Fryderyki 2019

Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Fryderyki 2019

Post autor: tomek7 »

https://biletyna.pl/koncert/Fryderyk-Ga ... u/Katowice
Edyta na Fryderykach i to w jakim towarzystwie :)
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: A różne takie

Post autor: lena7 »

Wow, a ja myslalam, ze ona jest juz stracona dla Fryderykow, tym bardziej ze to swieto branzy, w ktorej niestety Edyta nie jest ulubienica. Bardzo mila niespodzianka. Zaspiew pewnie jakis nowy cover. Albo Wicked Games jako promocje nowego albumu. Jednak Edyta jest wielka faworyta Edwarda Miszczaka i tym samym TVN'owska muza :-D
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: A różne takie

Post autor: spot_me »

Super wiadomosc. W koncu Edyta na wlasciwym miejscu, wsrod wlasciwych ludzi. Moze ktos ja tam zainspiruje lub podejmie jakas wspolprace (marzenie scietej glowy).
Fajnie, ze Fryderyki wracaja do dawnej swietnosci i telewizyjnej oprawy.
To bedzie trzeci w historii wystep Edyty na Fryderykach. Pierwszym byl duet z Justyna, drugim bylo pamietne wykonanie 'Miles&Miles' (wygladala wtedy jak milion dolarow).
Tez obstawiam jakis cover - bedzie chciala zrobic wrazenie na kolezankach i kolegach z branzy 8)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: A różne takie

Post autor: endeven »

A nie może zrobić wrażenia własnym repertuarem? Branża od początku lat 90 tych wie doskonale jak Edyta radzi sobie z coverami, więc po co stawiacie Edycie poprzeczkę niżej namawiając na covery? Niech błyśnie czymś swoim. Do tej pory zawsze śpiewała swoje na Fryderykach. A jej obecność na tej gali może mieć związek z tym że to fryderykowy jubileusz 25 lecia. Edyta w pierwszych edycjach fryderykow miała bardzo mocną pozycję.
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Fryderyk 2019

Post autor: yourhighglowon »

Edyta wystąpi na gali Fryderyk 2019, która odbędzie się w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Transmisja 9 marca o godz. 21:00 na antenie TVN.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: A różne takie

Post autor: lena7 »

A jaki konkretnie utwor z jej repertuaru chcialbys uslyszec? Przyjmujac, ze ma to byc 'przeboj'.
Your high? Andromeda? Impossible? :? No chyba, ze masz na mysli cos co rzadko/nigdy nie spiewa.
Na taki utwor sie jednak nie zdecyduje, bo lubi robic wrazenie a np. 'Glow on' nie spowodowalby efektu wow na ktory liczy.
Z racji jubileuszu moga ja prosic o najwiekszy przeboj czyli To Nie ja. To ja dziekuje :?
W takim razie wole cover. Z tym, ze powinien byc nowy i na miare Hello z gali RMF.fm.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: A różne takie

Post autor: Steffie »

Wystarczy, ze siegnie po jakies kawalki z wlasnego repertuaru malo znane i rzadko spiewane. Byly juz takie na trasie akustycznej. Efekt wow zapewniony. :wink:
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: A różne takie

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Zdziwię się, jak zaśpiewa coś innego niż „To nie ja”. W tym roku jubileusz 25-lecia jej występu na eurowizji, więc na bank ją poprosili o Ewkę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: A różne takie

Post autor: endeven »

I nikt nigdzie nie napisał ze na gali fryderykow trzeba śpiewac hmm przeboje. Widownia fryderyków i branża ma gdzieś przeboje. Na nich przeboje wrażenia nie robią. Artyści i krytycy jednak mają trochę inne poczucie estetyki niż słuchacze eski i rmf.
A Edyta niemal z kazdej swojej piosenki potrafi zrobic wow. Wystraczy świeży aranż a resztę już sama dowiezie na odrzutowcu. Trasa akustyczna pokazała że nadal potrafi.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: A różne takie

Post autor: Steffie »

Wystarczy jak do TNJ dolozy przykladowo "Tafle", "Sens-is", "Blekit mysli", "Sleep with me" i wszyscy beda sie zastanawiac co to za super kawalki. :edi:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: ray »

W tym roku Fryderyki mają zupełnie inną formułę - będzie trzydniowa impreza Fryderyk Festiwal.

Fryderyk Festiwal 2019: plejada polskich gwiazd w Katowicach:
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... zy/tngr2py

Co Edyta zaśpiewa? Mhmmm... Na ten moment ja chyba też obstawiałbym To nie ja - po pierwsze, za chwilę minie 25 lat od premiery tej piosenki, po drugie, Edyta jeszcze nigdy nie śpiewała jej na Fryderykach, po trzecie, skoro galę będzie transmitować TVN, to raczej spodziewałbym się największych przebojów, a nie utworów mniej znanych.
Ale może Edyta zaskoczy i zaśpiewa coś w duecie na przykład z Dawidem Podsiadłą? Może medley To nie ja & Małomiasteczkowy? Albo razem z Podsiadłą, Zalewskim i Kortezem Początek? ;-)
Skoro w zeszłym roku na Fryderykach Anita Lipnicka i Lemon wykonali razem medley Tu & Z miasta, to może teraz Edyta połączy siły z którymś z muzyków młodszego pokolenia. Czemu nie? :PP
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: Sebuch »

Może "List" albo "Kasztany"?
Oby nie znowu "DJTŚ".
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: Gosia1423 »

Zjawiskowa Edyta Górniak także uświetnisobotnią galę rozdania statuetek. Jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki czaruje niepowtarzalną urodą, wybitnymi możliwościami wokalnymi i akustycznymi wersjami utworów dobrze znanych oraz zupełnie nowych. Mogliśmy je poznać podczas zeszłorocznej trasy Edyta Górniak akustycznie. Piosenkarka była wielokrotnie nominowana do nagrody Fryderyk i dwukrotnie została uhonorowana statuetką.
Do programu Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu dołączają:
Agnieszka Chylińska | Ørganek| Reni Jusis | Skaldowie

FRYDERYK. Festiwal wzmacnia:
Męskie Granie Orkiestraw składzie: Ørganek, Brodka, Miuosh, Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Michał Kowalonek, Małgorzata Ostrowska
fryderkfestiwal.pl

Bilety są już w sprzedaży :)
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: lena7 »

Czy ktos z tych wykonawcow wystepuje na koncercie Dody, czy tylko mi sie wydaje ze tak sie sklada ze nieliczni? Fakt, ze to tvn zapraszal moze cos oznaczac ;-)
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Fryderyki 2019 - Gala muzyki rozrywkowej i jazzu

Post autor: Katarzynaa »

Może jak nawiązali do trasy akustycznej to jest szansa na coś innego lub coś jeszcze niż tylko TNJ? Dwa chyba ktoś z branży był na koncercie i pod jego wrażeniem zaproszono Edi na tegoroczne Fryderyki? Tak czy siak cieszę się i mam nadzieję że będzie to fajny występ. :)
ODPOWIEDZ