Dawid Podsiadło

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Ha !
Wczoraj zartowalem, ze Edyta powinna postarac sie o wywiad w Tygodniku Powszechnym, bo to chyba jest rzadki dzis synonim najwyzszej klasy dziennikarstwa wiec Fani alergizujący na Pudelka beda zadowoleni.
To mial byc zart a tymczasem Dejwid...

Obrazek

Hahah omg :-)
Oplacalo sie spiewac o narodowcach i nawiazac do malomiasteczkowosci Polakow.
W sumie powinien zaspiewac o naszej wiejskiej mentalnosci, to byloby bardziej trafne :-)

No ale niech mu bedzie :-)

Edit: No i jest juz jakis komentarz pod wywiadem na temat koniukturalizmu Dawida, przytocze w calosci:
Tak jak rzadko słucham z uwagą polskich piosenkarzy, na Dawida Podsiadlo zwróciłam uwagę już po jego pierwszej znanej mi piosence, w której wcielał się w załosnego kibola opuszczającego więzienie. Bardzo inteligentny, wykorzystujący koniunkturę społeczną tekściarz, tym ważniejszy, ze popularny. Niestety, jego piosenki nakręcają bardzo zły trend w polskiej kulturze. I mimo zaprzeczeń Autora wyrażonych w wywiadzie ten trend jest antywielkomiejski, co znakomicie się wpisuje w dzisiejsza histerie PiS-owska po wyborczych batach otrzymanych w wielkich miastach. Kontrowersyjny jest tez "program" Podsiadły: aby przybysze z małych miasteczek zachowywali swoja tożsamość i byli z niej dumni. Nie, Panie Dawidzie. Przybysz do dużej metropolii MUSI się dostosować do wielkomiejskich, czyli europejskich standardów, a nie wnosić tu swoją prowincjonalna kołtunerie. Wielkie miasta jej nie potrzebują, bo ona niszczy je cywilizacyjnie. Z pewna doza przesady można te działania przyrównać do obecnych polskich usiłowań "uniezależnienia" się od standardów Unii Europejskiej, która takiego "twórczego wkładu" absolutnie nie potrzebuje. Szczególnie antypatyczna jest dla mnie piosenka, w której piosenkarz deklaruje bezmyślne zadowolenie i brak aspiracji, ba, wręcz lenistwo (nie chce iść do gwiazd, niech gwiazdy biegna do mnie...). I dlatego piosenki pana Dawida sa mi nie tylko obce, ale wręcz uważam je za szkodliwe.
Dla sprecyzowania co i jak: podobnie jak Agora (i wiekszosc mainstremowych mediow) rowniez Tygodnik Powszechny, ktory uwielbiam, jest w skrajnej, wojującej opozycji wobec obecnej wladzy w Polsce.
Tu nie chodzi tylko o muzyke, ale zaangazowanie anyt PiS-owskie niektorych naszych gwiazd takich jak Nosowska, Zalewski i Podsiadlo. Oni maja zapewnione stale miejsce w mediach, od tygodnia Podsiadlo wystepuje w dwupaku z Nosowska, razem udzielili juz kilku wywiadow.

Niemniej jednak uwazam, ze Edyta MOGLABY postarac sie o wywiad w Tygodniku.
Ona promuje swiadomą postawę wobec srodowiska, szacunek do osob starszych i otwartosc. Robi to konsekwentnie od lat.
Wypisz wymaluj to co Podsiadlo (przekazal zyski z vip biletow na fundacje dla osob starszych, w video do Malomiasteczkowego promuje sadzenie i szacunek do drzew, no cala Edyta).

Mysle jednak, ze nie ma na to szans. W mediach majacych wyrazna linie polityczna nie licza sie wartosci same w sobie, chodzi glownie o polityke. A szkoda.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Dawid sprzedał 4 koncert na Torwarze w grudniu.

Jedyny polski Artysta , który sprzedałby bilety na Narodowy.

Idzie jak burza... i oby nie zabłądził. Jest chłopak Wielki.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

KrzysiekF pisze:Dawid sprzedał 4 koncert na Torwarze w grudniu.

