Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

27 grudnia 2018

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: dorota »

W ogóle bardzo dobrze dobrane piosenki do koncertu przynajmniej do połowy...
Mója mama niezmienne zachwyca się Szpakiem a ja nadal nie rozumiem jego fenomenu....
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Frytka »

cruise.tom pisze:Frytka Ja też myślałem że to playback. Zwłaszcza na końcówce. Hmmm ciekawe. W skrócie z insta oznaczonym że to na dzisiejszy wieczór nagrywala Powrocisz tu z Kuklą a tu inny dyrygent.
Tez się zastanawiałam nad tym :hmmm:
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Nuklodem »

Piasek mnie zaskoczył. W życiu nie słyszałem, by tak pięknie śpiewał.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Flux »

Niestety wykonanie bez żaru, interpretacja bardzo przewidywalna. Zgadzam się z Piterem - ładnie aczkolwiek zachowawczo. Znów dostrzegam pewne "zesztywnienie" sceniczne, nieobecność. Zagubienie dało się też dostrzec w (znowu) groteskowej stylizacji.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Marek »

Gintrowska faktycznie jest słaba. Nie wiem czemu na siłę ją promują.
Czekam na finał.

Edyta z playbacku? Coś podpada...

Dodano po 6 minutach 57 sekundach:
Finał bez Edyty. Jak zwykle :roll:
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Frytka »

Przecież Edyta nie będzie występować razem z tym plebsem. :PP
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Piter »

Edyta nie rozumie wolności, gdy nie pachnie dodatkowym groszem.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Katarzynaa »

A ja przegapiłam :beczy: będzie gdzies powtórka?
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: witcher »

Uspokajam nastroje: nie było żadnego playbacku, to po prostu doskonałe nagłośnienie tak wiele znaczy. Co do spotkania z Kuklą to przy występie Edyty był podpis: "Aranż: Zygmunt Kukla", więc zapewne czuwał nad całokształtem wykonania na miejscu. Na finałowym występie zabrakło nie tylko Edyty, duża część artystów nie wzięła w nim udziału, więc zapewne było to zamierzone, ale jeśli niektórych forumowiczów to rozpala - niech Wam będzie lżej. ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Piter »

To prawda, że było to zamierzone. Nikt przecież nie powiedział w ostatniej chwili, że nie wyjdzie. Edyta nie była sama. Kasia Stankiewicz zarla kotlety na Insta. Jej orzeł nie chciał dziś coś wzlecieć.

@Ray, jak tam ostateczna proporcja?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: ray »

Piter pisze:Może Nie opuszczaj mnie? albo Nie zapomnij. Ale naprawdę cover mi nie przeszkadza.
Też myślałem o Nie zapomnij. Tylko że ta piosenka nie była przebojem, ludzie jej nie znają...
Piter pisze:@Ray, jak tam ostateczna proporcja?
Jeśli naprawdę tak bardzo Cię to interesuje, to już Ci odpowiadam: 14:8 na korzyść własnego repertuaru. Grupowego wykonania na finał nie liczyłem.
Wkurzające jest to, że ciągle powtarza się ten sam schemat: większość gwiazd śpiewa swoje przeboje, a Edyta - cover, i to jeszcze taki, który już gdzieś kiedyś wcześniej wykonywała.
Czekam, aż będzie na odwrót - może podczas któregoś telewizyjnego koncertu piosenek o miłości większość gwiazd zaśpiewa covery, a Edyta - swoją piosenkę. Czy to jest w ogóle możliwe? ;-)

Dzisiaj Edyta dobrze zaśpiewała, ale zgadzam się z Piterem i Fluxem, że rewelacyjne to to nie było. Jeśli chodzi o wokal, to występ z Powrócisz tu z Londynu z 11 XI bardziej mi się podobał. Podzielam też zdanie, że dzisiejsza stylizacja Edyty była groteskowa. Nawiązanie do ludowości, OK, ale ja w takim wydaniu tego nie kupuję. Generalnie to był dobry występ, nie bardzo dobry, jak na przykład występy z Walc Embarras czy Co mi Panie dasz z czerwca, tylko po prostu dobry.
Piter pisze:Ola Gintrowska najsłabszym ogniwem. Do ffydzenia.
Najsłabsze ogniwa były trzy: Gintrowska, Szroeder i Margaret.
Notabene kocham Kazię, dlatego radziłbym Ci odczepić się od jej dykcji. :)

Koncert jako całość bardzo mi się podobał. Jak to dobrze, że zrobił to TVN - nie było Brzozowskiego, ani Kurdej-Szatan. Uff...
I wystąpiła naprawdę plejada gwiazd: Rodowicz, Kayah, Górniak, Kowalska, Kukulska, Varius Manx... Szkoda tylko, że Jusi nie było. :(
Uwielbiam Decymy, ale ta wersja, którą dzisiaj Kukulska zaśpiewała, była IMHO za bardzo przerobiona.
Realizacja koncertu na bardzo wysokim poziomie, Torbicka i Janiak - klasa.

