Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Marek »

Czy ktoś wie coś na temat tego wydawnictwa?
Edyta Górniak i przyjaciele - "Kolędy"

Wygląda mi to na piracką płytę. Kosztuje jednak $12.99
Strona: http://www.musicplanet.cc/catalog/produ ... ts_id=5122
Data dodania produktu na stronie: 05 listopad 2010.

Obrazek

1.JINGLE BELL - EDYTA GORNIAK
2.OJ MALUSKI - EDYTA GORNIAK
3.CICHA NOC - EDYTA GORNIAK
4.MIZERNA CICHA - EDYTA GORNIAK
5.WHITE CHRISTMAS -EDYTA GORNIAK
6.SANTACLAUSE IS COMING TO TOWN -EDYTA GORNIAK
7.JEZUS MALUSIENKI -EDYTA GORNIAK
8.LET IT SNOW - EDYTA GORNIAK
9.LULAJZE JEZUNIU - EDYTA GORNIAK
10.HAVE YOURSELF A MERRY CHRISTMAS -EDYTA GORNIAK
11.POJDZMY WSZYSCY DO STAJENKI -MARYLA RODOWICZ
12.WSROD NOCNEJ CISZY - URSZULA
13.BOG SIE RODZI -JUSTYNA STECZKOWSKA
14.GDY SLICZNA PANNA -URSZULA
15.DZISIAJ W BETLEJEM -JUSTYNA STECZKOWSKA
16.Z NARODZENIA PANA -URSZULA
17.LULAJZE MI ,LULAJ - EWA BEM
18.GDY SIE CHRYSTUS RODZI -MARYLA RODOWICZ
19.PRZYBIEZELI DO BETLEJEM-URSZULA
20.JAM JEST DUDKA -JUSTYNA STECZKOWSKA
21.W ZLOBIE LEZY-URSZULA
22.MEDRCY SWIATA,MONARCHOWIE-MARYLA RODOWICZ
23.NA CALEJ POLACI SNIEG - ANNA MARIA JOPEK




Inne płyty Edyty na tej stronie:
http://www.musicplanet.cc/catalog/advan ... 57&x=0&y=0
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: monia80 »

Ani jednej pań z tego zestawu nie lubie :x najgorszy sklad wokalistek polskich jaki mogl sie pojawic :P nie znosze Maryli Rodowicz,Urszuli,Bemowej a Jopek nie trawie no ewentualnie Steczkowska.takze nie kupię.zreszta przyjaciele Rodowicz :shock: od kiedy? z Bemową 8)

W zupelności wystarczy mi orginał w wykonaniu Samej Divy .Oj snieg juz sypie trza będzie odkurzyc plytke supcio kocham tą plytkę a w ciągu roku trudno jej sluchac :P
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: stinger »

Pierwszy raz na oczy widzę.
Cały układ płyty śmierdzi piratem. 8)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Matiz99 »

stinger pisze:Cały układ płyty śmierdzi piratem. 8)
Trza spryskać sprejem antypirackim. Ponoć w Castoramie mają promocję tego specyfiku :D

Oczywiście że pirat. Ta Edyta Gorniak na okładce 8P Pomiędzy Steczkowską a Bem nie ma kropki, prosta czcionka - amatorszczyzna w dodatku nieudolna. Nikt nic nie słyszał, nikt nic nie wie. Wykorzystywanie okładki wydania ,,gazetowego'' do nowego wydania nie gazetowego? Projektu ,,Edyta i przyjaciele'' (fajna nazwa :-) kojarzy się z np. ,,Kubuś Puchatek i przyjaciele'') nie było więc i wydanie takiej płyty z wizerunkiem akurat Edyty nierealne...ale chętnie bym kupił :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: diuk69 »

Hehe,pirat na 100%...A już pomyślałem,że wydali reedycje kolęd...Trochę szkoda,że oficjalne wydawnictwa nie wpadły na ten pomysł-reedycja kolęd ( z dodaniem "Pada śnieg"-jest trochę 8) tych wersji , "Prezenty"...,może z 2 nowe kolędy jeszcze). :) :d
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ANETA »

A już myślałam, że może reedycja ... Nadal nie mogę się nadziwić jak mogli dać tak brzydkie zdjęcie na okładkę ... Edyta jest na niej sztuczna, stara. A ma przecież tyle pięknych zdjęć. Dali takie obrobione, że szok. Widać, że makijaż i wiele innych elementów było dorabianych w Photoshopie.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Matiz99 »

ANETA pisze: Nadal nie mogę się nadziwić jak mogli dać tak brzydkie zdjęcie na okładkę ... Edyta jest na niej sztuczna, stara.
:shock: :shock: No chyba Ci padło na wzrok :D Jeżeli tutaj Edyta wygląda brzydko i... staro to ja jestem Darek Krupa :PP Wręcz przeciwnie - wygląda pięknie! A to że photoshop? Cóż takie czasy, normalka.
Mnie się bardzo podoba (mojej mamie także 8P) Kiedy została wydana zepchnęła z ,,honorowego miejsca'' inną płytę robiącą m.in. za ozdóbkę oraz substytut plakatu Edyty który już nie wisi na ścianie :PP
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: princess_edyta »