Jedyny polski Artysta , który sprzedałby bilety na Narodowy.

Idzie jak burza... i oby nie zabłądził. Jest chłopak Wielki.
Ja zasluchuje sie w Nie ma Fal, swietny kawalek. Czysty, dobry POP bez nachalnej agitacji politycznej ;-)

Co do Torwaru, Krzysiu wybierasz sie ?
Ja sie za pozno obudzilem, bylen pewnien ze Dawid wyjedzie w trase po nowym roku.
Ale czwarty termin na Torwarze totalnie odpada. On gra trzy dni pod rzad, ostatniego dnia to chyba trzeba go bedzie reanimowac na scenie... No ale pecunia non olet, Dawid wczoraj mial premiere nowego spotu dla Credit Agricole, troche kasy wpadlo, wpanie jeszcze wiecej jak zagra i 10 koncertow pod rzad ;-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Nie kupiłem biletów, nie zdążyłem... nawet na 4 termin. :beczy:

Dodano po 42 sekundach:
miko pisze:
Co do Torwaru, Krzysiu wybierasz sie ?
Ja sie za pozno obudzilem, bylen pewnien ze Dawid wyjedzie w trase po nowym roku.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Uuuch, to niefajniee.
No ale tego czwartego nie ma co zalowac, to serio jest eksploatacja czlowieka do granic mozliwosci.
Zeby tylko Dawid nie dostal traumy po tym maratonie i nie odmowil dalszego koncertowania ;-)
Moze bedzie DVD skoro to torwar, tam sie swietnie nagrywa.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: addar »

Lubie chłopaka, jest fajny ale kompletnie nie rozumiem rozmiaru popularności jaka wokol jego osoby narosla...zajebiscie nieproporcjonalna.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Kamui Shiro »

Teraz jest moda na nijakość, dzewczyny z sąsiedztwa i chłopakow z sąsiedztwa, którzy wmawiają wokół, jacy są małomiasteczkowi, szerząc przy okazji głupkowate stereotypy.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Mistrzowski marketing firmy Sony :-)

Mnie to cieszy, bo najnowsza plyta jest moim zdaniem najlepsza w jego karierze. Najbardziej popowa, najbardziej przebojowa. Czy cieszy sie Dawid ? Jak sie wsluchac w slowa na plycie obraz staje sie jasny.
Powoli tracę głos
Jeszcze kilka przyjemnych płyt
Wyjadę w końcu stąd
W "Tygodniku" opowiada o tym, ze planuje kiedys skonczyc studia.
Nie teraz, bo jest w takim momencie kariery ze to niemozliwe.
Studia trwaja od 3 do 5 lat.
Jak juz wycisnie z niej wszytsko co sie da, bedzie go stac na dlugi pobyt za granica, gdzie bedzie anonimowy.
W Polsce to nie jest i nie bedzie mozliwe.
Poki co nagrywa plyty, o wiele bardziej komercyjne niz zapowiadal przy okazji wydania "Annoyance..".
Czuję, że mój kolejny album powinien być wciąż przyjemny, ale mniej piosenkowy.
- Glamour, 2015.

To samo mowil w "Trojce" i przy kazdej innej okazji. Po "Annoyance.." miala byc tez przerwa,dluga przerwa. Byla za to krotka chwila spokoju, dlugie prace nad 3. albumem, "Meskie Granie" a teraz niewidziana od wielu lat na rynku, bardzo, bardzo instensywna promocja podparta trasa i morderczym tepem koncertowym. 4 Torwary, 3 z nich dzien po dniu. Do tego przedluzony kontrakt z Credit Agricole (wczoraj nowe spoty). Wczesniej reklamy sieci komorkowej. No i nowa plyta, przede wszytskim, jest najbardziej przebojowa (piosenkowa) jaka tylko moze byc. Zupelnie inaczej nich chcial Dawid zanim Sony wytlumaczylo mu ze musi robic to co chca, bo jego czwarta plyta nie bedzie miec tak masowej promocji i za 2 lata nie bedzie juz wyprzedawac tak duzych tras.

