Głos Edyty

Ile Edyta ma oktaw?

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
Awatar użytkownika
Fan17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 365
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:08
Ulubiony album: wszystkie
Ulubiona piosenka: Miles & miles away
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Głos Edyty

Post autor: Fan17 »

Finrod pisze:
Kopaneek pisze:Nie rozumiem dlaczego większość dźwięków Edyty pochodzi z ostatnich lat, czyli najgorszych w historii jej wokalnych możliwości.
Musisz sobie przypomnieć z których lat są poszczególne nagrania. Wybrałem najlepsze dźwięki Edyty bez względu na rok, wymagane do takiego filmiku. Gdybym dał dźwięki Edyty głównie z ostatnich lat to ten filmik nie miałby sensu, bo brakowałoby wielu dźwięków, a piersiowe byłyby często strasznie zaciśnięte. Na samym początku kariery Edyta śpiewała wysoko, ale te dźwięki nie zawsze były dobre technicznie jak np. w 1998-2000 r. lub nie nadawały się do filmiku, bo były za słabe/za krótkie/z fałszem lub jakimiś niedoskonałościami, a tu nagrania muszą być bez takich wpadek, choć i tak przy kilku dźwiękach dyskretnie ukazałem jakieś słabości obu głosów (np. wydzieranie się Beaty, zaciskanie się Edyty).
Ja nie rozumiem, czemu ma służyć to porównanie? Każda z nich jest w jakimś sensie indywidualnością i każda reprezentuje troszkę inną stylistykę. Nie zapominajmy, że technika nie jest najważniejsza. :)
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Celem może być porównanie możliwości wokalno-technicznych dla koneserów dobrych głosów. Ale prawdziwym celem było zrobienie lepszego filmiku od tego słabego, który już gdzieś istnieje na youtube, a także przesłuchanie wykonań Edyty oraz udoskonalenie swojego słuchu. Wstawiłem tu link tylko dlatego, że mniej lub bardziej pomogli mi forumowicze.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Głos Edyty

Post autor: Nuklodem »

Trafiłem na fajne podsumowanie głosu w latach 2012-2016 :-)

-> Edyta Górniak- Najlepsze wykonania ostatnich lat (fragmenty live 2012-2016, B4-Eb6)
nati
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2016, 20:51
Ulubiony album: dotyk
Ulubiona piosenka: grateful, your high
Lokalizacja: warszawa

Re: Głos Edyty

Post autor: nati »

KikaG pisze:4 oktawy Edyty to tylko mit. Jej głos nie wychodzi poza skalę trzech, ma niewiel ponad 2,5 oktawy. Sympatia do artysty nie powinna nam przyslaniac rzeczywistosci.
A tu dla przykladu skale głosów artystek sceny międzynarodowej: Mariah Carey - 5 oktaw - A2-G7
Whitney Houston - 3 oktawy - E3-Eb6
Celine Dion 2,5 oktawy F3-C6

Edyta ma 3,8 oktawy Whitney i Mariah 5 oktaw
Celin 3,1 oktawy
Nie wiem skąd ci się wzięło że Edi ma nie wile ponad 2,5 oktawy
Przeciętny człowiek ma 1,5 oktawy 2 oktawy są już szlifowane w szkołach muzycznych.
Jestem jak najbardziej obiektywna ponieważ każda z nich jest dla mnie naprawdę inspiracją ale nie mam zamiaru zakłamywać prawdy.
Natomiast co do Beyonce ma 3,5 oktawy.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Głos Edyty

Post autor: Flux »

Pytanie, ile wynosi teraz skala "użytkowa" Edyty. Zakres, w którym może swobodnie używać swojego głosu, bez darcia, załamywania, duszenia. Dźwięki, których może dosięgnąć bez dławienia się, forsowania ponad siły jakiego ostatnio często mamy okazję słuchać.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Głos Edyty

Post autor: Nuklodem »

Teraźniejsza, to nie takie proste, jeśli Edka jest w dobrej formie to jej G5 z DJTŚ miażdży, szczególnie to ostatnie z Arłamowa, mam wrażenie że łatwiej jej to przychodzi niż czasem E5, a head no to ostatni z L2L Eb6
Finrod
Hope for us
Hope for us
Posty: 16
Rejestracja: 26 maja 2016, 14:19
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głos Edyty

