Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Flux »

W ustach Kayah brzmi to szczególnie źle. Inna artystka, która poucza o wsparciu kobiet w branży. Gadka szmatka. Dzieliły wielokrotnie scenę, ostatnio nie tak dawno temu na koncertach muzyki filmowej. Jako osoba publiczna powinna mieć świadomość, jak łatwo kogoś niesłusznie posądzić i jaką burzę to wywoła. Niech sobie sądzi, co chce, ale nie każda myśl jest warta artykułowania. Szczególnie przykre, bo obie panie należy uznać za zasłużone dla polskiej muzyki. I faktycznie trudno nie odnieść wrażenia, że to zwyczajne ukłucie zazdrości.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Mam wrażenie, że gdyby to była Edyta to już by padały gromy. Te same argumenty, ale jednak gromy.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

Oczywiscie, ze na inne, nie tylko na Edyte, juz dawno by padly gromy, Kayah tez jest przeciez be, bo smiala napisac swoja szczera opinie, ale na Justynke nie padnie tutaj zle slowo - chocby na temat jej korzystania z RC i zamiatania tego pod dywan... Reklamy koncertu "na dachu" z jej zdjeciem strasza co chwile w internecie od jakiegos czasu - widac, ze dostali zastrzyk gotowki i sie teraz reklamuja non stop albo taka desperacja, w koncu wszystkie imprezy masowe sa odwolane i nie ma stalego doplywu gotowki od fanow, ktorzy nabierajac sie na ich dzialania kupowali bilety na rozne koncerty via RC, no ale "ta madrosc, no i te wywiady z nia", no i ten "dystans":
Jusia pisze:pani Beato proszę nie obarczać mnie sprawami innych firm . To nie do mnie pretensje , ale jeśli to Panią usatysfakcjonuje zapraszam na inny koncert i osobiście wyślę Pani bilety. Proszę dać znać na jaki i kiedy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

