Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Premiera 14 sierpnia 2019

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

Powinna zrobić wywiady w radiach.
Ja rozumiem, że TVN jest dla Edyty teraz drugim domem, ale jednak jakieś standardy powinna utrzymać.
Big brother to nie miejsce na występ Edyty.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Steffie »

Pewnie idzie tam, gdzie TVN proponuje. Czy byly jakies propozycje z radia?
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: michal.p »

Na pewno były. Tylko :edi: je odrzuca lub jej team uważa, że to bez sensu.
Kiedyś potrafiła mówić w polskim radiu o premierze płyty, która się nie ukazała. Teraz mogłaby mówić gdziekolwiek o nowym utworze.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Król zanotował minimalny awans na liście AirPlay-Top - z #27 na #26:
http://bestsellery.zpav.pl/airplays/top.php
michal.p pisze:Ja rozumiem, że TVN jest dla Edyty teraz drugim domem, ale jednak jakieś standardy powinna utrzymać.
Big brother to nie miejsce na występ Edyty.
W pełni się z tym zgadzam.
W poprzedniej edycji występowali tam wykonawcy o dużo mniejszej renomie niż Edyta, np. Zouzy czy Szymon Chodyniecki. Chyba jedyną gwiazdą, która tam wystąpiła, był Dawid Kwiatkowski.
Miejmy chociaż nadzieję, że Edyta zaśpiewa na żywo.
Steffie pisze:Czy byly jakies propozycje z radia?
O to już powinni zadbać Wieczorek z Sową.

W dniu premiery Króla Edyta powiedziała w RMF przez telefon, że obiecuje, że po powrocie ze Stanów na pewno przyjdzie do studia:
https://www.rmf.fm/magazyn/news,25332,p ... mf-fm.html
I jak na razie nie przyszła. :PP
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Steffie »

michal.p pisze:Na pewno były. Tylko :edi: je odrzuca lub jej team uważa, że to bez sensu.
Kiedyś potrafiła mówić w polskim radiu o premierze płyty, która się nie ukazała. Teraz mogłaby mówić gdziekolwiek o nowym utworze.
Tego nie wiemy na 100%, jak to wyglada. Nie widze powodu, dla ktorego mialaby odrzucac zaproszenia od radia, ktore chce porozmawiac o muzyce, ktora aktualnie promuje. :-) Ciekawe ile takich propozycji wywiadow na temat muzyki od powaznych mediow pada, czy sa tylko glownie propozycje od mediow plotkarskich. W kazdym razie nie bylabym taka pewna, ze Edyta czegos nie chce lub odrzuca. ;)
A to, ze chce mowic o muzyce gdziekolwiek - to akurat wydaje mi sie pozytywne. Wazne, zeby o tej muzyce mowic, gdy ja sie wreszcie ma.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Steffie »

Edyta Górniak i Gromee - KRÓL: TEKST piosenki
http://www.eska.pl/news/edyta-gorniak-i ... -mL6y.html
Piosenka KRÓL to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich miesięcy. Gdy tylko Edyta Górniak i Gromee zapowiedzieli ten utwór na swoich profilach w serwisach społecznościowych, mnóstwo osób zaczęło odliczać do dnia premiery. O czym jest piosenka Król? Tekst i znaczenie podrzucamy na ESKA.pl

Edyta Górniak i Gromee - KRÓL: TEKST piosenki jest bardzo przejmujący, sentymentalny i może powodować wzruszenie. Za warstwę liryczną odpowiada Ania Dąbrowska. Podniosłe emocje słyszane są również w dźwiękach, które stworzył krakowski producent. Najbardziej charakterystyczne jest pianino, które słyszane jest przez cały kawałek. O czym jest piosenka Król? Opowiada ona o mężczyźnie, który żyje w swoim własnym, egoistycznym świecie. Nie jest królem uczciwego życia, bez zemsty i nienawiści.
Moze Eska rowniez zacznie grac "Króla"? Jest tam ankieta.

Edi & Gromee - "Król"
http://www.youtube.com/watch?v=DD8-wLUkP0E
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Marek »

Głosujemy!
W RMFFM na 19!
https://www.rmf.fm/au/?a=poplista#
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: ray »

Edyta dostała się na POPlistę RMF po raz pierwszy od 8 lat!
Jej poprzednią piosenką notowaną na tej liście było Teraz-tu:
https://www.rmf.fm/au/poplista,utwor,Ed ... ,1567.html
:klaszcze:
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: 2770132u »

Tak samo na Szczecińskiej Liście przebojów- 9 miejsce . Pierwszy raz w Top 10 od 1998 od czasu "Dumki na dwa serca" (wtedy 5 miejsce)

Dodano po 51 sekundach:
Na RMF Maxx - debiutuje na 23 miejscu
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Margaret »

ray pisze:Edyta dostała się na POPlistę RMF po raz pierwszy od 8 lat!
nie chcę studzić Waszego entuzjazmu ale wielu fanów różnych artystów wie, że POPlista jest ustawiona.
Na liście głównej są tylko te utwory które dostały się na główną rotację, a miejsca to istny przypadek.
Nasze głosy nic nie dają - oni i tak robią co chcą.

