Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Słuchałem Nie mam dokąd wracać, wersji na żywo. Dla mnie Doda śpiewa, ale to jest taka słabizna, nie ma się czym chwalić. Sama moc głosu to nie wszystko.
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Doda!

Post autor: michal.p »

Mnie głos Dody nigdy nie powalał. Nie uważam też, że śpiewa jakoś mega czysto, co słychać w wyższych rejestrach, w które niekiedy próbuje uderzać. Ona po prostu brzmi dużo lepiej w nagraniach ze studia niż na żywo, może stąd opinie, iż jest wielką wokalistką.
Natomiast co do jej nowej płyty i singli, hmm myślę, że miały one pokazać, że ma większe możliwości niż faktycznie ma, a których tak naprawdę nie ma :d
Nie kupuję jej nowego wydania muzycznego. Nie mogę wysłuchać ,,Nie mam dokąd wracać'' do końca, bo mnie ten numer i jej głos zwyczajnie irytują, niestety.
themisiek95
Hope for us
Hope for us
Posty: 24
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:45
Lokalizacja: Konin/Częstochowa

Re: Doda!

Post autor: themisiek95 »

michal.p pisze:Mnie głos Dody nigdy nie powalał. Nie uważam też, że śpiewa jakoś mega czysto, co słychać w wyższych rejestrach, w które niekiedy próbuje uderzać. Ona po prostu brzmi dużo lepiej w nagraniach ze studia niż na żywo, może stąd opinie, iż jest wielką wokalistką.
Natomiast co do jej nowej płyty i singli, hmm myślę, że miały one pokazać, że ma większe możliwości niż faktycznie ma, a których tak naprawdę nie ma :d
Nie kupuję jej nowego wydania muzycznego. Nie mogę wysłuchać ,,Nie mam dokąd wracać'' do końca, bo mnie ten numer i jej głos zwyczajnie irytują, niestety.
Widzę, że przez fanów Edi przemawia zazdrość.
Doda ma bardzo czysty i wyrazisty wokal. W przeciwieństwie do Edi nie miała mega wokalnych wpadek i przy wysokich rejestrach i piała jak kogut.
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Doda!

Post autor: michal.p »

Oh please :lol3:
Zazdrość to uczucie całkiem mi obce, cytując Edytę ,,W moim sercu nie ma miejsca na zawiść i złość'' czy coś takiego ;p W każdym razie, Edi z pewnoscią miała wiele wpadek wokalnych, jak każdy, niemniej u niej ten boski pierwiastek obiawiający się w nadzwyczajnej wrażliwości, zdolności do interpretacji i potężnej skali głosu niejako zamazywał wiele niedociągnięć. Myślę też, że nie ma co porównywać kopalni pełnej diamentów do śladowej ilości złota w górskiej rzeczce ;)
Doda jak kogut może nie piała, nie umiem tego do niczego przyrównać, może trochę jak samica szopa topiąca się w błocie... coś koło tego.
https://www.youtube.com/watch?v=13EWtCmbSJc
Juuuu huuu uuuż
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Doda!

Post autor: Angie29 »

Uśmiałem się niesamowicie... Edyta to kopalnia diamentów a doda tylko złoto haha. Może wokalnie tak ale jeśli chodzi o wydanie albumów czy prace to Doda jest kopalnia Diamentów a Edyta niestety odcina tylko kupony... Proszę was już z tą Edyta tak nie płynąć od zawsze nie tylko ja uważam, że ona nigdy nie była i nie jest druga Madonna lub Whitney Houston tylko jej wielcy wielbiciele tu na forum robią z niej Lady Diane.. Litości ludzie naprawdę... Porównując obie nie ma sensu bo można wymieniać i wymienić wady jednej i drugiej ale z tą wszechmocnoscia Edyty plyniecie hahaha
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

Uwielbiam te niekończące się rozważania, która lepsza - Edyta czy Doda. :D
No to ja też dodam coś od siebie...

Themisiek95, napisałeś, że zostały ostatnie sztuki biletów na koncerty Dody z orkiestrą.
Wszedłem w linki i widzę, że na Szczecin jest jeszcze 237 wolnych miejsc, na Rzeszów - 77, a na Kielce - 98. To wcale niemało. Poza tym bilety na te koncerty sprzedają również inne serwisy, które dostały inne pule wejściówek. Na przykład KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/37480 ... %B3w/Doda/.
Tak więc nie jest prawdą, że bilety na koncerty Dody z orkiestrą sprzedają się jak świeże bułeczki.

