Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Piter pisze:A fakty nie są przypadkiem takie, źe Edyta występuje z 4 muzyków, a Doda z całą orkiestrą symfoniczną?
Jeśli omijasz ten fakt, to moim zdaniem zakrzywiasz rzeczywistość.
Nie ma znaczenia, z iloma muzykami one występują. Doda generalnie jest bardziej pracowita od Edyty i gra więcej koncertów, ale okazuje się, że jak spojrzymy na koncertowe plany obu pań na ten rok, to wychodzi, że teraz nie jest to aż tak oczywiste...
Piter pisze:Nie bardzo rozumiem to porównanie Dody do Maryli czy Szpaka (Edyta nie wydała płyty od lat, więc w ogole nie brałbym jej tu pod uwagę). Czy jeśli oni się nie skarżą, to ona też nie powinna? Bo im udało się zdobyć złoty status bez wsparcia radia? Cóż, może ze wsparciem mieliby platynę?
Edyta, Maryla i Szpak to tylko parę przykładów wykonawców, którzy - tak samo jak Doda - nie są grani przez radia. Ale jedynie Doda robi z tego powodu dramę.
O złotych płytach wspomniałem, by pokazać, że bez wsparcia radia też można całkiem ładnie sprzedawać swoją muzykę.
Piter pisze: ona ma dodatkowo bana w TVN. Nie usiadzie na kanapie DDTVN.
Niech TVN w pierwszej kolejności promuje utalentowane piosenkarki, które nie biją ludzi, a dopiero w drugiej - utalentowane piosenkarki, które biją. :)
Piter pisze:Braun blokował ją kiedyś w TVP - nie bardzo wiem dlaczego.
Może docinki do Justyny okazały się tą kroplą, która przepełniła czarę?
Piter pisze:Że 2,5mln to nie prawie 3mln - tu się zgodzę, o ile nie zaokrągla do rzędu jedności.
Kiedy w Empiku Doda powiedziała o prawie 3 mln wyświetleń, na liczniku nie było jeszcze 2,5 mln. :PP
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Oczywiście, że ilość muzyków ma znaczenie, bo to inne koszty. Nie wiem, jak jest u Dody, czy będzie miała sponsora czy sfinansuje wszystko z biletów, ale wtedy ceny beda dość wysokie. Może poczekajmy, aż Edyta ruszy w trasę z orkiestrą i ile wtedy to będzie koncertów. 2 czy 8. I wtedy będziezz mógł sobie porównywać jabłka do jabłek, a nie jak teraz jabłka do gruszek. Cokolwiek te liczby tu mają znaczyć. Kayah z Bregovicem też chyba zagra 4 koncerty - to hańba czy zasługa?

Oczywiście, że bez wsparcia radia można ładnie sprzedać album. Ale ze wsparciem chyba można lepiej. Jeśli dobrze zrozumiałem przytoczony przez Ciebie wywód Dody, to ona jest wciąż lubiana, ma rzeszę fanów, ale radia nie chcą jej grać. To dla kogo te radia grają? Z problemem niegrania przez radia, jak napisałeś, boryka się wielu artystów i wielu narzeka. Może akurat Twoi idole nie.

Może niech TV pokazuje po prostu artystów/wykonawców i da ludziom zdecydować, czy chcą kupić płytę bijącej piosenkarki, czy nie. W moim rozumowaniu powinno się uczyć ludzi samodzielnego myślenia, a nie myśleć za nich i karmić ich odmóżdżającą rozrywką.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

Chyba konczy się dobra passa Dody, akurat teraz Sąd rozpoznał apelację w sprawie znieważenia policjantów, poniżej link:

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... Id,2859722
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

Katarzynaa pisze:Chyba konczy się dobra passa Dody, akurat teraz Sąd rozpoznał apelację w sprawie znieważenia policjantów, poniżej link:

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... Id,2859722
Niby tak... Ale z drugiej strony nieprzypadkowo rozprawa odbyła się dzień po koncercie...

