Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
shik
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 229
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:50
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: shik »

Fakt, muzycznie poziom Edyty z ostatnich kilku lat. Teledysk również na poziomie :edi: :D Ni to fajne, ni niefajne.

Za to wykoanie jest naprawdę słabę, ona po prostu się wydziera w pewnym momencie. Bardzo słaba wokalistka
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Doda!

Post autor: niuto »

Mi się strasznie wydaje , ze cokolwiek Doda by nie zaśpiewała i w jakim stylu czy to pop czy rock czy opera niestety doda sama skandalami i bezczelnoscia zabiła sympatię ludzi . I nawet jeśli nagra z samymi producentami Britney czy Madonny niestety w Polsce już ma przekichane przez swoje młodzieńcze życie które dała ludziom na tacy . Mam sentyment do niej bo uwielbiałem ja gdy miałem 18 lat teraz mam 30 i została sympatia bo dobrze jej życzę ogarnęła się życiowo już i próbuje ratować karierę nowymi metodami .
Na górę
Problemem nie są skandale Dody, o których mało kto pamięta, a jej "talent". Nie wystarczy zaaranżować piosenkę na orkiestrę symfoniczną, żeby zrobić z niej dzieło sztuki. Dla mnie to jest nadal poziom "Szansy" i "Nie daj się". Doda ma okropną manierę śpiewania, na żywo wypada słabo. W The Voice wyszła po występach uczestników i to obnażyło jej braki. Nie, nie i jeszcze raz nie. Przykro mi.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Niestety to "coś" trzeba po prostu mieć. Tego nie da się wypracować, nauczyć i biedna Doda od lat nie potrafi tego zrozumieć. Mogłaby być dobra w swojej kategorii wokalistek, mieć swoich fanów (do których w jakiś sposób też należę) i cieszyć się tym, a ona ciągle sili się na bycie na tej półce co Edyta.. Smuta prawda jest taka, że choćby Edyta nic nie robiła przez następne 20 lat i jako 60 latka dostała do zaśpiewania piosenkę dla przedszkolaków to Doda wypadnie przy niej blado i słabo. Ludzie są nieuważni, wielu z odbiorców nigdy nie słyszało Edyty na żywo tak jak my choćby teraz na trasie akustycznej dlatego takie porównania padają, ale gdyby nagle Doda miała stanąć na scenie z Edytą to została by zmiażdżona.. nie zostałoby z niej nic. I piszę to z naprawdę szczerą sympatią do Dody.

Edyta teraz na trasie kolejny raz udowodniła swoje bezgraniczne możliwości. Doda może zaśpiewać w miarę poprawnie napisane pod nią utwór - Edyta zaśpiewa wszystko i często w fenomenalny sposób śpiewa i interpretuje utwory nie swoje..

Choć piosenka Dody jest bardzo ładna i na pewno włożyła w nią sporo emocji to zgadzam się z Rayem.. ten patos jest jakby wymuszony i tak ciężki, że aż komiczny :( :beczy:

Nie ma to nic wspólnego z patosem jaki potrafi stworzyć Edyta. Nie wiem w ogóle jaki sens ma porównywanie tych dwóch artystek ?

W sumie dodam jeszcze jedno.. właśnie dlatego tak mnie serce boli, że ludzie nie doceniają Edyty.. bo nawet jeżeli ktoś z takimi możliwościami się u nas pojawi to może nie dać nigdy takich emocji i odczuć jak Edyta bo to jest właśnie to coś, ta magia, ten czar, ta osobowość, te uczucia, ta cząstka siebie swojej nieokiełznanej, niezwykle pięknej i dramatycznej zarazem natury, którą Edyta celowo lub nie przemyca wydając z siebie dźwięki.. Nikt jej ani nie zastąpi ani nie może się z nią mierzyć, nie tyle z uwagi na talent co na to, że nie jest nią.. I to chyab boli wszystkie polskie wokalistki nie tylko Dodę.. jest zauważalny taki kompleks Edyty.

Dodano po 11 minutach 39 sekundach:
Dla przykładu na trasie Love2Love we Wrocławiu w trakcie koncertu Edyty śpiewała Ewa Farna. Pierwszy raz słyszałam ją wtedy na żywo i szczerze powiem, że mnie zatkało. Nie podziewałam się, że dziewczyna ma taki kawał silnego głosu i jak chce to potrafi "ryknąć" ze sceny. Niestety nijak miało to się do tego co potrafi zrobić Edyta, nawet gdyby w tym momencie miała gorsza kondycję, wystarczy kropla jej uczuć nie ważne czy tych poważnych i smutnych, czy wesołych i kokieteryjnych, ale zawsze gdy da tą cząstkę siebie inni się chowają.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Doda!

