Opole 2007

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Opole 2007

Post autor: Piter »

Sofa ma nudną, jak dla mnie, piosenkę. Ciut lepszy jest Bisquit, ale jak zwykle - bez rewelacji.
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: Opole 2007

Post autor: tomiks78 »

No i KLAPA!
Dzisiaj ogłoszono dokładny program tegorocznego Festiwalu i nigdzie nie piszą, żeby miała wystąpić Edka ;(
Do dzisiaj miałem jeszcze nadzieję, że może jednak wystąpi z recitalem z nowymi piosenkami.
Liczyłem na to.
NO SZKODA, WILEKA SZKODA :beczy:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Opole 2007

Post autor: vanity »

tomiks78 pisze:No i KLAPA!
Dzisiaj ogłoszono dokładny program tegorocznego Festiwalu i nigdzie nie piszą, żeby miała wystąpić Edka
Do dzisiaj miałem jeszcze nadzieję, że może jednak wystąpi z recitalem z nowymi piosenkami.
Liczyłem na to.
NO SZKODA, WILEKA SZKODA
może gdyby wydała płytę byłoby prościej....

ale za to pisali na portalach że władza naciska na brak polityki w kabaretonie - zupełnie jak za PRL - fajnie nie :lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: Opole 2007

Post autor: tomiks78 »

Pewnie Kaczory się boją, że będą robić za Główny Temat w Kabaretonie w tym roku.
Ciekawe, czy któryś kabaret weźmie to sobie do serca i złagodzi swój skecz :lol3:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opole 2007

Post autor: Chill-out »

tomiks78 pisze:Pewnie Kaczory się boją, że będą robić za Główny Temat w Kabaretonie w tym roku.
Ciekawe, czy któryś kabaret weźmie to sobie do serca i złagodzi swój skecz :lol3:
Niektórzy już zrezygnowali z udzialu w Kabaretonie...
Awatar użytkownika
tomiks78
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2007, 8:44
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Polska

Re: Opole 2007

Post autor: tomiks78 »

Chill-out pisze:
tomiks78 pisze:Pewnie Kaczory się boją, że będą robić za Główny Temat w Kabaretonie w tym roku.
Ciekawe, czy któryś kabaret weźmie to sobie do serca i złagodzi swój skecz :lol3:
Niektórzy już zrezygnowali z udzialu w Kabaretonie...
To już PARODIA!!!!
Żeby w dzisiejszych czasach władza interweniowała w Kabaret.
O takich rzeczach to czytałem o czasach KOMUNY.
Ale żeby teraz.
W jakim my kraju zyjemy!!?
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opole 2007

Post autor: Chill-out »

44 KFPP OPOLE 2007 "Niebo z moich stron" 17 czerwca

Niebo z moich stron to koncert szczególny, dedykowany w całości twórczości Seweryna Krajewskiego. Osobą prowadzącą koncert będzie Andrzej Poniedzielski, któremu powierzono funkcję samozwańczego "rzecznika prasowego" Seweryna Krajewskiego. Prowadzenie koncertu nie będzie typową festiwalową konferansjerką. Będą to raczej nieco sentymentalne „złote myśli“ na temat kompozytora, opowieści o pokrewieństwie dusz i refleksje na temat miejsca piosenki lirycznej we współczesnym świecie.

W koncercie wystąpią wykonawcy tworzący mieszankę młodości i doświadczenia: Kasia Kowalska, Andrzej Rybiński, Małgosia Ostrowska, Zbigniew Wodecki, Tatiana Okupnik, Borys Szyc, Maryla Rodowicz, Big Stars, Andrzej Lampert, Reni Jusis, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Marcin Mroziński, Piotr Cugowski, Maciej Silski, Krzysztof Kiliański i Jerzy Połomski.

Oprócz piosenkarzy-solistów w koncercie wezmą też udział: Opole Gospel Choir, Kwartet Rewelersów, El Mariachi oraz Grupa Baletowa Marka Egurroli. Z małymi wyjątkami, piosenkarzom towarzyszył będzie big band Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli. Na widowni, w roli niemych komentatorów, wystąpi para mimów.
Pola
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 03 sty 2007, 7:59
Lokalizacja: Katowice

Re: Opole 2007

Post autor: Pola »

Trudno uwierzyć, że Seweryn Krajewski, jeden z najpopularniejszych kompozytorów, skończył w tym roku 60 lat! Przyjaciele zaśpiewają jego piosenki ostatniego dnia FFP w Opolu.