Poza tym wejście do RMFki i Maxxa oraz na POPlistę Edyta zawdzięcza Gromee'mu który jest powiązany z tymi rozgłośniami i każda jego piosenka jest tam grana.


No ale dobrze, niech chociaż w taki sposób nakręcają popularność :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: Steffie »

Margaret, to sie wie, ale fani Edyty i tak sie ciesza, ze takie szczescie ja spotkalo. ;)

Widac, ze poprzedni producent Edyty nie mial takiego farta.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: 2770132u »

Dziś 12 miejsce na Popliście
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: chicken1506 »

I są 2 mln odtworzeń na YT. Fajnie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: endeven »

ray pisze:Przez pierwszy tydzień Król na oficjalnym kanale Gromee'ego zanotował 715 tys. wyświetleń, przez drugi tydzień - 491 tys., przez trzeci - 408 tys., tak więc tym razem nie ma jakiegoś drastycznego spadku, ale też nie jest super.
Król z konta Gromee według danych i listy najpopularniejszych teledysków w polskim you tube:
#35 miejsce, 1 tydzień, 16.08-22.08.2019, 643k -> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 0822?hl=pl
#54 miejsce , 2 tydzień, 23.08.-29.08.2019, 448k -> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 0829?hl=pl
#59 miejsce, 3 tydzień, 30.08.-5.09.2019, 375k -> https://charts.youtube.com/charts/TopVi ... 0905?hl=pl
KrzysiekF pisze:Dlaczego utwór jest na jakimś dziwnym koncie YT , nie ma go ani na koncie Edyty, ani UMP ani Gromee. ?
Nuklodem pisze:Utwór jest również niestety na kanale Edyty "EdytaGorniakChannel" (...) rzucają sobie jeszcze kłody pod nogi :roll:
Obecnie to nie są jakieś dziwne konta tylko praktyka dużych wytwórni. Ładują z automatu kontent swoich artystów tak jakby na ich profile oficjalne na You Tube. -> "Provided to YouTube by Universal Music Group". Nawet MY sie w ten sposób pojawiło na YT. Niby jest na koncie artysty, ale normalnie nie da sie na tym koncie zobaczyć tracków w "przesłanych filmach". Ale na playliście "albumy" już są. -> https://www.youtube.com/watch?v=i2_76iu ... 2CyQDHfbvQ
To jakims innym torem jest zasysane na You Tube.
ray pisze:Od kilku lat wyznacznikiem przeboju jest przede wszystkim licznik YouTube (patrz: artykuły PopRunTheWorld'a), a u Edyty i Dody - jak już pisałem nie raz - właściwie zawsze jest tak, że ich nowe utwory największą popularnością na YT cieszą się tuż po premierze, a potem zainteresowanie nimi szybko słabnie.
Generalnie taka tendencja u Edyty zawsze była z kilku powodów.
1. Wizerunkowych - wiadomo, wałkujemy to od ponad dekady na forum.
2. kanał EdytaGorniakChannel nie był wcześniej podpięty pod te oficjalne vevo-skie kanały artystów w dużych wytwórniach, więc utwory te nie lądowały na playlistach you tube w stylu "nowe polskie hity" etc.
3. przez to algorytm wyświetlania i proponowania video Edyty uzytkownikom you tube mocno też zawodził.
4. radio. bez dużych stacji się nie da mimo wszystko wykreować super hita. TT było tylko w ostatniej dekadzie grane przez wszystkie głowne stacje i efekty były. Kolejne single przepadały generalnie, z YH które było tylko na rotacji ZETki dało sie wycisnąc tyle na ile to było możliwe przy takim ograniczeniu. Andromeda też miała jakiś wynik bo i radia pograły i kolaboracja Donatana i jeszcze Cleo w pormocję sie podłączyła więc zwielokrotnione siły. KRóL radzi sobie nad wyraz dobrze. Można rzec, że to zasługa Gromiego tylko, ale można tez powiedzieć że to jego trzeci kawałek na rotacjach radiowych w krótkim czasie i niekoniecznie to pomaga Edycie, bo ile utworów tego samego głównego producenta można grać jednocześnie w rotacji A ?

Na You Tube mamy z tych oficjlanych: 2 000 187 z konta Gromee + 392 297 z EdytaGorniakChannel
-> 2 392 484 wyświetleń
Na spotify* -> 356 920 w ciągu 1 miesiąca. Złota andromeda od premiery nazbierała 616 tys.

Jest jeszcze lista SHAZAM TOP 200 POLSKA i aktualnie Król pnie sie w górę, w tym momencie na #30 miejscu -> https://www.shazam.com/pl/charts/top-200/poland

*wspomnę, że jak robiłęm jakis czas temu podsumowania utworów Edyta na spotify, to nazwę serwisu "spotify" kolorowałem tym moderatorskim zielonym, bo to właśnie ten kolor oddawał kolorystykę charakterystyczną dla serwisu spotify. Ładnie to wyglądało. Nikt mnie o takie zastosowanie zieleni nie upomniał wtedy -> viewtopic.php?t=2946&start=1170#p384058
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Król - wspólny singiel Edyty i Gromee'ego

Post autor: addar »

2 miliony to bardzo ładny wynik. Trzeba zauważyć że to samo audio bo tę miernotę ciężko nazwać lyric video.
ODPOWIEDZ