ANGIELSKI

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

Robert pisze:http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 81573ADC47

jest niemiecki akcent czy nie ma.... mi wszyscy mowia ze ejst, ja tego nei slysze
Ale fajne nagranie. :D Jak mini kursik. ;) Ja nie wiem, moze cos tam slychac z tego niemieckiego? A moze nie... ;) ;)
A jakich uzywacie slownikow? Ja nie moge sie zdecydowac miedzy Oxfordem, Cambridgem a Collinsem. :D
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: Robert »

www.e-dict.pl

nie mam dobrych materialow do angielskiego bo dopiero z nim zaczynam, ale wypadaloby sie w koncu zaopatrzyc przynajmniej w slownik porzadny...
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

Ja mam ustawiona strone startowa yahoo.com. ;)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: B@r »

Mist pisze:Znam tez ludzi, ktorzy pomimo wielu wielu lat, po prostu w wogole sie nie staraja nasladowac angielskiej melodii, i mowia tak, ze trzeszczy w uszach ich angielski, chociaz mowia poprawnie...
ja mowie po angielsku raczej z polskim ale podobno w tym wszystkim slychac troche niemiecki :]
No prosze. :d Ciekawe. :)
vanity pisze:fajnie ci , czy to celowe czy nie gratuluje :D :D :D
W sumie zawsze sie uczylam "ogolnego" amerykanskiego (choc tak naprawde jest tyle odmian, ze dopiero odkrywam). Mysle, ze nie do konca to zamierzone bylo, po prostu zaczelam pewne rzeczy wymawiac tak jak ludzie wokol mnie, bo jak pisalam fonetyke uwielbiam i zawsze dazylam do tego, zeby mowic tak, by moj obcy akcent zanikal.

Jakby kogos interesowalo o co chodzi, to znalazlam cos takiego: :d
The most salient feature of the Chicago dialect is that it is undergoing the Northern Cities Vowel Shift. This is most noticeable in words with the /ae/ vowel, which gets "raised" so that it's close to /e/. Thus, 'bad' sounds a bit like 'bed,' or, to my ears, 'beead.' Another notable aspect of this vowel shift is that /o/ is "fronted" so that it is closer to /ah/. So hot sounds a lttle like 'hat.' As an ongoing change, it is more prevalent and more pronounced among young people, middle-class people, and females, but it is quite widespread. nearly all white Chicagoans exhibit this vowel shift, at least to some extent. A more local vowel development is a monophthongization of /ow/ to /oh/, so that 'south' becomes 'soth' and 'down' becomes 'don.' This is more conservative and less widespread.
;)
Ostatnio zmieniony 29 lip 2006, 15:48 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: Robert »

Magda to posluchaj sobie mojego "angielskiego" buhaha pewnie sie posmiejesz :P
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: B@r »

Ja mam ustawiona strone startowa yahoo.com. ;)
Tez. :) Tylko nowa wersja mis ie nie podoba, wiec mam stara i non stop widze ich reklamy i namowy zeby na nowa sie przeniesc. Nie dam sie. :d

[ Dodano: 2006-07-29, 08:50 ]
Robert pisze:Magda to posluchaj sobie mojego "angielskiego" buhaha pewnie sie posmiejesz :P
Chetnie poslucham, a czy sie posmieje - nie wiem. Mialam uczniow kiedys i juz chyba nic mnie nie zdziwi. :d
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANGIELSKI

Post autor: kinga »

Ja bardzo lubiłam angielski, nadal lubię, ale kiedyś wydaje mi się, że nie bałam sie tworzyć zdań, nie balam się mówić. Teraz na studiach mamy takie zajęcia z angielsiego, że od dwóch lat czuję, że się cofam. Kiedy mam coś powiedzieć glośno po prostu mnie zatyka. A kiedy ktoś mówi, nawet dość szybko, to z reguly większość rozumiem doskonale... No ale nie mam z kim poćwiczyć mówienia niestety.

Jeśli chodzi o slownik to mój ulubiony to Oxford, angielsko-angielski :-) Bywam też na różnych forach amerykańskich czy też listach mailingowych moich ulubionych aktorów czy seriali :d Tam próbuję nieśmialo coś pisać, ludzie są bardzo wyrozumiali :PP
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

Ja tez sie sklaniam w strone slownika Oxfordu, jest chyba najbardziej przejrzysty i czytelny.
Ja mysle, ze nauka jezyka w takich grupach jak w szkole sklania do zamykania sie i ludzie raczej nie chca zabierac glosu w dyskusji. A powinno sie olewac takie cos i starac sie mowic.

