Eurowizja 2019

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Eurowizja 2019

Post autor: KrzysiekF »

Szukanie wytłumaczenia dla porażki, wiecie jaki będzie przekaz ??

Antykatolicka, genderowa, kolorowa Europa nie kupiła wspaniałej polskiej piosenki z krzyżem w tle :lol3:

tylko dziewczyn szkoda, z resztą już mają pojazd na Insta, kto je w to wkręcił. :evil:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Piter »

Mnie się nasza propozycja podoba, choć nie kręcą mnie elementy ludowe. Wydaje mi się, że to będzie dobry muzycznie rok na ESC i jednocześnie ciężki pod względem konkurencji. Trzymam mocno kciuki.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2019

Post autor: endeven »

Za kilka godzin Salvador Sobral w NFM. Wybieram się. I dziękuję Eurowizji że istnieje.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Piter »

Nasz dobry i pozytywnie oceniany występ na Eurovision in Concert
https://www.youtube.com/watch?v=3OqmyFS1wGc

Moim zdaniem, wstydu nie będzie
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2019

Post autor: endeven »

Salvador <3 Sobral jest genialny na żywo. Ma fantastyczny, choć skromny zespoł. Na scenie towarzyszą mu muzycy od perkusji, kontrabasu i pianina. Absolutnie cała czwórka gra pierwszorzędne skrzypce. Salvador często robi im miejsce na muzyczne improwizacyjne popisy, zdarza się że i on imituje trąbkę głosem, a sam jest wirtuozem wokalnym bez cienia wątpliwości. To jest uczta, serio. Koncert jest na najwyższym poziomie muzykalności na każdym froncie. Lekkości, energii, melodii, ale i uroki nie brakuje. dodam tylko niezwykły luz, dystans i poczucie humoru Salvadora. Konferansjerki mogliby się uczyć od niego wszyscy. Sypał żartami na prawo i lewo, a on sam ironicznie odgrażał się, że następnym razem przyjedzie z własnym standupem. Haha. Publika reagowała żywiołowo, entuzjastycznie, bo jakże inaczej uczestniczyć w takiej frajdzie, radości muzykowania i bycia na scenie. Nowe serce, nowe życie Salvadora. I zaskoczył wszystkich śpiewając "Dwa Serduszka", których rozgłos z Zimnej Wojny dotarł i do Portugalii. To jest piękne, że chciało mu sie przygotować specjalnie na polską trasę polski utwór. Wyszło znakomicie. Bardzo polecam, Warszowo, macie jeszcze dzis okazję wybrac sie na koncert! Namawiam.

-

Tulia brzmiała wyjątkowo baaardzo czysto i mocno wokalnie. Dziewczyny zrobiły ogromne wrażenie na eurowizyjnych forach fanowskich. Obawiałem się, że nie mają szans na finał, ale teraz myśle, że może im się udać wejść do ścisłego finału i dobrze sie zaprezentować. Jednak w ich przypadku kolor (wizualizacji) wskazany.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eurowizja 2019

Post autor: tomek7 »

Jest w tym roku kila świetnych utworów i wszystkie śpiewane przez facetów: John Lundvik (Szwecja), Mahmood (Włochy), Luca Hanni (Szwajcaria). Ale i tak numerem jeden jest Duncan Laurence (Holandia). Mam nadzieje, że on wygra z piękną piosenką Arcade. Mój faworyt (bukmacherów też) a zaraz za nim Mahmood.
A co wy sądzicie?
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Robik »

Dla mnie faworytem na dzień dzisiejszy jest Francja :).
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2019

Post autor: kuba5959 »

Robik pisze:Dla mnie faworytem na dzień dzisiejszy jest Francja :).
Posłuchaj wersji live, raczej zmienisz zdanie :ha:
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Robik »

Na pewno na żywo inaczej będzie brzmieć nagranie z teledysku. Przesłuchałem i nie jest źle, choć nie mówię, że nie zmienię zdania, bo tak jak napisałeś, trzeba posłuchać wszystkie utwory na żywo ;).
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Piter »