Na Insta Doda spija śmietankę, świetny pomysł na odwrócenie uwagi od wyroku...
https://www.instagram.com/p/Bua8KLuBrLO ... to6nwtsoi5
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: m&m »

Jest wyrok, ale jaka jest kara, bo nie rozumiem ? Tylko pokrycie kosztów sądowych ?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

m&m pisze:Jest wyrok, ale jaka jest kara, bo nie rozumiem ? Tylko pokrycie kosztów sądowych ?
Dobre pytanie, bo też się nigdzie tego nie doczytałam... Może nasz forumowy prawnik nam pomoże, Katarzynaa!
Awatar użytkownika
therightman
Hope for us
Hope for us
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: therightman »

Oficjalne oświadczenie adwokata Dody. Wydaje się, że jakieś medium przekazało błędną informację, a reszta po prostu to skopiowała. I przy okazji tutaj odpowiedź na Wasze pytanie - płaci tylko za koszty sądowe, a nie karę, bo po prostu nie jest karana.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

To oświadczenie jest śmieszne, bo próbuje zakrzywiać obraz...
Sąd rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota R. dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – powiedziała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 85106.html
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Doda!

Post autor: Katarzynaa »

To oświadczenie to gra słów, bo Doda skazana faktycznie nie została ale czyn popełniła. Innymi słowy dla zastosowania warunkowego umorzenia postępowania na okres próby konieczne jest stwierdzenie że sprawca popełnił czyn. Tak więc Doda, tak jak powiedział Sąd w ustnych motywach rozstrzygnięcia, dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy ale sąd dał jej szansę i jeżeli w okresie próby nic nie wywinie to umorzenie będzie ostateczne i nie zostanie skazana a jeżeli coś znowu zrobi to Sąd wszczyna umorzone wcześniej postępowanie i wydaje wyrok skazujący :)
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: tomek7 »

Jakby na to nie patrzeć ona jest awanturnicą, która uważa, ze może więcej niż inni. :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

tomek7 pisze:Jakby na to nie patrzeć ona jest awanturnicą, która uważa, ze może więcej niż inni. :roll:
I chwała jej za to.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: Gosia1423 »

Na insta robi z siebie biedną i pokrzywdzoną. Wredne media zazdroszczą jej sukcesu, jaki odniósł koncert, dlatego dzisiaj zaczęły ją hejtować :lol3:

