Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Doda!

Post autor: Angie29 »

Ja natomiast mówię wam jak śpiewa Dorota ludzie !!!!
,,Przekazmy sobie Znak Pokoju ""
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

Doda KOŃCZY KARIERĘ? "Po wydaniu nowej płyty, planuję wycofać się z show biznesu na kilka lat"
https://www.pudelek.pl/artykul/142753/d ... 5362953:v3
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Piter pisze:Co się zmieniło? Czas upłynął po prostu. Doda okazała się zabawna, można ją traktować z przymróżeniem oka. Wydała też kilka piosenek, które lubię.
Zabawna to ona była od początku. Jej tekst z "Baru": "Śniło mi się dzisiaj, że spałam z facetem, który miał dwa ch*je" śmieszy mnie do dzisiaj. Tak samo: "Nie wyjdę z domu, póki się nie podniecę na swój widok w lustrze" czy "Nie będę miała sześćdziesięciu lat, bo wybrańcy muz umierają młodo". :lol3:
Ja lubię nie kilka, ale co najmniej kilkanaście piosenek Dody. Dla mnie najlepsza jej płyta to ta pierwsza Virgin, wydana jeszcze zanim Doda stała się znana.
Jednak z czasem te wszystkie afery z jej udziałem, bójki, konflikty, jej hipokryzja, spowodowały, że dziś mam o niej już gorsze zdanie niż kiedyś...

PS
Piter pisze: z przymróżeniem
Z przymrużeniem.
Gosia1423 pisze:Doda KOŃCZY KARIERĘ? "Po wydaniu nowej płyty, planuję wycofać się z show biznesu na kilka lat"
https://www.pudelek.pl/artykul/142753/d ... 5362953:v3
O tym, że Doda ogłosiła koniec kariery, napisał już w maju nasz forumowy kolega z "Faktu", nawet zalinkował wtedy tutaj swój artykuł:
B@r pisze:Doda ogłosiła właśnie koniec kariery – https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/doda ... ry/1z8mts6
:shock:
Tak że tak. ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

A mnie się wydaje kobietą z krwi i kości po prostu. Baru nie oglądałem.

Dodano po 4 minutach 27 sekundach:
Steffie pisze:
Piter pisze:Są też tacy, którzy prowokują kłótnie, a chcą uchodzić za Matki Teresy, więc gdy poczują na sobie moc odwetu, krzyczą: dość hejtu, ja tu jestem ofiarom. :hellobaby:
A Dodzie życzę powodzenia.
Post w większości nie na temat, byle tylko dokopać innemu użytkownikowi, którego miałeś ignorować. :roll: Fajnie, że Doda ma wrażliwych, nowych fanów. :-)
Twój poprzedni post, gdzie wcinałaś się jak zwykle między wódkę i zakąskę, był za to wielce merytoryczną smugą światła, delikatną koronką na tym schamionym forum. Idąc Twoim tropem, nie mogę milczeć czytając Twoje chamskie i zaczepne posty. Dość już tego. Stop i basta.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Piter, jeśli chcesz coś przekazać Steffie, zrób to w wiadomości prywatnej. Wasze kolejne przepychanki słowne będą usuwane. Przypominam, że to jest temat o Dodzie.

Klip do Nie mam dokąd wracać po zaledwie 9 dniach od premiery ma już 2,3 mln wyświetleń na YouTube - to baaardzo dobry wynik.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

Steffie pisze:
Piter pisze:Są też tacy, którzy prowokują kłótnie, a chcą uchodzić za Matki Teresy, więc gdy poczują na sobie moc odwetu, krzyczą: dość hejtu, ja tu jestem ofiarom. :hellobaby:
A Dodzie życzę powodzenia.
Post w większości nie na temat, byle tylko dokopać innemu użytkownikowi, którego miałeś ignorować. :roll: Fajnie, że Doda ma wrażliwych, nowych fanów. :-)

Ten też jest w większości nie na temat.
Może uwaga mojego zielonego przedmówcy powinna zostać skierowana nie tylko do Pitera, ale też do użytkowniczki, która od dłuższego czasu prowokuje do zejścia z tematu i sprzeczek?

Doda już chyba przy okazji ślubu ogłaszała zawieszenie kariery, z tego, co pamiętam.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Możliwe, że chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Edyta też kończyła karierę co najmnjiej dwa razy. Jakoś w 1996 gdy miała Kraśce dzieci rodzić. I po porodzie przytłoczona fotoreporterami z gazet, z którymi dziś się lubi. Także ten.

