula", "Małpa i ja" oraz cudowny utwór napisany z okazji 700-lecia miasta pt. "Za bramą" (wykonanie przez które miałam ciarki na całym ciele, a kobieta obok mnie - mieszkanka Lublina, miała łzy w oczach).
Dodatkowo pomiędzy, niektórymi piosenkami wyświetlane były krótkie wywiady z dawnymi muzykami zespołu.
Beata oczywiście wulkan energii, świetny kontakt z publiką i trzy krótkie kiecki, w których wyglądała bosko :d

Warto było jechać 7 godzin, aby być częścią tego wydarzenia. Na pewno pojadę na któryś z koncertów jesiennej trasy :-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

Skoro jest Małpa i Kula, to nie pozostaje mi nic innego, jak ciułać na bilet lub zdobyć go inną ścieżką :roll: :d
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

Cały koncert w Lublinie jest na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=x4yfENnPPp8

Faktycznie Beata była wtedy w świetnej formie wokalnej.
:klaszcze:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: ray »

W niedzielę Beata była gościem w "Dzień Dobry TVN", gdzie promowała jubileuszową trasę Bajmu:
https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/ ... 78126.html

Również w niedzielę odbył się pierwszy koncert - na Torwarze, następnego dnia - kolejny, w katowickim Spodku.

Setlista:
1. Piechotą do lata
2. Nie ma wody na pustyni
3. Co mi Panie dasz
4. Małpa i ja
5. Żal prostych słów / Prorocy świata
6. Dwa serca, dwa smutki
7. Biała armia
8. Nagie skały
9. Kraina miłości
10. Płomień z nieba / Jezioro szczęścia
11. Bądź częścią mnie
12. Szklanka wody
13. 7 gór, 7 rzek / Mandarynki, pomarańcze
14. Tyle chciałem Ci dać
15. O Tobie
16. Myśli i słowa
17. Krótka historia
18. Żal mi tamtych nocy i dni
19. Bingo
20. Upiłam się Tobą
21. Letni wiatr
22. Ruchome wydmy
23. Niebiesko-zielone
bis:
24. Józek, nie daruję Ci tej nocy
25. Ta sama chwila
26. Lola, Lola
27. Płynie w nas gorąca krew
28. Miłość i ja

Bilety na aktualnie trwającą jubileuszową trasę Bajmu kosztują 79-99 zł, podczas każdego koncertu Beata Kozidrak śpiewa 28 piosenek.
Bilety na aktualnie trwającą akustyczną trasę Edyty kosztują 90-279 zł, podczas każdego koncertu Edyta Górniak śpiewa 14-16 piosenek.
:)

Relacja z koncertu na Torwarze:
http://allaboutmusic.pl/ich-sila-to-ska ... ynarskiej/

Od 40 lat na scenie. Kulisy sławy Bajmu:
https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/o ... XcZsYZglJA

Beata Kozidrak: Każdy ma prawo kochać // 40-lecie Bajmu - wywiad dla Grabari.pl:
https://www.youtube.com/watch?v=Ka2dRfp2J54

Oczywiście idę na koncert w Łodzi 30 XI. :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak

Post autor: addar »

Edyta to uczta z restauracji 5 gwiazdkowej: drogo, mało ale wysmakowanie. Becia serwuje szwedzki stół... Kazdy dostaje dostaje coś dla siebie w dużych ilosciach, równiez smacznie ale jednocześnie wszystko jakieś takie niewyraźne i na jedno kopyto :edi:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Steffie »

Po prostu Edyta zaprasza na herbatkę tylko wybrańców, którzy dużo w nią zainwestują, a Beata każdego fana. :edi: Nawiasem mówiąc każdy fan Bajmu powinien być zadowolony z takiej setlisty. A lista miast na stronie internetowej: http://www.bajm.pl/koncerty
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak

Post autor: Kamui Shiro »

addar pisze:Edyta to uczta z restauracji 5 gwiazdkowej: drogo, mało ale wysmakowanie. Becia serwuje szwedzki stół... Kazdy dostaje dostaje coś dla siebie w dużych ilosciach, równiez smacznie ale jednocześnie wszystko jakieś takie niewyraźne i na jedno kopyto :edi:

Te porównania są naprawdę zbędne, brawo dla Raya, że jak zwykle je prowokuje.
Dla jednych niewyraźna jest twórczość Edi, dla innych Beti, prawda taka, że i na jeden, i na drugi koncert warto pójść, ale faktycznie propozycja Bajmu jest tak kusząca, że sam się biję z myślami, czy nie pojsc - choć byłem już na darmowym przedsmaku tego szwedzkiego stołu w Jaworze i jestem już ździebko zaspokojony.
ODPOWIEDZ