Matiz99 pisze:
ANETA pisze: Nadal nie mogę się nadziwić jak mogli dać tak brzydkie zdjęcie na okładkę ... Edyta jest na niej sztuczna, stara.
:shock: :shock: No chyba Ci padło na wzrok :D Jeżeli tutaj Edyta wygląda brzydko i... staro to ja jestem Darek Krupa :PP Wręcz przeciwnie - wygląda pięknie! A to że photoshop? Cóż takie czasy, normalka.
Mnie się bardzo podoba (mojej mamie także 8P) Kiedy została wydana zepchnęła z ,,honorowego miejsca'' inną płytę robiącą m.in. za ozdóbkę oraz substytut plakatu Edyty który już nie wisi na ścianie :PP
Jestem zdania Anety :) okladka brzydka sztuczna ... :-Dkazdy ma inny tok myslenia..
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Mist »

Zgdzam sie z przedmowcami - okladka makabra. Nie sadze, zeby Edyta swiadomie pozwolila na taka okladke :shock:
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ANETA »

Matiz99, cóż, przegrałeś .... heheheh Nie no, joke, kazdy może miec swoje zdanie.

Dla mnie okładka jest taka ,,tania". I ogólnie to bardzo słaba, świąteczna płyta, najsłabsza chyba jaką słyszałam. Wśród div.
perła6
Perła
Perła
Posty: 1037
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:42
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: perła6 »

Mi tam się podoba ; ] Ale i tak uważam, że pirat.
Awatar użytkownika
Dawid
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 385
Rejestracja: 31 gru 2005, 13:07
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: dziękuję Ci
Lokalizacja: Katowice

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Dawid »

moze maja zgode Agory na to wydawnictwo
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: ray »

Dzisiaj minęło dokładnie 10 lat od wydania albumu "Zakochaj się na Święta w kolędach". :)
Właśnie 22 grudnia 2008 to był ten długo wyczekiwany dzień - w kioskach pojawiła się "Gazeta Wyborcza" z płytą Edyty z kolędami i piosenkami świątecznymi. Niektórzy pognali do kiosków na długo, dłuuugo przed świtem - poczytałem stare posty w tym wątku i zauważyłem, że pierwsza recenzja pojawiła się na forum już o 6:23. :shock:
Cały nakład płyty został wyprzedany, nie ma jej też w streamingach, ale... jest na YouTube - tak więc jeśli ktoś jeszcze nie zna Edytowego albumu z kolędami albo po prostu bardzo dawno go nie słuchał, to zapraszam tutaj. :)

Edyta powiedziała kiedyś, że żadna z jej płyt nie była spójna, i to jest prawda. Ten album też to potwierdza - mamy tu 5 kolęd po polsku, 5 piosenek świątecznych po angielsku, trochę klimatów jazzowych, swingowych, trochę operowych... Jest tu miszmasz, ale i tak baaardzo dobrze, że ta płyta wyszła. :-)
Uwielbiam Oj, maluśki - ta kolęda została wywrócona do góry nogami, melancholijną melodię przerobiono na radosny utwór trochę w klimacie reggae. Tak samo bardzo lubię Lulajże, Jezuniu a cappella. "Operowe" Mizerna cicha i Jezus malusieńki to nie moja estetyka, ale doceniam oryginalność. Spośród piosenek po angielsku mój numer 1 to Santa Claus is coming to town. W tym utworze w oryginale mamy fragment: "You better not cry, better not pout", ale Edyta śpiewa na płycie: "You better no pout, you better no cry" i tak samo zresztą zaśpiewała teraz, 2 tygodnie temu na koncercie w Gdańsku. Zastanawiam się, dlaczego ona nie wymawia tutaj "t". :PP

Jak oceniacie tę płytę teraz?

PS
W dziale "Survivor" cały czas aktywna jest ankieta "Która kolęda/piosenka świąteczna znajdująca się na płycie Edyty najbardziej przypadła Ci do gustu?": http://e-gorniak.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=3175
Zachęcam więc do głosowania. :-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: KrzysiekF »

Jeden z plusów związku z DK , pewnie nikt inny nigdy nie "zmusiłby " Edyty do nagrania kolęd. Beznadziejne wydanie gazetowe, ale płyta jest.

Pamiętam te emocje... co to były za czasy.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Edyta nagrywa płytę z kolędami...

Post autor: Steffie »

Boshe, myslalam, ze nagrywa nowa plyte z koledami. To byloby cos.
Mam do dzis pare egzemplarzy tego dodatku do "Wyborczej". To byl najlepszy dodatek, jaki pamietam. Lezka sie w oku kreci. Moze ta plyta jest eklektyczna, jak sama Edyta, ale jest. W 2004 r. Edyta zagrala pamietny koncert w "Trojce" i zaspiewala juz tam koledy, na bazie tego powstala reszta materialu z utworami swiatecznymi. Szkoda, ze nie wydali tej plyty w lepszej oprawie, w innej firmie, ale pewnie byl to wynik negocjacji Krupy z ludzmi z Agory po "E.K.G".
"Mizerna cicha", ktora jest w ogole moja ulubiona koleda od zawsze, promowala plyte teledyskiem - cudowny wykon:
http://youtu.be/NWz4Gu8SMCg
Zreszta kocham cala te plyte, zawiera kwintesencje wrazliwosci muzycznej Edyty.
Jeszcze mozna ja dzis gdzies dostac za pare zlotych np. na OLX:
http://olx.pl/oferta/plyta-cd-edyta-gor ... xCnVV.html
A tak o plycie pisze Wikipedia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakochaj_s ... w_kolędach
ODPOWIEDZ