Inni o Edycie

Znalazłeś w mass mediach coś na temat Edyty, zamieść to tutaj.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Inni o Edycie

Post autor: aśka »

piotrtalikos pisze:Jak dla mnie Pani Edyta ma głos z innej bajki. Naprawdę jest pełnowartościową artystką. Uwielbiam jej głos. Jestem jej fanem od lat. Jest wyjątkowa.
To tak jak większość tutaj, też uwielbiamy jej głos. :D Witam na forum. :)
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 959
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Inni o Edycie

Post autor: Sebuch »

Marta Gąska (makjażystka) o Edycie:
https://www.youtube.com/watch?v=268Pd8LUiOI
wracamtuznów
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2019, 1:52
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Inni o Edycie

Post autor: wracamtuznów »

Właśnie na tvn powtórka starych ,,detektywów" a tam w trakcie odcinka kobieta śpiewająca Kasztany :lol3: oj po tej wersji jeszcze bardziej doceniam :edi: :ha:
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Inni o Edycie

Post autor: Katarzynaa »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: ray »

Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Inni o Edycie

Post autor: Grzegorz »

Widziałem te parodie już wcześniej! :ha: "...Ale n ie patrz mi w oczy..." :lol3:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

Albo nie trafia to w moje poczucie humoru albo jest to zupełnie nieśmieszne. A może w ogóle brak mi poczucia humoru. Edyta przerysowana nieznośnie...
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Robik »

Z tym "nie dotykaniem" to od razu Ziębice mi się skojarzyły :lol3: .
Hubi11
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:59
Ulubiony album: EG,MY
Ulubiona piosenka: DDD, Glow On
Lokalizacja: UK

Re: Inni o Edycie

Post autor: Hubi11 »

Kasia Cerekwicka wspomniała dziś na insta o współpracy z Edyta a dokładniej o trasie i płycie Live’99.
„To była wspaniała przygoda zarejestrowana na tej płycie. Uwielbiam. To jest jedna z moich ulubionych płyt live-nie ze względu na to, ze brałam w niej udział, bo słychać tam moje głosy i moich cudownych kolegów, ale naprawdę, miałam wtedy 19 lat(...) To jest płyta do której bardzo często wracam bo dużo tam fajnych wspomnień z tego czasu i emocji jest na tej płycie. Polecam, jeśli możecie a nie słyszeliście to Edyta Gorniak Live’99, cudna rzecz, świetna muzycznie.”
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Inni o Edycie

Post autor: Kopaneek »

Wokalna dekonstrukcja głosu Edyty. :edi:
Dokonał jej Miłosz Gałaj z Tre Voci :!:

Na warsztat wziął... "TO NIE JA" - TOP TRENDY 2007 <3
-> https://youtu.be/alx45luoKdI
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Inni o Edycie

Post autor: Flux »

Nie znalazłem za pomocą naszej forumowej wyszukiwarki, czy ktoś zamieszczał już fragment książki pt. Gwiazdozbiór estrady polskiej: od Zimińskiej do Kayah (aut: Filler Witold), więc przepraszam, jeśli powtórzyłem. Może kogoś zainteresuje całość notki o Edycie z tej publikacji (1999 r.)
Edyta Górniak
ur. 14 października 1972, Ziębice
Od debiutu Maryli Rodowicz najbardziej spektakularna kariera w polskiej piosence. Towarzyszą w niej Górniak stałe afery i aferki, jak to się często przydarza gwiazdom. Że Górniak jest gwiazdą, dowiedziała się Polska w ów wieczór 30 kwietnia 1994 roku, kiedy na konkursie Eurowizji w Dublinie wykonywana przez nią piosenka To nie ja Syrewicza i Cygana wywalczyła drugie miejsce, maksymalną liczbę głosów uzyskując od jurorów z Paryża i Londynu, czyli od najważniejszych, a w dodatku reprezentujących zazwyczaj odmienne punkty widzenia. Na Górniak się zgodzili. To wystarczyło, żeby i wszyscy w Polsce złączyli się w jej uwielbianiu. Otrzymała zaszczytną nagrodę im. Musioła w Opolu, nagrodę Wiktora, Srebrny Mikrofon od tygodnika "Popcorn", Srebrnego Ottona od pisma "Bravo", radiowy tytuł wokalistki roku, a tytuł przeboju roku dla To nie ja, wreszcie Fryderyki za płytę Dotyk i piosenkę Jestem kobietą. Stosunkowo jednak szybko tzw. środowisko zjednoczyło się w programowym nielubieniu Górniak. Jakoby za rażąco długi szereg złych cech charakteru, które być może posiada, lecz z pewnością nie stanowią one monopolu tej akurat wokalistki. Nielubienie trwa do dziś, a uzewnętrznia się głównie w upublicznianiu fatalnego jakoby stosunku artystki wobec jej narzeczonych, a mianowicie Kordka Dariusza, Kraśki Piotra, Kozyry Roberta. Nikt nie odważył się jeszcze ogłosić, że Górniak kiepsko śpiewa, ale zmierza już ku temu obyczaj, by na kolejnych rozdaniach Fryderyków zgłaszać ją do nagród, przyznawanych następnie konkurentkom.

