Dni Ziemi Czarnkowskiej

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Kopaneek »

Zachęcam wszystkich do odwiedzenia forumowego kosza. :ha:
Jest tam post, który Ray bardzo szybko usunął, bo jest mu nie na rękę.

Reportaż średni. Żadnych konkretów.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: ray »

Dzisiaj w nocy napisałem: "Możemy się nie zgadzać, ale nie musimy sobie dogryzać", niestety, nie poskutkowało. Rano Steffie sprowokowała kłótnię, pisząc, że jeden z argumentów, który podałem, to "poziom rozumowania brukowca". Drugim forowiczem, któremu dziś Steffie dogadywała, był Flux, do którego skierowała słowa: "Byłbys pierwszy, ktory rzucilby kamieniem w Edyte i jej ludzi w razie niepowodzenia na slynnej scenie w Czarnkowie". Później jeszcze to powtórzyła. Zgadzam się z Fluxem, że te słowa Steffie były - delikatnie mówiąc - nie na miejscu. Rozumiem, że odwołanie koncertu budzi emocje, niemniej jednak szanujmy siebie nawzajem i dajmy sobie prawo mieć różne zdania.

Steffie, zadałem Ci kilka razy to samo pytanie: "Dlaczego Edyta, którą już tyle razy złapaliśmy na kłamstwach, jest dla Ciebie bardziej wiarygodna niż dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie, który od 20 lat z powodzeniem organizuje tam koncerty?". Nie odpowiedziałaś mi i zakładam, że już nie odpowiesz, dlatego nie będę prosił o to po raz kolejny. Przyjąłem do wiadomości, że nie chcesz tego zrobić. W ostatniej odpowiedzi na mój post przytoczyłaś swoje wpisy, w których podkreślasz, że Edyta musi dbać o swoje bezpieczeństwo, i zacytowałaś jeszcze raz wypowiedzi Edyty i Wieczorka. Równie dobrze ja mógłbym Ci odpowiedzieć cytatem z dyrektora MCK, ale po co? Wciąż mamy tylko słowo przeciwko słowu. Ja, jak już pisałem, bardziej wierzę dyrektorowi - podałem już powody, więc nie będę się powtarzał. Poza tym wierzę Fluxowi, który napisał wprost, że scena była odgrodzona barierkami. Ty, Steffie, w przeciwieństwie do Fluxa, nie byłaś tam na miejscu, dlatego dziwię się, że tak bardzo silne jest Twoje przekonanie, że na pewno to organizatorzy zawalili.
spot_me pisze:Ewidentnie masz arbitralne zapedy.
Jeśli tak uważasz, to OK, szanuję to. W każdym razie ja nie uważam, że narzucam innym swoje zdanie, że nie dopuszczam sprzeciwu. Lubię dyskusje, w których osoby wymieniają się argumentami, nie uciekają od niewygodnych pytań i patrzą na problem całościowo. Tutaj też patrzę i na Edytę, i na dyrektora MCK, i na poszkodowanych mieszkańców Czarnkowa, i też na muzyków Edyty, o których chyba nikt tutaj nie wspomniał. Przecież oni również przyjechali do Czarnkowa na marne. Nie wiemy, czy decyzję o odwołaniu koncertu Edyta podjęła sama czy też w porozumieniu z zespołem.
Wiadomo, że osoby, które bezkrytycznie patrzą na Edytę, nie dopuszczają do siebie możliwości, że Edyta odwołała koncert przez foch. Ja dopuszczam taką możliwość. Nie zakładam, że na pewno tak było, ale po prostu dopuszczam taką możliwość.

Zgadzam się, że reportaż o odwołanym koncercie jest tendencyjny.
W piątek Edyta wystąpi w Opolu, Adrian Nychnerewicz napisał już na Insta Edyty, że też tam będzie, więc chyba możemy spodziewać się nowego wywiadu dla "Super Expressu". Pewnie zostanie w nim poruszony temat tego koncertu.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: To co najlepsze »

Dlaczego nie ma gruntowej reakcji na zaczepki i prowokacje użytkownika Steff...? Ja również byłem przez tego użytkownika terroryzowany w tamtym roku.

Nie rozumiem dlaczego uzyytkownik Ray usunął post Kopanka, gdyż było ewidentne nawiązanie do tematu, jego opinia o braku koncerty i odniesienie do formy wokalnej.

