W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Wszystkie forumowe ankiety.

Najbardziej lubię gdy Edyta śpiewa po...

polsku
37
54%
angielsku
26
38%
francusku
5
7%
 
Liczba głosów: 68

surferman
The story so far
The story so far
Posty: 547
Rejestracja: 28 gru 2005, 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: surferman »

ales madry kamui....tylko ci pozazdroscic takiej madrosci :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: B@r »

surferman pisze:ales madry kamui....tylko ci pozazdroscic takiej madrosci :lol: :lol: :lol:
Przyszedles sie wysmiewac? :roll:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Magda M »

sufermnan tak ładnie wszedzie zwraca uwage na offtopy i na wnoszace cosik do dyskusji posty ze ten mnie wcale nie zdziwli :lol: :551:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Aro »

magdamiecz pisze:sufermnan tak ładnie wszedzie zwraca uwage na offtopy i na wnoszace cosik do dyskusji posty ze ten mnie wcale nie zdziwl
Tylko, co takie posty (jego) wnoszą do dyskusji? Raczej admini są od zwarcania uwagi. Wiadomo, że nie jesteśmy monotematyczni i jak zaczynamy rozmawiać na przykład o przyjacielu Martina to po drodze ktoś poda przepis na kaczkę na słodko, a skończy sie na pisaniu o planach sylwestrowych. :lol:
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Monika23 »

ArO pisze:Wiadomo, że nie jesteśmy monotematyczni i jak zaczynamy rozmawiać na przykład o przyjacielu Martina to po drodze ktoś poda przepis na kaczkę na słodko, a skończy sie na pisaniu o planach sylwestrowych.
:D :D :lol:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Magda M »

Wiadomo, że nie jesteśmy monotematyczni
o nie... my na pewno nie jestemy monotematyczni :DDD :diabel:



Post surfermana o treści " :P " usunięty, jako nic nie wnoszący do dyskusji. Proszę również pozostalych forumowiczów, aby unikać postów zawierających same emoty - kinga
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Aro »

To może wyjaśnij nam teraz, co takiego do dyskusji wnosi twój ostatni post. :?
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Dobi »

Przepraszam bardzo ale co takiego wnosi do dyskusji post Moniki23 o treści " :D :D :lol: "?
Kamui Shiro pisze:Polski język wcale nie jest ubogi :/ ani angielski. A który niby jest taki bogaty? Każdy język jest dostosowany do potrzeb użytkowników i na przykład polski ma mało określeń na śnieg w porównaniu z językiem Eskimosów, a za to ma bardzo bogate słownictwo dotyczące deszczu.

A "aczkolwiek" to supersłówko, tylko nikt by go nie używał, skoro jest: ale, lecz, acz, jednak, aliści i "z drugiej strony" :twisted:
Język Polski jest natomias bardzo trudny i ten mówiony i ten śpiewany. Wystarczy porównać sobie beznadziejny utwór w jezyku Polskim "Obłok" a doskonały w języku Angielskim "Hold On Your Heart".
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Titter »

No nie wiem.. mozna tez porownac Bede Snila i np As If ( nie lubie tej piosenki ). Kazdemu podoba sie cos innego. Zawsze tak bylo jest i bedzie :D
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: B@r »

W obu jezykach mozna napisac dobry tekst (np. Nie prosze o wiecej, The day before the rain) albo malo ciekawy (np. Moge zapomniec Ciebie, Make it happen).
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: vanity »

Magda pisze:W obu jezykach mozna napisac dobry tekst (np. Nie prosze o wiecej, The day before the rain) albo malo ciekawy (np. Moge zapomniec Ciebie, Make it happen).
i tak wszystko sprowadza się do gustów. choć najlepiej piosence służy jak ma dobry tekst, muzykę i jest pięknie zaśpiewana.

widzę że bawimy się w porównania. no to dobrze. a co myślicie o tym: To nie ja i Once in a lifetime? w końcu te dwa utwory, znane nam już nie od dziś, rozróżnia tylko język...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: B@r »

Tekst "To nie ja" byl poetycki, nietuzinkowy. "Once in a lifetime" kiepsciutki, typowy tekst do milosnej piosenki. Zawsze mi zal, ze publicznosc poza Polska nie miala szans poznac pieknego tekstu w oryginale.

Podobne mam odczucia do "The day before the rain" i "Slowa jak motyle" - tekst polski wg mnie zdecydowanie slabszy.

Natomiast "Perla" i TSSF, ktore byly zblizone w tlumaczeniu, wypadly swietnie w obu jezykach.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: vanity »

Magda pisze:"Once in a lifetime" kiepsciutki, typowy tekst do milosnej piosenki. Zawsze mi zal, ze publicznosc poza Polska nie miala szans poznac pieknego tekstu w oryginale.
ja za tekstem Once też nie przepadam. natomiast uwielbiam tę piosenkę ze względu na teledysk. jest że tak powiem "prostacki" ale Edzia bosko wyszła....

w przypadku wersji polskich i angielskich z Perły, wolę angielskie.

a tak wogóle coś mi sie teraz przypomniało. wydaje mi się że Edka kiedyś mówiła, że ma w planach Nie proszę o więcej nagrać po angielsku.... chyba jeśli sie spodoba w Polsce.... czy jakoś tak...
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: ANETA »

Spodobało sie moim zdaniem, moim kolezankom napewno :wink: ale Edyta jak to Edyta duzo mówi, mało robi .... (bez urazy ale taka prawda). Na rok 2006 planuje wiele niespodzianek, zobaczymy ...... czy znowu nie skonczy sie na obietnicach. Lepiej niech nich nie mówi bo robi tylko nadzieje. Nie twierdze ze nam sie nazlezy cos od Niej ale jezeli juz deklaruje ze cos zrobi to niech robi. A wiec czekam ....
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: W jakim języku lubisz, gdy Edyta śpiewa?

Post autor: Titter »

Magda pisze:Tekst "To nie ja" byl poetycki, nietuzinkowy. "Once in a lifetime" kiepsciutki, typowy tekst do milosnej piosenki. Zawsze mi zal, ze publicznosc poza Polska nie miala szans poznac pieknego tekstu w oryginale.

Podobne mam odczucia do "The day before the rain" i "Slowa jak motyle" - tekst polski wg mnie zdecydowanie slabszy.

Natomiast "Perla" i TSSF, ktore byly zblizone w tlumaczeniu, wypadly swietnie w obu jezykach.
ja lubie bardziej ONCE niz TO NIE JA, THE DAY.. niz SLOWA.. a w przypadku PERLY i THE STORY obie piosenki lubie bardzo :D
ODPOWIEDZ