Hey

Dyskusje na temat szczecińskiej grupy

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Hey

Post autor: Aro »

To skandal, że swojego tematu nie ma jeszcze grupa Hey. Postanowiłem więc takowy żałożyć.

Grupa Hey powstała na początku lat 90-tych, a zostala założona przez przez Piotra Banacha (który odszedł z grupy pod koniec lat 90-tych). Właściwie od samego początu istnienia zaczęli odnosić wielki sukces. Sprzedawali płyty w setkach tysięcy egzemplarzy. Piosenki "Moja i Twoja nadzieje", "Ho", "Misie" i cała masa innych nie schodziły z czołowych pozycji Listy Przebojów Programu III. Hey wypełniał po brzegi katowicki Spodek (zapisem jednego z takich koncertów jest płyta Live"). Ja Heya słucham od mniej więcej 1995 roku. Pamiętam jak jeszcze wczesniej przegrywałem koledze kasety Heya (z kasety na kasete), ale wtedy tym zespołem mało się interesowałem. No wiec od 1995 roku słucham go dzięki koledze ze szkoły podstawowej. On bardzo szalał na ich punkcie, tyle mi o nich opowiadałze ja sam zacząłem kupowac ich kasety i ta wielka sympatia została mi do dziś. Wokalistka Heya czyli Kaśka Nosowska nie ma super mocnego głosu, ale nadrabia super tekstami. Tekstami które często mnie wzruszają i w których często widze siebie. Są po prostu o zyciu, o nas wszystkich. Może czasami wydają się dziwne bo za chwile ktoś napisze, ze są o krowach czy innych dziwactwach, ale ja je lubie. W tej chwili grupa nie jest już tak popularna jak kiedys i nie grają jej rozgłośnie radiowe, ale jednak płyty sprzedają się dobrze. Najnowsza powoli dobija do złotej. Najlepsze jest to, ze każda kolejna płyta Heya to jest coś nowego. Tak bardzo rózni sie Hey z 1993 i "Karma" z 1997 roku, a "Karma" bardzo sie rózni od tego, co było na płycie "Music, Music" w 2003 roku. Myślę, ze aby ta grupę poznać to nie wystarczy posłuchać jednej czy dwóch piosenek bo przecież wszystkie są tak rózne... Ciekaw jestem Waszej opini na temat tej grupy.


Dyskografia

Obrazek
"Fire" (1993)


Obrazek
"Ho!" (1994)


Obrazek
"Live" (1994)


Obrazek
"Heledore" - maxisingiel (1995)


Obrazek
"?" (1995)


Obrazek
"Karma" (1997)


Obrazek
"Hey" (1999)


Obrazek
"[sic!]" (2001)


Obrazek
"Koncertowy" (2003)


Obrazek
"Music Music" (2003)

Obrazek
"Echosystem" (2005)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Kocham HEYA :)

Miałam napisany już tu cały referat w odpowiedzi na post ArO ale niestety (a może dla Was na szczęście :D ) Mozilla mi się wyłączyła :evil: :evil:
Cóż, moich zachwytów posłuchacie kiedy indziej :D
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Hey

Post autor: Titter »

Powszechnie wiadomo, ze na tym forum dwie osoby, ktorych posty znajduja sie powyzej naleza do najwiekszych fanow HEYa :D

Ja lubie ich "stare" piosenki. Nowych, poza Mimo Wszystko, nie znam.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

Titter pisze:Powszechnie wiadomo
a niby skąd :D:D
Titter pisze:naleza do najwiekszych fanow HEYa
znam większych ;P
Ja lubie ich "stare" piosenki.
co nazywasz starymi? :-)

