Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Angie29 »

To prawda co mówi ray. ..swoją drogą szkoda ,że Justyna nie koncertuje normalnie z nowym materialem i starym też hehe tylko ciągle te swoje koncerty mieszane . Szkoda ,że kroczy taką drogą ale ona już tylko może a nie musi to jest fajne . Jestem fanem Justyny i plyte kupilem nawet za te 50 zl . W koncu plyty sie kupuję raz na jakis czas . Nie mam płyty Dody a Justyny zawsze nabede .Co do olis to nic nowego ,że Justyna debiutuje na 31 miejscu w końcu od lat premiery jej płyt nie robią szału na listach sprzedaży.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: nie wiem, na ile znasz twórczość Justyny. Ostatnią jej popową płytą był "To mój czas" sprzed 10 lat, od tego czasu ona wydaje już albumy zdecydowanie mniej mainstreamowe.
Skoro nie wiesz, to nie sugeruj, że nie znam. Nadal nie jest to nic takiego, co kazałoby Justynie czuć się dużo lepszą muzycznie od koleżanek po fachu i jeszcze dobitnie dawać to otoczeniu do zrozumienia ;) Miejscami jej pogoń za wyrafinowanym artyzmem wychodzi troszkę lepiej, ale innymi miejscami kuleje i popada w tandetność. Doda zresztą przy drugiej płycie solowej też nie poszła w zupełnie przaśne klimaty, parę utworów pokazało, że ma też ambicje do rozwijania swojego repertuaru. Jeszcze nie półeczka z Jusiami, ale przynajmniej bez tylu pretensji.

I nadal też nic z wymienianych wyżej złośliwości Dody nie jest powodem do aż takich masażów, medytacji, płaczu i zgrzytania zębów. O tym, że ma nos jak hamulec od karuzeli, to chyba nie do końca pocisk ;) nos to jej trademark... Równie dobrze Jennifer Lopez moglaby się obrazić za uwagę na temat wielkiego tyłka.

Jest coś poruszającego w tym, że najwierniejsi fani potrafią wgonić jej album do Olisu chociaż u progu pierwszej trzydziestki, mało możliwe, by poza nimi ktośkolwiek chciał po to wydawnictwo sięgnąć. Sposób zarządzania karierą, koncertami - groteskowy. Za kilka lat będzie już po tej gwieździe, przy takiej tendencji, inna sprawa że Steczkowska już od dawna nie świeci pełnym blaskiem poza małymi obserwatoriami dla superwtajemniczonych. Tak to jest, jak w gruncie rzeczy zwykła laska sili się na nie wiadomo co ;)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Kamui Shiro, kiedyś napisałeś, że nie znasz całej płyty "Dziewczyna szamana", i niedawno wspomniałeś, że nie byłeś w stanie dosłuchać do końca Ave (No control), więc domyślam się, że "Marii Magdaleny" w całości też nie znasz. Tak więc jeżeli nie znasz ani pierwszego, ani ostatniego albumu Justyny, to raczej nie powinieneś formułować aż tak kategorycznych sądów na jej temat. ;)
I nie można mieć pretensji do Justyny (czy kogokolwiek innego), że nie chce śpiewać w duecie z Dodą (czy kimkolwiek innym).
Kamui Shiro pisze:O tym, że ma nos jak hamulec od karuzeli, to chyba nie do końca pocisk ;) nos to jej trademark...
Oczywiście, że to był pocisk. I nie nos, a głos Justyny jest jej znakiem rozpoznawczym. :)
Kamui Shiro pisze:Za kilka lat będzie już po tej gwieździe, przy takiej tendencji, inna sprawa że Steczkowska już od dawna nie świeci pełnym blaskiem poza małymi obserwatoriami dla superwtajemniczonych. Tak to jest, jak w gruncie rzeczy zwykła laska sili się na nie wiadomo co ;)
Myślę, że się mylisz.
Na koncercie "Artyści przeciw nienawiści" Justyna była jedną z najcieplej przyjętych gwiazd. I jej występ z tego koncertu ma już ponad 200 tys. wyświetleń na YouTube - więcej niż występy Margaret, Sarsy, Lisowskiej, Hyżego i Kwiatkowskiego razem wzięte. O czymś to świadczy. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nosowy głos. Więc tak, trademark.
Nie mam żadnych pretensji, naprawdę w nosie mam, z kim Steczkowska nagra duet. Uważam jednak za niesympatyczne i nieartystyczne takie odcinanie się od plebsu. Trąci snobizmem, kabotynizmem, pasuje mi to do niej. Choćby ubrała to w życzliwe sformułowania. Są lepsi od niej, którzy nie wstydzą się wyjść poza swoje schematy. Nie wiem, na ile faktycznie czuje się lepsza i nietykalna muzycznie w porównaniu z takim "plebsem", a na ile to media i forumowicze typu Ray nakręcają takie nieistniejące być może antagonizmy - jeśli jednak założyć, że zadziera nosa, to niedobrze dla niej, sorry.

