Zatrzymać chwilę

Edyta Górniak i Roksana Węgiel - nowa piosenka do Hotel Transylwania 3

Wiadomości na temat Edyty.
shelly
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2015, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: shelly »

Skyfury pisze:
ray pisze:W tej chwili są 473 tys. wyświetleń na YouTube. Jeśli - tak jak napisał Love2Love 1990-2016 - jeszcze ok. 14.00 na liczniku było 160 tys. odsłon, to jest to megadziwne. 300 tys. odtworzeń w zaledwie 9 godzin?
No jest to dosyć dziwne, też zwróciłem uwagę na ten mega skok wyświetleń jak przeglądałem yt.
to normalne dla youtube, gdy wyświetlenia idą szybko. czyt. w dniu premiery dużo serwisów prasowych o tym napisało (bo zaskoczka) i nagle yt nie daje rady zliczać. Więc zamraża licznik i po przeliczeniu masz skok.
https://support.google.com/youtube/answer/2991785?hl=en
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: max28 »

No i po 2 tygodniach klip przekroczył milion odsłon :edi:
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Skyfury »

Zatrzymać Chwilę przypomniało Polakom inny utwór do bajki, często zapominany - Ten za łukiem rzeki świat - top10 spotify Edyty
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ediva »

To prawda, Ten za łukiem rzeki świat to przepiękna i niełatwa piosenka, której Edyta chyba nie śpiewała jeszcze na żywo? Bardzo ciekawi mnie jak Edi brzmiałaby dziś w tym utworze, ze swoim dojrzalszym głosem. Może popularność piosenki na Spotify da jej do myślenia i zaśpiewa przy jakiejś okazji :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: endeven »

to nie jest nagła popularności łuku, ani ostatniej piosenki do bajki. To jest efekt playlist, wszystkich tych disneyowskich. Kolorowy wiatr będzie do końca swych dni ciągnął Łuk na spotify. Prawda o spotify jest dziwna. spotifajem rządzą playlisty, nie wylądujesz na największych playlistach kraju/regionu/globu to na danym terytorium nie "zrobisz" hita z czystych "fanowskich" wyświetleń.

W przypadku disneya to niekończący się żywot, bo ciągle będą nowe filmy, bajki i uaktualniane playlisty. Machina wiecznie żywa.

A co do playlist ogólnie, globalnie, tych ze świeżymi gorącymi hitami, to niestety trochę jest to patologiczna sytuacja, jak w radiach. Kto decyduje, że Cię w radio zagrają? Kto decyduje, że trafisz na najpopularniejszą laylistę świata Todays top hits?...
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Skyfury »

endeven pisze:to nie jest nagła popularności łuku, ani ostatniej piosenki do bajki. To jest efekt playlist, wszystkich tych disneyowskich. Kolorowy wiatr będzie do końca swych dni ciągnął Łuk na spotify. Prawda o spotify jest dziwna. spotifajem rządzą playlisty, nie wylądujesz na największych playlistach kraju/regionu/globu to na danym terytorium nie "zrobisz" hita z czystych "fanowskich" wyświetleń.

W przypadku disneya to niekończący się żywot, bo ciągle będą nowe filmy, bajki i uaktualniane playlisty. Machina wiecznie żywa.

A co do playlist ogólnie, globalnie, tych ze świeżymi gorącymi hitami, to niestety trochę jest to patologiczna sytuacja, jak w radiach. Kto decyduje, że Cię w radio zagrają? Kto decyduje, że trafisz na najpopularniejszą laylistę świata Todays top hits?...

No wpływ playlist na wyświetlenia/topy/hity jest ogromny, każdy muzyk chce żeby jego utwory znalazły się na playlistach. Wydaje mi się tylko, że spotify w dużej mierze rządzą algorytmy, to nie radio, że widzimisię jednego dyrektora czy innego "władnego" może zablokować jakiś utwór, co zresztą często obserwujemy w radiach, w esce i zetce coś okupuje topke a w rmf nie ma szans żeby poleciało chociaż raz. Oczywiście obecność na playlistach może być też opłacana przez wytwórnie. W każdym razie chodzi mi o to, że prędzej Edyta wyląduje na jakiejś playliscie niż w radiu, w którym jej nie grają (bo nie). Co do łuku to może faktycznie trafiło teraz na jakąś playliste i wyświetlenia lecą, zdziwiłem się tylko bo nie widziałem wcześniej tej piosenki w topce, a obserwuje to dosyć długo :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: endeven »

jakoś od ponad roku chyba łuk jest w top 10.
Zgadzam sie, że na spotify Edyta może mieć więcej szczęścia niż w radio.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: ray »

Skyfury, Ten za łukiem rzeki świat jest w Top10 Edyty na Spotify co najmniej od stycznia 2017 - wtedy napisałem ten post. :)

A wracając do tematu, to nikt jeszcze nie wrzucił tutaj wywiadu z Edytą i Roksaną w Radiu Eska:
https://www.youtube.com/watch?v=7RoKn8-99os

Wreszcie wywiad o muzyce. :)
Rozprasza mnie kręcąca się z telefonem Sowa, no ale cóż - Edyta chciała mieć live na Insta. :PP
I dobrze, że było tutaj parę słów o trasie akustycznej.
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Skyfury »

:/
ray pisze:Skyfury, Ten za łukiem rzeki świat jest w Top10 Edyty na Spotify co najmniej od stycznia 2017 - wtedy napisałem ten post. :)
endeven pisze: jakoś od ponad roku chyba łuk jest w top 10.
Ohh…. w takim razie coś mi się mocno pokiełbasiło :/ , w takim razie przypominam o tym utworze tym którzy zapomnieli. Proszę słuchać i nie grymasić :D
Awatar użytkownika
yourhigh
Make it happen
Make it happen
Posty: 155
Rejestracja: 06 sty 2015, 11:44
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: yourhigh »

W finale polsatowskiego "World of Dance" para młodych tancerzy zatańczyła do piosenki Edyty i Roksany :)
Awatar użytkownika
baker
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1451
Rejestracja: 14 gru 2004, 12:48
Ulubiona piosenka: Nie było
Lokalizacja: opole/krakow

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: baker »

Skyfury pisze::/
ray pisze:Skyfury, Ten za łukiem rzeki świat jest w Top10 Edyty na Spotify co najmniej od stycznia 2017 - wtedy napisałem ten post. :)
endeven pisze: jakoś od ponad roku chyba łuk jest w top 10.
Ohh…. w takim razie coś mi się mocno pokiełbasiło :/ , w takim razie przypominam o tym utworze tym którzy zapomnieli. Proszę słuchać i nie grymasić :D
Ja tylko dodam dla młodzieży, która polubiła ten utwór, że wersja w filmie jest milion razy bardziej emocjonalna niż wersja radiowa/płytowa/kasetowa
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zatrzymać chwilę

Post autor: Dobi »

Bardzo proszę aby posty na temat Roksany i jej wygranej umieszczać w nowym temacie w dziale "Polska muzyka" -> Roksana Węgiel
ODPOWIEDZ