Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Na kogo oddasz swój głos?

Wszystkie forumowe ankiety.
ODPOWIEDZ

W II turze wyborów prezydenckich swój głos oddasz na?

Czas głosowania minął 23 maja 2015, 10:55

Bronisława Komorowskiego
21
55%
Andrzeja Dudę
11
29%
Oddam głos "nieważny"
0
Brak głosów
Nie idę na wybory
6
16%
 
Liczba głosów: 38

Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Michael »

Piter pisze:To prawda. Zostaniesz zinterpretowany jako rebeliant. Albo idiota.
Bredzisz. Włodzimierz Cimoszewicz przyznał się publicznie do oddania nieważnego głosu w pierwszej turze wyborów i ( co ciekawe) nikt go idiotą nie określił.

B. Komorowski z każdym dniem coraz bardziej mnie zniechęca do zagłosowania na niego. Przez 5 lat niczego nie zaproponował w kwestii tworzenia miejsc pracy, a teraz, gdy czuje jak mu się pali grunt pod nogami, wyciąga pieniądze, jak królika z kapelusza. Dlaczego rząd wcześniej nie wyszedł z tego typu projektem, a prezydent z inicjatywą?

Kolejna kwestia: rozumiem, że część Polaków chce odsunąć Platformę od władzy, bo ta rządzi już od 8 lat i niczym nadzwyczajnym się nie wykazała. Tylko dlaczego ponownie wybierając PiS?! :roll: Czy naprawdę chcą powrotu do budowania IV RP i robienia awantury w Europie ze wszystkimi sąsiadami? Dlaczego nie dać szansy lewicy? Nie rządzili już od dekady. Poza tym, jedynie lewica jest w stanie coś zmienić w Polsce w kwestii obyczajowej.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: karen »

Pamietajmy ze wybory do parlamentu dopiero jesienią, i nawet jeśli teraz Komorowski przegra to nie znaczy ze Po straci władze, chociaz to możliwe-bo PO słabnie z dnia na dzień, jednak czy na rzecz Pisu?
mam nadzieje ze nie.
Wkurza mnie to ze teraz zamiast poruszać naprawdę ważne rzeczy toczy się walka o wyborców Kukiza i jest mydlnie oczów jakimiś Jowami czy czymś tam... Gdzie sprawa umów śmieciowych, pomocy dla niepełnosprawnych etc, to sa ważne tematy, a oni OBAJ na siłe teraz chcą się podlizać Kukizowi-żeby jego wyborcy głosowali na nich, oni naprwde są w tanie obiecać teraz gruszki na wierzbie-dosłowie żeby wygrać. Czy oni nie sa w stanie zrozumieć ze ludzie nie poszli głosować na Kukiza bo chciał on tam wprowadzić jakież JOwy tylko głosowali na Kukiza żeby pokazać ze mają już dość Pisów Po i całej tej bandy...
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Matiz99 »

Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Piter »

Michael pisze:
Piter pisze:To prawda. Zostaniesz zinterpretowany jako rebeliant. Albo idiota.
Bredzisz. Włodzimierz Cimoszewicz przyznał się publicznie do oddania nieważnego głosu w pierwszej turze wyborów i ( co ciekawe) nikt go idiotą nie określił.
Pewnie, ja Ciebie też idiotą nie określiłem, natomiast oddanie głosu nieważnego przy interpretacji wyników jest niejednoznaczne. Możesz być zinterpretowany jako idiota, który nie wiedział jak zagłosować, lub jako rebeliant. Na dwoje babka wróżyła. Podobnie, gdy zostaniesz w domu - jedni uznają, że protestujesz, bo nie masz na kogo głosować, inni, że masz w d... kraj.

-- Dodano: 15 maja 2015, o 15:32 --
Michael pisze:Dlaczego nie dać szansy lewicy? Nie rządzili już od dekady. Poza tym, jedynie lewica jest w stanie coś zmienić w Polsce w kwestii obyczajowej.
Cieszyłbym się z sukcesu lewicy. Problem polega na tym, że SLD źle mi się kojarzy. Nie widzę tam nikogo, kto zasługiwałby na mój głos. Populiści, lizusy, jeśli ktoś ma krytyczne zdanie, jest odsuwany - kolesiostwo.
Wierzę głęboko, że lewica odrodzi się wtedy, gdy SLD upadnie - co mam nadzieję, nastąpi szybciej niż później.