https://zapodaj.net/67f8a08f4fa35.jpg.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Piter pisze:Oczywiście, że ilość muzyków ma znaczenie, bo to inne koszty. Nie wiem, jak jest u Dody, czy będzie miała sponsora czy sfinansuje wszystko z biletów, ale wtedy ceny beda dość wysokie. Może poczekajmy, aż Edyta ruszy w trasę z orkiestrą i ile wtedy to będzie koncertów. 2 czy 8. I wtedy będziezz mógł sobie porównywać jabłka do jabłek, a nie jak teraz jabłka do gruszek. Cokolwiek te liczby tu mają znaczyć. Kayah z Bregovicem też chyba zagra 4 koncerty - to hańba czy zasługa?
Oczywiście, że im więcej muzyków na scenie, tym wyższe koszty. Ale jeżeli wydaje się płytę, zapowiada się trasę po największych miastach w Polsce, a później okazuje się, że będą zaledwie 4 koncerty, to coś tu jest nie tak...
Wspomniałeś, że nie wiesz, czy Doda będzie miała sponsora, czy sfinansuje wszystko z biletów. 3 dni temu "Fakt" napisał, że objął patronat nad całą trasą Dody.
No właśnie... W 2007 w książeczce dołączonej do płyty "Diamond bitch" Doda napisała, że w "Fakcie" pracują śmierdziele i że bycie związanym z tym brukowcem to totalny syf, obłuda i żenada, a teraz ten sam "Fakt" sponsoruje jej trasę koncertową. :roll:
I nie porównywałbym tras Dody i Kayah. Po pierwsze, Kayah i Bregović mieli już wspólną trasę: jesienią 2017 w ciągu 10 dni zagrali razem 8 koncertów, w zeszłym roku mieli jeszcze jeden na Torwarze i teraz w kwietniu będą mieli kolejne 4 - tak więc to będzie tylko "dogrywka" ich trasy sprzed półtora roku, a nie jej trzon. Po drugie, Kayah i Bregović wydali swoją wspólną płytę 20 lat temu, a Doda swój album wydała co dopiero, więc też oczekiwania wobec niej są większe. Po trzecie, Kayah koncertuje z wieloma różnymi projektami, a Doda na ten moment ma ogłoszonych tylko tych parę koncertów i nic poza tym. Miała jeszcze brać udział w trasie "Legendy rocka symfonicznie" z innymi artystami, ale te koncerty zostały przełożone na jesień, na razie konkretnych terminów brak.
Zastanawiam się też, jak Doda zamierza wypełnić te ogromne hale typu Tauron Arena czy Ergo Arena. Przecież Tauron Arena to największa hala koncertowa w Polsce - na 20 tys. widzów. Ilu Doda jest w stanie przyciągnąć na swój koncert z orkiestrą? Powiedziałbym, że max 2 tys.
Piter pisze:Jeśli dobrze zrozumiałem przytoczony przez Ciebie wywód Dody, to ona jest wciąż lubiana, ma rzeszę fanów, ale radia nie chcą jej grać. To dla kogo te radia grają? Z problemem niegrania przez radia, jak napisałeś, boryka się wielu artystów i wielu narzeka. Może akurat Twoi idole nie.
Ona tak twierdzi, że wciąż jest lubiana i ma wielką rzeszę fanów. A jak jest w praktyce, to już pokażą wyniki sprzedaży i płyty, i biletów na trasę z orkiestrą.
Doda lubi podkoloryzowywać fakty - przytoczyłem już wcześniej przykład z tym, jak 2 dni temu powiedziała, że klip do Nie mam dokąd wracać ma już prawie 3 mln wyświetleń. Wczoraj też napisała na Insta, że na spotkaniu w Empiku w Łodzi miała ponad 200 płyt do podpisania. Może i miała ponad 200, ale tylko dlatego, że niektórzy zanieśli jej kilka płyt - ja dałem dwie ("Dorotę" i "Choni"), ale pewien facet dał chyba 7 czy 8 (włącznie z DVD). Ludzi na tym spotkaniu w Empiku było kilkadziesiąt, najwyżej 100, ale Doda wolała jednak zasugerować, że było ich ponad 200.
Piter pisze:Może niech TV pokazuje po prostu artystów/wykonawców i da ludziom zdecydować, czy chcą kupić płytę bijącej piosenkarki, czy nie. W moim rozumowaniu powinno się uczyć ludzi samodzielnego myślenia, a nie myśleć za nich i karmić ich odmóżdżającą rozrywką.
A ja uważam inaczej. Na przykład Sylwia Grzeszczak nigdy nikogo nie pobiła, nie była karana (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo), a też nie przypominam sobie jej na żadnym z TVN-owskich festiwali, koncertów, i w "Dzień Dobry TVN" czy u Wojewódzkiego też jej bardzo dawno nie widziałem. Tak więc naprawdę niech TVN w pierwszej kolejności promuje utalentowane piosenkarki, które nie biją ludzi, a dopiero w drugiej - utalentowane piosenkarki, które biją. :)

I jeszcze jedno - zaledwie pół roku temu napisałeś w tym wątku:
Piter pisze:Nie wiem, co uprawia Doda, ale sztuką bym tego nie nazwał. Nie nazywajny g... perfumerią, jak mawiał klasyk.
Piter pisze:Sławomir całkiem dobrze śpiewa. Doda wydaje z siebie dźwięki kozie.
Czyżbyś w ciągu ostatnich miesięcy zmienił swoje zdanie o Dodzie i teraz jesteś jej fanem? Też byłeś na spotkaniu w Empiku? Nie widziałem Cię. ;)

A co do dzisiejszego wyroku...
W ogóle nie jestem zaskoczony - ani wyrokiem, ani tym, że Doda znowu robi z siebie ofiarę.
Policjanci sami się znieważyli? Samochód Haidara sam się porysował kluczem? Jarosińska sama się pobiła? Szulim też się sama pobiła? :roll:

W najnowszym notowaniu OLiSu "Dorota" zanotowała kolejny mały spadek - z miejsca 31 na 33.
Ale za tydzień może być trochę wyżej ze względu na spotkania autorskie w Gdańsku i Łodzi.