Bardzo przepraszam, ale nie ma obowiązku zapoznawać się z calutką twórczością niezbyt lubianego wykonawcy tylko po to, żeby pan Ray raczył akceptować opinie odmienne niż własna. Znam dosyć nagrań Steczki, żeby wyrobić sobie opinię na temat wysokości jej półeczki. Nie jest to totalna szmira, co nagrywa, ale też nie przesadzajmy że takie och i ach muzyczne haute couture i wyrafinowanie max bez przerwy. Co kto lubi, dla mnie ona jest kiczowata bardzo, zdarzyło jej się dosłownie parę nagrań ponad taki przeciętny poziom...Ale każdemu się zdarzy wyjątek od reguły.

Nie wiem, czy się mylę. Wiem, że jej kariera to od wielu lat pasmo nieporozumień i złych decyzji. Jeden ciepło przyjęty występ tego nie uratuje, a sama klikalność nie musi przekładać się na konkretny sukces. Gdyby nie ładne nogi i dramy z innymi piosenkarkami, to w ogóle by już mało by się o niej słyszało.
Awatar użytkownika
Tweener
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2019, 21:06
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Tweener »

Kochani. Witam Was wszystkich przede wszystkim :)
Mam ogromną prośbę. Niedawno dopiero zacząłem słuchac Jusi i próbuję pozyskac jej wszystkie utwory, by móc się nimi cieszyć. Niestety, brakuje mi 3 wydawnictw - Singli "Tatuuj Mnie" i "Sanktuarium" i płyty "LOVE". Te single zostały wydane kiedyś na jej stronie. Bardzo zalezy mi na plikach cyfrowych wszystkich tych wersji uutworów, które się na nich znalazły. I płytę "LOVE", która niestety jest już niedostepna. Byłbym bardzo wdzięczny za pliki w najlepszej mozliwej jakości :) Bardzo Was prosze o pomoc <3
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Tweener, witaj na forum. :)
Tatuuj mnie po japońsku jest na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=SgpwfmgSsHc
Kilka jeszcze innych wersji tego utworu jest na SoundCloud: https://soundcloud.com/justynasteczkowska
Co do reszty, zostaje chyba tylko Chomik. :(
"Love" można było kupić na koncertach, nie wiem, czy cały nakład już się wyczerpał...

Tymczasem u Justyny dalej trwa cyrk na kółkach...
Wszystkie koncerty muzyki filmowej odbywają się zgodnie z planem, natomiast koncerty promujące "Marię Magdalenę" są odwoływane. Koncert w Łodzi, zapowiedziany na 18 marca, nie odbędzie się - nawet nie z powodu słabej sprzedaży biletów, tylko dlatego, że znów menadżer po prostu nie podpisał umowy z obiektem. Tak samo koncert Kielcach zapowiedziany na 6 kwietnia. Oficjalne stanowisko Royal Concert jest takie, że cała trasa została przeniesiona na jesień.
Tydzień temu w wywiadzie w "#OnetRANO" Justyna opowiadała, jak wyglądał koncert "Maria Magdalena" w Olsztynie, i wspomniała, że kolejne będą we wrześniu - czyli ona już wtedy musiała wiedzieć, że koncerty zapowiedziane na marzec i kwiecień się nie odbędą... W takim razie po co wciąż sprzedawano na nie bilety?
Na Facebooku ciągle ktoś pisze w komentarzach, że Royal Concert nie tylko ciągle odwołuje koncerty, ale też nie oddaje pieniędzy za bilety. Często te komentarze są usuwane, a ich autorzy - blokowani. :roll:

