56. KFPP Opole 2019

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: 56. KFPP Opole 2019

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Tutaj jeszcze jeden fragment z niedzielnej próby
-> https://youtu.be/RfYvjcQNCuU
Czy ja dobrze słyszę, że Edyta w pewnym momencie mówi „Nie mam siły”? Potem, twierdzi że będzie musiała na występie oddać mikrofon publiczności, a dała takiego czadu! :edi:
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: 56. KFPP Opole 2019

Post autor: chicken1506 »

Jakaś dobra dusza mogłaby podrzucić mp3? Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 56. KFPP Opole 2019

Post autor: Flux »

To jest jedna z tych cech, za które wciąż cenię Edytę. Piosenka, którą śpiewała setki razy. Wyświechtana. Przemielona. Udało się jednak znów podejść do niej na świeżo, zinterpretować na nowo a przecież w ostatnich latach ciężko było o jakieś zaskoczenie, element dodany. Te wykonania telewizyjne zaczęły być powtarzalne a Edyta siłowała się ze swoim największym przebojem. Przy okazji love2love ponownie coś zaiskrzyło, kiedy zaczęła kombinować. Tutaj jednak pierwszy raz od wielu lat poczułem prawdziwe dreszcze. Ten rodzaj skupienia, którego tak brakowało. Te pierwsze dźwięki, to pierwsze wejście forte "to nie ja... byłam Ewą". Czuć było ten żar i przekonanie, kiedy śpiewała że chce ogrzać niebo marzeniem. Ponownie się udało rozpalić przestrzeń. To nic, że głos momentami zmęczony, że glissando nie takie jak dawniej czy coś. To wszystko traci na znaczeniu, kiedy Edyta jest w stanie poruszyć do głębi słuchacza. Kiedy ją zapowiadano, wielu szydziło. Nie brakowało tekstów o cudownym ozdrowieniu. Podczas wykonania większość zamilkła. Później było już słychać tylko gromkie brawa. Piękny moment.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: 56. KFPP Opole 2019

Post autor: Grzegorz »

Mógłby ktoś się podzielić plikiem To nie ja. Na yt jest w kiepskiej jakości stąd prośba. :)
ODPOWIEDZ