Co do banku to bardziej komercyjnie nie da sie wyeksploatowac czyjegos wizerunku. To nie jest firmowanie swoim nazwiskiem i twarza linii ubran, to jest naciezszy kaliber reklamowy. Play i bank czyli kwintesencja systemu, kapitalizmu, pieniedzy, chciwosci itd. Gdzie tu mamy hipsterstwo, nie-mainstream, alternatywe ? Totalnie nigdzie. A tak jest promowany przez Sony. A ludzie sie na to nabieraja. Decyzje reklamowe podejmuje jednak sam Dawid, warunkiem jest tylko wysoka cena. Wycisnac ile sie da i zarobic tyle ile sie da a potem zniknac. Jak James Dean, ktory to podobno upozorowal swoj wypadek i smierc i anonimowo dozyl starosci w Kanadzie ;-)

Dawid odlozyl na polke "Curly Heads" (a byla to karta przetargowa w umowie z Sony) "Dawid Podsiadlo" to projekt czysto k o m e r c y j y, opakowany w niszowo-niezalezno-hipsterskie opakowanie, a "Curly Heads" to mialo byc jego poletko z takim brzmieniem jakie chce i z takimi tekstami jakie chce. Plany szybko sie skonczyly, bo projekt "Dawid Podsiadlo" szybko okazal sie kura znoszaca zlote jajka. Razem z "Curly Heads" Dawid odlozyl na polke swoje marzenia i zludzenie, ze przed 30. bedzie mogl robic taka muzyke, jaka chce.
Staję się potworem bo wtedy czuję że
Choć jestem tak naprawdę, nie ma mnie
To dzięki temu mogę na stary rower wsiąść
Zamieszkać w kamienicy
Nie myć rąk
Sluchamy sobie nowego albumu a Dawid wprost nam mowi "Choc jestem, to naprawde nie ma mnie" :-)
Ale dzieki bajecznej fortunie jaka zbija moze (dzis na krotko, za kilka lat na dluzej) sobie pozwolic na wyjazd daleko w nieznane, w zupelnej anonimowosci zanim (i jesli) wroci z powrotem do myuzyki na swoich warunkach. Dawid Podsiadlo stal sie "Dawidem Podsiadlo" czyli komercyjnym potworem ;-)
Codziennie słyszę: znów coś wygrałeś
Zaraz braknie miejsca na kolejny diament
Tak psujesz mnie
Psujesz mnie
Warto rozgraniczyc Dawida Podsiadlo od "Dawida Podsiadlo" ergo zywego czlowieka od piosenkarza w stajni duzego Labelu. Dawid Podsiadlo rozmawia tutaj z "Dawidem Podsiadlo" czyli piosenkarzem Sony nr1 na liscie priorytetow, i w PL i w planach wydawniczych na Zachodzie ;-)
Anonimu smak poczuję gdy
Za granicę zrobię drobny skok
Jakoś dziwnie tęskno wtedy mi
Kiedy przezroczysty stawiam krok
W kraju nad Wisłą, każdy mówi mi na ty
A moje nazwisko to czytany głośno szyld
Czaicie juz o co chodzi, wiec sie nie rozpisuje :-)
Jeszcze kilka przyjemnych płyt
Wyjadę w końcu stąd
Dawid jest niestety (lub stety, ja sie ciesze, bo robi zrobil fajowa plyte :-) ) wiezniem Sony i wypracowanego przez nich wizerunku.

Jesli znacie historie Edyty z Kubiakiem to porownajcie to co opowiada juz po wielu latach.

Kubiak chcial, zeby spiewala jak Celine/Mariah/Whitney. Znalazl jej producenta Celiny i dobieral wielkie ballady pokazujace mozliwosci wokalne Edyty. W wywiadzie dla TVP (ten z 1995/6 roku z Londynu) Kubiak mowil, ze jesli ten styl Edyty "zaskoczy" i okaze sie sukcesem to "bedzie obowiazywal Edytę przez dlugie lata" czyli Edyta bedzie spiewac wielkie ballady. Skoro sie sprzedaje to nie zarzyna sie kury znoszacej zlote jajka :-) Sama Edi mowila wielokrotnie, ze wtedy chciala "byc Janet Jackson", stad piosenka JK i przekomarzanie sie z Kubiakiem ze jest Janet i nie chce byc Celina.

