Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Matiz99 »

Playback może rozczarowywać ale skoro była chora (podobno) - rozgrzeszam :P
Nie mniej I Will Survive brzmiało znacznie lepiej w tym krótkim zwiastunie The Voice kilka lat temu. Tego się spodziewałem a dostałem coś innego. Trudno ;)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: pijej1 »

Dokładnie takie same odczucie mam co do tej wersji IWS jak Matiz99 spodziewałem się petardy a dostalem niewybuchem prosto w brzuch :beczy:
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

A mi IWS z sylwestra się mega wkręciło, Edyta brzmi bardzo dobrze, ma super flow. Bardzo przyjemnie się to ogląda z obrazem, Edi świetnie potańcuje :tanczy:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: ray »

Napisałem wcześniej:
ray pisze:Swoją drogą, mieliśmy tu jakby połączenie kreacji z ostatniego Opola (występ z Andromedą) z pomysłem sprzed lat - na sylwestrach 2006 i 2007 Edyta też wystąpiła w kapeluszu.
No tak, skoro autorką wszystkich tamtych trzech stylizacji też była Ewa Rubasińska, to teraz się nie dziwię.

To był najsłabszy występ sylwestrowy Edyty od lat. Niestety. :(
- tylko 2 piosenki
- wszystko z playbacku
- czwarty raz z rzędu Your high
- brak energii
- kiepska stylizacja
- brak większego pomysłu na występ (można było na przykład przygotować jakiś duet, najlepiej z Becią, krótkie show ze zmianami kostiumów, albo chociaż nowy aranż któregoś ze starych przebojów).

Na plus tylko to, że było I will survive. Może kiedyś Edyta zaśpiewa tę piosenkę na żywo. Skoro już nauczyła się tekstu, to szkoda, by się to zmarnowało. ;-)
Piter pisze:Wydaje mi się, że wszystkich stacji to TVP miało najlepszego sylwestra.
Niestety, nie tylko Tobie tak się wydaje. Ta opinia jest powszechna. Zresztą potwierdzają ją wyniki oglądalności:
„Sylwestra marzeń z Dwójką” oglądało średnio 5,61 mln widzów, „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie - 1,86 mln osób, a koncert „Warszawa - Stolica Sylwestra 2018” w TVN miał około 1,4 mln oglądających - wynika ze wstępnych danych telemetrycznych Nielsen Audience Measurement.
Oczywiście Kurski ma nieco inne dane:
Jacek Kurski pisze:Dziękuję widzom Telewizji Polskiej za wspaniałe zwycięstwo jakie dali #SylwesterMarzeń TVP2. Zeszłoroczny rekord wydawał się nie do pobicia. A jednak udało się: 20:00-01:00 TVP2 śr 6,4mln i pik 7,9 mln o 22:31 Polsat śr 1,75mln, pik 2,5 mln o 22:24 TVN śr. 1,6mln i 2,5mln o 0.00
W każdym razie z obu badań wynika, że sylwester TVP miał wyższą oglądalność niż sylwestry Polsatu i TVN-u razem wzięte.
Ja bym ocenił te 3 imprezy dokładnie na odwrót - pierwsze miejsce przyznałbym TVN-owi, drugie - Polsatowi, a trzecie - Dwójce. TVN miał co prawda najbrzydszą scenę, ale przecież to muzyka najbardziej się liczy. A IMHO najlepsza muzyka była właśnie na warszawskiej imprezie (Bajm, Chylińska, Trojanowska, Lady Pank). Na Dwójce podobała mi się tylko Grzeszczak (dała naprawdę świetne występy), a na Polsacie - Maryla i Szpak. Nie widziałem występu Farnej, ona też mogła dobrze wypaść. Poza nimi właściwie nie było kogo oglądać. W tym roku na telewizyjnych sylwestrach nie było ani Kayah, ani Steczkowskiej, ani Dody, ani Kowalskiej, ani Kukulskiej, ani Varius Manx. Zostało disco polo, Thomas Anders, Piersi, Maserak i Kurdej-Szatan. Nie, dziękuję. Swoją drogą, wyczytałem, że na sylwestrze w Zakopanem Rafał Szatan zaśpiewał w sumie aż 5 piosenek. Nawet nie wiedziałem, że jest piosenkarzem, myślałem, że jest znany przede wszystkim z tego, że jego żona od lat gra w reklamach pewnej telefonii komórkowej. ;) Edyta Górniak wykonała na telewizyjnym sylwestrze tylko 2 piosenki, a Rafał Szatan - aż 5. :roll:
Na TVN drażniło mnie, że te kawałki, które były w openingu, później pojawiały się jeszcze raz. W pewnym momencie przełączyłem na TVN i zobaczyłem Annę Karwan śpiewającą Footloose w tej samej sukience, w której godzinę wcześniej śpiewała dokładnie tę samą piosenkę - i w pierwszej chwili nie wiedziałem, o co chodzi: czy to jest powtórka, czy może mam halucynacje i mi się tylko wydaje, że już to wcześniej widziałem. :)
Dominika Gawęda w pierwszym wejściu zaśpiewała Let's get loud Jennifer Lopez, w drugim - On the floor Jennifer Lopez, a w trzecim - jeszcze raz Let's get loud. :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Piter »

