Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: DeathlySilence »

Estratos pisze:
95% ochrzczonych.
Czyli automatycznie katolików. Sam uważam się za ateistę, ale jako że nie dokonałem apostazji to nadal w księgach kościelnych widnieję jako ochrzczony (katolik).
Inaczej rozumiemy słowo katolik.
Moja wersja: żeby być wykształconym nie wystarczy świadectwo maturalne, czy dyplom wyższej uczelni.
Ty: katolik = ochrzczony.
Ja: katolik = ochrzczony, wierzący, praktykujący.

95% katolików z 40stomilionowego (powiedzmy) społeczeństwa.
Według Ciebie i kościelnych zapisów to 30 ileś milionów (głębokozakorzeniona kościelna propaganda, martwa statystyka, od której kościół się powoli odwraca - robią corocznie spis w kościołach + wywiad społecznościowy po kolędzie - niestety wnikami się nie chwalą - nie ma czym).
Według mnie i mojej ś.p. katechetki (mojego licealnego guru) od 5 do 10 milionów.

Pies ma 4 nogi, ja dwie.
Statystycznie mamy po 3. :)


Proszę powrócić do tematu :P

Matiz.


Proszę ze swoim greenpeacem nie ingerować w posty, które tematycznie z lekka oscylują od tematu. To się nazywa DYSKUSJA panie sterylny. Nie używa się mordek w piśmie urzędowym, tym bardziej z wystawionym ozorem.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2010, 18:29 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Estratos »

Dzisiaj Palikot nie dotarł do "Kropki na i" i co zrobili? Połączyli się telefonicznie z nadworną zapchajdziurą tefałenu - Jadzią Staniszkis.

Chyba dostanę alergii na tę kobietę. Jest tak beznadziejna, że już chyba bardziej nie można.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: DeathlySilence »

Estratos pisze:Połączyli się telefonicznie z nadworną zapchajdziurą tefałenu - Jadzią Staniszkis.

Chyba dostanę alergii na tę kobietę. Jest tak beznadziejna, że już chyba bardziej nie można.
Pani profesor (Jadzia) jest O.K. :)

Pomimo sympatyzowania z PiS'em jest na tyle rozsądna, by nie popadać w pewien "klakierniczy" ton - ciągłego zachwytu. Jej obiektywizm czasami przybiera postać pewnej schizofrenii, ale właśnie za to Ją lubie - dostrzega całość. Mówi zarówno o plusach jak i minusach swojego upatrzonego kandydata, w przeciwości do konkurentów.

Debata, cóż... przekonanych (w tym mnie) nie trzeba przekonywać, choć muszę przyznać, że utwierdziła mnie w 100%, że BK będzie lepszym prezydentem - stonowanym, otwartym, niekonfliktowym, szukającym konsensusu, kompromisu, dobrych rozwiązań.

Według prof. Staniszkis - remis, co prof. Nałecz skomentował, że w wypadku takiej opinii z ust sympatyka Kaczyńskiego oznacza zwycięstwo Komorowskiego. :wink:

Od strony merytorycznej obaj kandydaci byli świetnie przyuczenie. Pytania nie były dla nich zaskoczeniem, ładnie recytowali swoje wierszyki.

W potyczkach miedzy sobą, odnosząc się do wypowiedzi kontrkandytata - górował Komorowski.
Zdołał wychwycić niespójność co do poglądów piłsudczykowskich jakie zadeklarował Kaczyński, które odnośnie propozycji rozwiązania sytuacji polonii na Białorusi są ich zaprzeczeniem. Komentatorzy już pochwycili temat i zapewne do środy (kolejnej debaty) nie dadzą zapomnieć JK o tym.

Jedyne co mnie w Komorowskim zirytowało, to to, że pomimo ustalonych zasad prowadzenia debaty, odbiegał od nich, tym samym zakłócał jej przebieg.

Wybór mniejszego zła - nie mam takiego poczucia. Z dzisiejszej perspektywy uważam, że BK jest i był najlepszym kandydatem z dostępnej puli.
Dla mnie to wybór co najwyzej między złem koniecznym (Kaczyński - teoria o nie oddawaniu całej władzy w ręce jednej partii), a pięcioletnim okresem spokoju, prezydentury sprzyjającej rządowi.

Tym bardziej dla mnie to nie wybór miedzy dżumą, a cholerą, gdyż oba te choróbska pasują do JK. BK co najwyżej jest śmiertelnie nudny. :D
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Virtual Tom »

Propozycja dla niezdecydowanych :d

http://wybierz-wieksze-zlo.pl/
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Fan25 »

A czy Pani Górniak odebrała zaświadczenie do głosowania poza miejscem zamieszkania? 8P
Awatar użytkownika
weroniuka
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1362
Rejestracja: 09 lip 2009, 16:07
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: Your High Day i Night
Lokalizacja: Lublin

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: weroniuka »

Fan25, pani Górniak nie załatwia! Maja jest od tego. :P
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: DeathlySilence »

Według wyników sondażowych: "wygrał" Komorowski.