Edyta po raz kolejny nie wyszła na finał. Można jej bronić, że nie wszyscy wyszli, ale... w tym roku w Opolu też jakaś garsteczka wykonawców nie wyszła na finał i wśród nich oczywiście Edyta. Dla mnie to jest słabe - to wygląda na zwykłe gwiazdorzenie: "Nie będę stała na scenie razem z Marylą, Kayah i Szpakiem i powtarzała: Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem. Nie, bo nie". :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: Piter »

To nie jest taki sam schemat jak w Sopocie. Że tylko Edyta śpiewała Wicked games, kiedy wszyscy inni swoje utwory. Dla mnie ten cover dziś był ok.

@Ray, gdyby to była sonda na temat niezadowolenia z moderacji forum, to interpretowałbys ten wynik (pewnie razem z Dobim) jako pół na pół. :lol3:
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: max28 »

Piter pisze: @Ray, gdyby to była sonda na temat niezadowolenia z moderacji forum, to interpretowałbys ten wynik (pewnie razem z Dobim) jako pół na pół. :lol3:

Ha ha, ładne :-D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: ray »

Piter pisze:To nie jest taki sam schemat jak w Sopocie. Że tylko Edyta śpiewała Wicked games, kiedy wszyscy inni swoje utwory. Dla mnie ten cover dziś był ok.
Nie chodziło mi tylko o Sopot z zeszłego roku. Generalnie Edyta zbyt często śpiewa w TV covery w porównaniu do swoich piosenek. I potem się jeszcze obrusza, kiedy Maryla mówi o niej: "To jest niesamowita wokalistka, o wielkim głosie, o potencjale, piękna kobieta, ale nie ma co śpiewać". :)
Poza tym Edyta ciągle sięga po te same covery. Popatrzmy dla porównania na Natalię Szroeder - ona też często śpiewa na telewizyjnych koncertach covery, ale jednak ciągle inne - w czerwcu na koncercie piosenek Anny German zaśpiewała Człowieczy los, potem na festiwalu w Opolu - Cykady na Cykladach i Nic nie może wiecznie trwać, później na festiwalu w Sopocie - Mirrors, Ruchome piaski i You keep me hangin' on, na koncercie "Miłość jest wszystkim" - We are the people i dzisiaj jeszcze List do matki Violetty Villas. Ta dziewczyna nie dysponuje nawet w połowie takim talentem jak Edyta, ale jednak ona nie idzie po linii najmniejszego oporu, tylko naprawdę potrafi zaskoczyć repertuarem. A :edi: niestety nie zaskakuje. Wszystkie covery, które Edyta zaśpiewała w tym roku w telewizji, słyszałem w jej wykonaniu już wcześniej. Swoją drogą, szkoda, że to właśnie ona nie zaśpiewała dzisiaj Listu do matki - to mogłoby być coś. Zgadzam się jednak, że na dzisiejszy koncert Powrócisz tu pasowało.
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Koncert w Poznaniu "Wiara, Nadzieja, Wolność"

Post autor: efka »

Byłam na koncercie pod sceną, świetna realizacja.
Edyta zaśpiewała pięknie, szczególnie, że po niej wyszli Kasia Wilk oraz Mezo. Energetyczni, ale niestety wokalnie kompletnie odstający od Edyty.
Kreacja sceniczna prawdopodobnie delikatnie nawiązywała do tradycyjnego stroju Bamberki- niebieskiej sukni i wianka zwanego kornet. Nie potrafię wklejać tutaj zdjęć, ale możecie sobie znaleźć uroczyste stroje Bambrów w sieci. Lud związany z Wielkopolską.

Świetnie pasowało "Powrócisz tu", naprawdę nie ma się co czepiać.
ODPOWIEDZ