To będzie dobry rok. Oprócz już przytoczonych przez tomka krajów podoba mi się też:
Grecja - wyjątkowo mało grecka
Azerbejdżan
Słowenia
Islandia jest bardzo oryginalna ale yrochę nie mój klimat
Portugalia
Włochy

Nie rozumiem zachwytów nad Rosją.
Wyjątkowo też nie przemawia do mnie Australia
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2019

Post autor: endeven »

Moje Top 3, każdy z różnych względów i z naciskiem na inne walory:
Portugalia
Włochy
Islandia

Podoba mi się jeszcze kilka piosenek:
Holandia
Azerbejdżan
Słowenia
Grecja
Cypr, gdyby nie to że to tania wersja Fuego z 2018
Szwecja
I nawet trochę Francja.

Tez totalnie nie rozumiem zainteresowania Rosją ale i Norwegią... Australia trochę tak, trochę nie.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Marecki »

Ja zawsze każdy utwór słyszę po raz pierwszy podczas oglądania konkursu. I jeśli coś wtedy chwyci trafia na moją eurowizyjną playlistę :)
endeven pisze:Australia trochę tak, trochę nie.
Myślałem, że w tym roku nie będzie już Australii. Na przełomie listopada/grudnia odbędzie się po raz pierwszy Eurovision Asia (na licencji EBU), której gospodarzem w pierwszym roku została oczywiście Australia. Ciekawe jak im to wyjdzie :)
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Eurowizja 2019

Post autor: kuba5959 »

To Eurovision Asia to chyba fejk.
Nasze dziewczyny właśnie wystąpiły w Londynie na przedeurowizyjnej imprezie. Wypadły świetnie :) Na instagramie wiwibloggs można zobaczyć fragment występu.
Na poprzedniej takiej imprezie (Amsterdam 6.04) też wypadły bardzo dobrze. Pod nagraniami na YT większość osób pisze o pozytywnym zaskoczeniu
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2019

Post autor: endeven »

Marecki pisze:Ja zawsze każdy utwór słyszę po raz pierwszy podczas oglądania konkursu. I jeśli coś wtedy chwyci trafia na moją eurowizyjną playlistę
Whaaat?? :shock: :-)
Ciekawe podejśćie Marecki. Daj znać po konkursie, co Ci przejdzie na eurowizyjną playlistę po tegorocznym konkursie. Ja mam zupełnie inaczej. Sprawdzam od kilku lat wszystkie utwory, a jak mnie ktos bardziej zainteresuje to grzebię głębiej w dyskografii danego artysty. Czasem nawet sięgam po poszczególne krajowe eliminacje, niekiedy zdarza się stamtąd coś wyłowić. Uwielbiam właśnie to polowanie, przeszukiwanie. Eurowizja zawsze dostarczy czegoś zaskakującego, co ląduje na mojej playliście eurowizyjnej.. nooo właściwie to taka okołoeurowizyjna playlista, składa sie nie tylko z piosenek które kwalifikują sie do konkursu LOL

Z Eurovision Asia to nie fake. Rzeczywiście taki twó ma jesienią w tym roku wystartować i chyba około 20 krajów weźmie udział. Od Turcji po Nową Zelandię.

Szykuje sie w tym roku w finale intrygujące show. Czwórka eurowizyjnych artystów z ostatnich lat zaśpiewa eurowizyjne przeboje, ale nie swoje, tylko innych wykonawców.
-> Conchita zaśpiewa "Heroes" Mansa Zelmerlöwa
-> Måns Zelmerlöw wykona "Fuego" Eleni Foureiry
-> Eleni Foureira zinterpretuje Verkę Serduchkę "Dancing Lasha Tumbai"
-> Verka zaśpiewa "Toy" Netty.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Eurowizja 2019

Post autor: Piter »

Mam podobnie jak Endie. Przed ESC słucham piosenek z danego roku. Czasem z lat ubiegłych, ale raczej dawnych, np lat 80. I w ten sposob zdarza mi sie odkrywac perelki. :)
ODPOWIEDZ