-- Dodano: 15 maja 2015, o 15:52 --
Zaczyna się z tego robić coś prawie jak zmowa, wielki narodowy gejowski ruch, co nie bardzo mi się podoba. Nie warto jest namawiać na głosowanie na żadnego z nich.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: DeathlySilence »

DEBATY Komorowski - Duda

TVP i POLSAT
17 maja o godz. 20.10.
Rozmowę między kandydatami poprowadzą Dorota Gawryluk (Polsat) i Krzysztof Ziemiec (TVP).

TVN24
21 maja

Rozmowę między kandydatami poprowadzą Justyna Pochanke, Monika Olejnik i Bogdan Rymanowski.
Piter pisze:Zaczyna się z tego robić coś prawie jak zmowa, wielki narodowy gejowski ruch, co nie bardzo mi się podoba. Nie warto jest namawiać na głosowanie na żadnego z nich.
Zgadzam się.

Najważniejsze jest teraz nie to, na kogo i czy w ogóle tylko DLACZEGO.

GŁOS ludu musi zostać usłyszany i dobrze zinterpretowany.

Holland: Duda nie czyni cuda. Sama jestem wkurzona na PO, ale żyjemy w realnym świecie i mamy realny wybór.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Mój Boże, nie ogarniam powoli sztabu Komorowskiego i tych mu życzliwych.
Balcerowicz naprawdę myśli, że jego poparcie to w tej chwili atut?
Pieprzy chłop coś o przedsiębiorcach, nadając bankom których tak zaciekle broni cechy osobowe. Duda wyśmiewany, a już chyba 14 proces na korzyść frankowicza w sporze z bankiem w tym 3 z kasacji do SN. Czyżby jednak rząd robił nam wodę z mózgu i prawo pozwala na przewalutowanie z kursu w dniu umowy? :lol3:
Skoro decyzji sądów nie odrzucił SN, tym bardziej spec ustawa byłaby zgodna z konstytucją.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: theshape »

Bajka o teczowym Andrzeju
http://natemat.pl/142777,bajka-o-teczow ... dydata-pis

Pokaz mi swojego Twittera...
http://natemat.pl/142791,pokaz-mi-swoje ... -lemingach

Duda to zastepca Ziobry z najgorszego okresu PiS
http://www.wprost.pl/ar/506824/Balcerow ... kresu-PiS/

Klamczoholizm czyli klamstwa PiS-u - jak stworzyc Polakom polityczny matrix
http://polska.newsweek.pl/klamczoholizm ... 321,1.html

Wybory prezydenckie 2015. Kaczynski ostrzega lokalnych szefow PiS.
Tam, gdzie Duda przegra, dzialacze nie wejda na listy do parlamentu
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lnych.html
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: anet97 »

Ciekawe jak po wygranej II turze "mile" nas zaskoczy Komorowski, bo w piereszej kadencji zajmował się jedynie przyklepywaniem rządowych projektów duszących obywatela. Mam wrażenie,że te reżimowe media do reszty zrobiły ludziom wode z mózgu. Jedyna nadzieja,że jesienią Kukiz dostanie dużo głosów. Czy ktoś jeszcze wierzy w obietnice Komora,przecież po wygraniu wyborów on i całe PO robic wszystko odwrotnie.
Szczerze mówiąc,to bardziej boje sie PO niż PIS-u. Mam wrażenie że PO to PZPR bis. Jest tak broniony w mediach,że jest to aż przerażające. Dziennikarze powinni patrzeć władzy na ręce a nie ją po tych rękach całować.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: DeathlySilence »

Łukasz Różewicz pisze:I choćby przyszło stu Karolaków
I każdy zjadłby trzy miski flaków
I choćby nie wiem jak się wytężał
Nie popchną Bronka - taki to ciężar
I choć popychać będzie Majchrowski
Ciągnąć Saleta i Korzeniowski
Nie dadzą rady podsadzić Bronka
Puści on tylko głośnego bąka
I choćby Holland to filmowała
Z Wajdą i Kutzem ekipa cała
Choćby Olbrychski machał szabelką
Gorzały pijąc butelkę wielką
A Penderecki wspólnie z Rubikiem
By napisali piękną muzykę
I choćby film ten zdobył Oscara
Bronek nie wygra, on obciach i siara
Źródło