Po latach, kiedy Edka wydala "Perle" okazalo sie (oczywiscie bylo pierdyliard innych powodow zza oceanu, ze klapa) ze Kubiak mial racje przekonujac Neila ze juz na samym poczatku Edyta musi "drzec ryja w kazdym utworze", bo wiecej szans na sukces moze juz nie byc. Po zmianie kierunku muzycznego i rezygnacji z bycia Diva Edyta definitywnie zniknela z Zachodu. Gdyby zaufala w 100% Kubiakowi wtedy, plyta EG sprzedalaby sie w wielomilionowym nakladzie a Edyta bylaby dzis wielka swiatowa gwiazda. Czy to zle,ze tak nie bylo ?
Moim zdaniem nie, bo moglaby skonczyc jak Whitney lub zapijaczona Mariah ktora podpisuje umowe o narzeczenstwie z randomowymi milionerami z Australii :-) A tak mamy Edka tylko dla siebie ;-)

Uwaga do wielbicieli Dawida: to NIE jest atak ani na niego ani na jego tworczosc. Jestem jego fanem. Glownie dlatego, ze nagrywa przebojowe czyli mowiac jego jezykiem "piosenkowe" plyty takie jakie kaze mu nagrywac Sony. Nie wiem czy starczyloby mi uwielbienia, gdybym musial sluchac jego smetow na dodatek ubranych w slowa o naziolach z marszu niepodleglosci ;-)

A propos rozbuchanej do granic mega-promocji Dawida w komercyjnych mediach zacytuje komentarz z insta naiwnego Fana, ktory polubil Dawida kiedy ten zaczal byc pozycjonowany przez Sony na "alternatywno-hipstersko-niemainstreamowego-niezaleznego" piosenkarza:
aixenprovancee Dawid w magazynie „co za tydzień” w TVN, wczoraj w ddtvn, we wtorek u wojewódzkiego. Ojojoj do tego płyta moim zdaniem zrobiona pod masową publikę :/ coś mi tu nie pasuje. Wolałam Cię w poprzednim wydaniu.
LOL, naiwny Fanie ;-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Bob »

