Maria Sadowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Maria Sadowska

Post autor: keraj »

Niestety Marysia nie przemawia do mnie w takiej wersji.

Mam wrażenie jakbym słuchał nowego utworu Reni Jusis, który i tak brzmi słabo.
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Maria Sadowska

Post autor: Marrcino »

ARO nie Początek a Początek nocy. :roll: :-D Mnie się nawet podoba, rzeczywiście styl Reni ale to chyba plus :D
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: yourhighglowon »

Premiera płyty "Początek Nocy" 16 października.

Tracklista:
1. Sen
2. Początek nocy
3. Stracić nadzieję
4. Tysiące rzeczy, czyli piosenka o sprzątaniu
5. Zanim
6. Kocham Cię feat. X
7. Niezgoda
8. Wolno umierać
9. Marakeczi feat. Leszek Możdżer

Preorder: https://www.empik.com/poczatek-nocy-sad ... 0,muzyka-p

"Kocham Cię" to prawdopodobnie duet z Kayah, ponieważ śpiewały razem tę piosenkę w zeszłym roku na koncercie "Artyści dla Nauczycieli".
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Blur »

Marakeczi jest świetne!!

Przesłuchałem wczoraj od niechcenia i się zakochałem w tych dźwiękach.
Dzisiaj w samochodzie poleciało z 10 razy.

Początek nocy za to w ogóle mi nie podszedł.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Maria Sadowska

Post autor: Wojtuś »

Kolejna zapowiedź albumu: Wolno umierać
https://www.youtube.com/watch?v=jBnSmAgL4lY&t=0s
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Maria Sadowska

Post autor: max28 »

Nowa piosenka Marii ft. Kayah - Kocham Cię

https://youtu.be/DHRCsUxCOfw

Bardzo przyjemnie mi się jej slucha.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Maria Sadowska

Post autor: keraj »

Wow po ostatnich propozycjach Marysi - teraz dostaliśmy w końcu świetny numer.
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Maria Sadowska

Post autor: Rafiusz »

Bardzo cenię Marię Sadowską jako muzyka i wokalistkę. Kilkakrotnie byłem na jej koncertach. Nie bez powodu do zaśpiewania kilku utworów zaprosił ja sam Michel Legrand podczas jego koncertu w Polsce. Mam wszystkie jej płyty. Tę też już zamówiłem. Trochę mam obaw co do tego nowego wydawnictwa. Dotychczasowe utwory mnie nie porwały. Maniera, z która śpiewa Maria coraz bardziej jest słyszalna i coraz bardziej razi. Muzycznie jest wszystko ok ale nie wiem... jakoś to mnie nie porywa. Na onecie nowa płyta uzyskała ocenę 5 na 6 możliwych punktów. Nowy singiel i słowa: "kocham cię bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro..." Hmm chciałem napisać, że to banał ale chyba to cytat z Paulo Coelho hmmm ja już chyba jestem stary bo mnie to nie bierze :)
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: Gosia1423 »

Ten nowy singiel śpiewała dzisiaj w DDTVN i mnie nie porwało. W ogóle nie podobało mi się jak śpiewała. Nie wiem czy przypadkiem i nieczyste dźwięki się nie wkradły.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Maria Sadowska

Post autor: ediva »

Nowy singiel strasznie banalny w warstwie tekstowej, "kocham cię mniej niż jutro" wygrywa konkurs pod patronatem Coelho 8P Wokalnie jest marysiowo jak zawsze, ale gdy wchodzi Kayah ze swoją partią, słychać przepaść wokalną między paniami... ależ ta Kaśka ma głębię i szlachetność w głosie, w kontraście do prostoty Marysi. Niemniej jednak nie można odmówić Marii niesamowitej kreatywności i pracowitości, która niezmiennie pozwala jej realizować się na tyłu przestrzeniach... Ona została niesamowicie zbudowana w dzieciństwie przez rodziców i to teraz procentuje.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Maria Sadowska

Post autor: wodawodnista »

Gdzie ona pracowita? Gdyby nie The Voice i ostatnia współpraca z Dodą to ja osobiście nie znam żadnej piosenki tej Pani :edi: Ona nagrała jakiś realny przebój kiedykolwiek?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maria Sadowska

Post autor: Piter »

wodawodnista pisze:Gdzie ona pracowita? Gdyby nie The Voice i ostatnia współpraca z Dodą to ja osobiście nie znam żadnej piosenki tej Pani :edi: Ona nagrała jakiś realny przebój kiedykolwiek?
Nie wiem, czy przebój, ale kiedyś pięknie zajęła się twórczością Komedy i przy tej okazji wylansowała "Kiedy nie ma miłości". Bardzo lubiłem tę piosenkę. Pamiętam wykonanie z Sopotu z ładną improwizacją.