Justyna niedawno opowiadała o "Marii Magdalenie" w Radiu Złote Przeboje:
http://zloteprzeboje.tuba.pl/zloteprzeb ... stwem.html
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Margaret »

Minął miesiąc od premiery "Marii Magdaleny".
Płyta na Olis była notowana TYLKO raz, na #31.
Odbył się TYLKO jeden koncert, w Olsztynie. Reszta został przesunięta bez słowa wyjaśnień na jesień.
Odbyły się TYLKO jednorazowe emisje singla w Radiu ZET i w Polskim Radiu Jedynka.
Pozostałe rozgłośnie nie grają tej piosenki.
Pomimo tego że Justyna udzieliła ostatnio całkiem sporo wywiadów na temat płyty to niestety nie przyniosło to rezultatów.
Nie pomógł Daniel Heath którego nazwisko chyba jednak na nikim nie zrobiło wrażenia...

Ile mogła sprzedać egzemplarzy? Myślicie, że chociaż do 1.000 dobiła czy jednak mniej?
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Angie29 »

Spoko istnieje coś takiego jak Olis top 100 kiedyś czytałem na ten temat. Może akurat Justyna wije gdzieś tam na 65 pozycji.... I sprzeda z czasem 5 do 7 tysięcy płyt. Tego nie wiemy bo niestety w Polsce nadal nie ujawniają przy notowaniach Olis ile płyt poszło w danym tygodniu , a szkoda bo wielu ludzi wiedziałoby jak to jest ze sprzedażą.
Obojetnie jaka ona by nie była powinni jak na zachodzie ujawniać sprzedaż. W Polsce zapewne sprzedaż jest tak znikoma iż boją się wstydu, że dany artysta na miejscu 1
sprzedal tylko 2 tysiące płyt.
Justyna pewnie gdzieś wiruje w sprzedaży poza top 50
Jest przyzwyczajona już do tego, że tylko wierni fani kupują płyty tacy jak ja i ray hehe hehe.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Margaret pisze:Ile mogła sprzedać egzemplarzy? Myślicie, że chociaż do 1.000 dobiła czy jednak mniej?
Myślę, że mogła przez ten miesiąc z kawałkiem sprzedać ok. 1000 sztuk, ale i tak to jest bardzo słaby wynik.
Nie ma koncertów promujących płytę, nie ma żadnych spotkań autorskich i nie ma też żadnego klipu (i nie wiadomo, czy w ogóle będzie)... Lyric video do Ave (No control) ma zaledwie 39 tys. wyświetleń na YouTube i przez ostatni miesiąc nie przybył nawet jeden nowy komentarz. :beczy:

Justyna jest teraz na urlopie we Włoszech i z informacji na jej stronie wynika, że przez najbliższe trzy miesiące, aż do 10 lipca nie będzie miała żadnego koncertu. Zastanawiam się, co ona będzie robiła przez tyle czasu. Najlepiej by było, gdyby nagrała zupełnie nową płytę i wydała ją na jesieni. Niestety, przy takim menadżerze, jakiego ona ma teraz, to jest nierealne.

W tym roku mija 25 lat od debiutu Justyny w "Szansie na sukces" i Opolu. Na jubileuszową trasę koncertową nie ma co liczyć, ale może chociaż będzie krótki recital na którymś z festiwali w TV? :hmmm:

Ostatnie wywiady z Justyną:
-> wywiad dla Radia Poznań
-> Kulturalni.pl
-> W bliskim planie - Justyna Steczkowska
-> "Pieniądze, które wygrywam w procesach sądowych przekazuję na cele charytatywne" - Justyna Steczkowska w Radiu ZET [WIDEO]

