Zatrzymać chwilę

Edyta Górniak i Roksana Węgiel - nowa piosenka do Hotel Transylwania 3

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: baker »

Świetna piosenka, puszczę jutro 6-letniej córce. :wink:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ray »

Po pierwsze, cieszę się, że tym razem nie było żadnego podgrzewania atmosfery, pompowania balonu, tylko po prostu - bez zapowiedzi - pojawiła się nowa piosenka. Bo to znaczy, że Edyta, jeśli chce, to potrafi pewne rzeczy utrzymać w tajemnicy.
I dzięki temu nikt tutaj nie napisał, że ten kawałek do bajki to będzie drugi Kolorowy wiatr. ;-)

Sama piosenka to nic specjalnego, równie dobrze mogłaby ją zaśpiewać Margaret. No, ale cóż... można posłuchać, nawet wpada w ucho to "mamamamam". :-)
Ciekawe, jaki faktycznie był udział Edyty w pracy nad tekstem i później w produkcji utworu. Podejrzewam, że tak naprawdę to Patryk Kumór napisał słowa, a Edyta dokonała może tylko lekkich kosmetycznych zmian.
Plus za to, że Diva nagrała piosenkę razem ze swoją podopieczną z "The Voice Kids". Minus za to, że utwór jest bardzo, bardzo krótki - 2 minuty 20 sekund to wręcz jakby pół piosenki.
Generalnie dużo hałasu o nic, bo przecież wiadomo, że ten kawałek nie przetrwa próby czasu.

Najlepszy z tego wszystkiego jest tytuł artykułu na Jastrząb Post: "To dopiero był secret project! Edyta Górniak została gwiazdą amerykańskiego kinowego hitu!". :rotfl:
Można by pomyśleć, że Edyta w ściśle skrywanej tajemnicy zagrała główną rolę w hollywoodzkim filmie, może nawet u boku Meryl Streep. :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Piter »

Piosenka życia.
A film fajny :)
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: dorota »

film ubóstwiam, wszystkie cześci, tej jeszcze nie widziałam ale DRAKA PAKA jest super ;)
natomiast piosenka gniot, równie dobrze mógłby to śpiewac ktokolwiek
przynajmniej bajka wymiata :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Bob »

Jest to tak zła kompozycja że użycie szufladki ,,Edytowe Pomioty” byłoby nobilitacją, koszmarek w stylistyce Sarsy czy Margaret...Dziewczyny wokalnie i brzmieniowo-super, w mojej opinii to tylko jakaś rozgrzewka przed kolejnym wspólnym duetem , musi być w niedalekiej przyszłości odtrutka i rehabilitacja. Dzieciakom może się to coś
podobać, pokoleniu słuchającemu Podsiadły,Brodki czy Korteza już niekoniecznie.
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: mpjp »

Nuklodem pisze:Pierwsze skojarzenie gdy usłyszałem Edi to - Ariana Grande.
Dla mnie refren trochę jak klimaty Sarsy a poczatek - jak już ktoś napisał - z Nie było
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 14:14 przez mpjp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Flux »

No i żeby nie było. Tę piosenkę rzeczywiście mógł zaśpiewać każdy. Tylko nie każdy mógł zaśpiewać ją jak Edyta. Wokal położyła idealnie. Podoba mi się pewność, z jaką tu śpiewa. Nie ma przesady, nadmiernego epatowania głosem. Dzięki temu Ciocia Edyta płynie i zgrywa się z małolatą.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Michael »

Piosenka przeciętna, ale Edyta wreszcie brzmi w niej nowocześnie i nie męczy kota :lol:. Miła odmiana.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Steffie »

Straszny kawalek, z tegorocznych propozycji Edyty - moim zdaniem - najgorszy. Czy Edyta bierze juz tylko chaltury? Moze Roksanie takie cos pasuje, ale nie jest to zdecydowanie poziom EG.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: LaFidelite »

Edyta brzmi świetnie, ale ta piosenka jest tragiczna :roll: Refrenu nawet nie komentuję :lol3:
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Marek »

baker pisze:Świetna piosenka, puszczę jutro 6-letniej córce. :wink:
Moje 5 i 4 letnie córki szaleją przy tej piosence :lol:
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Katarzynaa »

Może najpierw ustalmy jeden fakt, mianowice nie każda piosenka musi być ambitna, patosowa, nieść wzruszający czy pouczający tekst, a przede wszystkim być ponadczasowa i zyskać miano kultowej. Niektóre piosenki, jak nie większość na rynku, są na teraz, mają służyć do rozrywki i być tłem przy codziennych czynnościach. Ta piosenka jest lekka, miła, przyjemna i wpadająca w ucho. Nie narzuca się i nie wywołuje nieproszonych emocji. Dziewczyny obie zaśpiewały pięknie. Reasumując piosenka na 5 i tyle.

Poza tym, ja się akurat bardzo cieszę że Edyta nie zamyka się na jeden styl. Nie mam ochoty codziennie słuchać ciężkich emocjonalnych utworów. Pięknych ale wymagających. I dlatego doceniam takie utwory jak ten czy andromeda bo przynajmniej mogę sobie Edyty posłuchać w każdej chwili i zawsze znajdzie się coś co akurat pasuje.

Nadto, jeżeli Edyta to dobrze pociągnie to od wielu lat ma szanse na dobry PR i pozyskanie nowych odbiorców. Ruch z duetem to mistrzostwo, pytanie jak to rozegra dalej. Niemnjej cieszę się z tego utworu i odbieram go bardzo bardzo pozytywnie. I nie widzę nic złego w byciu "diva" i "popowa artystką"jednocześnie. Dzięki swojej wrażliwości, doświadczeniu i oczywiście talentowi Edyta jest elastyczna i w przeciwieństwie do innych kolegów i koleżanek z branży nie musi zamykać się w jednej szufladzie żeby dobrze śpiewać.

<3
Ps. 3, 2, 1 start możecie zaczynać jazdę po Edzi i tak nie zmienię zdania :p
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ediva »

Czy ten utwór powstał tylko na potrzeby polskiej wersji filmu? Z tego, co widzę wersję oryginalną promuje zupełnie inny utwór Jonas Blue. Ciekawe :edi:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: endeven »

Taki wyskok jak do Smoczego Wzgórza. Piosenka dla dzieciaków i nastolatek, poza głównym nurtem działalności Edyty. Byłaby lekką odskocznią, gdyby było od czego odskakiwać. Tu tkwi sedno problemu. Chcemy płyty, nowych nagrań, ale z krwi i kości, takich reprezentujących jakiś kierunek, wydobytych z czeluści duszy Edyty, niesionych pasją. Oczekujemy rdzenia, muzycznego korzenia, a nie chwiejącej się gałązki. Nie ma tego, nie ma płyty, żadnej konkretnej wizytówki, spadają za to owoce, których smaku nie sposób zapamiętać na dłużej. Nie da sie już schronić w cieniu edytowej twórczości. Niby w porzo, żę duet, że z podopieczną, że jest coś nowego, no ale tło wydarzeń by sie inne przydało.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: pijej1 »

Marek pisze:
baker pisze:Świetna piosenka, puszczę jutro 6-letniej córce. :wink:
Moje 5 i 4 letnie córki szaleją przy tej piosence :lol:
I wszystko na ten temat ;-)

Pioseneczka dla przedszkolaków :hellobaby:
ODPOWIEDZ