Kylie Minogue

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

Przerzuciłem się z poezji śpiewanej na pop.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Co kto lubi, wiadomo, ale większość wymienionych przez Ciebie, Ray, piosenek, to słabizna w moim odczuciu
Cóż, de gustibus non disputandum est.
Kamui Shiro pisze:ludzie chyba ogólnie też jakoś za tymi kawałkami nie szaleli aż tak, jak planowano.
Chyba jednak szaleli i nadal szaleją - większość tych utworów jest na każdej trasie Kylie. :PP
Kamui Shiro pisze:Taka ciekawostka: w czasie mojego przedszkola I Should Be So Lucky miało alternatywną wersję jako A my łobuziaki :D
Ja znam inną polską alternatywną wersję: https://www.youtube.com/watch?v=KY04K6L-9Ko :lol3:

Od dzisiaj można już zamawiać rozszerzoną wersję składanki "Step Back In Time: The Definitive Collection":
https://www.empik.com/step-back-in-time ... 5,muzyka-p

Widać, że wytwórnia Kylie chce zedrzeć z fanów jak najwięcej kasy - nie dość, że to jest już piąte "The Best of" Kylie, to jeszcze wyszło ono w czerwcu w kilku wersjach (2CD standard, 2CD deluxe, winyl, kaseta magnetofonowa w pięciu różnych kolorach do wyboru), a teraz, pod koniec listopada wyjdzie jeszcze w wersji 3CD. Nie zdziwię się, jeśli za jakiś czas wyjdzie też wersja z DVD. ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Chyba jednak szaleli i nadal szaleją - większość tych utworów jest na każdej trasie Kylie. :PP

A to akurat nie musi świadczyć o czymś szczególnym, na pewno były to na tyle przebojowe kawałki w dorobku Kylie, że trudno je pominąć, na pewno mają - jak widać - swoich miłośników, niemniej jakbym miał wymieniać najlepsze muzycznie i najpopularniejsze hity Kylie, to podałbym raczej inne tytuły. Oprócz Wow.

Britney z kolei na każdej ze swoich tras w tym milenium prezentuje piosenkę Boys, a ani nie był to jej większy przebój, ani nic szczególnego muzycznie xD
Piter pisze:Przerzuciłem się z poezji śpiewanej na pop.
Też miałem taką swoją przerzutkę w tym samym okresie. Z mroku i z muzyki klasycznej (przerzuciłem, ale nie porzuciłem).

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
ray pisze: Ja znam inną polską alternatywną wersję: https://www.youtube.com/watch?v=KY04K6L-9Ko :lol3:

OMG perełka :o :kopie: :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:A to akurat nie musi świadczyć o czymś szczególnym, na pewno były to na tyle przebojowe kawałki w dorobku Kylie, że trudno je pominąć, na pewno mają - jak widać - swoich miłośników, niemniej jakbym miał wymieniać najlepsze muzycznie i najpopularniejsze hity Kylie, to podałbym raczej inne tytuły. Oprócz Wow.
Sama Kylie za swoją najlepszą piosenkę uważa Slow, więc nic dziwnego, że ten kawałek jest na każdej jej trasie. I super, bo ja go uwielbiam. :D
Najpopularniejszym hitem Minogue jest Can't get you out of my head, chyba nie ma co do tego wątpliwości.
Niedawno, przy okazji występu Kylie na Openerze pojawił się artykuł "Kylie Minogue i jej najważniejsze piosenki", polecam, bo jest tu trochę ciekawostek: -> https://www.glamour.pl/artykul/opener-f ... 0628022408

Ty, Kamui, jako fan Britney, pewnie dobrze wiesz, że to najpierw Kylie dostała Toxic.
Jak zapewne wiedzą uważnie śledzący karierę Britney Spears fani, utwór Toxic zaproponowano wcześniej Kylie Minogue. Australijka jednak, odrzuciła ten kawałek. Teraz fani postanowili skorzystać z możliwości zadania piosenkarce pytania w programie Watch What Happens Live After Show i szybko zapytali o powód takiej decyzji.
"Co było powodem? Chyba moja głupota" - powiedziała Kylie z rozbrajającą szczerością. "Ale, hej! Britney odwaliła z tą piosenką kawał wspaniałej roboty. Możliwe, że gdybym wykonywała ją ja nie byłaby to już ta sama piosenka" - dodała z uznaniem.
Z kolei z Get outta my way było na odwrót - najpierw Britney odrzuciła ten utwór. :)