"Duda się nie uda", czyli Kamińskiego wiersz o Dudzie

Przed dzisiejszą, oby merytoryczną debatą, trochę 'POEZJI'.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: MacLean »

Oj, chyba lustrację tweetów Dudy jednak przyćmi jutrzejsze "Do rzeczy".
Zapowiadają publikację materiału, z którego wynika, że prawnuk Sienkiewicza Henryka kazał spalić budkę pod Ambasadą Rosji w celach prowokacji, która miała doprowadzić...
Jeśli nagranie jest autentyczne - międzynarodowy skandal pewny.

theshape, przydzielanie miejsc na liście sejmowej w oparciu o skuteczność kampanii jest standardowe. tak wręcz powinna robić partia, jeśli nie traktuje tych pieniędzy z naszych podatków jako coś do rozrzucenia na wietrze. natemat Lisa, jeśli sprawdzić komentarze, działa tymi niewybuchami raczej na korzyść Dudy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: KrzysiekF »

Mam dość ..
Moje miasto rodzinne to Krakow. Kiedy 7 lat temu przyjechałem do Warszawy, nie znałem w Warszawie nikogo.
Czy da się żyć w Polsce? Tak, da się.
Czy jestem zadowolony z tego co robi dzisiejsza Platforma. Nie, zupełnie nie jestem! Czy każdy z nas ma wielki potencjał zmian ? Tak, wręcz ogromny !
Czy wszystko, szczególnie Nasza Polska i jakość życia tu - zależy od NAS samych? Tak, mocno zależy !
Każdy w okresloną filozofię wierzy.. - ktoś powie. Tak, każdy !
Czy ta wiara determinuje całe Nasze życie? Tak, determinuje.
Trzeba więc uważać co myślimy.
Czy siłą i pokorą można zmieniać naszą rzeczywistość? Tak. Można i trzeba.
Czy Prezydent Bronisław Komorowski jest charyzmatycznym przywódcą? Nie, NIE jest.
Czy mamy kryzys przywództwa i kryzys autorytetow w Polsce ? Tak, mamy !
I co z tym teraz zrobimy ...?
No co Ty z tym zrobisz ??
Wybór mamy, jaki mamy. Jest jak jest. W publicznym życiu potrzeba Nowego. Ale nie ma nowego. Nie ma.
Nasza europejskość jest ważna. Nasza niezaściankowość jest ważna. Rozwój przedsiębiorczości jest ważny. Wzajemny szacunek jest ważny. Partnerstwo jest ważne. Nasze bezpieczeństwo jest ważne. Rozwój gospodarki jest ważny. Energia zmian jest ważna. Aby nie było tego, co już było kilka lat temu - to jest bardzo ważne.
W moim głębokim przekonaniu nie emocje i charyzma bijące z ekranu są obecnie ważne. Ale uważność i rzeczywistość. Czekająca na Nas przyszłość. W scenariuszach różnych. Są ważne.
Nie wierzę Andrzejowi Dudzie. W ciągu czterech miesięcy wykonał ogrom pracy. Szacunek dla Niego za to. Nauczył się i zrobił bardzo, bardzo wiele. Mimo to nie wierzę Andrzejowi Dudzie. Czy Andrzej Duda sam wierzy, że zrealizuje to - co obiecuje. Nie sądzę. Ale nawet jeśli wierzy - ja nie wierzę Andrzejowi.
Nie wierzę w Jego niezależność, ponieważ bez struktur i poparcia partii nie zrobiłby ani nie zrobi nic. Nie wierzę, ponieważ Ci obecnie ukryci, chwilowo odsunięci z publicznej przestrzeni, działacze nie zmienią swej mentalności. Ponieważ nie ma żadnych dowodów na to, że w Smoleńsku był Zamach, a to już 5 lat nienawiści. Ponieważ populizm nie wygra z rzeczywistością. Z rozsądkiem.
Ponieważ chcę żyć w Polsce europejskiej a nie w Polsce z lat 2007-2010. Ponieważ Dr Mirosław G został wlaściwie uniewinniony mimo spektakularnych akcji CBA i ich transmisji. Ponieważ nie żyje Barbara Blida. Ponieważ nie było "afery gruntowej". Ponieważ nie chcę wojny z Rosją o wrak Prezydenckiego Samolotu. Ponieważ in vitro powinno być dostępne. Ponieważ związki partnerskie powinny być dopuszczone przez prawo. Ponieważ chcę iść do przodu w czasie, który na jego osi pozostał mi tutaj.
Andrzej, przepraszam.
Moje miasto rodzinne to Krakow. Andrzeja Dudy rownież. Do Warszawy przyjechałem 7 lat temu. Nie znałem tutaj nikogo.
Ale chciałem walczyć i zrobić ile tylko mogłem i mogę.
Wybór mamy jaki mamy.
To juz 7 lat. Dobrych, pracowitych, mocnych lat. Pełnych Prawdy, starań, często braku snu, ciężkich starań, małych i dużych zwycięstw, wiary. Odwagi. Siły i pokory serca.
Jest jak jest. Wybór mamy jaki mamy.
Niestety.
Ale jednak cały czas go jeszcze mamy.
Piotr Schramm FB.