ja bardzo lubię pierwsze płyty HEY'a i bardzo żałuję że Banach opuścił zespół, bo to był genialny kompozytor! Tak naprawdę to "Fire", "Ho" i "?" to ich najlepsze płyty - przynajmniej moim skromnym zdaniem :-) Kocham tą tajemniczość, która przebija z utworów z tych albumów, kocham to, że grali tak mocno, pięknie...
"Fire" kocham właściwie cały. Czy takie przeboje jak "Moja i twoja nadzieja", "Teksański" i "Zazdrość" (słyszeliście to na żywo? Kaśki w ogóle nie słychać... w życiu nie widziałam takiej publiki jak na HEY'u... :) ) albo i te mniej znane - "Eksperyment", "Karą będzie lęk", "Dreams" czy "schizophrenic family". Niesamowite :grin:
"Ho" to kontynuacja tego, co wcześniej. Tylko dojrzalej i piękniej. Najbardziej polecam Wam utwór "Cudownie", na mnie działa on niesamowicie, chociaż tutaj ci, co nie lubią tekstów Kaśki na pewno się przyczepią :roll: ale muzyka genialna! ;) Bardzo fajne kawałki jak "Maliny się kończą", "O drugim policzku" czy przebój "Ja sowa". Z "Ho" nie lubię tylko "Niekoniecznie o mężczyźnie" bo ta piosenka do mnie po prostu nie przemawia. Aaaa... no i jeszcze "Misie"! Arcydzieło... Z bardzo poruszającym tekstem...
"?" - chyba moja ulubiona płytka. Zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej, choć tej drugiej nie mam na kompie całej... Na allegro poszła ostatnio za 360 zł. więc sie nie dziwcie ;) Najlepszy niewątpliwie jest "List", którego zespół uparcie nie gra na koncertach. Nie umiem opisać tego utworu, trzeba posłuchać ;) Poza tym genialna "Kropla" z zabójczym refrenem :lol: :lol: "Doroslość jak początek umierania", "Anioł" , "Early winter", "Muesli".... i wiele innych.... :smile:
"Karma" - dość diametralna zmiana w muzyce Hey'a, ze starych brzmień to chyba tylko "Sio!" tu zostało :( Bardzo lubię utwór "Wodolanki", "Kataszę", "Dosyc poważnie" (piosenka którą Marek cytował jako beztalencie pisarskie Nosowskiej ;D:D ) , "Czy czy czy" (choć trochę mi sie przesłuchało 8) ). Ostatnimi czasy przesłuchuję wciąż "O podglądaniu" i "O suszeniu" ;) ... no i legendarne "Że"... :)
"Hey" - mój fanatyzm do Heya sięgnął dna ;D Mam płytę od paru miesięcy i przesłuchałam tylko "4 pory" i "Pomyłkę S" (pierwsze mi się podoba, drugie niekoniecznie :D) ... więc nie skomentuję :lol: :lol:
Sic! - czyli Krawczyk zamiast Banacha :sad: Choć jak słucham "Antiby" <love> , "Mikimoto" czy "Z rejestru strasznych słów" to wcale nie narzekam na Hey'a :D Dalej pamiętam koleżankę opowiadającą że przez całe wakacje kiedyś słyszała w radiu panią powtarzającą w kółko "nie nie nie, nie to nie, mówię nie gdy myślę nie"... przyznałam jej wtedy rację że to musialo być monotonne... i pewnie disco polo ;D do dziś to sobie wyrzucam :D :D
"Music Music" - chyba najsłabsza płyta Hey'a. Choć to od niej się wszystko zaczęło. Bo najpierw usłyszałam "Mukę" i się zakochałam ;) Tutaj lubię takie weselsze kawałki jak "Mataforgana" czy "Mehehe" choć sympatią darzę również "Manto" czy "Missy Seepy" ;)
"Echosystem" - widzieliście książeczkę? Kocham HEYA :D Trudno mi coś wybrać, bo to dość świeża płyta, ale najbardziej lubię "Byłabym" za Kaśkę spiewającą ,,wiaaaaaaaaaaaatr"... jaki ona ma cudny głos... :) :)

o live nie mówię, bo HEY na żywo jest genialny, tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć, to trzeba uslyszeć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Hey

Post autor: Marcin A. »

Zespół Hey to dla mnie klasyka i klasa sama w sobie.Nie ma u nas lepszego rockowego zespołu.Muzyka świetna,a teksty Nosowskiej bliskie geniuszu.Uwielbiam Jej oryginalność i szczerość,którą wyraza poprzez swoje piosenki.Dla mnie to jest własnie przykład prawdziwej Artystki estradowej...
Gdybym miał wybrać najlepszą płyte z ich dyskografii,to byłaby to zdecydowanie "KARMA".Pozwole się też nie zgodzić z tezą Marka,bo piosenka "Dosyc poważnie" jest jedna z moich ukochanych.Bardzo lubię ten tekst...jest taki prawdziwy.A przy "Kataszy"wymiękam kompletnie..
Musze też wspomniec o solowych projektach Kaśki,a własciwie o Jej płycie "Puk.Puk".To własnie dzieki temu albumowi pokochałem Ją za cudowna wrażliwość i spostrzegawczość....Polecam wszystkim.Tą płytę TRZEBA ZNAć...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Marcin A. pisze:Gdybym miał wybrać najlepszą płyte z ich dyskografii,to byłaby to zdecydowanie "KARMA".
To również moja ulubiona płyta. Bardzo lubię " Czy czy czy", "Wodolanki", "Zakochanych" (jakże prawdziwa piosenka). Ta płyta to także pewne dla mnie wspomnienia. ;)
Gabra pisze:ja bardzo lubię pierwsze płyty HEY'a i bardzo żałuję że Banach opuścił zespół, bo to był genialny kompozytor! Tak naprawdę to "Fire", "Ho" i "?" to ich najlepsze płyty - przynajmniej moim skromnym zdaniem
Ze mną jest trochę inaczej. Lubie z tych pierwszych płyt tylko pojedyncze piosenki. Całe mi się nie podobają. Zaczynając od płyty "?" to się zmienia bo potem już lubie prawie całe.
"Hey" - mój fanatyzm do Heya sięgnął dna ;D Mam płytę od paru miesięcy i przesłuchałam tylko "4 pory" i "Pomyłkę S"
"4 Pory" to ostatni komercyjny sukces Heya. Mam na myśli stacje muzyczne i rozgłośnie radiowe. W RMF to było wysoko w "Hop Bęc". Z tej płytki poza "Pomysłką S" lubie bardzo "Czas spełnienia".
Marcin A. pisze:Musze też wspomniec o solowych projektach Kaśki,a własciwie o Jej płycie "Puk.Puk".To własnie dzieki temu albumowi pokochałem Ją za cudowna wrażliwość i spostrzegawczość....