Teraz zakochałem się w tym duecie. Czuję tę piosenkę zupełnie odwrotnie niż ediva. Odbieram ten tekst bardzo osobiście, jest dość intymny i mógłbym się pod nim podpisać. Gdy Kayah wchodzi ze swoimi frazami, mam wrażenie, że tak właśnie to powinno zostać zaspiewane. Fantastyczny utwór!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maria Sadowska

Post autor: KrzysiekF »

Super kobieta. Mocna, wyrazista , ambitna. Album za każdym odsłuchem zyskuje . Teledysk do Kocham Cię świetny. Wywiady z nią przy okazji promocji albumu to również czysta przyjemność. Ona kocha muzykę <3

Myśląc o Marii jako reżyserce i scenarzystce z dyplomem zadaje sobie pytanie czy widziała ostatni "teledysk" LIME Edyty. Jestem bardzo ciekaw opinii. Jeżeli ktoś to czyta z portali to proszę przy okazji zadać Marysi to pytanie.

:PP
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maria Sadowska

Post autor: yourhighglowon »

Śledzę działalność Marii, odkąd trafiłem przypadkowo na jej koncert promujący płytę "Jazz Na Ulicach". Moim zdaniem ma jedne z najlepszych koncertów spośród polskich artystów. Byłem też kilkukrotnie na nagraniach do "The Voice" w edycjach, w których Maria była trenerką. Kiedy podczas nagrań bitew były przerwy na poprawkę make-up'u dla trenerów, Maria za każdym razem zbiegała za kulisy i ten czas przeznaczała na ostatnie rady dla swoich uczestników, którzy za chwilę mieli wejść na scenę. Ostatnio widziałem na You Tubie wywiad z Alanem Cyprysiakiem z drużyny Edyty. Powiedział, że kiedy po programie przypadkowo spotkał swoją trenerkę w studio nagraniowym, to go nie rozpoznała, ale wie, że wielu uczestników utrzymuje dobry kontakt właśnie z Marią Sadowską.

Najlepsze piosenki z nowej płyty to "Wolno Umierać" i "Zanim" - polecam posłuchać :)
wodawodnista pisze:Gdzie ona pracowita? Gdyby nie The Voice i ostatnia współpraca z Dodą to ja osobiście nie znam żadnej piosenki tej Pani :edi: Ona nagrała jakiś realny przebój kiedykolwiek?
Maria nie jest artystką komercyjną. Poprzednie wydawnictwa były jazzowe, zupełnie nieradiowe, dopiero ta najnowsza płyta jest skierowana do szerszego grona słuchaczy. Poprzednia płyta "Jazz Na Ulicach", pokryła się złotem, czyli osiągnęła sprzedaż przekraczającą 15 000 egzemplarzy (lepszą niż "My" Edyty ;-)). Niewiele osób wie, że Maria miała również podpisany kontrakt z wytwórnią EMI Toshiba i w 1998 roku wydała na rynku japońskim płytę "Lucky Star".
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Maria Sadowska

Post autor: wodawodnista »

Niekomercyjna a siedzi w The Voice? :edi: Justyna Steczkowska też robi niekomercyjną muzykę i jakoś jest ona znana. Oczywiście Justyna miewała romanse z popem, ale krótkie i raczej nieudane. Spoko, ja tam nie znam żadnej jej piosenki, więc nie wiem co w niej pracowitego.

A te argumenty o sprzedaży to wiesz, w Polsce liczą się zamówienia do sklepów a nie faktycznie sprzedane płyty. Michał Wiśniewski kiedyś się chwalił na antenie "Jestem jaki jestem", że ich (na tamten dzień) najnowsza płyta została sprzedana bez prawa zwrotu do sklepów w ilości 100 tyś kopii. I już tam miał chyba dwie platyny i coś tam - na tamte czasy, a nawet nei było premiery. Z jakiegoś powodu nie chciano "My" na półkach, wytwórnia niezdecydowała się na wytłoczenie większej ilości płyt, zwłaszcza, że chyba "My" zostało wydane w jakieś psueodowytwórni. Anaconda Productions :edi: a ten "Jazz na ulicach" wyszedł z Sony :)

Chociaż trzeba przyznać, że w Polsce sprzedają się tylko dobre płyty lub artyści na fali. Dla osób jak Edyta w sumie nie ma miejsca, bo ani ona na fali ani nie wydaje dobrych płyt. Więc jeśli Jazz na ulicach to dobre wydawnictwo to nie dziwię się jeśli chodzi o nakład.
ODPOWIEDZ