ON the RUN

Premiera 21 czerwca 2011

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5727
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: "ON the RUN"

Post autor: ANETA »

Marek pisze:
Michael pisze: Czy piosenka musi być totalnie komercyjna i przebojowa, żeby się podobała?! :lol:
Odwieczny problem forumowiczów. Jeśli utwór jest komercyjny to krytykują ("papka dla radia"). Innym razem też jest źle (piosenka nie jest chwytliwa). Sami nie wiecie czego chcecie 8)
Właśnie ! I tak źle i tak niedobrze.

Piosenka jest bardzo bardzo dobra. Chyba żaden utwór Edyty nie podobał mi się tak bardzo od 1997 r.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: "ON the RUN"

Post autor: dorota »

On the Run ma przede wszystkim świetną muzykę, bardzo lubię takie klimaty :)
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5911
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "ON the RUN"

Post autor: Kopaneek »

Marek pisze:Odwieczny problem forumowiczów. Jeśli utwór jest komercyjny to krytykują ("papka dla radia"). Innym razem też jest źle (piosenka nie jest chwytliwa). Sami nie wiecie czego chcecie
Odwiecznym problemem forumowiczów jest dyskutowanie o opinii innych zamiast o Edycie i jej poczynaniach. ;)
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: "ON the RUN"

Post autor: Natu$ »

Piosenka bardzo przyjemna i jak najbardziej potrzebna nowemu albumowi, ale......to nie jest materiał na singiel, przeboju raczej z tego nie będzie. Edyta po tak długiej przerwie powinna na singiel wybrać jakąś petardę, gdzie pokaże swoje wszystkie możliwości i zamknie dzioby malkontentom.
Matiz99 pisze:Nie ma się co czarować. Nie wierze aby ta kompozycja mogła zwrócić uwagę słuchacza. Nie wiem kompletnie co Edyta w niej widziała że zrobiła z tego singiel. Sprawia wrażenie utworu wyciągniętego ze środka płyty. Wychodzi na to że większość piosenek z nowej płyty jest jeszcze słabsza skoro nie doststąpiły zaszczytu promocji. OBY NIE!
Zgadzam się z chłopakami. Piosenka nie jest zła, ale furory nie zrobi. Cieszę się, że to nie papka, ale piosenka może być delikatna i za razem zrobić furorę (np. genialne California King Bed Rihanny). Mnie ta piosenka nie porywa, przynajmniej narazie, nie tęsknię za nią, słucham, bo słucham. Wydaje mi się, że przeciętny słuchacz tym bardziej jej nie doceni. A najbardziej mnie boli, że skoro melodia jest prosta, to Edyta powinna czarować głosem, a według mnie tego nie robi, Jej głos nie przyciąga uwagi, a to nie zdarza się często. Piosenka jest przyjemna, ale nie skupia uwagi, przeważnie mi przelatuje. Zauważam jej walory, ale gdy się na tym skupiam. Obawiam się, że nie zostanie dostrzeżona i przepadnie. Ale to właśnie bardziej z perspektywy zwykłego słuchacza, bo gdy się otwieram na piosenkę i uruchamiam moją wrażliwość to do mnie dociera, także ze względu na tekst. Włącza mi się wtedy moje egoistyczne podejście "co mnie obchodzi, że się masom nie spodoba i przepadnie, skoro ja się cieszę, że Edyta coś takiego nagrała i w d**ie mam, co inni na to". Tylko, że tu ukryty jest kolejny paradoks, bo z drugiej strony chciałabym, żeby Edyta wróciła do łask ludzi jako piosenkarka. I bądź tu mądry. 8P
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5911
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "ON the RUN"

Post autor: Kopaneek »

Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: "ON the RUN"

Post autor: Martynkaa »

Kopaneek, było :-)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "ON the RUN"

Post autor: Matiz99 »

Meg pisze:To chyba ja nie jestem słuchaczem...
Jesteś fanką (czy jak tam się kto woli nazywać) podobnie jak ja więc to oczywiste :P Na forum wszystko się będzie podobać - nic w tym dziwnego, ale Edyta wypuściła piosenkę w ogólnopolskiej rozgłośni a nie na forum.