W dużej mierze zgadzam się z Michalem.p - ja też uważam, że Doda wielką wokalistką nie jest. Potężny głos to nie wszystko, jak słusznie zauważył Piter. I do mnie też nowe wcielenie artystyczne Dody nie przemawia, zresztą już pisałem o tym tuż po premierze "Doroty". Natomiast jeśli chodzi o Nie mam dokąd wracać, to lubię tę piosenkę, i uważam, że Doda bardzo dobrze w niej brzmi, tutaj prawie w ogóle nie słyszę jej maniery, w przeciwieństwie do np. Nie wolno płakać.

Edyta przewyższa Dodę talentem, za to Doda przewyższa Edytę pracowitością. Można to powtarzać i powtarzać...
Angie29, napisałeś, że Edyta nigdy nie była i nie jest Whitney czy Madonną. Ja bym ułożył proporcję: Edyta ma się do Dody tak, jak Whitney do Madonny. :)
Edyta i Whitney to wokalistki wybitne, natomiast Doda i Madonna - tylko przyzwoite, ale za to nadrabiające inteligencją, pracowitością, determinacją i świetną organizacją.
Słucham wszystkich czterech. Każda ma w dorobku lepsze i gorsze piosenki. Ale najbardziej z nich lubię Madonnę. :-D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Ja bym powiedział, że tu chodzi o muzykalność. Można mówić o skowronku. I o psie, co wyje.
Fajnie, że Doda jest pracowita. Ale to idzie w ilość, nie w jakość. W mojej ocenie jej ostatnią udaną piosenką było Katharsis.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Doda!

Post autor: Angie29 »

Zgadzam się z przedmówcami chyba Madonna jest mi najblizsza jak Rayowi. A koledze wyżej przyznam rację, że Katharsis jest jednym z naj naj singli Dody. :D :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: endeven »

ray pisze:Edyta i Whitney to wokalistki wybitne, natomiast Doda i Madonna - tylko przyzwoite, ale za to nadrabiające inteligencją, pracowitością, determinacją i świetną organizacją.
Słucham wszystkich czterech. Każda ma w dorobku lepsze i gorsze piosenki. Ale najbardziej z nich lubię Madonnę. :-D
Stawianie Madonny w jednym zdaniu z Dodą kole moje oczy i świadomość muzyczną. A wrażliwość muzyczna została właśnie poćwiartowana młotkiem, o ile to wykonalne. Pójdę dalej, to wręcz świadczy o braku czucia popkultury jako takiej. Madonna to nie tylko takie wyświechtane ozdobniki każdej wyrobnicy, jak pracowitość, organizacja bla bla bla... U niej w parze z inteligencją idzie przede wszystkim otwartość umysłu, instynkt przecierania szlaków, ta wrodzona iskra wyczucia estetyczno formalnego, osadzony rdzeń gustu, zwąchanie popkultury, wyprzedzanie jej, giętkość i lekkość głowy zdolnej przkształcać, łączyć, tworzyć kolaże, impresje, konteksty, podteksty, kulturową odwagę i bezkompromisowość. Madonna to bestia w najlepszym tego słowa znaczeniu. Całą karierę generalnie polowała, wykraczając poza swoje terytorium. Obrazą dla Madonny jest jakikolwiek związek w jednym wersie z Dodą, prostą śpiewaczką w białych kozakach liżącą sie z Radziem w luksusach dla rozkładówek, śpiewającą o gołąbkach pokoju naparzając przy okazji laski w kiblach. Prostą, może wyszczekaną, bez żadnej prawdziwej muzykalności, bez żadnej zdolności do progresji w popie, zdolna do niczego, ot. Oburza mnie w sumie brak rozróżniania pewnych klas i jakości. Ta choroba 21 wieku, szybkie niewłaściwe skojarzenia, spłycające, smarujące powierzchowne "analizy" niczym prawdy objawione.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

endeven pisze:Stawianie Madonny w jednym zdaniu z Dodą kole moje oczy i świadomość muzyczną. A wrażliwość muzyczna została właśnie poćwiartowana młotkiem, o ile to wykonalne. Pójdę dalej, to wręcz świadczy o braku czucia popkultury jako takiej.
endeven pisze:Oburza mnie w sumie brak rozróżniania pewnych klas i jakości. Ta choroba 21 wieku, szybkie niewłaściwe skojarzenia, spłycające, smarujące powierzchowne "analizy" niczym prawdy objawione.
Trudno. Forum jest od tego, by każdy mógł tutaj wyrazić swoje zdanie.
Pisząc wczoraj, że Edyta ma się do Dody tak, jak Whitney do Madonny, miałem na myśli porównanie tych wszystkich pań wyłącznie jako wokalistek. Może nie zrozumiałeś, nie wiem.
Dla mnie Madonna oczywiście jest Artystką (przez duże "A"), Doda - nie, ale jako wokalistki one są mniej więcej na tym samym poziomie.
Madonna jest intelektualistką, czerpie mnóstwo inspiracji nie tylko z popkultury, ale też ze sztuki wysokiej, właściwie zgadzam się ze wszystkim, co o niej wyżej napisałeś. Gdybym miał przyrównać Madonnę do którejś polskiej piosenkarki, to w pierwszej kolejności do Kory. Ale z Dodą też Madonna ma trochę wspólnego - oprócz tego, co już wymieniłem wcześniej, również wspomniane teraz przez Ciebie odwagę i bezkompromisowość. I Madonna, i Doda zdają się wyznawać zasadę: "Możesz mnie lubić albo nie, ja i tak będę robić swoje". Zresztą to również moja zasada. :PP Swoją drogą, równo 7 lat temu, dokładnie o tej porze bawiłem się na Stadionie Narodowym na koncercie M. :)