Na YouTube pojawiła się kolejna zapowiedź DVD z "Golden Tour":
-> Kylie Minogue - Golden (Live From The Golden Tour)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Kylie Minogue

Post autor: Kamui Shiro »

Pewnie że wiem o historii z Toxic :) Podobało mi się, jak na to zareagowała. Swoją drogą, jej kariera miała wtedy wielki potencjał - i jest to o tyle ciekawe, że nie była wtedy od dawna nastolatką, teraz trudno sobie wyobrazić gwiazdy w takim wieku rozdające najwyższe karty w popowej muzyce. O Get Outta My Way za to nie wiedziałem albo nie pamiętałem.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Wiem, że jest tu kilka osób z Łodzi i bacznie obserwuja wątek Kylie. Pisałęm jakiś czas temu o dokumencie o nieżyjącym Michaelu Hutchence, frontmanie INXS, z którym Kylie była związana. -> viewtopic.php?t=803&start=810#p403882

W międzyczasie Mystify: Michael Hutchence przewinęło się na Warszawskim Festiwalu Filmowym w październiku. Tym razem trafia do Łodzi w ramach 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia i w sobotę o godz. 17.00 odbędzie się pokaz filmu, tu szczegóły i bilety (16 PLN) -> https://www.cinergiafestival.pl/program ... -hutchence
Zastanawiałęm się, czy by nie przyjechać, ale jednak nie uda mi się, może zatem ktoś z Was skorzysta.

W dokumencie przewija się nie tylko Kylie, ale też Helena Christensen i Bono. Tu mały fragment prywatnych materiałów video Kylie wykorzystanych w Mystify -> https://www.youtube.com/watch?v=BaZNX4TWrc4 może kogoś to zachęci. Jesli tak, to zazdroszczę.

Wracając do Kylie. W weekend dała świetny występ w programie Graham Norton Show. Wyglądała obłędnie, obłędnie. Elektryzująco, a klasycznie. I kochane Slow w mash upie z Fashion Davida Bowiego. Rewelacja. Rozbroiła mnie końcówka.
Slow mash up with David Bowie “Fashion"
-> https://www.youtube.com/watch?v=y3e0LpGVhGA

Jakby ktoś chciał sprawdzić Fashion Bowiego to tu:
-> https://www.youtube.com/watch?v=F-z6u5hFgPk
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Kylie Minogue

Post autor: chicken1506 »

Genialny był ten występ. Pod każdym względem.
endeven pisze:W weekend dała świetny występ w programie Graham Norton Show. Wyglądała obłędnie, obłędnie.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kylie Minogue

Post autor: Flux »

Jaram się. Kapitalny występ u Nortona.

Pure
Pop
Perfection
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

Pure Sex 8)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kylie Minogue

Post autor: endeven »

Pure pop sex princess perfection :ha:
Tak mie sie przypomniało, jaki byłem wkręcony w ten numer i ten teledysk. Przebojem to nie było, ale perełki rozsiane zostają, czyste brzmienie lat 90 ze szkoły futere sound of London :lol3: haha
-> Kylie Minogue - Where Is the Feeling?
https://www.youtube.com/watch?v=pFpDkoo1svo
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Kylie Minogue

Post autor: pijej1 »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Kylie Minogue

Post autor: ray »

Koncert zniknął już z YouTube, ale w przyrodzie nic nie ginie:
-> https://kylieminoguebr.blogspot.com/201 ... ncert.html
Na tym blogu są też wszystkie inne wydane koncerty Kylie. Polecam.

Na "Golden Tour", jak można się było spodziewać, Kylie zabiera nas na Dziki Zachód. Dopiero na koniec przenosimy się do Nowego Jorku, do legendarnego Studia 54 oddać się dyskotekowemu szaleństwu. ;-)
Jeśli chodzi o kreacje, to widać nieobecność Williama Bakera, z którym wcześniej Kylie współpracowała przez kilkanaście lat. Ona mówiła o nim: "mój gejowski mąż", a on ubierał ją w cekiny i pióra. Tutaj jej stylizacje są dużo mniej bajeranckie niż na poprzednich trasach, ale to może nawet lepiej - Kylie wygląda pięknie i nie potrzebuje nie wiadomo jak spektakularnych kreacji.
Za stronę muzyczną niezmiennie odpowiada Steve Anderson. Pisałem już niedawno w innym temacie, że on od ponad 20 lat jest dyrektorem muzycznym każdej trasy Kylie i że tworzą razem doskonały tandem. Anderson na każde tournée przygotowuje zupełnie inne aranże tych samych przebojów i te hity zawsze są odświeżone, ale nie "powykręcane" (jak np. na "Sticky & Sweet Tour" Madonny). Tym razem u Kylie słychać więcej żywych instrumentów - gitar i perkusji, a mniej elektroniki. Najbardziej podobają mi się In your eyes, Slow i The loco-motion.
Jeśli chodzi o wokal Kylie, to cóż... ona śpiewa, jak śpiewa. Nigdy nie była wielką wokalistką. Ale za to jest megaurocza i ma mnóstwo świetnych piosenek. I love her. <3