Na TVP tez mi się wydawało że Sławomir znów polewa się szampanem. Może to taki nowy świetny zwyczaj telewizji jak lokowanie produktu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: endeven »

Nie będę się pastwił nad tym występem sylwestrowym, bo wierzę, że w zaistniałej sytuacji chorobowej i niedyspozycji głosowej, Edyta zrobiła co mogła, by wyszło dobrze. Nie mój problem, kto ile i za co zapłacił, jakie to ma znaczenie tak btw? Nie jarają mnie zarobki, ani sylwester, ani te koncerty telewizyjne. To jest chałtura i Edyta się w to wpasowała. Trudno, żeby puszczony z taśmy YH miał kogoś podjarać, ja chyba słuchałem tego na spotify milion razy, więc to odsłuchanie niczym sie nie różniło. I will survive ok, choć nie wiem po co cover. Latają mi koło nosa te covery. Plusem chórek w aranżu. Może gdyby było naprawde na żywo, to energia i rytm i jakaś chemia między Edyta, a chórkiem by wystąpiła, a tak to było płasko. Stylizacja okropna, jak z osiedlowego jarmarku. Rozumiem niedyspozycję głosową, ale niedyspozycji estetycznej nie rozumiem. A taka ładną śnieżynką była parę lat temu...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Flux »

Stylizacja przaśna, szpecąca. Jeśli Edyta nadal może liczyć na rekordowe stawki, to dobrze dla niej. Nie idzie z mojej kieszeni i nic mi do tego. Wszyscy wiemy, że diwa kasę liczyć potrafi przynajmniej tak biegle, jak śpiewa. Jednak trochę się dziwię organizatorom, że zapraszają tuż przed północą "tę, która nie była Ewą" jako największą gwiazdę tuż przed odliczaniem do Nowego Roku, a tu playback i brak energii. Trochę kiszka. Występ z taśmy u EG to rzadkość, więc wierzę w niedyspozycję. Krótki fragment I will survive ze spotu reklamowego disco sylwestra we Wrocławiu 2013 zdecydowanie lepszy od tego, co teraz nam zaprezentowano. Z perspektywy widza występ całkowicie zbędny i nikt nie będzie się zastanawiał, czy była chora czy też nie. Liczy się efekt końcowy a był on wyjątkowo marny.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Bob »

Piter pisze:Na TVP tez mi się wydawało że Sławomir znów polewa się szampanem. Może to taki nowy świetny zwyczaj telewizji jak lokowanie produktu.
W Sylwestra 2019 ulubieniec Kurskiego i Niny powinien wycisnąć ile się da kasy i chytrze obskoczyć wszystkie możliwe stacje jednocześnie -1 wykon na żywo za najwyższą stawkę i wersje na bogato -odjechane choreograficznie hologramy -jak duet Celin i Elvisa jeśli dobrze kojarzę - w tym 1 kopia gratis dla TV ojca Tadeusza .W tej sytuacji helikopter do przemieszczania się byłby zbędny ;)
Jak hologramy nie odpalą -w zapasie wersje biedne-postacie wycięte z kartonu, głos z taśmy. :pomysl:
Co do stylizacji Sylwestrowych, że też nikt jeszcze nie wymyślił mobilnej aplikacji" Ubierz Divę na Sylwestra"
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Charlie »

Ja rozumiem, że chora. Ale skoro nie może śpiewać to nie znaczy, że nie może zrobić show.
Warto przypomnieć sobie Viva Comets Awards - wpadka z mikrofonem, ale poza tym to świetne show, które o wiele bardziej by się nadawało na teledysk niż to co nam zapodała.

