Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: fookmetoo »

Justyna ma dramatyczny typ urody. Co za tym idzie może zostać uznana za "masculine". Jest na YouTube bardzo dużo filmików omawiających teorie Kibbe o typach urody.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Nie dosc, ze samo slowo "Murzyn" jest podobno obrazliwe, a jeszcze piszesz je mala litera :x , to skad przekonanie, ze przecietny? W Usa moze transy sa czestym widokiem, stad sugestia. Inna sprawa, ze ocenil jej wyglad niewysoko, bo odjal jej punkty za bycie mezczyzna.

Inspirujacy temat i material, nie ma co xD
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: addar »

No własnie podobno. Nie. Nie jest obraźliwe, tylko nienawistni ludzie tak uważają. Ja nienawistny nie jestem, ty za to jak zauważyłem lubisz zwracać uwagę na to co powinni pisac inni samemu będąc prowokatorem i mącicielem.
Justyna ma cechy męskie. Wstawiłem bo w Polsce ciezko znalezc jest kogos kto oceni ja neutralnie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Och ach ech, piszesz pan jakis licencjat na mój temat? Nie przejdzie, slaby.
Jako pozal sie Boze moderator powinienes chyba Ty pilnowac, jak sie kazdy wyraza, a nie samemu trzymac doly. Moja aluzja w kwestii "murzyna" nie jest na powaznie, lecz zartobliwie, niemniej nie powinienes tak w sumie pisac. Ogólnie glupi post, moze kogos takie bawia... mnie nabijanie sie z wygladu kobiety, z orientacji seksualnej czy rasy czlowieka - nie. Wiem, jestem bardzo nudny i sztywny jak chu.steczka krochmalona. Moze wrecz nienawistny.

Mimo wszystko to chyba dzial "Inna muzyka", moze dajmy spokój zlosliwieniu sie na temat jej nosa czy cech plciowych drugorzednych.
Ma oryginalna urode, zdjecie malo korzystne. Dla mnie jest ok.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

addar pisze:https://www.youtube.com/watch?v=LNvmcjxZi-c

polecam obejrzec całosc ale od 8:04 jest o justynie co o niej mysli przecietny amerykański murzyn :lol:
"A kto to jest? Ktoś ważny?" :lol3:
Jakiś przechodzień w Ameryce ma o wyglądzie Justyny takie zdanie, jakie ma (i to na podstawie zaledwie jednego niekorzystnego zdjęcia), z kolei Sandra Kubicka niedawno powiedziała o niej: "Nie ma chyba gorętszej kobiety w tym kraju", "To polska Jennifer Lopez" i "Dwudziestolatki marzą o jej ciele". Co człowiek, to opinia. :)
I czy Justyna ma cechy męskie? Ona ma po prostu ostre rysy twarzy, zresztą jak jej wszystkie siostry. Ale za to jest superzgrabna, ma piękne nogi i wyrzeźbiony brzuch - sprawdź tutaj.
I zgadzam się z Kamui Shiro, że Twój post z tym linkiem był niezbyt mądry. Pisanie "Murzyn" małą literą - też.
Kamui Shiro pisze:Mimo wszystko to chyba dzial "Inna muzyka", moze dajmy spokój zlosliwieniu sie na temat jej nosa czy cech plciowych drugorzednych.
Popieram.
W sobotę w Koszalinie odbył się pierwszy koncert z serii "4. koncert muzyki filmowej + seriale", Justyna zaśpiewała na nim 6 utworów:
- Barcarolle Offenbacha - duet z Małgorzatą Walewską
- Widzisz, Marto - duet z Ryszardem Rynkowskim
- Rosemary's baby - z Włodkiem Pawlikiem
- The world is not enough
- La cumparsita (z polskim tekstem, jak na płycie Justyny "Femme fatale")
- Wracam do domu
Mam wrażenie, że Wracam do domu zostało dołączone tam trochę na siłę. Przecież to jest piosenka z 2007, dopiero wiele lat później została wykorzystana w serialu "Prawo Agaty". Z drugiej strony, to właśnie o ten utwór Justyna jest najczęściej proszona na koncertach, no i miliony wyświetleń na YouTube też mogły tu mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

O, czyli jednak czasami te koncerty muzyki filmowej dochodza do skutku? xD
Zestaw utworów nawet calkiem ciekawy, posluchalbym. Sa jakies linki?
Mysle, ze Wracam do domu pasuje po prostu zrecznie tekstem do konczenia koncertu, z tej przyczyny poczela to grac, z owegoz wyniklo, iz jest to hit stulecia ;o
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: keraj »

