Natalia Kukulska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 128
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Natalia Kukulska

Post autor: kirin »

Natalia nagrała jeden z lepszych albumów w swej karierze!
Genialny koncert w Szczecinie
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Kukulska

Post autor: endeven »

Pojawił sie właśnie nowy klip. Z Adasiem Sztabą. Genialne po całości. Obraz spojony z mistrzowskim aranżem i dobrym tekstem. Wreszcie singiel, który moim zdaniem doskonale ogarnął od a do z Chopina, zapanował, ujarzmił z każdej strony, bawiąc się z duchem epoki na współczesnych zasadach. Zakradła się nam perełka, a żaden chochlik nie zachwiał tym pomostem.

Natalia Kukulska - Zezowate szczęście [Mazurek F-dur]
-> https://www.youtube.com/watch?v=TdPsQV5QVTI
Ostatnio zmieniony 13 lis 2020, 12:15 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Kukulska

Post autor: KrzysiekF »

Absolut !

Płyta na Olis 10 tydzień :)
<3
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Kukulska

Post autor: endeven »

Nie lubie tycb porównań, ale to smutne w jakim momencie kariery jest Edyta. Ponad 20 lat temu robiła fajne rzeczy ze Sztabą. Dziś, przewodzi świetlistym duszom w chatce w górach, tracąc z oczu muzykę na dobre.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2744
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Natalia Kukulska

Post autor: pijej1 »

ZA to ma kontakty ze świetlistymi postaciami :lol3:

A może ją UFO porwało?! wzięła ufoludki za świetliste postacie?!
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Natalia Kukulska

Post autor: pokropek »

Raz wysłuchałem i tak za dużo. Niestety nie dla mnie. Kayax wszystko wypromuje
PartOfIt
Hope for us
Hope for us
Posty: 19
Rejestracja: 27 mar 2012, 11:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Sens-is
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Kukulska

Post autor: PartOfIt »

pokropek pisze:Raz wysłuchałem i tak za dużo. Niestety nie dla mnie. Kayax wszystko wypromuje
"Czułe struny" to produkcja Agory :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ediva »

Z pewnością Kuki zgarnie Fryderyki za tę płytę. Natalia bardzo intensywnie promuje to wydawnictwo, udziela mnóstwo wywiadów prasowych i radiowych. W jednym z nich wyjawiła, iż ma nadzieję, że płyta będzie miała wartość dydaktyczną i posłuży uczniom jako wprowadzenie do świata muzyki Chopina. Można jej nie lubić, ale ambicji i pracowitości nie odmówi jej nikt. Pamiętam, że Kukulska w latach 90. i do połowy lat 00. postrzegana była jako komercyjna gwiazdka pop z nudnym repertuarem i średnim głosem; była wówczas chyba mniej ceniona niż Edyta. Jednak począwszy od Sexi Flexi zaczęła konsekwentnie udoskonalać i rozbudowywać swój repertuar, ugruntowując swoją pozycję i zyskując uznanie w środowisku muzycznym.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Flux »

Jako wokalistka w kategorii pop(ularnej) raczej była względnie ceniona. Jej głównym problemem był repertuar, szczególnie teksty piosenek. Poza tym zarzucano jej, że wzoruje się ślepo na wokalistkach r'n'b typu Toni Braxton. Nie pomagały również wieczne porównania do matki, że nie dorównuje jej do pięt itd. To zresztą wśród starszych pokoleń pokutuje do dzisiaj. Dokładnie od Sexi Flexi należy uznać ją artystką świadomą. Poszukującą, ale z konkretną wizją. Eksperymenty, które mają ściśle określony cel, nie błądzenie pod tytułem "zobaczymy co z tego wyjdzie".
niedzwiadek25
Invisible
Invisible
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2021, 22:12
Lokalizacja: Poniatowa

Re: Natalia Kukulska

Post autor: niedzwiadek25 »