Post autor: Angie29 »

A ja Ci odpowiem na to tak !!!!
Choćby Edyta zaśpiewała na Arenie Światowej jest już za Stara !!!! W Polsce ludzie nawet jak zaśpiewa niewiadomo jaki utwór jest już przez ludzi znienawidzona oprócz jej wiernych fanów do których również nalezalem do 2013 ....przez jej charakterek i przez wielkie ego i lecenie z każdą #CIACH# do prasy traci w oczach widzów i dltego jest taka niedoceniona .... TO samo dotyczy Dody niestety obie mogłyby być cenionymi artystkami gdyby nie ostatnie lata i ich wyczyny publiczne .
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

O co znowu chodzi z tymi porównaniami?

Podobnie jak w przypadku Paulli, obserwuję przy sprowokowanym raz a dobrze porównaniu jakiejkolwiek polskiej artystki do Edzianny stan podgorączkowy.
Nikt nie odbierze jej, drodzy fani Edyty Górniak, tego, że jest leniem. Do tego rozmienioną na superdrobne celebrytką niskich lotów i kłamczuchą. Ta kobieta sama wykopała sobie tak głęboko dno, że choćby Doda featuring Paulla nagrały nowy hymn narodowy, nie są w stanie zagrozić jej pozycji. Po co więc ta obrona?

Katarzynaa
- Twoja analiza jest nieobiektywna ;) Jesteś zakochana w Edycie i jej warsztacie. A mnie na przykład teraz drażni jej maniera wokalno-interpretacyjna. W połączeniu z osobowością. Drażni albo bawi, rzadko kiedy rzeczywiście porusza. Zgadzam się, że Doda dmie w tę swoją tubę wokalną jakby ćwiczyła rzut oszczepem: prostacko, jednostajnie, nużąco. Tak jest od zawsze w chyba każdym jej utworze. I to pasuje do jej ponoć prostolinijnej, atencyjnej osobowości. Taka jej maniera, albo się ją akceptuje, albo nie. Jak ktoś nienawidzi Dody, to będzie podkreślać minusy. Jak ktoś nie ma spaczonego hejtem spojrzenia na nią, to odbierze utwór inaczej. Mi się podoba przede wszystkim ładny, profesjonalny teledysk, rozstanie z młodzieżowymi prowokacjami, no i to coś, co pozwala się na chwilę zatrzymać i zamyślić.
Tak, aranż brzmi jak z 2000r. A co w tym złego? Płyta ma być trybutem dla różnych czasów, Doda muzycznie wywodzi się dokładnie z takiego klimatu - podejrzewam, że gdyby miała ochotę czymś zaskoczyć z nowoczesności, to by skorzystała.

Zgadzam się, że dochodzi do przesady z bojkotowaniem muzyki Dody w radiach i TV. Jest mi wręcz przykro, że w ten sposób nie dotarły do mnie niemalże nagrania z Choni - nie należę do słuchaczy, którzy sami gonią za muzyką. To co się dzieje ciągle na serwisach typu Pudelek to też przesada. Zastanawia mnie: skoro taka Krystyna P. potrafi wygrać proces o zniesławienie z Jurkiem Owsiakiem, czy Doda nie mogłaby wytoczyć procesu Pudlom o generowanie tego całego hejtu przeciw sobie... pisaninie, że jest transem, krową, prostytutką itd.? Może nie robi tego, a robi wciąż swoje z uwagi na dystans - i za to, jakakolwiek by nie była i jakkolwiek nie natłukłaby w pysk Agniechy czy Miecha w kibelku czy windzie - szacunek.

ray pisze: Porównajmy sobie ten hołd Dody dla babci z hołdem Kasi Kowalskiej dla ojca, czyli z piosenką Dla Taty
Nie, nic nie porównam, zboczeńcu :evil:
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Kamui czy przeczytałeś uważnie mój wpis? Ja również lubię Dodę, niektóre piosenki z Choni znam na pamięć. Pisałam też, że zasługuje na to żeby chociaż od czasu do czasu być w radio więc skąd zarzut o brak obiektywnosci skoro obydwie artystki szanuję. Napisałam też że utwór jest ładny jwdynie w zakresie patosu zgodziłam się z Rayem że mi się nie podoba i jest jakby wymuszony to wszystko. Natomiast co do Edyty to może i ma maniery, ale fakt jest taki, że nawet jak są jakieś festiwale, przy których nie jest rozspiewana i przygotowana to obiektywnie ona na publiczności robi wrażenie a nie właśnie np. Doda z całą sympatią do niej. Tak jak pisałam nie chodzi tyle o wokal co o to coś co ona a sobie ma tylko nie zawsze pokazuje. Tak więc przyznaje jestem zakochana w Edzi, ale to co napisałam w porównaniu jej do Dody nie jest akurat wynikiem zaslepienia.. Takie coś mógłbyś mi zasadnie zarzucić jeśli chodzi o plotki o to całe życie celebryckie brak parcy itp. Bo tu faktycznie mogę być mało obiektywna..
themisiek95
Hope for us
Hope for us
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:45
Lokalizacja: Konin/Częstochowa