Właśnie zakończył się wspólny live na Instagramie Justyny i uwaga Dody... Byłem w szoku. Obie Panie odnosiły się do siebie z mega życzliwością a tematem rozmowy było zachęcenie nas do siedzenia w domu w tym trudnym okresie.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Angie29 »

Bardzo fajnie właśnie tak powinno być, nie trzeba się kochać ale szanować i pomagać one tego dokonały jestem dumny z obu Pań. Mimo takiej tragedii jaka mamy obecnie one potrafiły ze sobą porozmawiać i wymienić się obecnymi przeżyciami. Natomiast z a krytykę Edyty u której właśnie tego mi brakuje spotkała mnie lawina hejtu. No cóż widać trzeba pięknie gadać zamiast przechodzić do czynów jak Panie wyżej wymienione.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

juz serio Angiee przestań sie miotać w tym strzelaniu w Edytę na oślep. Masz wąty do wszystkiego i nawet teraz kiedy nie ma powodu jej atakować to jątrzysz i zasłaniasz sie jakimiś kryteriami bez ładu i składu ani bez logicznego i adekwatnego przyłożenia. Wystarczyłby komentarz w tym wątku o tym, że spoko że Justyna i Doda sie dogadały etc. Nie wiem po co w tym momencie chcesz w to wmanewrować Edytę. Odpuść sobie. Doceńmy postawę wyzej wymienionycb pań, doceńmy rady Edyty. Nic sie nie wyklucza. A od siebie oczekujmy wyrozumiałości.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

endeven pisze:juz serio Angiee przestań sie miotać w tym strzelaniu w Edytę na oślep. Masz wąty do wszystkiego i nawet teraz kiedy nie ma powodu jej atakować to jątrzysz i zasłaniasz sie jakimiś kryteriami bez ładu i składu ani bez logicznego i adekwatnego przyłożenia. Wystarczyłby komentarz w tym wątku o tym, że spoko że Justyna i Doda sie dogadały etc. Nie wiem po co w tym momencie chcesz w to wmanewrować Edytę.
Angie29 zrobił dzisiaj dokładnie to samo, co niedawno Ty w temacie o Kasi Stankiewicz. Na posty o tym, że Kasia otwarcie napisała, że podjęła kroki prawne przeciwko Wojtanowskiemu, odpowiedziałeś krytyką Justyny - wspomniałeś wtedy o jej kręgosłupie moralnym i "chowaniu głowy w piasek". Wtedy Ty wmanewrowałeś Justynę w dyskusję o Kasi, a dzisiaj Angie29 wmanewrował Edytę w dyskusję o Justynie. That's all.

Fajnie się oglądało ten wczorajszy live, super, że Justyna i Doda znów zjednoczyły się w słusznej sprawie. Doda przedstawiła Justynę jako "wielki autorytet" i "wspaniałą artystkę, wokalistkę, piosenkarkę". :D Zastanawiam się tylko, czy Justyna specjalnie raz zwróciła się do Dody per Dosia, by wbić jej małą szpileczkę, czy to po prostu miało być - według niej - miłe, pieszczotliwe... :hmmm:
Bardzo dobrze, że ten live się odbył - pokazał, że Justyna i Doda potrafią normalnie ze sobą rozmawiać, życzyć sobie powodzenia, pozdrawiać nawzajem swoje rodziny i fanów. W dodatku miał też wymiar edukacyjny - zarówno jeśli chodzi o obecną walkę z koronawirusem, jak i po prostu o hejt. Justyna powtórzyła to, co mówiła w wielu wywiadach promujących "Marię Magdalenę" - że wszyscy jesteśmy jednością. Już rok temu powiedziała w wywiadzie dla "Urody Życia":
Justyna Steczkowska pisze:Każdy z nas jest częścią większej całości. "All is one". Jesteśmy połączeni ze sobą i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo nasze emocje i uczucia, nawet te niewypowiedziane, mają wpływ na ludzi wokół nas. Nic nie umiera, każda nasza miłość, radość, strach, gniew, słowo - wszystko kręci się w kole życia i pracuje na jego jakość i jego zdrowie.
Dlatego tak ważne jest oczyszczanie emocjonalnych ciężarów - dla dobra samego siebie i ludzi, z którymi żyjemy. "A słowo ciałem się stało i mieszkało między nami..." - czy w XXI wieku można nie rozumieć jeszcze tego przesłania? Słowo to energia, energia to życie, a my wypowiadamy tyle zbędnych, okrutnych słów, raniąc się nawzajem i zabierając sobie siłę do życia.
Bardzo mi się podobają te słowa. :klaszcze:

Swoją drogą, Szymon Majewski przewidział pogodzenie się Justyny i Dody już w 2008. ;-)
-> Szymon Majewski Show - piosenka "Spoko za spoko" <3
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: aśka »

Angie29 pisze:...Natomiast z a krytykę Edyty u której właśnie tego mi brakuje spotkała mnie lawina hejtu. ...
Tak tylko się wtrące. Możesz podać przykłady tego hejtu? Ja tam tylko widziałam normalną polemikę z twoją wypowiedzią. Czy teraz każde odniesienie się do czyjejś opinii, z którą się nie zgadzamy będzie nazywane hejtem? :shock:
Sławek_
Sit down
Sit down
Posty: 54
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:53
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: pomorskie

Re: Instagram - oficjalne konto Edyty

Post autor: Sławek_ »

ray pisze:Michal.p,
widziałeś i słyszałeś na żywo Edytę, ale czy to samo możesz też napisać o Justynie?
Cóż, ja słyszałem niejednokrotnie Justynę na żywo. I niemal zawsze ratowały ją pogłosy. Niestety, nikt nie jest w stanie pomóc w seplenieniu - wypada znać teksty, bo za diabła ich inaczej nie zrozumiesz, także polskich - a zwłaszcza piosenek Kory.
Odsłuchane nigdy nie pokazywały wszystkich rozgłośni. Zagranicznych w ogóle. Tak, mam inne źródła, ale poszukaj sobie sam, nie będę Ci w tym pomagał.
Jeśli zaś chodzi o porównania - poczekajmy na płytę Edyty i wtedy porównamy. To będzie też dobry odnośnik, czy rzeczywiście obie panie są w tym samym punkcie kariery. Na ile przyjęły się ich ostatnie krążki na rynku, jakie miały przyjęcie za granicą - przecież Justyna tak liczyła w wywiadach na międzynarodowy rozgłos. I jak zostały przyjęte przez media. Tylko nie wstawiaj tekstów, że Justyna tworzy muzykę niszową. To jej wybór, a schodząc do niszy zazwyczaj schodzi się ze świecznika, zdecydowanie zwalniając tempo kariery. Każdy wybór niesie konsekwencje, na przykład utratę popularności. Ale na koncertach typu Muzyka filmowa brak zachwytu publiczności wynikał z miernego wykonania, a więc zlekceważenia odbiorcy. Byłem na sześciu czy siedmiu zbiorowych koncertach, wiem więc, co piszę. To Moś czy Zagrobelny zbierali owacje, nie Justyna. Jeśli zaś chodzi o trasę jubileuszową, też zobaczymy, ile koncertów z zapowiedzianych zostanie zagranych. Pół trasy - swoją drogą - to totalna porażka a nie powód do dumy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Słąwek, przeniosłem dyskusję tutaj, bo pewnie sporo forowiczów i gości ma już dość czytania o Justynie w temacie o Instagramie Edyty. A tutaj możemy sobie pisać o JS do woli. :595:

Napisałeś, że Steczkowska sepleni. Dla przeciwwagi zacytuję fragment z książeczki dołączonej do albumu "Złota Kolekcja":
Ryszard Wolański pisze:Ktoś, kto jak Justyna Steczkowska obdarzony został przez naturę słuchem absolutnym, prawie czterooktawową skalą głosu i scenicznym temperamentem, a do tego posiadł klasyczne wykształcenie muzyczne, nienaganną dykcję i pewność intonacji, musi być postacią wielobarwną.
Przyznaję jednak, że słysząc jakieś piosenki Justyny po raz pierwszy, sam czasem miałem problem ze zrozumieniem słów. Z drugiej strony, są też utwory, w których Steczkowska świetnie sobie radzi dykcyjnie. W Karuzeli z madonnami tempo jest w dwóch miejscach zawrotne, Justyna tam zachrzania z tekstem, ale wszystko da się zrozumieć. Mam na myśli zarówno wersję studyjną, jak i dostępne wykonania live.
Słąwek pisze:Odsłuchane nigdy nie pokazywały wszystkich rozgłośni. Zagranicznych w ogóle. Tak, mam inne źródła, ale poszukaj sobie sam, nie będę Ci w tym pomagał.
"Wiem, ale nie powiem". :PP
W sumie mogę Ci się odwzajemnić: "Ave (No control) długo trzymało się na listach przebojów, a nawet było grane także za granicą. Ale nie powiem, w którym radiu, poszukaj sobie sam". ;-)
Słąwek pisze:Justyna tak liczyła w wywiadach na międzynarodowy rozgłos.
Proszę, podaj przykład chociaż jednego takiego wywiadu.