Różnica, przewaga niewielka, wahająca się od 2 do 6 punktów procentowych.

W przeciwności do mediów z dystansem podchodzę do "zwyciestwa" (bądź co bądź cieszy mnie taki wynik). Nawet jeśli sondaże się sprawdzą, to jednak wolałbym, aby nie tyle media (po prawie dwóch dobach zdjęły sobie knebel w postaci ciszy wyborczej), co Komorowski nie był taki hop do przodu i z walizkami nie pchał się tak szybko do pałacu.

Zwycięstwo Komorowskiego to nie nokaut, a wygrana na punkty, przy niewielkiej różnicy procentowej.

Ewidentny podział wśród Polaków.
Ciężkie zadanie przed prezydentem, którego jednym z haseł wyborczych było, że prezydent ma łączyć, a nie dzielić.
Ciekawe, czy zdoła przekonać do siebie elektorat Kaczyńskiego i czy nie zrazi do siebie tego "swojego".
Nie wyprzedzając przyszłości - czas pokaże.

W swej wypowiedzi Kaczyński nawiązał do katastrofy pod Smoleńskiem - wspomniał o ofiarach jakoby zginęły tragiczną i męczeńską śmiercią.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 20:47 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Mona. »

Jestem bardzo zawiedziona, ale módlmy się, aby rzeczywistość nie okazała się aż taka straszna, jak może się wydawać :guru:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Piter »

Najważniejsze, że skończyła się kampania. Żona wróci do domu i poda mężowi zupę, a Polska powróci do szeroko zwanej wszem i wobec normalności, której niech nikt się nie waży zakłócić swym plugawym paluchem.

Nie zgadzam się z Komorowskim, że wygrała demokracja. Zwyciężył pijar. Nie widzę szans dla tego kraju i jest mi równie przykro jak 5 lat temu, gdy zwyciężył Kaczyński. Są ludzie, którzy nie mają w tym kraju na kogo głosować, są omijani szerokim łukiem i nawet pies w ich stronę nie nasra. Nie każdy umie wybrać mniejsze zło. Dlaczego w ogóle musimy wybierać między złem?

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy, wyrazy podziwu dla jego wyborców. Jak coś, wiadomo, do kogo mogę mieć żal.
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: stinger »

PO ma pełną władzę.
Zobaczymy jak wykorzystają swoje 5 minut. :)
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Fan25 »

Interesuję się od kilku lat polityką. Kilku polityków przykuwa moją uwagę. Zaznaczam, że jestem lewicowcem.
Niewykorzystany potencjał polityków:
1. Janusz Palikot
2. Lech Wałęsa
3. Wojciech Jaruzelski
4. Donald Tusk
5. Andrzej Olechowski
6. Radosław Sikorski - najlepszy kandydat na prezydenta.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 8:12 przez Fan25, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: stinger »

Nie wiem co jest do rozumowania u Palikota.Może i czasem jak coś mówi to i miało by to jakiś sens(choć zazwyczaj nie),to zachowouje się chamsko i bezczelnie.
Czy jest podobny do Edyty?
Według mnie nie. 8)
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Fan25 »

W jaki sposób Pan Janusz mówi - nie interesuję mnie. Co mówi - to jest dla mnie najważniejsze. Często się z nim nie zgadzam, ale chętnie porozmawiałbym z nim.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 8:31 przez Fan25, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mona.
Impossible
Impossible
Posty: 1780
Rejestracja: 29 mar 2010, 17:22
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Mona. »

Fan25 pisze:1. Janusz Palikot
Fan25, kochany, chyba tym razem Ty pod moją nieuwagę spadłeś z naszej chmury i uderzyłeś się w główkę. Jaki ten człowiek ma potencjał? Chyba do bycia, najdelikatniej mówiąc, chamem.
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Polska scena polityczna.

Post autor: Fan25 »

Mona. pyta "jaki ten człowiek ma potencjał?" Odpowiadam - NIEWYKORZYSTANY.
Nie z każdym się zgadzam, nie wszystkich kocham, ale to nie znaczy, że osoba, której nie lubię nie jest mądra i inteligentna. Przeważnie jest tak, że jak kogoś nie lubimy, natychmiast podważamy jego umiejętności lub się z nim nie zgadzamy (bez żadnego powodu).
Nie podoba mi się ostatnia wypowiedź Palikota. Powinien zmienić sposób wypowiedzi, tzn. to samo powiedzieć inaczej, Aby zrozumieć tego Pana trzeba odkryć treść za jego odważnymi i nieprzyjemnymi słowami.

[ Dodano: 06-07-2010, 08:38 ]
Mona. pisze: Fan25, kochany, chyba tym razem Ty pod moją nieuwagę spadłeś z naszej chmury i uderzyłeś się w główkę.
Mona., wypadłem z chmury. Z głowy wyleciały złożone wcześniej myśli :beczy: . Pomóż mi je poskładać.
ODPOWIEDZ