Re: Doda!

Post autor: themisiek95 »

Nowa piosenka Dody jest genialna! Nie wiem co Wy chcecie?
Edyty na razie nie stać na taki utwór :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

To prawda. Ona śpiewa piosenki swojego życia, o których po chwili wszyscy zapominają. Chociaż tej piosenki Dody tez nie zapamiętałem. Może za bardzo skupilem się na zastanawianiu, czy ona ma zeza.
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: Skyfury »

Mi się piosenka podoba :)

Uwaga, proszę nie brać poniższego obrazka zbyt poważnie! :lol3: :lol3: :lol3:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 12:15 przez Skyfury, łącznie zmieniany 1 raz.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Skyfury pisze:Mi się piosenka podoba :)

Uwaga, proszę nie brać poniższego obrazka zbyt poważnie!

Obrazek
Mi też podoba się ta piosenka jedynie jej patos mi trochę ją psuje. Poza tym, tak, bardzo możliwe że wykonanie Edyty byłoby lepsze.
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: Skyfury »

Katarzynaa pisze:Mi też podoba się ta piosenka jedynie jej patos mi trochę ją psuje. Poza tym, tak, bardzo możliwe że wykonanie Edyty byłoby lepsze.
Tym tokiem rozumowania, wszystkie piosenkarki powinny zwijać manatki i wio ze sceny, bo przecież Edyta zrobi to lepiej, więc niech nikt nie śpiewa i nie tworzy, bo po co? Zamiast punktować jedną piosenkarkę kosztem drugiej można zawsze zamiast "lepiej" napisać "inaczej". Nie ma co sobie odbierać przyjemności ze słuchania wielu artystów xD
Ja w tym utworze patosu nie dostrzegam, ale może tylko ja więc niech będzie, że jest. Tylko co to zmienia? Ten tekst opowiada o rzeczach, o których nikt na co dzień nie chce myśleć i o tym czego nikt nie chce przeżyć, niestety każdy doświadczy kiedyś takiej straty i wtedy myśli i uczucia człowieka nie układają się w trzynastozgłoskowce jak u Mickiewicza, w udziwnione i ukryte przekazy. Wtedy zatrzymuje się cały świat, po prostu. Ten tekst jest prosty, ale jest też szczery w przekazie.
Doda w jednym z wywiadów powiedziała, że Dutkiewicz pisząc dla niej ten tekst "wyjął jej te słowa z serca" i myślę, że nie tylko jej, jeżeli to jest patos to płynący z serca każdej osoby, która kogoś straciła w swoim życiu. Oczywiście to nie znaczy, że każda piosenka o takiej tematyce jest dobra i to też nie musi znaczyć, że ta jest wybitna. Jest spoko
Rzeczywiście muzycznie ten utwór jestgdzieś na początku lat 2000 i tak zawsze będzie kiedy Lubert będzie robił jej muzykę. Tekstowo jest w punkt.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Nie dogadamy się, serio :beczy:

Ja swoje wy swoje. Ja że lubię i doceniam dode i ze akurat w tej piosence jakiś element mi przeszkadza, choć oceniając całościowo to mi się podoba wy że wychwalanie jednego artysty... No nie da rady cały czas próbuje pokazać że absolutnie nie mam nic do Dody a jest mi wmawiane że jest inaczej bo jeden element piosenki mi się nie podoba i że o jezu śmiałam napisać że Edyta być może zaśpiewałaby to lepiej... Ciekawe czy gdybym w miejsce Edyty wstawila jakąkolwiek inną artystke to czy nadal wywołałoby to oburzenie np. Ładna piosenka ale wydaje mi się, że lepiej wykonałaby ją Beata Kozidrak.. Zwyczajne stwierdzenie nie odbierajace nic Dodzie ani jej uczuć ani zaangażowania ani przekazu nic od takie że ktoś subiektywnie woli taki a niw inny głos/styl śpiewania.. Nie wiem jak inaczej to ubrać w słowa skoro LUBIĘ DODE SŁUCHAM JEJ UTWORÓW WIELE Z NICH ZNAM NA PAMIĘĆ ale niestety ru JEDEN element piosenki mi nie pasuje :shock:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: addar »