Zawsze wiedziałem , że to mądry facet!
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Michael »

Kaczyński i Macierewicz zniknęli na dłużej z mediów a Dudzie poparcie rośnie. Zdumiewające, że ludzie dają się nabrać na takie tanie triki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Piter »

Michael pisze:Kaczyński i Macierewicz zniknęli na dłużej z mediów a Dudzie poparcie rośnie. Zdumiewające, że ludzie dają się nabrać na takie tanie triki.
Triki są po obu stronach.

-- Dodano: 17 maja 2015, o 20:15 --

Wpis Piotra Sch. bardzo emocjonalny. Dla mnie jest tu nieco PiSofobii i wizji wygranej przez PiS wyborów parlamentarnych, nie prezydenckich. Wszyscy snują wizje, co złego się stanie, gdy wygra Duda. A mnie zastanawia, co będzie, gdy wygra Komorowski. Licha pierwsza prezydentura nie wróży najlepiej, tym bardziej, że teraz już starać się nie będzie musiał, kolejnej kadencji nie będzie.
Polemizowałbym z Piotrem Sch. na temat tego, czy mamy wciąż wybór. Nie podoba mi się to ciągłe straszenie. Demagogia.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: KrzysiekF »

Ja cię kręcę, to było bardziej okrutne niż gdyby Przemysław Saleta obijał uczestników "Małych Gigantów". Nie wiem czego dosypali Bronkowi do kawy, ale zmasakrował biednego Dudę tak, że temu tylko coraz bardziej spadający, przyklejony do twarzy uśmiech został i głupia mina.W pewnym momencie bałem się, że się rozpłacze i zrobiło mi się go tak bardzo żal. Moja teoria jest taka, że Bronka na gwałt obudzili ze snu długiego i się na maksa wkurzył, co ja doskonale rozumiem, bo jak mnie budzą, to wszyscy bliscy wiedzą, że bez kija nie podchodź. Tak czy siak, to się kwalifikuje na sprawę sądową o przemoc wobec intelektualnie bezbronnych. W normalnych warunkach Bronek miałby po tej debacie wygrane wybory, a ja przegrałbym stówę, o którą założyłem się z Mikołajem Lizutem, że Duda wygra wybory. Ale to jest Polska, #CIACH# na Platformę kosmicznych rozmiarów, więc wszystko jeszcze możliwe. A Bronek nawet jak przegra, to ma wielką przyszłość w MMA.
Marcin Meller.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wybory prezydenckie 2015 - II tura.

Post autor: Matiz99 »

Obejrzałem dziś całą debatę w TV i nie sądziłem że mimo wszystko wygra ją Duda. Jednak jak dla mnie wygrał Bronek. Szczególnie podobało mi się trafna wypowiedź końcowa w której obnażył słabości PISu i to ,,za mną nie stoi żaden prezes :d ''

Mimo wszystko nie zamierzam głosować ani na jednego ani na drugiego.
ODPOWIEDZ