endeven pisze:Już tu kiedyś zrobiłem przegląd tej "bogatej" dyskografii i rozłozyłem na czynniki pierwsze, ile tam autorskości a ile koniunkturalizmu.
Owszem, zrobiłeś taki przegląd, tylko że zrobiłeś go pobieżnie, poza tym wyłącznie na podstawie artykułu "Dyskografia Justyny Steczkowskiej" na Wikipedii, który jest mocno niekompletny. W tym artykule brakuje np. info o albumie z kolędami, który wydawano kilkukrotnie, z rożnymi okładkami, jako dodatek do gazet (2003 - "Gala", 2005 - "Nowy Dzień", 2008 - "Nowa Trybuna Opolska"). Brakuje tam też info o albumach live ("Przystanek Woodstock 2010" i "Anima live"), o płytce "Dziękuję Ci, Mamo" (z 3 niewydanymi nigdzie indziej piosenkami na Dzień Matki), o płytce "Love", czy o dwóch DVD, które wyszły w bardzo małym nakładzie, nawet nie były sprzedawane w sklepach - chodzi mi o DVD z klipami Justyny oraz DVD z koncertu "XV" w Stodole, to są w tej chwili prawdziwe białe kruki. Tak samo w maluteńkim nakładzie wyszła też przecież na CD pierwsza wersja "Marii Magdaleny".
Poza tym Justyna nagrała wiele swoich utworów w różnych wersjach językowych i o tym też nie ma ani słowa na Wikipedii. Na YouTube możemy znaleźć Romeo i Julię po francusku (Romeo et Juliette), Co to jest miłość po francusku (Qu'est ce que l'amour), Grawitację po rosyjsku czy Tatuuj mnie (v. "XV") po angielsku, poza tym wersje japońska i rosyjska Tatuuj mnie (v. "XV") i angielska Skłam (Lie) są na YouTube jako pliki niepubliczne.
W tym artykule na Wikipedii nie ma też nic o wielu pobocznych projektach muzycznych Justyny, np. o albumach "Kolędy i pastorałki", "Kolęda dobrych ludzi woli" i "Ale szopka", o coverze piosenki Setki mil zespołu 2 plus 1 (to nagranie ukazało się na wydanej w 2012 reedycji płyty "Aktor"), o piosence Miasto marzeń, którą niedawno tutaj podlinkowałem, o Dzielmy się miłością, i o wielu innych projektach, o których jest mowa na stronie Justyny w zakładce "Muzyka". Brakuje też na Wikipedii porządnego spisu teledysków (zaczyna się od Niekochanych, a kończy na High heels).
W każdym razie mimo tych wszystkich braków i tak przedstawiony w tym artykule dorobek Justyny jest imponujący - 15 albumów studyjnych i dodatkowo ścieżka dźwiękowa "Na koniec świata" to bardzo dużo.
Tak samo bardzo dużo jest autorskości w jej twórczości, bo przecież większość piosenek Justyny to jej kompozycje, poza tym w wielu utworach sama grała na skrzypcach, pisała też aranże orkiestrowe - nie da się podważyć, że czynnie tworzy swój repertuar. Album "Mów do mnie jeszcze", gdzie Justyna śpiewa wiersze m.in. Szekspira czy Kofty, jest właściwie w całości przez nią skomponowany. Na płycie z piosenkami diw, "Femme fatale" też mamy na końcu 3 jej kompozycje. A fakt, że Justyna ma też w swojej dyskografii album z tradycyjną muzyką żydowską, album z piosenkami Kabaretu Starszych Panów i album bałkańsko-cygański, niczego jej nie ujmuje. Bo przecież w sztuce też właśnie o to chodzi, by pewne znane tematy, motywy filtrować przez swoją wrażliwość.
endeven pisze:Sam sobie poszukaj ile razy próbowałeś dowalić Edycie przez porównania z "pracowitą " Justyną. Najczęściej robiłeś to kończąc wpisy usmiechniętą emotikonką z wywalonym języczkiem.
Nikomu nie próbowałem dowalać, tylko stwierdzałem fakty. Zresztą Ty też wiele razy porównywałeś tutaj Justynę z Edytą (również jeszcze zanim ja tutaj dołączyłem) i wielokrotnie pomijałeś pewne kwestie, byle tylko wykazać wyższość Edyty. No, ale w ciągu ostatniego miesiąca ani ja, ani Ty, ani nikt inny tutaj nie porównywał Justyny z Edytą, więc tym bardziej nie widzę sensu tej Twojej uwagi.
Natomiast kwestionowanie pracowitości Justyny, zwłaszcza jak spojrzymy na cały jej dorobek zawodowy, to już jest jakiś kosmos.

Docinek ze strony Kayah był wredny i chyba faktycznie spowodowany zawiścią, na szczęście po chwili się zreflektowała i sama usunęła - chociaż tyle...
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

No widzisz, Endeven (w tym miejscu pozwole sobie rowniez na uwage personalna, no bo skoro moderator moze, to dlaczego inni nie, mam nadzieje, ze mi wybaczysz), niestety Twoj przeglad Wikipedii o Justynce byl pobiezny, w dodatku info na Wiki jest niekompletne - nie widac tam, zdaje sie, chocby wzmianki o jej zarliwej interpretacji "Barki" np. na koncercie "Cała Polska śpiewa dla św. Jana Pawła II" z maja 2020 r.
Mozna za to przeczytac takie informacje - jakbys mial ochote lepiej zglebic temat:
Młodość
Urodziła się w Rzeszowie, gdzie mieszkała na rzeszowskiej Baranówce[18]. Jest czwartym z dziewięciorga dzieci Danuty i Stanisława Steczkowskich[18]. Po matce ma pochodzenie tatarskie[19]. Mając pięć lat, przeprowadziła się z rodzicami do Stalowej Woli, gdzie uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. Pod koniec lat 80. wróciła do Rzeszowa, gdzie w 1990 ukończyła naukę w liceum mieszczącym się w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 przy ul. Szopena[18].

Studiowała wiolinistykę na Akademii Muzycznej w Gdańsku[20], ale po roku przerwała studia, by skupić się na wokalistyce[21]. Wówczas bez powodzenia zdawała egzaminy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, na Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i na Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Gdańsku[18].