I bardzo dobrze , że nie smęci i kierują nim starzy wyjadacze z wytwórni.Połączenie jego inteligencji i poczucia humoru , pracowitości z łatwością pisania przebojów musialo dać efekt komercyjnego sukcesu, bo cd jest świetne, słucham w aucie , podczas spacerów.Cóż niewiarygodny i w pełni zasłużony sukces. Scoverowane stare kawałki Bajmu, Jantar, Kory - palce lizać. Trzymam kciuki , bo on dopiero się rozkręca...W Sony nie siedzą za biurkami debile, wiedzą gdzie sypnąć kasą i w kogo zainwestować, oczywiście ,żeby geszeft wypalił 8)
Podsiadło to nie latynoski cukiereczek -męska ameba umysłowa , mięśniak czy tancerz udający wokalistę——-w realu ogromne problemy z cerą, koszmarny wąs, w jego przypadku to się nie liczy , jest Artystą pełną gębą ,nie jest wytworem marketingowym wytwórni od a do z , marionetką w rękach rekinów finansjery...Ten 2018 obrodził w super cd wydanych przez wyluzowanych facetów, jako przeciwwaga dla feministycznych smętów, głupkowatego popu ...
Miko myślę ,że tesz się dopiero rozkręcasz w temacie , wątki Edytowe smakowite, kontynuuj , temat promocji za oceanem to dla mnie jakaś nowość , lub prędzej hmm. zaniki pamięci ? ;)
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Bob pisze:Scoverowane stare kawałki Bajmu, Jantar, Kory - palce lizać.
I on mi tym bardzo, baaardzo przypomina Edytę i jest to ostateczne potwierdzeniem tego, ze ma talent i ze potrafi dobierac sobie dobrych muzykow. To jak Edka przerobila Stop, Ready For Love, Hello i wiele innych - przeciez dala zupelnie inne i nowe zycie tym piosenkom. Dawid tak samo.
Bob pisze:Ten 2018 obrodził w super cd wydanych przez wyluzowanych facetów, jako przeciwwaga dla feministycznych smętów, głupkowatego popu ...
I ja z tego ogromnie sie ciesze! :PP I widze, Bobuś, że masz tak samo jak ja czyli totalny przesyt i rzyg spiewajacymi babino-smętami, ktory trwa od polowy lat 90' a w latach 2010+ doprawiony jeszcze wysypem jakichs Candy-srendi, Margaret i inne disko-queens :P
Meskie granie to byl super pomysl a w tym roku chyba bylo apogeum :-) No i mój słodki Krzyś premierowo pokazał swój seksowny bicek zanim nie założył fioletowego futra i nie skoczył na wybory ;-)
Bob pisze:,nie jest wytworem marketingowym wytwórni od a do z , marionetką w rękach rekinów finansjery...
Tutaj za to mamy zgrzyt poznawczy, bo caly moj post na gorze mial tezę, że to co widzimy/słyszymy pod szyldem "Dawid Podsiadło" tym wlasnie jest. I Dawid wprost spiewa o tym w swojej piosence Trofea, przytoczonej wyzej ;-)
Mimo wszystko i tak dostał więcej swobody niż inni (za cenę zawieszenia "Curly Heads"). Gdyby to tylko od Sony zależało spiewałby o tym samym co stado przystojnych latyno-mięśniaków, a tak przynajmniej możemy pobawić sie w analizy co podmiot liryczny miał na myśli :-)
I bardzo dobrze , że nie smęci i kierują nim starzy wyjadacze z wytwórni
I ja tez sie cieszę :-) Niech jeszcze nagra dwie tak samo popowe i komercyjne płyty jak Małomiasteczkowy a będę zadowolony. Bedzie mógł wtedy umrzec komercyjnie i urodzic w pelni artystycznie nagrywajac piosenki trwajace po 11 minut spiewane w tylko jemu znanym języku. Przedsmak slychac w "Cantate tutti" ;-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Bob »

No po prostu Miko -spijamy sobie z dzióbków....
Nie wspomniałem o świetnych chórkach , to co wyrabia swoim falsetem w tle , rewelka
Edka na koncert urodzinowy powinna go dokoptować jako tło wokalne razem z Zalewskim, he,he byłaby jazda, np do Poca-Hondaz , zreszta kokokolwiek z mega wokalem do chórków ;jakieś łaski oczywiście , ech marzenie.Jubilatce się nie odmawia... 8P
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Bob pisze:byłaby jazda, np do Poca-Hondaz
Hehhahahehahahahahhahahaha Hahahahahahah -00000 kurtwa, gdyby Forum mialo mozliwosc nagrywania dzwieku to bys sie przestraszyl mojego spazmatycznego rechotu hahah WOW haha !

Jakby Edka zapodala taki chorek to ja juz mam plan, Edka po koncercie zbiera kwiaty i inne dowody milosci, tlum fanek ustawia sie do selfiaka z Dawidem a ja Krzysia cap za szyje i znikamy w garderobie :love:

Oj Edka, Edka pomysl nad tym wieczorem w Dramatycznym, Fani snuja juz wizje <3

Dawid tez niczego sobie. I napisalbym cuś wincyj, ale czasem warto ugryźć się w jenzor.
Zreszta na widok chorku do Poca-Hondaz i tak ze smiechu się weń ugryzłem niechcący ;-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Bob »

Taa, Dawidek jako wąsata niedorozwinięta księżniczka ;(
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Albo nowa postac z Harrego Pottera :-) Dawid Poka-Hondaz ;-)

Chociaz on chyba woli "Friends" i "Gwiezdne Wojny" :P
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: spot_me »

miko pisze:najnowsza plyta jest moim zdaniem najlepsza w jego karierze
Natomiast moim zdaniem jest najgorsza. Z trudem wytrwalem do konca wiekszosci kawalkow. Wroce moze do dwoch czy trzech, reszta niestrawna.
ODPOWIEDZ