Post autor: Finrod »

Zapraszam do oglądania nowej wersji Vocal Battle Edyty z Beatą. Znalazłem kilka kolejnych fajnych dźwięków obu wokalistek, skróciłem nieco filmik i popracowałem również nad dużo przyjemniejszą szatą graficzną filmiku, bo poprzednia niezbyt mi się podobała. No i dałem więcej starych dźwięków Edyty. I tak niemal we wszystkich konfrontacjach Edyta jest dużo młodsza od Beaty, odpowiadając na poprzednie niesłuszne (nawet w ostatnim filmiku) zarzuty. Link poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=Zogj_A2Livw

@Flux
Jeśli chodzi o ową "użytkową" skalę Edyty w ostatnich latach to ciężko to stwierdzić, właściwie u jakiejkolwiek wokalistki. Jeśli ma zły dzień to nawet średnica może brzmieć źle, ale z innej strony jeśli męczy piersiowe C#5 to nie znaczy, że nie zaśpiewa fajnego C#6.
Edyta trochę męczy doły już od okolic G3, ale czasami schodzi nieźle do Eb3/E3, a jeśli chodzi o góry to brzmi teraz dobrze do okolic D5, wyżej bardzo często występuje to, o czym wspomniałeś. Natomiast głowowo brzmi nieźle do C6/C#6, wyżej strasznie ściska dźwięki. Czyli wychodzi, że Eb3-D5-C#6.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Głos Edyty

Post autor: Michael »

Nie wiedziałem, gdzie to wkleić, więc proszę o transfer do odpowiedniego działu.
Reakcja tego gościa na głos Edyty - bezcenna.

:arrow: https://youtu.be/7y0V0g0GHcE
Awatar użytkownika
adaś
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 245
Rejestracja: 14 sie 2015, 0:22
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Niebo to my
Lokalizacja: polska

Re: Głos Edyty

Post autor: adaś »

fajny filmik na instastory Edyty z jej górami
Awatar użytkownika
Phealer33
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2159
Rejestracja: 27 lip 2011, 22:26
Ulubiony album: Dotyk / MY
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Berlin

Re: Głos Edyty

Post autor: Phealer33 »

Fajny? Strasznie skrzeczy na górze.... mnie to jej popisywanie nie rusza
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Głos Edyty

Post autor: Nuklodem »

Te pierwsze są mega swobodne i jaką mają siłę. Powiedzcie mi czy Edi tam wchodzi na gwizdek ten ostatni taki ładny, przed skrzekiem zakończony wibratem.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Głos Edyty

Post autor: Katarzynaa »

Michael pisze:Nie wiedziałem, gdzie to wkleić, więc proszę o transfer do odpowiedniego działu.
Reakcja tego gościa na głos Edyty - bezcenna.

:arrow: https://youtu.be/7y0V0g0GHcE
Aż mi się łezka w oku zakreciła. Nasza kochana Edi ❤ cieszę się że ludzie za granicą docierają do tych nagrań. Mam nadzieję że mój scenariusz że zostanie prawdziwie doceniona po śmierci się nie sprawdzi.. Wtedy janusze z polski dopiero się przekonają że nie ma drugiej Edyty :beczy:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Głos Edyty

Post autor: ediva »

Nie ma i nie będzie drugiej Edyty. Ameryka miała Whitney, a my dostaliśmy Edytę. Takie głosy rodzą się raz na miliard niczym wybryk natury lub jednorożec.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Głos Edyty

Post autor: Kopaneek »

Mała aktualizacja odnośnie skali głosu Edyty.

Zarejestrowany zakres: C3-C#8 co daje 5 :!: oktaw i jeden półton.

Najwyższe dźwięki -> https://www.youtube.com/watch?v=hEhHsxEmWv4
duke
Make it happen
Make it happen
Posty: 196
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:44
Lokalizacja: krakow

Re: Głos Edyty

Post autor: duke »

Lubie sposob w jaki Gosia Scala analizuje wokale wiec poprosilem kiedys o odcinek o ewolucji glosu :edi: Obiecala i zrobila.
Zadnego odkrywania ameryki ale rzetelnie jak zawsze
https://youtu.be/xhPPr0fzkjs
ODPOWIEDZ