Koleżance z kworum uwagi zwracać nie wypada. Jest wrażliwa.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

Tu przykład wątpliwej reputacji Dody:

Dorota R. oskarżona o znieważenie policjantów. "Czuła się zagrożona"
https://www.tvn24.pl/dorota-r-oskarzona ... 334,s.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Byłem dzisiaj na spotkaniu z Dodą w Empiku w Manufakturze. Tym razem Doda nie udawała, że się wielce zmieniła, nie kreowała się na zbiór cnót wszelakich. Przyszło całkiem sporo ludzi i to w bardzo różnym wieku. Pamiętam, że kiedy poprzednim razem byłem na takim spotkaniu z Dodą, daaawno temu, w 2006, wśród przybyłych przeważały małe dziewczynki, a teraz było takich zaledwie kilka. Wychodzi na to, że dzisiejsze małe dziewczynki już nie słuchają Dody, pewnie wolą Grzeszczak albo Cleo. :PP
Doda opowiadała o koncercie "Artyści przeciw nienawiści", o nowej płycie, o występie ze Slashem sprzed paru lat i o tym, czy chciałaby jeszcze zagrać w filmie - i w zdecydowanej większości powtórzyła to, co mówiła już wcześniej. Padło ciekawe pytanie, czy nagrała Krakowski spleen jako hołd dla Kory, i Doda odpowiedziała, że po części tak i że pewnie za życia Kory nie odważyłaby się nagrać tego utworu. Dodała też, że w tej piosence mogła pokazać głębię swojego wokalu i to, jakim jest pięknym altem. :lol3: No właśnie... Dużo było tego typu megalomanii w jej wypowiedziach. Skromnością ona nigdy nie grzeszyła i to się nie zmieniło. :-)
Doda powiedziała również, że teledysk do Nie mam dokąd wracać ma już prawie 3 miliony wyświetleń i to bez wsparcia ze strony radia. Zaraz, zaraz... Ten klip ma dopiero 2,5 mln odsłon.
Mówiła też, że mimo że jest zdrowa, ma kochającego męża, lojalnych przyjaciół, to jednak nie czuje się do końca szczęśliwa, bo wciąż nie jest należycie doceniana na gruncie zawodowym - skarżyła się, że mimo że ma na koncie mnóstwo nagród, nadal jest blokowana w niektórych telewizjach, a radia cały czas nie chcą grać jej piosenek. Cóż, nie ona jedna jedyna - Edyta, Justyna, Maryla, Szpak też nie są grani w radiach, ale oni aż tak się nie żalą z tego powodu...
Oczywiście Doda powiedziała też trochę mądrych rzeczy - czasem przyjmowała ton coacha i radziła na przykład, by tak jak się sprząta w domu, sprzątać również w swojej głowie, usuwając z niej złe myśli. :PP

Muszę przyznać, że w bezpośrednim kontakcie Doda była bardzo miła. :)
Powiedziała mi, że chciałaby zagrać więcej koncertów w ramach trasy z orkiestrą, ale ponieważ będą to bardzo kosztowne widowiska, to więcej koncertów już nie dojdzie - czyli będą tylko 4: w Lublinie, w Warszawie, w Krakowie i w Gdańsku. Nie przekonuje mnie to jej tłumaczenie - przecież w Lublinie będzie koncert w Filharmonii, gdzie są w sumie 554 miejsca, a w Warszawie, Krakowie i Gdańsku - w wielkich halach, w których jest co najmniej kilka tysięcy miejsc. Czyli cała szumnie zapowiadana trasa z orkiestrą po największych miastach w Polsce to będą tylko 4 koncerty. :? Ja bym chętnie poszedł na koncert Dody, bo bardzo dawno nie byłem, ale nie będę za nią jeździł do innych miast, bez przesady...
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: m&m »

ray pisze:Cóż, nie ona jedna jedyna - Edyta, Justyna, Maryla, Szpak też nie są grani w radiach, ale oni aż tak się nie żalą z tego powodu...
Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..
ray pisze:Przyszło całkiem sporo ludzi i to w bardzo różnym wieku. Pamiętam, że kiedy poprzednim razem byłem na takim spotkaniu z Dodą, daaawno temu, w 2006, wśród przybyłych przeważały małe dziewczynki, a teraz było takich zaledwie kilka. Wychodzi na to, że dzisiejsze małe dziewczynki już nie słuchają Dody, pewnie wolą Grzeszczak albo Cleo.
Może po prostu te małe dziewczynki z 2006 roku dorosły i przyszły dziś jako dorosłe kobiety ?

W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Doda!