no własnie w tym sęk ze utwór nie jest prosty, zawiera mnóstwo z zamiaru wyszukanych metafor, które jednak bardziej przypominają grafomańskie zadufanie i brzmią komicznie i sztucznie. Własnie wolałabym by piosenka była dosadna, by używała jezyka potocznego. Wyszło by szczerze, a tak mamy aleje słońc, lato i inne kwiatki. doda powinna pójśc z tekstem do bartosiewicz bo ta potrafi pisac pieknie o codziennych sprawach uzywając zwykłego jezyka który pasuje do skomponowanej muzyki
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Jeszcze dodam, że ta uwaga osobiście trochę mnie boli oczywiście nie znamy się tutaj prywatnie, ale słucham wielu artystów, nawet takich mało znanych jak choćby parę dobrych lat temu XXANAXX. Zawsze ubolewam że radio pusza nie dość że wybranych to jeszcze dużo zagranicznych nie dając szans polskim artystom a tu tekst że jestem nastawiona tylko na edi i nie dostrzegam różnorodności inności no kurde.. Chamsko na maksa.. Bo co bo jedna piosenka Dody nie przypadła mi fo2 gustu w 100%?
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: Skyfury »

Katarzynaa pisze:Jeszcze dodam, że ta uwaga osobiście trochę mnie boli oczywiście nie znamy się tutaj prywatnie, ale słucham wielu artystów, nawet takich mało znanych jak choćby parę dobrych lat temu XXANAXX. Zawsze ubolewam że radio pusza nie dość że wybranych to jeszcze dużo zagranicznych nie dając szans polskim artystom a tu tekst że jestem nastawiona tylko na edi i nie dostrzegam różnorodności inności no kurde..
Say wuuuut?
pisałem do ciebie w prywatnej ale coś kliknąłem i mnie wywaliło i zobaczyłem ten komentarz więc napiszę tutaj.
Twój wcześniejszy komentarz (ten długi, chyba z wczoraj, w tym temacie) w 3/4 poświęciłaś temu, czego Edyta by nie zrobiła z tą piosenką, w dzisiejszym znów to zaznaczyłaś (stąd domysł, że tak robisz ze wszystkim..) I pewnie masz racje, tylko, że mi chodzi o coś zupełnie innego. Ja po prostu nie widzę sensu takiego rozmyślania. that's it.
Beata Kozidrak wydała -Upiłam się Tobą. Edyta zaśpiewałaby ją lepiej, włożyłaby więcej emocji, barw, serca, aniołów i charyzmy
Nowa piosenka Markowskiej- Świat się pomylił - okej fajna, ale Edyta zrobiłaby to lepiej, większa skala, więcej barw, emocji....
i tak można w nieskończoność a do niczego to nie prowadzi, a pisząc takie rzeczy odbiera się każdemu innemu artyście nie chce tego nazywać prawem do śpiewania (brakuje mi słowa :PP) ale coś w ten deseń
Ja jak słucham dla przykładu Led Zeppelin to nie zastanawiam się czy lepiej jakiś tam utwór brzmiałby w wykonaniu Roba Halforda.

Oczywiście to moje zdanie, nikt nie musi się z tym zgadzać, tak jak ja nie musze się zgadzać ze zdaniem kogoś innego, zluzujmy gacie...

I jak w ogóle można się obrazić o taki komentarz?
Chamsko na maksa.. Bo co bo jedna piosenka Dody nie przypadła mi fo2 gustu w 100%?
:shock: :shock: :shock: :shock: i jeszcze raz :shock:

a co ja mam do Twojego gustu i tego czy coś Ci sie podoba czy nie? mój komentarz ma zupełnie inny wydźwiek i o czym innym piszę. Nic do Ciebie nie mam, bo jak piszesz przecież się nie znamy. Cały mój wywód odnośnie "patosu" nie dotyczył Twojego postu ;p

Polecę do kosza? :D to będzie mój pierwszy raz! I'm so excited

Nie, nie polecisz do kosza - bo nie widzę tu złośliwości czy prowokowania kłótni. Ale proszę, koncentrujmy się bardziej na Dodzie. :-)
ray.
ODPOWIEDZ