[...]

W 2020 zaprojektowała kolekcję ubrań dla dziewczynek „Anima by Justyna Steczkowska”

Procesy sądowe
Na przełomie 2002 i 2003 wytoczyła proces Sylwestrowi Latkowskiemu i producentom filmu Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku, oskarżając twórców o bezprawne wykorzystanie jej wizerunku i naruszenie dóbr osobistych[277].

W 2009 pozwała dziennik „Super Express” za naruszenie dóbr osobistych poprzez opublikowanie na swych łamach jej nagich zdjęć z prywatnego wyjazdu wakacyjnego[267]. W 2010 wygrała proces przeciwko wydawcy tabloidu[267][278]. W 2020 wydawca gazety opublikował kolejne przeprosiny, dotyczące 12 tekstów na łamach tabloidu i 19 tekstów na łamach strony internetowej, w których miał „rażąco naruszyć prawo Justyny Steczkowskiej do prywatności i wizerunku”[279][280].

Życie prywatne
W latach nastoletnich była związana z Pawłem Fortuną[281]. W 2000 poślubiła architekta i modela Macieja Myszkowskiego. Mają troje dzieci, Leona (ur. 2000), Stanisława (ur. 2005) i Helenę (ur. 2013)[282]. 27 kwietnia 2017 poinformowali, że pozostają w separacji[283], jednak z czasem zażegnali kryzys w małżeństwie[284].
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

A pamiętasz, Endeven, jak ostatnio rozmawialiśmy o dorobku Edyty? Bo jak nie pamiętasz, to nic się nie stało. Pewnie mi się śniło.
Chyżo zapomnieliśmy wtedy o albumie, który był dodatkiem do "Przyjaciółki", o składance piosenek o miłości dołączonej do "Faktu", kolędach z Gazetą Wyborczą. I w sumie warto wspomnieć o trzech płytach, które nagrywała, ale ich nigdy nie wydała. Wydała reż single, zalążki płyt, które się nimi nigdy nie stały, no ale jednak, taki "Lunatique" np. I o tych piosenkach, z których nagrywała wideo w studio, np. "Hallelujah", " You make me feel", o pracy w roli reżysera przy klipie "Teraz tu", i kostiumografa na trasie "Live'99". A jak mieszkała w LA to i sobie sprzątała, prała, tylko nie gotowała, bo chyba jedli na mieście lub u znajomych.

Gdy następnym razem będziesz się wypowiadał o dorobku Justyny, weź proszę również powyższe pod uwagę. Bo na Wiki tego pewnie nie znajdziesz, a to zmienia mocno światopogląd.

Gdyby Kayah wiedziała powyższe, to by na pewno o Justynie tak nie powiedziała, jak powiedziała, bo by jej było żal zwyczajnie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

Strasznie mnie to wszystko rozbawiło o tych dodatkach do gazet, choć trochę bełkotliwe, ale whatever, a tak na poważnie, to wczoraj wróciłem sobie do Steczkowskiej, jedną z moich ulubionych piosenek jest "Na koniec świata" z 99 roku. Załowałem wtedy, że no niestety nie stało sie przebojem. Pieknie sie to buduje i nawarstwia, zarówno wokalnie, jak i muzycznie. Serio, kocham to. Zwłaszcza że takie bardziej wschodnie, ze środkowej Azji kontynentalnej, orientalne wstawki, bardzo lubię w muzyce. Złoty czas.
Na koniec świata
-> https://www.youtube.com/watch?v=Rgr84BASi04
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Nudy... I ta drażniąca barwa.
Mnie zawsze urzekał ten kawałek. 1995 rok tuż po Eurowizji. W porównaniu do tego, co dziś, widać, ile Jusia musiała pracować nad dykcją.
https://youtu.be/lbopfqpj3QI

