Top of the Top Sopot Festival 2019

13-16 sierpnia 2019 TVN

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Marrcino »

Nuklodem pisze:Widzieliście Edi, jej twarz, może i jestem naiwny, ale ona tekst według mnie zna od A-Z, jednak tak na nią działa stres, emocje. Może sobie gadać o "njuu bejbi", ale jak przychodzi do śpiewania to jest EDYTA, ta która ma to coś w środku, to co często uszlachetnia, jednak czasami daje też takie bączki, przez które zapomina tekstu.
A może to oznacza ze nie czuje tego utworu?

bączki :lol:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: dorota »

Nie wiem czy czuję czy nie, ale na pewno nie pamięta...
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Grzegorz »

Stres to mogą mieć dzieci w The Voice Kids a nie ludzie w branży od tylu lat jak Edyta. Bez jaj.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: ChristopherP »

Stres może się pojawiać niezależnie od tego, czy ktoś debiutuje czy robi to od lat, jeśli mu zależy.

Problem w tym, że Edyta ani nie pracuje nad tym, żeby ten stres okiełznać, ani nie wyciąga wniosków z poprzednich wtop i nie szuka rozwiązań, żeby go przynajmniej ukryć.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: KrzysiekF »

Duncan niczym Edyta 20 lat temu nie potrzebuje ani konfetti , dymu . Prawda zawsze się obroni .

Magia.
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: anet97 »

Ja nie rozumiem czym ona się tak stresuje przy każdym występie, sama się nakręca. Walczy o przetrwanie ? Jest największą gwiazdą i największym talentem w tym kraju, taki Sopot po tylu występach to powinien być dla niej pryszcz. A ona się zachowuje jakby zależało od tego całe jej życie i wychodzą takie klocki i te wzdychania . Denerwuje mnie to już ,zamiast bawić się piosenką i czerpać z niej przyjemność, to spina się jak przedszkolak.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Marrcino »

To trzeba iść do specjalisty który zbada nasza Edi i wskaże przyczynę.
Awatar użytkownika
Skyfury
Sit down
Sit down
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:58
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Skyfury »

Występ ogólnie spoko. To, że zapomina tekstu mnie w ogóle nie rusza. Każdemu się zdarza, nawet pierdyliard razy, problemem jest to jak ona z tych wpadek wychodzi, a jak widać puszcza buraka. Po tylu latach na scenie nie potrafi tego wypracować na tyle, żeby widz/słuchacz się nie kapnął, że walnęła gafę.

Nowy utwór wydaje się być lepszy od Andromedy. Ciężko coś więcej dodać po jednym przesłuchaniu.

Niestety ale dzisiejszy występ kolejny raz mi udowodnił, że ruchy sceniczne Edyty i jej wygląd na scenie jest tak samo kiczowaty jak Iwony Węgrowskiej, sztuczny, wymuszony i kwadratowy. Dobra, niech będzie, że "bywa" kiczowaty.

Wczoraj ktoś napisał, że fajny festiwal bo nie ma disco polo i dennych kabaretów jak na polsacie czy tvp2. No faktycznie nie ma, ale kabanosy rozdają..... Cieńkie te telewizyjne festiwale.
King
Hope for us
Hope for us
Posty: 33
Rejestracja: 22 maja 2019, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: Kraków

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: King »

A ja z występu, pomijając wpadki z tekstem, jestem zadowolony :) Rzadko się zdarza widzieć Edytę z premierowym materiałem. Na pewno "Król" podoba mi się bardziej niż "Andromeda", zobaczymy w piątek co z tego wyszło. Natomiast co do "One and One" - owszem, Gromee remixem się szczególnie nie popisał, ale po stokroć wolę oglądać taką nieco zapomnianą przez Edytę perełkę niż po raz milionowy "Your High" :roll:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

Wejście dobre, a potem nuuudy. Na scenie nic się nie działo. Występ niedopracowany, brak choreografii, oprawy scenicznej, brak luzu i zabawy muzyką. Porównując z występem Sylwii, Edyta wypadła blado...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Flux »

