Brodka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Monika Brodka

Post autor: Wiolinka »

Tom pisze:
Wiolinka pisze:Ania D. jak i Monika B. nadal zapewne będą robiły swoje, bo zapewne maja tam gdzies swoich słuchaczy
Troszkę tam i troszkę tu :D

i każdy jest zadowolony :!: :wink:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Monika Brodka

Post autor: KrzysiekF »

ArO pisze:Ravek nie sprzedała. Mandaryna sprzedała ok. 27 tysiecy (17 tygodni w zestawieniu OLIS i najwyższa pozycja 8 ), a Ania najmniej 50 tysięcy (41 razy w zestawieniu OLIS w tym 8 razy na 1). Ania otrzymała już status złotej płyty. I nie liczy sie tylko sprzedaz bo jak pisałem Ania tworzy dla róznych artystów. Krawczyk to na pewno, ale słyszałem takze wywiad z kims komu Ania napisała ostatnio tekst czy muzyke, ale zapomniałem kto to. :?


O najlepiej sprzedających sie płytach w Polsce w roku 2004 pisze Interia http://muzyka.interia.pl/info/infid/580999

O Mandarynie i ilości sprzedanych przez Nią płyt pisze dziś Onet http://muzyka.onet.pl/mr,1036841,wiadomosci.html
PODSUMOWANIE SPRZEDAŻY PŁYT W ROKU 2004 ZPAV www.zpav.pl

Mandarynka 27 tysięcy :lol: 8) no coments
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monika Brodka

Post autor: Ravek »

jak widać ilość sprzedanych płyt nie musi świadczyć o jakości nagrań artysty (tudzież "pseudoartysty"). A co do recenzji, no cóz, jak zawsze są rózne. Ja pokażę recenzję płyty Iwony <lol>

http://fcabra.fm.interia.pl/szablon_obr ... ostart.jpg

recenzja z gazety Wprost - to nie jakas marna gazetka;)
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Monika Brodka

Post autor: Wiolinka »

brawa dla Iwony :D :!:
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Monika Brodka

Post autor: FRYMIK »

Piter pisze:Pierwsza część ALBUMU, którą znam, podobnie zresztą jak ten utwór są fajne, ale tak jak powiedziała Wiola szybko stają się nudne- dlatego też nie rozumiem tego całego zachwytu i szumu wokół Brodki. Moim zdaniem wiele jej jeszcze brakuje do perfekcji.
O to to to właśnie. Do perfekcji????? To nie nastąpi nigdy. Ja nie mam nic do jej śpiewania, chociaż nie... mam dużo zastrzeżeń, bo w końcu sama tego uczę.
Po pierwsze dykcja do #CIACH#.
Po drugie wymawianie samogłosek w sposób krótki po i przed spółgłoską niewskazane.
Po trzecie niech nie myśli, że jak jej trochę poprawii uzębienie, to już samo wszystko się naprawi (chodzi mi o wymowę).
Ogólnie jej płyta fajna, z pomysłem, ale na litość boską czy to dziewczę nie może jakiegoś innego chwytu reklamowego się uczepić- wiecznie jest obrażona i nadąsana na scenie- patrzy na wszystkich z góry, nie potrafi się poruszać, to niech tego nie robi- a przepraszam wymach prawej ręki do boku i spowrotem to też choreografia...
Szybko zaczęła i szybko skończy jak tak dalej będzie się promować, za nudne to jest- a numery całkiem fajne, oprócz tego pierwszego, co lansowała- komarcha, że hej
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Monika Brodka

Post autor: Piter »

No z dykcją u Brodki słabo, jest to nawet słyszalne przeze mnie, a śpiewu nie uczę :) Może wiecej tekstów po ang zanim sobie poprawi wymowę.
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Monika Brodka

Post autor: FRYMIK »

Co do Ani Dabrowskiej... Była moją faworytką w Idolu i bardzo żałowałam, że odpadła. Niestety niedawno miałam okazję być na jej koncercie i strasznie się zawiodłam. Niemiłosiernie daje boki (fałszuje z.s.). Numery, które z góry było wiadomo, że się posypią puszczane były z playback-u. A kiedyś miała tyle energii, magii, oryginalności w barwie i możliwościach, śpiewała inaczej niz wszyscy, melizmaty były nie do przewidzenia, nieoczywiste. Prawie nic z tego nie zostało, a szkoda. Może kolejna płyta będzie ambitniejsz, tego wszystkim kłótliwym :wink: :wink: :wink: życzę
Nie będzie wtedy powodu do zgrzytów, każdy będzie zadowolony :grin:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Monika Brodka

Post autor: Marcin A. »

Szkoda,że Monika nagrała tak genialną płytę,a do piosenek,które się na niej znalazły powstał na razie tylko 1 teledysk.Nie umiem tego zrozumieć!!!!!
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Monika Brodka

Post autor: dorota »

KASIORA!
przeciez polski przemysł muzyczny leży na łopatkach,widocznie nie sprzedała sie wystarczająco,aby zasłużyć na teledysk
nawet edka miala w sumie do perły tylko jedno video! a to przecież gwiazda z jakim stażem( nie mówie o tour de maryla-jak najdalej ) :roll:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Monika Brodka

Post autor: KrzysiekF »

dorota pisze:KASIORA!
widocznie nie sprzedała sie wystarczająco,aby zasłużyć na teledysk
Nie wiem czy można mówić o klapie komercyjnej. Łącznie wszystkie wydania albumu BRODKi sprzedały się na dzień dzisiejszy w 28 tys egz:] Nie jest to zły wyniki :!: Z pewnością wszyscy liczyli na więcej, ale faktycznie 1 teledysk to zdecydowanie za mało.
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Monika Brodka

Post autor: FRYMIK »

Pewnie kaski brakuje, jak wszędzie
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Monika Brodka

Post autor: marlena »

Na stronie MTVpolska był (nie wiem czy jeszcze jest) konkurs, mozna było wybrac kolejny singiel Brodki do wyboru były piosenki: ON i chyba nazwij go jak chcesz \\
(szkoda ze nie było MY ;( )

i pewnie niedługo zobaczymy jak sie to skonczyło :)- mozze w koncu drugim teledyskiem :)
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Monika Brodka

Post autor: Marcin A. »

Obie piosenki są piękne,choć "My" jest jeszcze lepsze.czekam na nowy teledysk,mając nadzieję,że wytwórnia nie da plamy i cos nagra w końcu...
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Monika Brodka

Post autor: Titter »

Dziś o 20.05, w radiowej trójce transmisja koncertu Moniki Brodki - to tak dla zainteresowanych :)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 17:49 przez Titter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Monika Brodka

Post autor: DeathlySilence »

A jeszcze dla zainteresowanych dodaje, że 24 kwietnia 2005 (niedziela) 20.00 koncert Eweliny Flinty w Radiowej Trójce :lol: Polecam gorąco :!:
ODPOWIEDZ