VARIUS MANX

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ

Która wokalistka VM jest dla Ciebie najlepsza?

Anita Lipnicka
50
39%
Kasia Stankiewicz
49
39%
Monika Kuszyńska
14
11%
Wszystkie :)
5
4%
Żadna :/
8
6%
Najbardziej lubię śpiew Roberta Jansona :D
1
1%
 
Liczba głosów: 127

Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

VARIUS MANX

Post autor: Gabra »

Kochani, potrzebuję pomocy!
Pracuję nad stroną poświęconą grupie Varius Manx. Dlatego poszukuję wszelkich artykułów, skanów, wywiadów z zespołem. Im starsze tym lepsze, bo z Kasią i Anitą materiałami niemalże nie dysponuję. Również poszukuję teledysków, występów w tv i koncertów (audio i video). No i zdjęcia robione przez siebie, oczywiście :)
Jeśli ktoś ma cokolwiek to bardzo proszę, albo umieście tutaj, albo na PW, lub maila: [email protected]

A żeby temat pasował do działu... Co myślicie o Variusach? :

edit tytułu - jakoże temat poswięcony jest suma sumarum Variusom to troche zmodyfikowałam tytuł i teraz jest juz to oficjalnie wątek oficjalny ;)
magdamiecz
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, 21:37 przez Gabra, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: B@r »

Kasia Stankiewicz ma dobry glos, ale dla mnie najlepsza wokalista Variusa zawsze byla Anita. Z nia ten zespol nagral bardzo dobre plyty.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Dla mnie piosenki za czasów Anity takie jak Zanim zrozumiesz czy Piosenka księżycowa są nieśmiertelne :D zawsze kiedy je słysze przypomina mi się moje dzieciństwo, pierwsze dyskoteki :lol:

[ Dodano: 2006-03-12, 19:17 ]
Gabrysiu jeżeli chodzi o materiały...to poszukam mam gdzieś całą kopertę wycinków z prasy :lol:oczywiście kiedy wokalistką była Anita i Kasia :)
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: VARIUS MANX

Post autor: Titter »

KrzysiekF pisze:Dla mnie piosenki za czasów Anity takie jak Zanim zrozumiesz czy Piosenka księżycowa są nieśmiertelne :D zawsze kiedy je słysze przypomina mi się moje dzieciństwo, pierwsze dyskoteki :lol:

[ Dodano: 2006-03-12, 19:17 ]
Gabrysiu jeżeli chodzi o materiały...to poszukam mam gdzieś całą kopertę wycinków z prasy :lol:oczywiście kiedy wokalistką była Anita i Kasia :)
Dla mnie tez. Ostatnio czesto slucham Emu i Elfa :)

Pamietam pierwsze przytulance przy Piosence Ksiezycowej :D:D lol
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: VARIUS MANX

Post autor: Marrcino »

Stankiewicz najlepsza chyba...chociaz Lipnicka tez niczego sobie. a Kuszyńska najgorsza....... :)
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: VARIUS MANX

Post autor: Kasia »

Dla mnie najlepsza Stankiewicz :) Ma najładniejszą barwe chyba :) Zresztą do niej należą moje ulubione piosenki tego zespołu :)))
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: VARIUS MANX

Post autor: Mist »

dla mnie Anita!!!!!

czy ktos wie jak zakonczyla sie wspolpraca AL z Wiktorem Kubiakiem? pokojowo?
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: B@r »

Teraz zauwazylam, ze Gabra pytala, co myslimy o Variusach.Sluchalam ich za czasow Anity, przy KAsce troche mniej, ale dalej mieli duzo ciekawych piosenek. Lubie ich charakterystyczne brzmienie, ale powoli mi sie przejadlo i mysle, ze teraz nie sa juz ciekawym zespolem. Robert Janson jest dobrym kompozytorem, ale nie lubie jego postawy. pamietam wywiad, w ktorym mowil, ze oczekuje, iz kazda plyta, do ktorej sie przylozyl, zostanie conajmniej zlota i ze jesli to nie nastapilo jeszcze, to na na pewno wkrotce. :? Troche pokory.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: VARIUS MANX