Edyta wydaje mi się na siłę chcę nagrywać coś na czasie i wskoczyć w komerchę ale to chyba nie na tym polega Edyto :? TNTJM odniosło wymierny sukces więc Edyta wzięła kompozycję (TT) od tego samego kompozytora myśląc że sukces ma w kieszeni. Przeboju na siłę zrobić się nie da. Czyżby powtórka z Invisible??
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: "ON the RUN"

Post autor: Meg »

Dlaczego Wy na siłę zawsze szukacie porównań...
Czasy Invisible? Po co to tego wracać! Edyta jest teraz w innym miejscu zmieniła się. Przecież to widać...
Matiz99 pisze: Na forum wszystko się będzie podobać - nic w tym dziwnego
:lol3: Moja wersja forum jest zupełnie inna :P
Natu$ pisze:Jej głos nie przyciąga uwagi
A u mnie odwrotnie właśnie głos przyciąga szczególnie jeśli chodzi o zwrotki!
Matiz99 pisze:Edyta wydaje mi się na siłę chcę nagrywać coś na czasie i wskoczyć w komerchę
A co jeśli Edyta naprawdę chce nagrywać taką muzykę? :>
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: "ON the RUN"

Post autor: endeven »

ale z Was znawcy.... czasem to urocze, czasem obleśnie urocze, a czasem po prostu.. bez obrazy... darujcie sobie.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: "ON the RUN"

Post autor: Matiz99 »

A co jeśli Edyta naprawdę chce nagrywać taką muzykę? :>
No przecież o to właśnie chodzi.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5911
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: "ON the RUN"

Post autor: Kopaneek »

OTR na YT ma już ponad 35 000 wyświetleń. :D Nie licząc kilkunastu duplikatów. 8P
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: "ON the RUN"

Post autor: caterina78 »

W moim przekonaiu najwazniejsze sa emocje, poczulam je, to sie liczy.

Niezawodnym sprawdzianem dla mnie jest reakcja mojego organizmu, przyszedl refren byly ciary i dreszcze, zaczelam za kazdym kolejnym przesluchaniem delektowac sie piosenka i naprawde przyciaga.

Teraz, dla mnie najmniejszego znaczenia nie ma jaki to styl, czy produkcja, nie interesuja mnie inne dane techniczne, swoja role piosenka spelnila i o to chodzi, czy to jest komercja, nie mnie oceniac.

Na radiowy przeboj nie ma charakterystyk, po prostu jest Edytowa, tylko dzieki nam fanom i innym co kochaja muzyke moze stac sie przebojem, ale tez nie musi.

Ciezko mi zakladac, by ta piosenka byla tworzona pod trendy i gusta muzyczne, chyba nie jest tak, widac to po reakcji naszej, nie potrafimy jej zaklasyfikowac, intuicyjnie wedle naszego uznania przypisujemy ja jakiemus nurtowi.

Tak naprawde to tylko o nas chodzi, byly przyjemne wrazenia, chce sie wrocic, to cel Edi przypuszczam zostal osiagniety.

Kwestia, czy ta piosenka oddaje Ja sama, zostawie na pozniej, zapewne tak, inaczej by nie bylo az tak silnych emocji w Jej glosie .
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: "ON the RUN"

Post autor: niuto »

ale z Was znawcy.... czasem to urocze, czasem obleśnie urocze, a czasem po prostu.. bez obrazy... darujcie sobie.
Za parę tygodni przekonamy się kto jest większym znawcą i uwierz mi, wolałbym żebyś to Ty miał rację. Niestety w przypadku TT okazało się, że bardziej przewidywalni okazali się forumowi malkontenci, bo piosenka chociaż jakąś tam popularność zdobyła, to jak na Edytę poradziła sobie słabo. Ale pożyjemy, zobaczymy.......
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: "ON the RUN"

Post autor: Michael »

Odnoszę wrażenie, że niektórzy sami nie wiedzą, czego oczekują od Edyty w sferze muzycznej :lol: .
Jak Edyta wypuści komercyjną piosenkę, to leci na Nią lawina krytyki, że nie powinna tworzyć płytkich piosenek dla mas.
Z kolei kiedy stworzy coś mniej komercyjnego, zaczynają się pojawiać głosy krytyki, że piosenka nie poradzi sobie na listach przebojów.

Proponuję Wam zadać sobie pytanie: czy wolelibyście, żeby Edyta tworzyła popik - mopik dla mas, czy bardziej ambitne piosenki pod gusta swoich fanów? :lol:

Mnie się "On the run" podoba i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi los tej piosenki na listach przebojów. Uważam, że to jedna z tych piosenek, do których można będzie wracać przez długie lata :) .
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 19:12 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: "ON the RUN"

Post autor: pilsner »

jak ja się cieszę, że to nie ja tym razem jestem największym krytykiem kolenych dokonań Edyty :P
mnie się piosenka bardzo podoba, może i jest prosta, ale przynajmniej nie jest prostacka!
kurcze są wakacje, na plażowy chillout piosenka jak znalazł !
choć oczywiście liczę, że na płycie znajdą się jakieś piękne ballady, w któeych Edyta jak nikt potrafi wzruszać i czarować .... ehh
ODPOWIEDZ