Witam :) Jestem tu nowa, cześć wszystkim! :) Mnie ostatnio nurtuje pewna sprawa. Chodzi o to, że Natalia wiele razy wstawiała na Facebooku czy Instagramie zdjęcia ze swoim tatą, a z mamą żadnego nigdy (?) nie wstawiła. Jak myślicie dlaczego? Czy to wynika z tego, ze w jakiś sposób zdjęcia z mamą są dla Natalii bolesne i przypominają jej o stracie? Że ona nie pamięta mamy, straciła ją jak miała 4 lata a z tatą przeżyła sporo swojego życia? Ciekawa jestem Waszych opinii ;)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1669
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Steffie »

Witaj na forum. Tutaj Natalia co nieco mowi o mamie:
Natalia Kukulska o mamie, Annie Jantar: „Nikt mi nie powiedział, że mama zginęła…”
http://urodazycia.pl/kultura/anna-jantar-124697-r1/

Natalia Kukulska: "Już potrafię powiedzieć mamo"
http://www.kobieta.pl/artykul/natalia-k ... dziec-mamo

Mysle, ze bardzo za nia tesknila przez cale zycie, a legenda matki byla wiecznie zywa i nie pozwalala jej o niej zapomniec. Prawda jest tez taka, ze 4-letnie dzieci malo pamietaja z dziecinstwa, tak naprawde ona mogla wiedziec, ze miala mame, kim ona byla, jak wygladala, ale nie pamietala jej za dobrze. Mysle, ze gdy dowiedziala sie prawdy, bylo to dla niej traumatyczne. Pamietam, ze gdy sama dowiedzialam sie o tej historii jako dziecko, byla dla mnie ciezka.

Anna Jantar- Jasne jak słońce (1979)
http://www.youtube.com/watch?v=DOEN-geJQjY
niedzwiadek25
Invisible
Invisible
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2021, 22:12
Lokalizacja: Poniatowa

Re: Natalia Kukulska

Post autor: niedzwiadek25 »

Dziękuję za odpowiedź. :) Ja przyznam się szczerze, że mi najbardziej brakuje Anny, tzn., najbardziej robi mi smutno, że zginęła wtedy, kiedy oglądam teledyski, występy Natalii z lat 90. (Np. do W biegu czy Piosenki Światłoczułej) lub zdjęcia z tamtego okresu. Jakoś w takim momencie najbardziej jest szkoda tego, że Ania zginęła. Chodzi o to, że Anna nie mogła tego widzieć, jak jej córka się zmienia, jak dorasta, jak nagrywa, występuje, jak osiąga sukcesy. Że mama nie mogła jej kibicować, wspierać, pomagać itp.

A też tak z innej beczki, to co sądzicie o piosence Anny Jantar Stay with your wife? Jeśli ktoś jej nie zna, to gorąco polecam jej posłuchać, bo ta piosenka jest tak genialna, jak na 1979 rok że szok. Jest bardzo nowoczesna, wyprzedziła inne utwory z tamtego okresu o lata. No po prostu cudo. Również bardzo lubię radiową wersję Do żony wróć. Ona naprawdę wyprzedziła swoją epokę. I pomyśleć, ile Ania nagrałaby takich piosenek, gdyby nie katastrofa...
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: Natalia Kukulska

Post autor: IgaAga »

Przepiękną epkę Natalia nagrała. Bardzo bardzo podziwiam Natalie za jej drogę muzyczną fantastyczna. naprawdę widać że kocha muzykę. Dzieciaki tez super :)
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Kukulska

Post autor: rav33 »

IgaAga pisze:Przepiękną epkę Natalia nagrała. Bardzo bardzo podziwiam Natalie za jej drogę muzyczną fantastyczna. naprawdę widać że kocha muzykę. Dzieciaki tez super :)
Fakt, ale pamietajmy, że ona ma spore dochody z tantiem po matce i ojcu.
Łatwiej jest, kiedy nie trzeba się martwić o kasę.
Niemniej szanuję ją za konsekwencję muzyczną i klasę.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Natalia Kukulska

Post autor: lena7 »

Natali to kolejna z polskich Artystek, ktora wydaje MTV unplugged.
Kurcze, niby Gorniak to taka najwieksza polska diva, z 30-letnim doswiadczeniem, a jakos nigdy nie wpadla na to by sie postarac o zapisanie nawet takiej muzycznej karty w swej karierze. Wstyd.
ODPOWIEDZ