"Takie ładne oczy", "Anna Maria", "Dozwolone do lat osiemnastu", "Płoną góry, płoną lasy", "Nie spoczniemy", "Niech żyje bal" - lista piosenek, które skomponował Krajewski jest bardzo, bardzo długa. Usłyszymy je w Opolu.

"To będzie połączenie sztuki z komercją. Bo taki jest Seweryn" - zapowiada dyrektor muzyczny imprezy, Zygmunt Kukla.
czytaj dalej


Wiadomo już, że sam Krajewski nie pojawi się w Opolu. Ale na pewno koncert "Niebo z moich stron" obejrzy w telewizji.

Maryla Rodowicz zaśpiewa "Nie spoczniemy" oraz "Dziewczynę ze snów", a Jerzy Połomski - "Niebo z moich stron".

Bardzo ciekawie zapowiada się też występ specjalnie na tę okazję powołanego tria Cugowski-Zalewski-Silski, które wykona niezapomnianą "Annę M".

Z kolei Wilki na pewno rozkołyszą widownię przebojowym "Remedium", a Perfekt równie znanym hitem "Nie zadzieraj nosa".

"Uwielbiam jego piosenki!" - deklaruje z entuzjazmem Tatiana Okupnik.

I być może dlatego zaśpiewa dwie: "Ludzkie gadanie" ze słynnym refrenem "Gadu, gadu, gadu nocą" oraz w duecie z Piaskiem piosenkę z filmu "Uprowadzenie Agaty" - "Czekasz na tę jedną chwilę".

Dużym przeżyciem będzie również "Płoną góry, płoną lasy" w interpretacji Kasi Kowalskiej oraz "Wariatka tańczy" wykonana przez Borysa Szyca.

Przypominamy, że na specjalnej stronie INTERIA.PL możecie oddawać głosy w plebiscycie na Superjedynki! Czekają na Was cenne nagrody!

Źródło informacji: INTERIA.PL/Super Express
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Opole 2007

Post autor: Gabra »

no to czekamy na:
Pola pisze:Z kolei Wilki na pewno rozkołyszą widownię przebojowym "Remedium"
Cugowski-Zalewski-Silski, które wykona niezapomnianą "Annę M".
Pola pisze:Dużym przeżyciem będzie również "Płoną góry, płoną lasy" w interpretacji Kasi Kowalskiej
a takze Kiljanskiego :)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Opole 2007

Post autor: Magda M »

Chill-out pisze:PATRYCJA MARKOWSKA - ŚWIAT SIĘ POMYLIŁ
fajna ballada :) Na stronie Patrycji można przesłuchać. Dzis widziałam teledysk juz chyba ze 3 razy więc widać promocja idzie całą parą :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Opole 2007

Post autor: Aro »

magdamiecz pisze:więc widać promocja idzie całą parą
Oj idzie. :D Wczoraj Patrycja śpiewała ten kawałek na dachu DDTVN, a teledysk leciał w Teleexpressie. Bardzo fajny numer. :)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opole 2007

Post autor: Chill-out »

Aro pisze:
magdamiecz pisze:więc widać promocja idzie całą parą
Oj idzie. :D
Ka dotąd Patrycja ma najlepszą promocję,a to dopiero początek. ;) Niektórzy jeszcze nie ukończyli pracy nad clipami...
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Opole 2007

Post autor: grzechoo »

Aro pisze:Bardzo fajny numer
O tak, i klip fajny.
Ma ktoś mp3 i mógłby się podzielić?
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opole 2007

Post autor: Chill-out »

Jest kolejna propozycja."To nie tak" Hani Stach.Niestety...jesli za Hanię nie wezmą się fachowcy,dziewczyna przepaaadnie... :?
Teledysk:
http://www.itvp.pl/rozrywka/video.html? ... ideo=24674
Mało jest na świecie tak beznadziejnych clipów... :?
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1129
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opole 2007

Post autor: Pawel »

Teledysk Hani profesjonalny przecież 8P :d :lol3: :lol3: :lol3:
Ale się uśmiałem, szkoda mi jej ;(
ODPOWIEDZ