Post autor: Virtual Tom »

Najlepsza bezapelacyjnie Anita Lipnicka, natomiast Stankiewicz pogoniłbym do lasu - to głównei dzięki jej wyciu (miauczeniu) większosc zwolenników Variusa odwróciła się od grupy :evil: muzyczna złota malina za "Orła Cień" :lol:
Magda ma też rację, że ich charakterystyczne brzmienie w pewnym momencie się przejadło (bo ile można słuchac podobnych do siebei kompozycji) decyzja Anity o odejsciu była więc strzałem w dziesiątke 8)
Piosenki z Kuszyńską są juz lepsze, ale po pierwsze ta Pani nie potrafi spiewac na żywo - no i jej wizerunek :roll: ostatnio wygląda beznadziejnie
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Magda pisze: Robert Janson jest dobrym kompozytorem, ale nie lubie jego postawy. pamietam wywiad, w ktorym mowil, ze oczekuje, iz kazda plyta, do ktorej sie przylozyl, zostanie conajmniej zlota i ze jesli to nie nastapilo jeszcze, to na na pewno wkrotce. :? Troche pokory.

Szczególnie, że ostatnia płyta Variusów sprzedała się w nakładzie 5 tys egz....
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: VARIUS MANX

Post autor: Virtual Tom »

O Jansonie nie wspominałem, żeby nie popsuć dobrego wrażenia jako kompozytora! Drugiego takiego buca to ze świeczką szukać 8)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: B@r »

KrzysiekF pisze:
Magda pisze: Robert Janson jest dobrym kompozytorem, ale nie lubie jego postawy. pamietam wywiad, w ktorym mowil, ze oczekuje, iz kazda plyta, do ktorej sie przylozyl, zostanie conajmniej zlota i ze jesli to nie nastapilo jeszcze, to na na pewno wkrotce. :? Troche pokory.

Szczególnie, że ostatnia płyta Variusów sprzedała się w nakładzie 5 tys egz....
Mowil to juz pare late temu, gdy nagral plyte solowa i singlem byla piosenka z Moleda.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: VARIUS MANX

Post autor: KrzysiekF »

Magda pisze:
KrzysiekF pisze:
Szczególnie, że ostatnia płyta Variusów sprzedała się w nakładzie 5 tys egz....
Mowil to juz pare late temu, gdy nagral plyte solowa i singlem byla piosenka z Moleda.
Kiedyś Janson sprzedawał faktycznie setki tys egz płyt...nawet jego solówka była chyba Złotą płytą :) Teraz troche przycichł ...szuka nowych Idoli (Ewa Sonnet, Kasia Moś ) to jego dziewczyny :lol: , którym produkował piosenki:)

Z Variusami to on już chyba nic wielkiego nie stworzy...
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: VARIUS MANX

Post autor: Gabra »

KrzysiekF pisze:Gabrysiu jeżeli chodzi o materiały...to poszukam mam gdzieś całą kopertę wycinków z prasy :lol:oczywiście kiedy wokalistką była Anita i Kasia n
będę wdzięczna :D

Ja uwielbiam Variusy z Kasią, choć najbliższe mi płyty to właśnie Emu i Elf. Z Anitą w zespole była taka piękna melancholia, powstawały wręcz genialne dzieła- "Gardenere", "Piosenka księżycowa" czy "Co dalej". Muzycznie po odejściu Anity zespół się bardzo zmienił. Jednak barwa głosu Kasi spodobała mi się, no i to z nią jest moja ukochana piosenka "Co dalej?" :) A pani Kuszyńskiej nie za bardzo lubię choć spodobało mi się "Noiwy Jork i my" do tekstu Jacka Cygana :)
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: VARIUS MANX

Post autor: marlena »

Najbardzie lubilam Anite jak bya z VM, Kasia - podoba mi sie bardziej na plycie Extrapop czyli po za Variusami
a Moniki w ogole nie lubie :D


@Gabra co tam mam - szczegolnie to co z Kasa i variusami odezwij sie wieczorem na GG :)
ale o ile pamietam to ty te mialas sporo teledyskow Variusow za czasow Anity
ODPOWIEDZ