Przyłączam się do zachwytów nad Slow z "The Graham Norton Show". Dodam jeszcze, że Kylie śpiewała ten przebój w tej wersji na całej trasie promującej składankę "Step back in time: The definitive collection", czyli też u nas na Openerze.
Rozczarowała mnie rozszerzona, trzypłytowa wersja tej składanki. Na dodatkowym krążku jedynie mashup Slow / The one jest ciekawy, prawie cała reszta F9 Megamixu to po prostu oryginalne wersje przebojów, bardziej lub mniej skrócone.
endeven pisze:W międzyczasie Mystify: Michael Hutchence przewinęło się na Warszawskim Festiwalu Filmowym w październiku. Tym razem trafia do Łodzi w ramach 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia i w sobotę o godz. 17.00 odbędzie się pokaz filmu, tu szczegóły i bilety (16 PLN) -> https://www.cinergiafestival.pl/program ... -hutchence
Zastanawiałęm się, czy by nie przyjechać, ale jednak nie uda mi się, może zatem ktoś z Was skorzysta.
Ja wtedy skorzystałem. :) Poszedłem na ten film przede wszystkim ze względu na Kylie, ale też, by dowiedzieć się trochę więcej o Hutchence. Film jest dobry, zrobiony z wyczuciem, z dużym szacunkiem do głównego bohatera, nieepatujący sensacją. Nie wiedziałem wcześniej na przykład, że Hutchence był tak rozbudzony intelektualnie, że czytał dużo ambitnej literatury... On i Kylie musieli tworzyć bardzo ciekawy związek: on - niby bad boy, ona - niby grzeczna dziewczynka, oboje bardzo zajęci swoimi karierami, spotykali się w przeróżnych zakątkach świata...
Bardzo szkoda Hutchence'a, ale też strasznie smutne jest to, co wydarzyło się później: jego partnerka, Paula Yates zmarła w 2000 wskutek przedawkowania narkotyków, a jej córka, Peaches zmarła w 2014 też przez narkotyki. :(
Może warto jeszcze wspomnieć, że na "Kiss me once Tour" Kylie śpiewała największy przebój INXS:
-> Kylie Minogue - Need You Tonight (Live At The Sse Hydro)

Kylie przez ostatnie 2 lata:
- wydała 3 albumy ("Golden", "Step back in time: The definitive collection" i "Golden live in concert")
- wydała 7 teledysków (Dancing, Stop me from falling, Stop me from falling feat. Gente De Zona, Golden, Music's too sad without you, New York city i Really don’t like feat. Tove Lo)
- zagrała 3 trasy koncertowe ("Kylie Presents Golden" - 6 koncertów, "Golden Tour" - 33 koncerty, "Summer 2019" - 17 koncertów)
- nagrała duet z francuską piosenkarką, Jenifer (On oublie le reste)
- wystąpiła w filmie dokumentalnym o Michaelu Hutchence
- zaśpiewała w kilku programach telewizyjnych
- wystąpiła w kampanii promującej Australię jako idealne miejsce na letni wypoczynek (oczywiście z uwagi na ostatnie wydarzenia ta kampania została wstrzymana)
- ogłosiła, że zaczyna prace nad nowym albumem.
I przy tym wszystkim wygląda jak milion dolarów. :klaszcze:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kylie Minogue

Post autor: Piter »

A nowy album ponoć już w tym roku.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Kylie Minogue

Post autor: Marrcino »

Piter pisze:A nowy album ponoć już w tym roku.
Super <3
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Kylie Minogue

Post autor: pijej1 »

Zakochałem się absolutnie!!!

Better the Devil You Know | 30th Anniversary Live Video Mix:
https://www.youtube.com/watch?v=rz_txFH ... lBRXIrjGmg
ODPOWIEDZ