Fajnie się ogląda te wszystkie wywiady, bo widać, ile w Justynie jest pasji, miłości do muzyki...
Ale...
W najnowszym numerze "Urody Życia" Justyna powiedziała, że chciała upiec chleb dla Anny Maruszeczko, ale nie zdążyła, bo czas zabrały jej przygotowania do przedstawienia przedszkolnego córeczki. Natomiast w programie "W bliskim planie" Justyna powiedziała, że chciała upiec chleb dla Alicji Resich-Modlińskiej, ale nie zdążyła, bo poprzedniego dnia jej córeczka miała bal w przedszkolu. Coś mi się wydaje, że Justyna tutaj nie mówiła prawdy. :PP
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ediva »

ray pisze:W najnowszym numerze "Urody Życia" Justyna powiedziała, że chciała upiec chleb dla Anny Maruszeczko, ale nie zdążyła, bo czas zabrały jej przygotowania do przedstawienia przedszkolnego córeczki. Natomiast w programie "W bliskim planie" Justyna powiedziała, że chciała upiec chleb dla Alicji Resich-Modlińskiej, ale nie zdążyła, bo poprzedniego dnia jej córeczka miała bal w przedszkolu. Coś mi się wydaje, że Justyna tutaj nie mówiła prawdy. :PP
Bo Justynka to jest trochę kłamczuszka, podobnie jak :edi: i większość div, divek i innych celebrytek. :PP Jednak w przypadku Jusi, urok osobisty, inteligencja i pracowitość powodują, że można wybaczyć takie niewinne kłamstewka.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

U Justyny od dłuższego czasu nic się nie dzieje. Przez ostatnie 3 miesiące nigdzie nie występowała...
Ale... w tym tygodniu ukazały się 2 ciekawe wywiady z Justyną. Polecam. :)
-> wywiad dla Polskatimes.pl
-> wywiad dla Plejady
Justyna zdradziła tutaj, jakie są jej plany zawodowe na przyszły rok:
Justyna Steczkowska pisze:Jeszcze w tym roku ruszy sprzedaż biletów na "The Best of Justyna Steczkowska". Cały przyszły rok będziemy grali mój jubileuszowy koncert pełen niespodzianek i ciekawych muzycznych rozwiązań. Zanim ruszę w tę trasę w ramach 25-lecia, będę grała dodatkowo tylko kilka koncertów z piosenkami moimi i Grzegorza Ciechowskiego, bo to on był producentem mojej pierwszej płyty. Nasze muzyczne spotkanie odmieniło moje życie. Chcę go w ten sposób uhonorować. Przy tych koncertach będzie mi towarzyszył fantastyczny wokalista i muzycy, a kto dokładnie dowiecie się tego Państwo już niebawem. To będzie przepiękna muzyczna niespodzianka, taka wisienka na torcie. Do tego z okazji mojego 25-lecia komponuję wielkie oratorium, które nosi tytuł "Miłość" i też będzie można je usłyszeć w przyszłym roku...
Tak więc wreszcie wróci to, na co czekam od dawna - biletowane koncerty Justyny z jej największymi przebojami. :happy:
Obstawiałbym, że tym "fantastycznym wokalistą", który ma jej towarzyszyć, będzie Igor Herbut, bo kilka miesięcy temu coś mi się obiło o uszy, że mają razem ruszyć w kolejną trasę.
Wielkie oratorium "Miłość"? Ta kobieta jest niesamowita. Kocham, kocham, kocham. <3
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Występ Justyny na festiwalu im. Anny German:
https://www.facebook.com/JustynaSteczko ... 220498906/

:klaszcze:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Flux »

Energia fantastyczna. Justyna zjawiskowa. Ogólnie jako kobieta i wykonawca. Mam jednak drobne uwagi. Najwyższy dźwięk wokalizy znów nie "pyknął" i powinna trochę popracować nad dykcją, bo przy tym tempie niektóre słowa się zlewają, np. "stuegzemplarzy gazety z wywiadem". Wychodzi zbitka, a kiedyś była bardziej czytelna. Ja utwór i głos artystki znam doskonale, mniej zaznajomionym ucieknie nieco treści. Ekspresja kosztem klarowności. Poza tym seksapil i prezencja jak zwykle ultrakobiece <3
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: B@r »

Jusia kręci film, a ray na ten temat milczy? :o :PP
Będzie to komedia m.in. z M.Sochą, M.Foremniak i M.Roznerskim. Na Insta Jusi można było zobaczyć scenę z filmu w której jej bohaterka policzkuje bohatera Rozberskiego :D . Premiera filmu jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Wojtuś »

Justyna ponoć ostatnio nakręcił teledysk do Ave No Control. Takie info znalazłem na Facebooku. Trochę późno!
ODPOWIEDZ