Tymczasem Górniak składa się głównie z zalet. Solidnie zapracowała na ten Dublin. Nastolatka z domieszką cygańskiej krwi, uczennica Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskiego, wystartowała w telewizyjnym programie Śpiewać każdy może (1990), by potem zdobyć w Opolu nagrodę za debiut. W 1991 roku Janusz Józefowicz powierzył jej główną rolę kobiecą, a ściślej dziewczęcą, w musicalu Metro, zaśpiewała ją ponad 700 razy, w 1993 uczestnicząc w kolejnych premierach Teatru Buffo. Nie dość, że pracowita, jest też Górniak fenomenalnie wyposażona przez naturę. Ma urodę wyjątkowo telegeniczną: uśmiech, oczy, sylwetkę. Głos o imponującej skali i ciekawej barwie. Swobodę ekspresji łączy z ujmującym urokiem osobistym. Lubimy ją, gdy się uśmiecha - rozczula nas, gdy śpiewem płacze. Efekt taki osiąga przy tym bez żadnych widocznych starań: po prostu taka jest! A w dodatku Józefowicz nauczył ją, co znaczy plastyka ruchu, jego lekcje widać we wszystkich jej videoclipach. Zwłaszcza w tych dwóch najsławniejszych: Jestem kobietą oraz Dotyk. To one przyniosły temu albumowi, oprócz Fryderyka, także i półmilionowy nakład.

Od 1995 roku pracuje i mieszka w Londynie, gdzie fonograficzny koncern EMI steruje jej dalszymi losami. Swój nowy, popowy album Edyta Górniak, nagrany przy pomocy renomowanego producenta, Chrisa Neilla, promuje na Dalekim Wschodzie, w Skandynawii, Europie Zachodniej. Jej hit One and One zdobył już pierwsze lokaty na kilku krajowych listach, na liście polskiej najwyżej zaszła When you come back to me, choć niewątpliwie szczególną popularność zawdzięcza ostatnio w Polsce nastrojowej Dumce na dwa serca, którą wspólnie z Mieczysławem Szcześniakiem propagowała film Ogniem i mieczem.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Inni o Edycie

Post autor: addar »

https://www.youtube.com/watch?v=gf3qpqM8Wek od 5 minuty aktor dubbingowy o edycie i śpiewa kolorowy wiatr. Jak ktos nie zna to polecam kanał, fajne wywiady ogółem.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Inni o Edycie

Post autor: Nuklodem »

Jestem w szoku jak dobrze to zaśpiewał zarówno pod kątem wokalnym jak i emocjonalnym.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Inni o Edycie

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Edyta Górniak: „Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić”. Szumowski skrytykował słowa artystki
-> https://polki.pl/magazyn/o-tym-sie-mowi ... tykul.html
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inni o Edycie

Post autor: Gosia1423 »

Jak nie trawię gościa, to dobrze skomentował.

Dodano po 4 godzinach 37 minutach 26 sekundach:
Roksana Węgiel nominowała Edytę do #Hot16Challenge Myślicie, że weźmie w tym udział?
ODPOWIEDZ