Koncert mógłby się odbyć, lecz wydaje mi się że jego brak to wymówka, gdyż Edyta ewidentnie nie ma najlepszej formy psychicznej. Osobiście jestem zawiedziony doborem repertuaru na koncerty letnie, poprzednio ok. 9 utw. Amfiteatr piękny. Sarsa zagrała koncert, a ludzie jak widać na filmikach ciepło ją przyjeli

Dodano po 4 minutach 32 sekundach:
Użytkownik Ray upomniał już należycie użytkownika Steff.. . Jak to zwykle moja interwencja podzialala. Brawo ! ( Dla mnie, bo Wy i tak nie zasługujecie, tak dla zasady przypominam )
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Skyfury »

Rozmawiałem dziś z koleżanką, która kiedyś pracowała w ochronie i która wybrała się na oba koncerty (sobotni z Edytą i niedzielny z Sarsą), jako były pracownik wbiła za kulisy i porozmawiała z obecnymi pracownikami. Według nich, wszystko było ok. Edyta przyjechała na miejsce nie godzinę a kilka godzin przed planowanym koncertem. Ochroniarze przyznają, że drogi ewakuacyjne nie były oznaczone.... jednak tak nie było ponieważ nie zdążono tego jeszcze zrobić, zwyczajnie było na to za wcześnie. Wysokość barierek? Były przepisowe. Brak straży czy karetek był również spowodowany tym, że nie był na to jeszcze czas. Do godziny planowanego koncertu wszystko miało być gotowe. Taka jest relacja ochrony, tyle wiem.

Osądy pozostawiam innym, wole się to do tego nie mieszać :D
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: ray »

To co najlepsze pisze:Dlaczego nie ma gruntowej reakcji na zaczepki i prowokacje użytkownika Steff...? Ja również byłem przez tego użytkownika terroryzowany w tamtym roku.
Steffie właśnie dostała ode mnie upomnienie.
I nie byłeś przez Steffie terroryzowany, już nie przesadzaj.
To co najlepsze pisze:Nie rozumiem dlaczego uzyytkownik Ray usunął post Kopanka, gdyż było ewidentne nawiązanie do tematu, jego opinia o braku koncerty i odniesienie do formy wokalnej.
Zdecydowana większość posta Kopanka to były jednak wycieczki osobiste wobec innego użytkownika.
To co najlepsze pisze:Osobiście jestem zawiedziony doborem repertuaru na koncerty letnie, poprzednio ok. 9 utw.
Z tym się bardzo zgadzam. Jest krótko i bardzo podobnie do tego, co było w zeszłym roku, ale są też zmiany na plus - doszło Wicked game i To nie ja na bis.
I w Wicked game Edyta pięknie brzmi. Jeśli jeszcze nie widziałeś nagrania z Bielawy, polecam. :)
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: To co najlepsze »

Z Bielawy widziałem i kompletnie nie porywa, przy dłuższych dźwiękach jej barwa brzmi bardzo brzydko, nie ma zachowanej równowagi , a emocjonalność jest wykrzyczana. Wersja tego utworu na plus, wykonanie na minus, brak zachowawczości. A koncerty plenerowe charakteryzują się graniem największych przebojów, dlatego pytam się gdzie Dotyk, Kolorowy wiatr ( choć może u lepiej bo tytuł demoralizuje) To nie tak jak myślisz czy Dumki ?
Niestety, Edyta nie umie dobierać repertuaru, przez nie śpiewanie przebojów nie szanuje nas. Bo to nie Edyta z tych utworów zrobiła hity, tylko my publiczność. I to jest bardzo ważny głos. Edyta nagrała wiele piosenek, ale to my ostatecznie zdecyd co jest hitem a co nie, i na trzy dekady śpiewania był tylko jeden koncert dziewięć lat temu z największymi hitami.
Brak szacunku dla nas.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Kopaneek »

ray pisze:Zdecydowana większość posta Kopanka to były jednak wycieczki osobiste wobec innego użytkownika.
Piszesz o sobie "inny użytkownik"? :ha: :lol3: :lol3:
ray pisze:Wiadomo, że osoby, które bezkrytycznie patrzą na Edytę, nie dopuszczają do siebie możliwości, że Edyta odwołała koncert przez foch. Ja dopuszczam taką możliwość. Nie zakładam, że na pewno tak było, ale po prostu dopuszczam taką możliwość.
Czyli produkujesz te poematy w oparciu o domysły i wróżby. :lol: Nie ma żadnych faktów, a Ty bronisz jednej z wielu hipotez swojego autorstwa.
ray pisze:Nie wiemy, czy decyzję o odwołaniu koncertu Edyta podjęła sama czy też w porozumieniu z zespołem.
Napisz o tym kolejne 5 postów. Na pewno coś tym wniesiesz. :ha:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Steffie »

