W "Rytmach Dwójki"

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: wodawodnista »

wg moich obliczeń jej głos nie chodził do 4 oktaw i to i tak z policzeniem dla niej na plus. jednak edyta szczeka jak pies więc ze spokojem 5 oktaw i 45 półtonów.

ja zrobię gwizdek do G6, powtórzę to, ale nie wsadzę tego do piosenki swobodnie a nie daj boże jak dostanę piosenkę z F'#6 G6 to nie zaśpiewam. mogę tylko to zrobić jako akrobację jak się wysilę. więc niestety nie mogę tego wpisać w swoją skalę. ponad G6 to już na pewno nie mogę nawet akrobatyzować (jeśli tak to odmieniać)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2023, 19:52 przez wodawodnista, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: wodawodnista »

W sumie poruszam się między F2-A5 w mojej ocenie swobodnie, tak aby zacząć post.

A teraz czas na kulisy, jako potwierdzenie moich słów, że tylko mi można dać klapsa po dupie:

Steffie to osobny przypadek o którym tez mam swoje przemyślenia. "Nienapatoczyla" mi się jednak teraz i rzadziej pisze.


Addar. Jesteś fałszywy. Niesprawiedliwy i kłamliwy. Nie pisz do mnie nigdy więcej wiadomości prywatnych, bo nie chcę mieć z takimi osobami nic do czynienia.

Dziękuję. Do widzenia.

W ramach Waszych przeprosin razem czekam na Wasze nagrania F#6/G6. Daję czas do 2 listopada, bo wiadomo dziś hell win a jutro groby, więc będę łaskawy i Was ułaskawiam.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: Piter »

addar pisze: 29 paź 2023, 22:29 Piękne wykonanie. Za to cenię Edytę , nie kopiuje - daje cos od siebie. W ogóle Edyta powinna jedynie coverować piosenki wokalistów wyraźnie mniej uzdolnionych od siebie lub zgoła innych stylistycznie zamiast brać się za repertuar piosenkarzy równie uzdolnionych wokalnie i z podobnego gatunku. Edyta odkrywa wtedy utwory na nowo i daje im nową jakość.
Chciałbym usłyszeć całość zbudowaną wyłącznie przez Edytę, choć musze przyznać że Kazadi wzbiła się na wyżyny swoich umiejętności i prócz kilku potknięć intonacyjnych dopasowała się interpretacyjnie do naszej Świetlistej.

Link do wykonu:

https://www.youtube.com/watch?v=gOQVYY-Nz-I
Pięknie ze sobą harmonizowały. Świetny występ.
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 556
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: betka »

no szkoda, że nie wygrała.... myślę, że to dałoby jej wiatru w żagle. Ale "kometa" świetna (chociaż zaśpiewane w stylu Edyty - ach, jakby zabrzmiała w tej tej piosence i aranżacji...)
Duety Edyty dzisiejsze dwa i z Kazadi najlepsze
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: Flux »

betka pisze: 03 lis 2023, 22:34 no szkoda, że nie wygrała.... myślę, że to dałoby jej wiatru w żagle.
Czym miałby skutkować ten wiatr w żagle? Jakiś wymierny efekt w postaci wzmożonej pracy czy tylko połechtane ego? Nie sądzę, żeby u Edyty przekładało się to na cokolwiek artystycznego, zwłaszcza że od początku utyskiwała, że to maraton bez czasu na regenerację.

Duet z Kazadi rzeczywiście udany, ich głosy ładnie się komplementowały. Eterycznie. Tylko zmiany w tekście niepotrzebne.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: addar »

https://www.youtube.com/watch?v=dXQO5gg9UE0 wystep z wczoraj. Dała z siebie wszystko. Jest moc.
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1126
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: Pawel »

Drugi występ, fajnie, że ludzie wstali, w tym Lanberry. Piękny występ, lepszy niż ten poprzedni :edi: <3
https://www.youtube.com/watch?v=-qUXX6N0hUw
miłek
Make it happen
Make it happen
Posty: 114
Rejestracja: 13 paź 2015, 14:27
Lokalizacja: Północ

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: miłek »

Pawel pisze: 04 lis 2023, 21:49 Drugi występ, fajnie, że ludzie wstali, w tym Lanberry. Piękny występ, lepszy niż ten poprzedni :edi: <3
https://www.youtube.com/watch?v=-qUXX6N0hUw
Przy Co mi Panie dasz też wstali. Miło się na to patrzy. Chyba jeszcze przy występie Afro z Kasią Dereń też ludzie wstali, no ale ta dziewczyna jest niesamowita z tymi górami.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: W "Rytmach Dwójki"

Post autor: Sebuch »

Mnie się wystąpienia Edyty w tym programie bardzo podobały. Podobnie jak jej stylizacje w tym programie. Wygląda olśniewająco.
Faktycznie, zgodzę się z Wami, że denerwuje powtarzalność tych polskich utworów - znowu covery, które śpiewa od lat, w tym nawet takie, które nagrała na swoich płytach.
Cudowne zaskoczenie to duet z P. Kazadi. Magia.

Ładne też wykonanie utworu Niemena. Jest w formie.

Myślę, że czuła się dobrze w tym programie, bo było tam dużo ludzi z branży, z którymi dobrze żyje, czyli Marek Piekarczyk, Tomson, Baron, Natasza Urbańska czy Rafał Brzozowski.
ODPOWIEDZ