Z solowych projektów najbardziej podoba mi się "Milena". Przedziwna to płyta. Kiedyś katowałem lokalne radio prośbami o tytułową piosenke. Oni nie chcieli grać no bo jak brzmi o 12:00 w południe "Milena to dziwka..." :lol2:
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Hey

Post autor: Marcin A. »

ArO pisze:Z solowych projektów najbardziej podoba mi się "Milena".
Ja również lubie ta płytę,a piosenka tytułowa ma świetny tekst,jednak daleko temu albumowi do świetności "Puk puk".
Przy okazji wspomne też,że kocham piosenkę "Keskese"...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Smutne jest tylko to, że w wątku o Mandarynie czy Virgin toczy się większa dyskusja niż tu. No, ale widocznie plastikowe lale są ciekawszystm tematem do dyskusji niż ciekawe teksty Nosowskiej. :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hey

Post autor: B@r »

Gdy Hey byl popularny, nie interesowala mnie muzyka rockowa za bardzo, wiec nie znam ich tworczosc zbytnio. Ale kojarze kilka piosenek i zgadzam sie, ze duzo tekstow jest bardzo szczerych, smutnych, takich jak czasem jest zycie (np. Misie). Niesamowite, ile juz plyt wydali.

Bardzo dobrze, ze artysci, ktorzy debiutowali na poczatku lat 90-tych dalej nagrywaja, bo byloby pusto bez nich. Wiadomo, ze juz nie sprzedaja tyle plyt, ale dobrze ze wciaz istnieja.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Magda pisze:Niesamowite, ile juz plyt wydali.
Wydają prawie, co 2 lata płytki. Dodatkowo Nosowska wydała 3 solowe i ciągle się gdzieś udziela. A to na płycie Smolika, z Rojkiem, na płycie Ladies, Kukulskiej, Kosiarkiewicz, pisze teksty Steczkowskiej, Toronto, Rodowicz. Gdyby Edyta robiła tyle to jacy byśmy byli szczęśliwi. Ja już nie mówie o pisaniu tekstów, ale o nagrywaniu płyt.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hey

Post autor: B@r »

Pamietam chyba pierwsza solowa piosenke Kaski, spory przeboj byl.

Co Kaska dla Natalii Kukulskiej robila?
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Magda pisze:Co Kaska dla Natalii Kukulskiej robila?
Nic nie robiła, ale wystąpiła gościnnie na koncertowej płycie poświęconej pamięci Anny Jantar. Spiewała "Wielka dama".
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Hey

Post autor: Marcin A. »

Bardzo dobrze,że Kasia pomaga tylu artystom.Jej teksty to po prostu kawał dobrej roboty.Zawsze będę to podkreslał...Pozdrawiam fanów Kaśki. :)
Przy okazji Aro-fajna fotka.To z czasów Mileny????
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Aro »

Przy okazji Aro-fajna fotka.To z czasów Mileny????
Dzięki. Chyba tak. Miałem ją na kompie od dawna. Już nawet nie pamiętam skąd. ;)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Hey

Post autor: Gabra »

http://www.youtube.com/results?search=n ... rch=Search

znajdziecie tu na razie niewiele teledyskow heya, ale beda przybywac :) powiem szczerze ze zaskoczylo mnie, kiedy odkrylam, ze do "fire" powstaly klipy:
moja i twoja nadzieja
teksanski
zazdrosc
dreams
eksperyment
one of them
6 teledyskow na jedna plyte :) polecam szczegolnie dreams... :)
ODPOWIEDZ