Gdyby Justyna chciała funkcjonować jako piosenkarka stricte popowa i być graną w radiu, to pewnie podpisałaby kontrakt z którąś z dużych wytwórni i nagrała płytę w stylu "Daj mi chwilę" czy "To mój czas". Tymczasem ona wydając "XV", wyraźnie skręciła w stronę alternatywy, mówiła wtedy, że to jest zapowiedź nowego kierunku, którym chce podążać, i z perspektywy czasu patrząc na "Animę" i "Marię Magdalenę", widać, że dotrzymała słowa. Ona z taką muzyką nie ma szans mieć milionów na YouTube, ale czy to źle? Ma gonić za przebojami, albo nagrywać chociaż trochę bardziej mainstreamowe single do swoich trip-hopowo-ambientowych płyt? Niech wydaje taką muzykę, jaką czuje.

Słąwek, widać w Tobie wyraźną niechęć do Justyny i zastanawiam się, co jest tego powodem. :hmmm: Pisałeś, że ona sepleni, pisałeś, że płyta i trasa "Maria Magdalena" to wielki niewypał, pisałeś, że wiele koncertów z trasy akustycznej Justyny zostało odwołanych (co jest nieprawdą, bo odwołane zostały w sumie 3, a odbyły się 24), pisałeś, że koncertami ze swoim repertuarem Justyna od lat sprzedaje jedynie małe salki (co też jest nieprawdą, bo grała takie koncerty np. w Teatrze Roma, wrocławskim Imparcie, poznańskiej Sali Ziemi czy ICE Kraków Congress Centre) i pisałeś, że jeśli chodzi o jej trasę jubileuszową, która ma wystartować jesienią, już odwoływany jest koncert za koncertem (co też jest nieprawdą, bo (na razie) żaden koncert z tej trasy nie został odwołany)...

Przez cały styczeń trwał plebiscyt "Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" i 1 lutego poznaliśmy wyniki:
-> https://www.polskieradio.pl/436,Plebisc ... iego-Radia
Dziewczyna szamana zajęła 16 miejsce na 95 możliwych i była najwyżej notowanym przebojem z lat 90. :klaszcze:
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: aśka »

Sepleniących artystów jest u nas sporo. Na przykład pierwsza z brzegu Doda albo popularny teraz Kortez. Jednak u nich zazwyczaj ( czasem lepiej, czasem gorzej) rozumiem tekst, który śpiewają Natomiast u Justyny wręcz odwrotnie często nie rozumiem połowy słów. Serio. Może ja jestem jakoś szczególnie wrażliwa na akurat taką wadę jaką ona ma... Może to też wiąże się z jej stylem śpiewania... Nie wiem.
Jednak pisanie, że Justyna ma nienaganną dykcję (chodzi mi o śpiew), to jednak trochę kompromitacja.
Nienaganną dykcję to miała ta Pani ( i jeszcze te ł <3 ) https://m.youtube.com/watch?v=0qxP_5x_zTI
Porównajmy z Justyną. https://m.youtube.com/watch?v=MmAz29QEsA8
Boskie Buenos https://m.youtube.com/watch?v=K6_rpDL5yio muszę się dobrze wysilać by zrozumieć słowa.
Tutaj https://m.youtube.com/watch?v=9GXiJIKS9Cw słucham tego bez takich problemów.
Choć muszę przyznać, że obecnie Justyna i tak śpiewa wyraźniej niż kiedyś.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

ray pisze:Angie29 zrobił dzisiaj dokładnie to samo, co niedawno Ty w temacie o Kasi Stankiewicz. Na posty o tym, że Kasia otwarcie napisała, że podjęła kroki prawne przeciwko Wojtanowskiemu, odpowiedziałeś krytyką Justyny - wspomniałeś wtedy o jej kręgosłupie moralnym i "chowaniu głowy w piasek". Wtedy Ty wmanewrowałeś Justynę w dyskusję o Kasi, a dzisiaj Angie29 wmanewrował Edytę w dyskusję o Justynie. That's all.
Ja nie musiałem Justyny wmanewrowywać w wątek i działania Kasi, bo Justyna jest naturalnie wmanewrowana w ten konlikt z Wojtanowskim bo to z nim wiedzie od kilku lat nieudane życie zawodowe i to on prowadzi jej "karierę". On jest odpowiedzialny za bajzel zwiazany z jej koncertami i koncertami na których śpiewa z innymi artystami. Więc jak chcesz porównywać te dwie sprawy to możesz sam dalej siebie oszukiwać, ale nie próbuj oszukać mnie, ani innych. Bo sprawa jest ewidentna.
ODPOWIEDZ