Ach, ta Steffie, ciągle tylko atakuje tych biednych użytkowników, normalnie anakonda...
Niestety muszę z przykrością stwierdzić, że to, co się finalnie dzieje z tym forum jest godne pożałowania.
Tutaj już nie chodzi o muzykę ani osobę Edyty, ani rozmowę na poziomie, bo dyskusja jest zabijana w zarodku przez pewne osoby, które jednocześnie prowokują kłótnie, a potem zgłaszają posty i same przyznają ostrzeżenia. Niestety forum przez to cierpi, większość uzytkownikow stad już uciekla, zostały tylko niedobitki, a ci nieliczni, którzy rzadko kiedy się wypowiadają na jakikolwiek temat, też się wkrótce wykrusza. Moje gratulacje dla "moderacji", "administracji" oraz milczącej większości, właśnie dzięki wam to forum tak wygląda. Za wyrażanie swojego zdania, a właściwie za odpowiedzi na bezczelne i ironiczne posty zostaje ukarana jedna użytkowniczka, a osoba, która jest jedną z prowokatorów, przyznaje "ostrzezenie". Tego by nawet chyba w Chinach nie wymyślili. Życzę wam wszystkim "owocnych" dyskusji.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: ray »

Steffie, piszesz tak, jakby spotkała Cię jakaś wielka niezasłużona krzywda.
Po pierwsze, nie dostałaś ostrzeżenia, tylko upomnienie. To jednak różnica.
Po drugie, nie dostałaś upomnienia za "odpowiedzi na bezczelne i ironiczne posty", tylko za to, że pozwoliłaś sobie na złośliwy komentarz wobec Fluxa, który zresztą potem jeszcze powtórzyłaś.
Po trzecie, zarzucasz mi, że jestem jednym z prowokatorów. Przejrzyj sobie ten temat, a zobaczysz, że osobą, która sprowokowała kłótnię, byłaś Ty. Wszystko zaczęło się od tego, że w odpowiedzi na mój post napisałaś: "to juz w ogole pozostawie bez komentarza, bo to juz jest poziom rozumowania brukowca". I później Flux Ci odpowiedział: "Jednak poziom rozumowania brukowców przejawiają Twoje posty, Steffie".
Po czwarte, przez ostatni rok wiele razy czytałem na forum, że Cię faworyzuję. Otóż nie - ja nie faworyzuję nikogo. Mimo że wiele razy jako jedyna otwarcie stawałaś po mojej stronie, za co jestem Ci bardzo wdzięczny, to muszę być sprawiedliwy i nie mogę kierować się sentymentami. Wszystkich forowiczów traktuję równo. Dzisiaj po prostu przeholowałaś, więc musiałem zareagować. That's all.

Wracając do tematu...
Na pewno ta sprawa w jakimś stopniu odbije się na wizerunku Edyty, ale też nie przesadzajmy. Pamiętam, jak kilka miesięcy temu niektórzy pisali, że odmowa udziału w koncercie "Artyści przeciw nienawiści" to będzie katastrofa, a jednak szybko rozeszło się to po kościach. Teraz też tak będzie. Najwyżej gminy będą ostrożniejsze z zapraszaniem Edyty na koncerty, ale przecież bywały już dłuuugie okresy, że :edi: w ogóle nie grała koncertów plenerowych, a i tak sobie dobrze radziła.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Piter »

Flux pisze:
Piter pisze:Flux, jesteś bardziej krytyczny niż ja. Zemsta za Steczkę?
Nie rozumiem zarówno stwierdzenia jak i pytania. Sprecyzuj.
Flux, chciałem odpowiedzieć na to pytanie, ale mogłoby to zostać uznane za złośliwość lub za prowokację przez moderatora. I ukarane, bowiem nie mamy spójnych poglądów.

Swoją drogą, co jeśli rzeczywiście tak jest, że:
- poziom argumentacji i rozumowania raya jest na poziomie brukowców
- Flux chętnie krytykuje Edytę, gdyby cos się stało, pierwszy rzuciłby w Edka kamieniem?

Czy to naprawdę złośliwość Steffie czy może po prostu opinia podyktowana doświadczeniem i zachowaniem tych panów. Sam wypominałem:
- rayowi banal jego argumentacji.
- Flux ma jakiś problem z Edyta, może przez jej konflikt z Justyną.
Ale dostało się Steffie, która to wypunktowała.

