"My"

Nowa płyta Edyty - premiera 14 lutego 2012

Wiadomości na temat Edyty.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: ray »

"Przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy" nie doczekali się nowej płyty Edyty Górniak. :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "My"

Post autor: Kamui Shiro »

Pamietam, jak kilka lat temu wrózylem na forum, ze wyda moze w 2018... i wydawalo mi sie wtedy, ze nie jestem zbyt optymistyczny.
Minelo pare lat i chyba powoli "swiat" zapomina, ze miala cos wydac. Good for her

Ogólnie takie przerwy nie sa czyms niesamowitym w przypadku piosenkarek pop (np. Toni Braxton), ale jak na skale gwiazdorstwa i talentu Edyty - troche dziwne - tym dziwniejsze przy calej presji, jaka sama narzucila pianiem latami o rozmaitych projektach. Udowodnila, ze jest niezrównowazona, no i tyle.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: "My"

Post autor: IgaAga »

Pamiętam jak się odgrażała, że już się nie zatrzyma po odejściu od Krupy :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: "My"

Post autor: Kamui Shiro »

Pod pewnymi wzgledami faktycznie sie nie zatrzymala xD
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "My"

Post autor: Pawel »

Szkoda, że tak wybitny talent płodzi płyty tak rzadko, z takim trudem. Albo może po prostu nie chce.
Mogłaby nagrywać tak po prostu, niekoniecznie komercyjnie, zostawiać po sobie piękne piosenki i poszerzyć dorobek artystyczny. ;(
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: "My"

Post autor: Marek »

To już 8 lat :shock: Czytając Wasze wpisy faktycznie przypominam sobie jak mówiła, że ma bardzo cierpliwych fanów bo nagrywała tak rzadko i teraz będą płyty wydawane częściej, nawet dwie do roku.... Coś takiego było mówione. Obiecanki .....
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "My"

Post autor: Kopaneek »

Przypomniało mi się, że przed premierą MY napisałem na Edyty FB komentarz: "widziMY się (dzień tygodnia)" i to był pierwszy komentarz, który polajkowala w swojej karierze. :ha: :ha: :ha:

Tak, płyta miała być raz na dwa lata.

Pamiętam też, że w Warszawie do Empiku przyszedł pan z kartką, na której napisał coś w deseń, że ma słaby repertuar i czeka na lepszy. Edyty oczywiście to nie wzruszyło i odpowiedziała mu w swoim stylu, że świat obfituje w wiele możliwości - w domyśle było to eleganckie śpie*dalaj. :lol3:
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: "My"

Post autor: Angie29 »

Ale niech Edzia ma swój słaby repertuar ale niech jest w pełni sobą w tym. Niech nagra co jej w duszy gra a nie co modne lub co wypada. Niech to będą smety niech to będzie nawet Metal ale ma być w tym autentyczna. Tego mi w niej braknie. Taka Dorota Osinska tworzy co chwilę nowa płytę, trochę na jedno kopyto bo mam wrażenie iż od lat słucham jednych nagrań ale jest w tym sobą, ciągle nagrywa, koncertuje, szanuje ludzi. Edyta w tym się zatraciła, stała się celebrytka która chce kasy za programy, łatwa kasę w milionach. Niektórzy uważają iż przemawia we mnie zazdrość bo nie rozumieją mojego przesłania ale właśnie gdyby Edyta była sobą nie celebrytka nagrywała nawet słaby materiał ale taki jak w duszy jej gra, dała koncerty jak Sylwia Grzeszczak, wychodziła na podpisy do ludzi, nie podnosiła tak wysoko głowy jak Mariah Carey to mogłaby grać w reklamach, programach za miliony i ani mnie ani połowie ludziom by to nie przeszkadzało bo na 1 miejscu byłaby artystka z krwi i kości a na 2 miejscu marketingem w żywym wydaniu. Niestety moje resztki szacunku za to wszystko co robi obecnie już umierają i mogę sobie tylko gdybać i mówić jak to by było. Szkoda wielka bo byłaby na innym miejscu niż jest teraz.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: "My"

Post autor: ediva »