Edyta zapomina tekstu od lat. To nie odkrycie. Od zawsze mówi, że stres wraz z biegiem lat i nabytym doświadczeniem wcale jej nie opuszcza. Sądzę, że to nie kokieteria. Zapewne ma to też związek z tym, że jej forma wokalna bywa kapryśna, no i ma też świadomość, co może pójść nie tak. Ludzki pierwiastek. To jeszcze nie zbrodnia, że zapomni czy pomyli nieco słowa, jednak ją to blokuje, czasami niemal paraliżuje. Zamiast wybrnąć z uśmiechem, kładzie występ. I to nie tylko przy premierach, ale również do bólu ogranych numerach. Zdarza się wszystkim artystom, ale są na taką ewentualność lepiej przygotowani. Nie dają po sobie poznać, że coś poszło nie tak. Szkoda, bo wejście miała dobre a chełpi się profesjonalizmem jak nikt inny na rodzimej scenie. Przy okazji przypomniały mi się dwa nagrania:

Edyta Górniak - Wywiad
https://www.youtube.com/watch?v=PG5cFjRgp3c

Edyta wspomina swoją młodzieńczą fascynację Eurythmics i Annie Lennox.

The Voice of Poland VI - Ana Andrzejewska vs. Sara Girgis - „Naucz mnie” - Bitwy
https://www.youtube.com/watch?v=dx3YnKtw8HY

"Cóż z tego, że macie niesamowite głosy, jak zabrakło koncentracji?".


Następnym razem pójdzie lepiej.
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Sławek_ »

tomek7 pisze:OMG Sylwia chyba pod wrażeniem koncertu z trasy Pink! I po co ten cyrk? ;-)
Z pewnością jest podobieństwo do Pink. Trzeba jednak przyznać, że dziś jako jedyna stworzyła prawdziwe show. I jako jedyna wokalnie nie poległa. Z całym szacunkiem dla talentu Edyty, ale dziś była totalna porażka. Tradycyjnie problem z tekstem. Niby były tancerki, ale praktycznie niezauważone, więc i zbędne. Wokal piękny, ale jakby zabrakło formy. A i nie wnoszący nic nowego. Edyta śpiewała tak samo pięć, dziesięć, piętnaście lat temu. Jak po dzisiejszej premierze wytłumaczyć wyjazd do LA w poszukiwaniu najlepszych brzmień i twórców, biorąc na miejscu podrzędnego Gromee? Weselne pogrywanie, ratowane tekstem i dobrym wokalem, jednak bardzo mało świeżym. Tak więc ani dobrego wokalu, ani dobrej kompozycji, ani dobrego występu. To jest ten głoszony zawsze przez Edytę profesjonalizm? To już wolę amatorskie występy koleżanek po fachu. Niestety, ale dziś Edyta poległa.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Gosia1423 »

Cóż w ostatnim czasie Edyta non stop była na wakacjach. Wczoraj zamiast szlifować występ, była na ustawce z paparazzi, przechadzała się po Sopocie, siedziała na insta... Nie przyłożyła się i tyle, taki ot jest tego efekt.
PartOfIt
Hope for us
Hope for us
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2012, 11:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Sens-is
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: PartOfIt »

Tak sobie czytam... Wy tak na poważnie z tym stresem?
Cały początek Edyta stała nieruchomo przy prompterze nawet nie podnosząc wzroku... Przy ujęciach z tyłu (których raczej nie powinno być) doskonale widać, ze ma przed sobą tekst...
Ale rozumiem... stres, nowy utwór, brak szczęścia debiutantki... ;)
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Top of the Top Sopot Festival 2019

Post autor: Margaret »

Nie oceniajcie utwory przez pryzmat premiery live, bo Edyta wypadła kiepsko.
Tutaj łapcie nagranie z próby - moim zdaniem jest dużo lepiej

https://youtu.be/7LsBGsMQUs4
ODPOWIEDZ