Moim zdaniem, moderator znów uśmierca dyskusję, w której sam bierze aktywny udział i która mu nie idzie. Gdy jest żywiej i gdy coś się dzieje, widzi demony i wyciąga święconą wodę. Gasi wszystko w zarodku. Aby wiało nudą i jego było na wierzchu.
A myślałem, że coś się zmieniło....
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Piter pisze:Flux chętnie krytykuje Edytę, gdyby cos się stało, pierwszy rzuciłby w Edka kamieniem?
Piter pisze:- Flux ma jakiś problem z Edyta, może przez jej konflikt z Justyną
Flux krytykuje Edytę, gdy jest za co ją krytykować. To nie wina Fluksa, że często jest za co. Podobnie nie mogę sobie darować, kiedy Edyta zrobi coś dobrego, ale o tym chyba mało kto chce pamiętać. Trudno. Formuła retoryczna z kamieniem jest poniżej godności, wybacz. Dziwię się, że w ogóle użyłeś tej figury. Powtarzanie po Steffie w tym przypadku mądre nie jest.

Co do Justyny, już kiedyś podejmowałeś ten temat, i pudło. Zarówno wtedy, jak i teraz. Ich konflikt nie ma nic do rzeczy. Odgrzewałem gdzieś ten nie najświeższy już wątek, żebyś się głośno zastanawiał czy moje uwielbienie dla JS rzutuje na postrzeganie EG? Tylko się wtrąciłem jakiś czas temu, kiedy Kopaneek powtarzał swoje teorie, że Górniak urodziła się artystką a Steczkowska ma na jej punkcie kompleks. Steczkowska nawet nie traci czasu na komentowanie tej sprawy, po co więc ja miałbym to dłużej czynić. Panie niech załatwiają to między sobą, jeśli będą miały taką potrzebę. Kibicuję obu, choć niektórym może trudno w to uwierzyć. Nie będę dłużej gorąco przekonywać, jak jest.

Wracając do tematu odwołanego koncertu, wyraźnie napisałem że czekałem na ten występ, że smutno mi że się nie odbył. Napisałem też, że wypowiedzi mieszkańców miasta niestety nie nadają się do cytowania a mi daleko do takiej postawy. Nie stałem gwiżdżąc i bucząc jak niektórzy. To krzywdzące. Jak podejrzewam, miała swoje powody choć pozostają nie do końca jasne. Jest dorosła, wie co robi. Mimo, że decyzja godzi w jej wizerunek, jej pozycja rynkowa jest niezachwiana. Jej karierze już chyba naprawdę mało co może zaszkodzić z obecnego poziomu. Sprzeciwiam się jednak kształtowaniu obrazu miasta jako miejsca, gdzie nie spełnia się żadnych norm bezpieczeństwa. Wiem, że Edyta na niejednej scenie występowała, ale i ta scena niejednego artystę gościła. A już na pewno niepotrzebne jest szerzenie paniki przez fanów, jakby ktoś miał się targnąć na życie ich idolki. To wyolbrzymianie. W zeszłym roku stan zdrowia po operacji chirurgicznej nie pozwolił mi wziąć udziału w trasie akustycznej (zrezygnowałem wtedy również z koncertu Ireny Santor). Oddałem moje bilety, inni cieszyli ucho za mnie. Wszystkim znajomym mówiłem, że los uśmiechnął się do mnie, że po ciężkim okresie taka gwiazda przyjedzie akurat do mojego małego miasteczka. Taka jakby rekompensata. Nie udało się. Na pewno wybiorę się jednak jeszcze wielokrotnie :wink: Wszakże nie jesteśmy tu za karę, prawda?
Awatar użytkownika
Stukus
Sit down
Sit down
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2018, 1:29
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Stukus »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: KrzysiekF »

Edi, jeśli to prawda, to za 62 tysiące to mogłaś już zabrać ze sobą parawan. Ludzie przez cały kraj wożą je nad Bałtyk, to co to dla Ciebie?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Piter »

Tak, ja wiem, Flux, że krytykujesz, gdy jest za co. I że to nie Twoja, ale jej wina. I że Steczkowska nie ma nic do rzeczy. Wiem to wszystko, po prostu Ci nie wierzę. :)

Czemu formuła retoryczna z kamieniem jest poniżej godności?
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Dni Ziemi Czarnkowskiej

Post autor: Flux »

Piter pisze:Wiem to wszystko, po prostu Ci nie wierzę.
Po prostu się mylisz, ale każdy wierzy w co chce. A formuła retoryczna z kamieniem jest poniżej godności bo wyraźnie sugeruje mi świństwo najgorszego sortu. Pozdrawiam i dobrej nocy życzę :-)
ODPOWIEDZ