Trzeba jednak docenić MY, bo to prawdopodobnie ostatnia płyta w karierze Edyty. Jeśli nawet nagranie płyty akustycznej ze znanymi przebojami sprawia jej problemy, to o albumie z premierowym materiałem nie ma nawet co marzyć.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: "My"

Post autor: Flux »

Nie całkiem się ten krążek udał, ale zwiastował zgoła nową sytuację w karierze Górniak - wzrost świadomości artystycznej, obranie pewnego spójnego kierunku. Pomysł, którego nie miała od debiutu. Bo choć wciąż były to "piosenki o różnym kolorycie i na różną pogodę", miały jednak wspólną bazę. Edyta na lewo i prawo trąbiła (na długo przed zrobieniem prawa jazdy), że stała się artystą niezależnym. Tak niezależnym i niszowym, że promocję uznała za całkowicie zbędną. Nie wypadało się chwalić, zwłaszcza w obliczu śmierci Whitney Houston, w wyniku czego album przepadł. Przymiarka, która znalazła krótkie rozwinięcie z Dustplastic. Czasami wracam do tej płyty, jednak w całości niezwykle rzadko. Może gdyby postawa samej zainteresowanej była ciut inna i obroniła te kawałki na żywo przez te osiem lat...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: "My"

Post autor: ray »

Na Obudźcie mnie live trzeba było poczekać aż do 2015, do trasy "Love 2 Love".
Na Taflę live trzeba było poczekać aż do 2018, do trasy akustycznej.
Może więc doczekamy się jeszcze kiedyś na przykład Dzisiaj dziękuję live. :)
Awatar użytkownika
audarya
The story so far
The story so far
Posty: 479
Rejestracja: 15 lip 2008, 22:31
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Far North

Re: "My"

Post autor: audarya »

ediva pisze:Trzeba jednak docenić MY, bo to prawdopodobnie ostatnia płyta w karierze Edyty. Jeśli nawet nagranie płyty akustycznej ze znanymi przebojami sprawia jej problemy, to o albumie z premierowym materiałem nie ma nawet co marzyć.
Mam swoich ulubiencow na innych plytach, a Dotyk to Dotyk, wiadomo, natomiast okazuje sie, ze MY to moj drugi ulubiony album, nie polubilam go od razu. Dyskografie sprzedalam dla WOŚP swego czasu, stary Dotyk odkupilam, a MY jest nadal na polce. Tez mi sie wydaje, ze moze juz nastepnej nie bedzie... a przydalaby sie no konpilacja utworow wydanych tylko na singlach lub roznych innych wspolprac, nie pogardzilabym :-)
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: "My"

Post autor: wodawodnista »

"My" jako album zawsze się obroni, bo jest na nim sporo piosenek po angielsku, a Edyta łatwiej się broni po angielsku. Nie rozumiem zachwytów nad "Nie zapomnij", bo to moim zdaniem bardzo wtórna i nudna ballada, w zamian za to "Obudźcie mnie" jest świetne :edi:

W sumie to najbardziej lubię Consequences.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: "My"

Post autor: betka »

Po tylu latach rzeczywiście "My" się broni. Również nie polubiłam tej płyty od razu ale najczęściej wracam do niej właśnie ( i do płyty świątecznej). Szkoda, że tak mało nowego materiału oddaje nam Edyta ale już chyba wszyscy się z tym pogodzili. Kto jeszcze ma nadzieję? U mnie trochę się tli. Może Ula Dudziak ją zainspiruje?
Awatar użytkownika
edgeoftomorrow
Hope for us
Hope for us
Posty: 46
Rejestracja: 14 maja 2020, 2:14
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Kraków

Re: "My"

Post autor: edgeoftomorrow »

Powoli nadchodzi 8. rocznica wydania MY.

Płytę z perspektywy tych lat oceniam pozytywnie.

Początkowo nie byłem przekonany, ale z biegiem lat płyta zyskała na wartości. Jest dla mnie miłym wspomnieniem z czasów, gdy zdawałem maturę i wyjeżdżałem na studia.

Najczęściej słucham "Find Me" i "Perfect Heart" oraz "Taflę".

Szkoda, że nie doczekaliśmy się nowej płyty. Ale mam nadzieję, że kiedyś Edyta nas jeszcze miło zaskoczy.
ODPOWIEDZ