-> Doda - Znak pokoju #ArtysciPrzeciwNienawisci
No, to był naprawdę bardzo dobry występ... :klaszcze:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

No widzisz, ja bym w ogóle nie porównywał tej trasy z żadną inną, ani tych cyferek kryjących się za liczbą koncertów. Bo porównywać można jabłka do jabłek, a nie jabłka do śliwek. To Ty się uparłeś, żeby udowodnić, że 4 to niewiele, a 8 to już dużo.

"Fakt", jak rozumiem, obejmie patronat, ale medialny. A to oznacza, że nie tyle sponsoruje sam koncert - wykłada kasę, która pokryje koszty wynajmu muzyków czy sali. Tylko użycza darmowej reklamy w swoim medium w zamian za publikacje swojej nazwy w trakcie koncertu lub na plakatach. Taki szczegół.

Doda jest jak typowy rockandrollowiec. Nie patyczkuje się, jak trzeba da w ryja. Byłemu w zemście przerysuje auto. Żyje po swojemu. Ale szkodliwość jej czynów wydaje mi się niewielka. Nikogo nie zabiła (Nergalowi chyba nawet uratowała życie), nie jest sutenerką, nie zmusza do prostytucji, nie znęca się nad zwierzętami, nie molestuje dzieci ani dorosłych, nie kradnie. Dobrze ktoś określił ją mianem awanturnicy.

Sylwia Grzeszczak mogłaby się pojawiać częściej na kanapie w TVN. Ale ona też ma tam jakiegoś bana? Czy sama woli chodzić gdzie indziej?
Mnie dziwi, że Sylwia czy Doda nie siedzą na kanapie w TVN, ani nie śpiewają tam. Zamiast nich TVN zaprasza jakieś muzycznie wątłe postaci, osobowościowo przezroczyste, chyba nikomu nieznane, które chyba same płacą, żeby się tam móc pojawić.

Edyta też pisała, że ci dziennikarze mają krew na rękach. Cóż, czasy się zmieniają, ludzie też.

Ale moje spojrzenie na śpiew Dody się nie zmieniło, wciąż mnie nie kręci. W Manufakturze mnie nie było. Włączyłem się do dyskusji, bo jestem wredny - to raz. A dwa - bo napisałeś do jednego z użytkowników, żeby podać Ci argumenty, jeśli zakrzywiasz rzeczywistość. I ponieważ sam nie potrafiłem Ci kiedyś przytoczyć przykładów na miałkość Twojej argumentacji, proszę oto one. Małe niedopowiedzenia, cyferki, które są zestawiane obok siebie, mimo że pokazują co innego.

A teraz już bez złośliwości. Po spotkaniu z Tobą twarzą w twarz mogę powiedzieć, że jesteś bystry, złośliwy, inteligentny i myślący. Ale gdybym Cię tylko i wyłącznie czytał, stwierdziłbym, że ciężko Ci się myśli. Nie wiem, z czego to wynika. Może gdy piszesz po nocy, jesteś już trochę zmęczony. Albo tworzysz te argumenty na siłę... pewnie sam będziesz wiedział.
m&m
Sit down
Sit down
Posty: 53
Rejestracja: 01 lut 2019, 8:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: m&m »

ray pisze:Byłem dzisiaj na spotkaniu z Dodą w Empiku w Manufakturze. Przyszło całkiem sporo ludzi i to w bardzo różnym wieku.
ray pisze: Ludzi na tym spotkaniu w Empiku było kilkadziesiąt, najwyżej 100, ale Doda wolała jednak zasugerować, że było ich ponad 200.
Ray.. no to się zastanów, bo przeczysz sam sobie. Takich przykładów w Twoich wypowiedziach jest więcej. Ty po prostu przedstawiasz fakty w sposób, w który chcesz je widzieć, a nie w taki, który mają coś wspólnego z prawdą.
ODPOWIEDZ