Parę lat temu Robert tutaj bardzo dobrze podsumował Edytę i Dodę, też przy okazji nawiązując do Madonny:
Jestem fanem talentu wokalnego Edyty. I jej urody, bo jest ladna. Nie Edyty - osoby, bo po pierwsze primo jej nie znam, a po drugie primo, rozmienia sie na drobne.

Natomiast Doda jest troche jak Madonna. Tylko bardziej nieokrzesana, wulgarna, no po prostu glupsza.
Jej zaleta jest pracowitosc, dazenie do celu i ambicja. To, czego Edycie brakuje. Eh... nie mozna miec wszystkiego.
I ja uważam dokładnie tak samo. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

Madonna to Madonna.
Kora to Kora.
A Doda to Doda.

One są nieporównywalne.
ray pisze: I Madonna, i Doda zdają się wyznawać zasadę: "Możesz mnie lubić albo nie, ja i tak będę robić swoje".
Podobnie było z Korą, jest z Edytą. To znak silnej, charyzmatycznej osobowości albo... w niektórych wypadkach zadufanego w sobie idioty (tak też może być, niestety). A nie znak na jakiekolwiek podobieństwo, zwłaszcza artystyczne między nimi.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: addar »

Ja uważam madonne że jako wokalistka jest nawt znacznie gorsza od Dody. Doda ma moc Madonna nawet tego nie posiada. Jest jednak znacznie lepsza piosenkarką w ogóle. Nie przepadam za jej twórczością ale muszę docenić jej wkład w rozwój muzyki popularnej.

Piter pisze:w niektórych wypadkach zadufanego w sobie idioty
I See what u did there ! :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: ray »

addar pisze:Ja uważam madonne że jako wokalistka jest nawt znacznie gorsza od Dody. Doda ma moc Madonna nawet tego nie posiada.
Moc to nie wszystko. Dla mnie Doda też ma większą moc, ale przecież to nie jest jedyne kryterium oceny wokalisty. Jest jeszcze barwa głosu, technika, dykcja, umiejętność manipulacji głosem, zdolności aktorskie, świadomość własnych ograniczeń itp.
Nie wiem, czy znasz płytę "I'm Breathless", na której Madonna śpiewa głównie piosenki w stylu lat 30. albo ścieżkę dźwiękową do "Evity". Doda ze swoją manierą nie zaśpiewałaby tego tak dobrze.
addar pisze:I See what u did there ! :lol3:
Ja też to widzę, ale nawet nie chce mi się tego komentować. Pewnie Doda na moim miejscu powiedziałaby coś w stylu: "Nie wiem, o co mu chodzi. Przyczepił się do mnie i od dawna wali jakimiś tekstami z d*py". :)

Dzisiaj Doda wystąpiła na Wielkiej Zabawie TV Puls w Mrągowie. Zaśpiewała Dżagę, Nie daj się, Nie mam dokąd wracać i Szansę.
Tutaj cały występ Dody:
-> https://www.facebook.com/tvpulspl/video ... 427509591/
Fajne show zrobiła, tylko te perły doczepione do okularów wyglądały trochę jak gile. ;)

W necie cały czas jest dostępny program "Jazda z Dodą". Właśnie przypomniałem sobie pierwszy odcinek, ewidentnie widać, że to było ustawione:
-> Jazda z Dodą odc.1
I teraz szykuje się coś podobnego z Edytą. :beczy:
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Doda!

Post autor: patrix2012 »

Polecam iść na koncert i po prostu zweryfikować swoją wiedzę.
Nie bez powodu Elżbieta Zapendowska kilkukrotnie powiedziała, że to jedna z bardziej utalentowanych polskich wokalistek.
Jakbyście posłuchali np. To ty na żywo...
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Doda!

Post autor: To co najlepsze »

Szkoda że nikt nie zwrócił uwagę na występ Dody w Białymstoku .... Która Artystka tak odważnie i w takich okolicznościach wsparla lgbt ? Brawo dla nie za odwagę. Endewen i cala reszta nie widzicie tego ? Nie umiecie pochwalić ? Ego większe niż możliwości ?
ODPOWIEDZ