Lubię też Za karę, bo to moja tonacja i mogę śpiewać.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

endeven pisze:Strasznie mnie to wszystko rozbawiło o tych dodatkach do gazet, choć trochę bełkotliwe, ale whatever
Zgadzam się, mnie post Twojego bezpośredniego przedmówcy też bardzo rozbawił, choć faktycznie było to trochę bełkotliwe, ale whatever. :PP
A tak na poważnie, to nie ma nic złego w tym, że album Justyny z kolędami był dodatkiem do gazet, bo przecież w poprzedniej dekadzie takie płyty to był standard, sam do dzisiaj mam chyba ponad 20 takich płyt z kolędami różnych artystów. BTW w kolędzie Mizerna cicha w interpretacji Justyny pojawił się wygłaszany przez jakiś chór(?) dłuższy fragment wyznania wiary, czyli dokładnie tej samej modlitwy, którą ostatnio wrzuciła na YouTube Edyta. I zgrabnie to wyszło, akurat do tej kolędy to pasowało.
Fajnie byłoby, gdyby kiedyś ukazał się okolicznościowy box ze wszystkimi płytami Justyny i rarytasami (można by też dodać nagrania live z jej spektakli, np. ze "Snu nocy letniej"), ale niestety Justyna nie ma praw do części swoich nagrań, nie raz o tym wspominała, więc to raczej nierealne.

Też lubię Na koniec świata i bardzo żałuję, że nie ma tego utworu w tej właśnie pierwotnej wersji w streamingach. 2 lata temu Justyna śpiewała Na koniec świata na koncertach muzyki filmowej, chętnie usłyszałbym ten utwór na trasie jubileuszowej.
Pozwól, czyli późniejsze Korytarze też lubię - świetny, klimatyczny, hipnotyzujący utwór. Choć według mnie, ten występ z Opola nie był dobry.
Co do Za karę, to Justyna wspomniała niedawno w którymś z live'ów na Insta, że tytuł tej piosenki bardzo pasuje do obecnej sytuacji, czyli przymusowej izolacji. W innej relacji powiedziała, że kiedy sytuacja się poprawi i znowu będzie się można gromadzić, będzie tak jak w słowach innej jej piosenki: "Ludzi wokoło, więcej, więcej, więcej, więcej, wszystkim wesoło...". :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: B@r »

Zaczęły się artykuły agitujące Edytę. 8P

„Gwiazdy negocjują swoje kontrakty w „Voice of Poland”. Wśród nich pojawiły się takie nazwiska jak Edyta Górniak (47 l.) czy Justyna Steczkowska (48 l.). Udział tej drugiej stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania. Jak się dowiedzieliśmy, Górniak nie chce współpracować z Jusią, a produkcja bierze sobie życzenia Edyty do serca. :lol3:
Źródło - https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/go ... -nCAK.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Dzisiaj Justyna nagrywała swoje Hot16Challenge2. Na jej InstaStory jest relacja ze studia, gdzie pracowała z Miszą Hairulinem. I tak jak jej "przyjaciółka" Kayah, też wykorzystała jako podkład swoją starą piosenkę - Terrę. :)
Fajnie, że Justyna wzięła udział w tej akcji, tylko szkoda trochę, że tak późno - kiedy szczyt popularności tego wyzwania jest już za nami... No, ale z drugiej strony Daniel Olbrychski i Krzysztof Krawczyk też dopiero co wydali swoje gorące szesnastki...
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: keraj »

Właśnie pojawił się hot16challenge Justyny, który wyszedł wg mnie dosyć ciekawie.

Ale największe zaskoczenie jest w nominacjach , gdzie pojawiła się Edyta i Doda.
Uważam, że fajny gest prowadzący do zakopania toporu wojennego, ale pewnie Edyta przyjmie to inaczej.

https://youtu.be/2avCHZRoxQw
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Gosia1423 »

Ciekawe, dopracowane, z konkretnym pomysłem.

Co do nominacji... Wygląda jak zabieg marketingowy, żeby się o tym challange'u mówiło... Bo już trochę to wyzwanie zeszło z topu.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: addar »

dla mnie pretensjonalne strasznie... takie ciasne i rychło w czas lol :lol3:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: dorota »

Nominacją Edyty i Dody mnie rozwaliła, ciekawe jak, doda na to odpowie hehe
ODPOWIEDZ