A w ramach sluchania - tutaj np. taki plik, w ktorym Janet Jackson miedzy innymi broni Mariah Carey i jej gry aktorskiej w "Glitterze". ;) Amerykanska wersja jezyka w wykonaniu gwiazdy. :P

http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... 040B70083F

Jak macie jakies fajne pliki to podrzuccie. ;)
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANGIELSKI

Post autor: kinga »

Angel pisze:Jak macie jakies fajne pliki to podrzuccie.
Prosze bardzo :d Wywiad z Teri Hatcher, calkiem świeży, na temat jej książki "Burnt Toast" (BTW, uwielbiam ją :d Teri, znaczy się :P )

http://www.yousendit.com/transfer.php?a ... A00ACE7CA3
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: ANGIELSKI

Post autor: Gabra »

moj angielski jest taki sobie - dogadac sie dogadam, ale nie jestem zadowolona ze swoich postepow. Zeby sie uczyc jezyka musze chodzic na dodatkowe kursy, a chcialam robic to w szkole. Doszlam do wniosku, ze zacisne zeby i poszlam do jednego z najlepszych liceow w wojewodztwie, gdzie naprawde jest ciezko - wybralam klase lingwistyczna... I trafila mi sie anglistyczka, ktora calkowicie nas olewa. Maja 2x wiecej angielskich od innych klasa jestesmy duzoo za nimi w tyle :/ ja sie w ciagu calego roku nie nauczylam nic nowego !! (a przepraszam, raz nam sie kazala nauczyc z lekcji na lekcje kolo 200 slowek dot. materialow i tkanin... a wczesniej nie wiedzialam jak sa pakuly do upychania rur... :x tylko po co to?)

a ja mam pytanie do kogos kto z angielskiego jest dobry... bo tak sie zastanawiam jak sformulowac jedno zdanie :oops:

jak powiem - "i can't do' - to by wyszlo ze nie potrafie zrobic...
a jak by bylo : , potrafie nie zrobic"? nie umiem tych przeczen :oops:
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: ANGIELSKI

Post autor: DeathlySilence »

Mój angielski się powoli uwstecznia...mam coprawda kontakt z językiem na uczelni, ale to za mało - grupy sa dwie - poczatkujący i zaawansowani - niestety w tej drugiej jakieś 70% osób nie powinno się tu znaleźć ;(

W technikum w ciągu pięciu lat anglistka zdołała wykorzystać ten czas optymalnie - jeśli widziała, że kogoś nauka interesuje to skupiała się głównie na tych osobach - reszte olewała tak samo jak oni ją :hellobaby: Niestety pomimo jej dobrych chęci, nie zdołałem się 'otworzyć' na mówienie - łatwiej idzie mi napisanie tego co chciałbym powiedzieć - ogarnia mnie wtedy przerażenie i nastaje głucha cisza. Przed oczami przelatują mi setki konstrukcji zdań, a mnie nawet nie stać na wybełkotanie głupiego 'Well, let me think' :beczy:

Na maturze zdawałem - o zgrozo - ustny angielski :lol3:

Gabra, nie jestem specjalistą, ale może coś w stylu 'I can do not...' - jak Madzia wpadnie, to na pewno pomoże :)
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: ANGIELSKI

Post autor: Mist »

Robert... ta intonacja glosu nasladujesz "posh english" z moimi angolami w pracy mialbys przechlapane... :P
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: Robert »

co to jest posh english lol?

[ Dodano: 2006-07-30, 15:44 ]
znaalzlem to http://www.the-old-sea-dog.net/uk13.html :]

to ja juz chyba lepiej wroce do swojego rosyjskiego i niemieckiego bleh :]
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: B@r »

Gabra pisze:potrafie nie zrobic
I'm capable of not doing :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: ANGIELSKI

Post autor: vanity »

Magda pisze:Gabra napisał/a:
potrafie nie zrobic

I'm capable of not doing :P
no i przyszła Madzia i namieszała nam w głowach..... niespodziewałam tak skomplikowanej odpowiedzi :D
ODPOWIEDZ