Post autor: lena7 »

m&m pisze:Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..
To przytyk do Edyty? Nietrafiony. Edyta wydala zdecydowanie wiecej singli w ostatnich latach niz Doda.
m&m pisze:W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..
To o sobie samym jak widze :smile:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

m&m pisze:Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..
Edyta wydała w zeszłym roku 3 single: Dom dobrych drzew, Tylko Ty i Zatrzymać chwilę - i żaden z nich nie był grany w radiach.
Justyna Steczkowska wydała w zeszłym tygodniu płytę "Maria Magdalena", singiel Ave (No control) w ogóle nie jest grany w radiach.
Maryla Rodowicz wydała półtora roku temu album '"Ach świecie", żaden z singli nie był grany w radiach, mimo to po kilku miesiącach płyta uzyskała status złotej.
Michał Szpak wydał pół roku temu krążek "Dreamer" i jedynie singiel wydany na długo przed premierą albumu, Don't poison your heart był grany w radiach. Kolejne 3 single: King of the season, Rainbow i Dreamer (Thanks to you my friends) - już nie, a mimo to płyta Szpaka również ma już status złotej.
Doda jest w takiej samej sytuacji jak oni wszyscy, ale tylko ona ciągle lamentuje, jakie to niesprawiedliwe, że radia jej nie grają. :roll:
m&m pisze:Może po prostu te małe dziewczynki z 2006 roku dorosły i przyszły dziś jako dorosłe kobiety ?
Może parę - tak. Ale bardzo dużo fanów Dody po prostu już z niej wyrosło.
W 2014 Karolina Korwin Piotrowska powiedziała o Dodzie:
Karolina Korwin Piotrowska pisze:To jest biedna dziewczyna, która uwierzyła, że jest jakąś królową, sama nie wie czego, i której media wmówiły, że jest świetna. Nie interesuje mnie, co z nią dalej będzie, ale jej fani na szczęście w większości z niej wyrośli. Sztuką jest sprawić, by fani zestarzeli się razem z tobą.
I chyba faktyczne tak jest. Ja wciąż mam pewien sentyment do Dody, myślę, że zawsze będzie mnie interesowało, co się u niej dzieje... Ale jeśli widzę u niej hipokryzję i megalomanię, to czemu mam o tym nie pisać?
m&m pisze:W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..
Nie, nie w każdym.
Napisałeś wcześniej, że patrzysz na Dodę obiektywnie, ale moim zdaniem, patrzysz na nią jednak przez różowe okulary. :PP
Wyobraźmy sobie, że to Edyta zapowiada, że po raz pierwszy w swojej karierze rusza w biletowaną trasę z orkiestrą po największych miastach w Polsce, a później okazuje się, że będą jedynie 4 takie koncerty. ;)

PS
Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź, korzystaj, proszę, z funkcji "Odpowiedz z cytatem".
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: m&m »

Patrzę obiektywnie na obie Panie, ale nie lubię jak ktoś na siłę stara się zakrzywiać rzeczywistość.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Jeśli uważasz, że gdzieś przekrzywiam rzeczywistość, podaj argumenty.
Fakty są takie, że Doda ma ogłoszone 4 koncerty w ramach trasy z orkiestrą, a Edyta ma już ogłoszonych 8 koncertów akustycznych na jesień i zimę i mają dojść jeszcze 2 kolejne.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

ray pisze:Jeśli uważasz, że gdzieś przekrzywiam rzeczywistość, podaj argumenty.
Fakty są takie, że Doda ma ogłoszone 4 koncerty w ramach trasy z orkiestrą, a Edyta ma już ogłoszonych 8 koncertów akustycznych na jesień i zimę i mają dojść jeszcze 2 kolejne.
A fakty nie są przypadkiem takie, źe Edyta występuje z 4 muzyków, a Doda z całą orkiestrą symfoniczną?
Jeśli omijasz ten fakt, to moim zdaniem zakrzywiasz rzeczywistość.

Nie bardzo rozumiem to porównanie Dody do Maryli czy Szpaka (Edyta nie wydała płyty od lat, więc w ogole nie brałbym jej tu pod uwagę). Czy jeśli oni się nie skarżą, to ona też nie powinna? Bo im udało się zdobyć złoty status bez wsparcia radia? Cóż, może ze wsparciem mieliby platynę? I ona ma dodatkowo bana w TVN. Nie usiadzie na kanapie DDTVN. Nie wiem też, jak jest teraz za Kurskiego, ale Braun blokował ją kiedyś w TVP - nie bardzo wiem dlaczego.

Że 2,5mln to nie prawie 3mln - tu się zgodzę, o ile nie zaokrągla do rzędu jedności.
ODPOWIEDZ