A na sylwestrze o to chodzi, o show. A nie by wyjść, pospacerować po scenie i ruszać ustami. Wzięła kasę za nic. A mogła ugrać znacznie więcej, wystarczyło trochę chęci...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Kopaneek »

Bardzo lubię wersję Edyty. IWS w jej wykonaniu brzmi lepiej niż oryginał. Dla mnie.
Lubię słuchać tego wykonania.

Głos brzmi jak w TzG, gdy śpiewała IEW. To spory komplement.
Niestety słychać też, że się obniżył.
Mimo to, każda wokalistka w Polsce może jej buty czyścić.
Z Kozidrak na czele.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: LaFidelite »

edikate pisze:
LaFidelite pisze: Jeśli ich niechęć do EG jest motywowana tym, że zazdroszczą jej zarobków, to akurat zbyt dobrze o nich nie świadczy :lol3: Też bym nie odmówiła, gdyby mi tyle oferowano.

A stylizacja :edi: faktycznie interesująca :ha: W JOŚ miała na sobie kilka razy podobne wynalazki :smile:
Bo w JOSiu za jej stroje byla odpowiedzialna ta sama osoba co teraz czyli Ewa Rubasinska :-)
Tak, tak wiem. Tym bardziej mnie to dziwi, że ta sama osoba może być odpowiedzialna zarówno za najlepsze jak i najgorsze stylizacje w jej karierze. No cóż, miejmy nadzieję, że to jednorazowa wpadka.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: spot_me »

LaFidelite pisze:jednorazowa wpadka
Jednorazowa? gdyby wybierac pierwsza trojke polskich celebrytow z najwieksza iloscia wpadek modowych to Edyta bylaby w pierwszej trojce wszechczasow. Pani nazywa sie Rubasinska i jej pomysly na wyglad Edyty sa rubaszne.
Inna kwestia to fakt, ze gdyby Edyta miala swoj styl to nie dalaby z siebie robic przypadkowego manekina.
(co ciekawe, wedlug jastrzebia Pani Rubasinska jest profesjonalna wrozka :shock: )
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Frytka »

Ta historia z wróżka wzięła się chyba stad, ze podczas trasy Edyta na którymś live na insta powiedziała o niej tak pół żartem pół serio. Jaszczomp to zapamiętał i teraz powtarza to w każdym artykule :lol:
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: LaFidelite »

spot_me, źle się wyraziłam. Chodziło mi bardziej o jej wpadki modowe z ostatnich lat, czy od kiedy tam współpracuje znów z Rubasińską, bo o ile dobrze kojarzę, to po JOŚ rozstały się na jakiś czas. Przyznam, że obecnie nie śledzę zbyt uważnie poczynań Edyty, ale nie przypominam sobie u niej w ostatnich latach równie paskudnej stylizacji. Może miała gorsze momenty, ale nijak się to ma do koszmarków sprzed 10+ lat.

Co do tej top trójki najgorzej ubranych gwiazd, to zdecydowanie nie mogę się zgodzić. Taka Marylka przecież prawie zawsze wygląda jak klaun z targowiska :clown: Polskie gwiazdy w ogóle jakoś powalająco się nie prezentują, więc Edyta dzięki wielu dobrym stylizacjom, na pewno nie załapałaby się do czołówki najgorzej ubranych.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Warszawa Stolica Sylwestra 2018/2019

Post autor: Steffie »

Tutaj taki artykuł o Sylwku w TVN. Słabo to ponoć wypadło. Nie wiem, bo nie oglądałam.
Może ktoś się wypowie obiektywnie? ;)
http://pikio.pl/stypa-w-tvn/
ODPOWIEDZ