Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4870
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Marek »

Nie dała wyboru.... wie, że jeśli odmówią to będzie HEJT na Edytę i Justynę! Wymieniła tylko je i zaprosiła pozostałych wykonawców. Dziewczyny wywołane do tablicy na oczach całej Polski. Gdyby jeszcze relacje między nimi były neutralne ale wiadomo jak jest.
Rozumiem całą sytuację ale nie wymagajmy tego, że nagle wszyscy będą rzucać się sobie w ramiona!
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 949
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ediva »

Dobrotliwa Doda może niech najpierw przeprosi starsze koleżanki, zwłaszcza Justynę, nad którą wręcz pastwiła się w "Gwiazdach na lodzie". Z Edytą sobie po równo dogryzały, :edi: nie pozwoli by Doda robiła sobie na niej dobry PR. Rabczewska powinna przede wszystkim przeprosić swoją młodszą siostrę, którą skrzywdziła najbardziej, odnosząc się do niej z pogardą i obrażając jej matkę. Dopiero wówczas mogłaby naprawiać relacje z obcymi. Nie pamięta już jak zaatakowała i zwyzywała Jarosińską życząc jej śmierci? Jak pobiła Szulim? Ona chce teraz być liderką ruchu "przeciw nienawiści"? Jeśli naprawdę się zmieniła, to chwała jej za to, ale jak dla mnie brakuje tu pewnego ukorzenia się i przyznania: "Tak, w przeszłości bywałam agresywna, nie miałam szacunku do koleżanek z branży, skrzywdziłam moją siostrę, pozwoliłam by kierowała mną nienawiść."
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Nadal uważam, że pomysł Dody jest piękny, ale zgadzam się, że mogła to rozegrać inaczej - najpierw odezwać się w prywatnych wiadomościach do Edyty i Justyny.
I ja też nie wierzę w bezinteresowność Dody. Dzisiaj w Radiu Zet Doda powiedziała: "Albo będą nas transmitować trzy telewizje, albo żadna". Czyli jeżeli koncert będą chciały jednocześnie transmitować na żywo Polsat i TVP, a TVN - już nie, to wtedy Doda się wycofa i cały pomysł szlag trafi??? Jeśli tak, to znaczy, że Dodzie chodzi o to, by TVN ją wreszcie pokazał... Ale naprawdę aż tak jej na tym zależy?
Zgadzam się ze Steffie, że Doda miała już tyle konfliktów z różnymi osobami, że jako "gołębica o anielskim sercu" nie jest wiarygodna. :) Gdyby ta inicjatywa wyszła na przykład od Natalii Kukulskiej, byłaby większa szansa, że Edyta wystąpi.
therightman pisze:Poza tym czego Wy więcej chcecie? Doda powiedziała, że PIERWSZA WYCIĄGA RĘKĘ do "wrogów". Ma uklęknąć i przeprosić Edytę? Chyba zapominacie o tym, że w swoim konflikcie obie były po tych samych pieniądzach. Oraz że to Edyta pierwsza zaczęła robić uszczypliwości w kierunku Dody w Fabryce Gwiazd oraz Jak Oni Śpiewają, a nie odwrotnie.
Uklęknąć - nie, ale faktycznie Doda powinna przeprosić Justynę i Edytę. Bo wina leżała bardziej po jej stronie.
I nie zgadzam się, że to Edyta pierwsza zaczęła atakować Dodę - prapoczątki konfliktu to wypowiedź Dody dla "Kulis" - pisałem o tym tutaj.
Sebuch pisze:Myślę, że wezmie udział.
Brała udział w takich projektach jak: koncert Podziel się posiłkiem, koncert charytatywny dla Beaty Jałochy, koncert charytatywny pt. Dzień Kotana, gala charytatywna Kobiety Kobietom, piosenka fundacji Polsat "Wystarczy chcieć", koncerty z dziećmi niepłnosprawnymi na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, wystepowała w charytatywnym odcinku programu Tak To Leciało, koncert charytatywny z Jose Careasem w Warszawie czy nagrywała utwór "W każdym z nas"
Wymieniłeś niemal wszystkie projekty charytatywne Edyty z całej jej kariery. Jak na 25 lat (tyle w tym roku minie od jej sukcesu na Eurowizji), to "trochę" mało. Poza tym koncertów "Kobiety kobietom" w Poznaniu w 2017 nie traktowałbym jako występów czysto charytatywnych, dlatego że Edyta dostała za nie pieniądze, i to pewnie niemałe.
Edyta jest jedną z nielicznych polskich piosenkarek, która nigdy nie zaśpiewała dla WOŚP. Ostatni występ charytatywny w Polsce miała w lipcu 2013 (koncert dla Beaty Jałochy), czyli aż 5 i pół roku temu. W zeszłym roku, w maju miała jeszcze taki występ w Stanach, ale wydaje mi się, że ona wtedy zdecydowała się zaśpiewać ze względu na Davida Fostera. ;)
Generalnie Edyta nie jest chętna na tego typu występy... Akurat pod tym względem Doda bije ją na głowę - przypomnę, co w czerwcu 2017 napisał Szymon Majewski:
Szymon Majewski pisze:Wczoraj był Dzień Dziecka. Jak co roku Fundacja Spełnionych Marzeń odwiedzała oddziały onkologiczne pełne chorych dzieci. Tomek Osuch, szef Fundacji z którą pracuję od lat, dzwonił do różnych „ gwiazd“ żeby je poprosić o odwiedzenie dzieci na oddziale, niestety bezskutecznie, wszyscy mieli coś ważniejszego bądź w ogóle nie oddzwaniali. Zaproszenie przyjęła jedynie Doda, nie wahała się ani chwili, i to w dodatku zaproszona parę godzin przed wizytą. Powiedziała, że przyjedzie z Ciechanowa gdzie miała jakieś ważne sprawy. Tomek Osuch powiedział, że Doda nie zawiodła go nigdy przez te lata kiedy kieruje fundacją. Zawsze może na nią liczyć, zawsze jest otwarta na pomoc i nigdy nie odmawia.
Mimo wszystko chciałbym, by Edyta zgodziła się wystąpić. Ale jeśli nie, to trudno...
I okazuje się, że nawet idea koncertu pod hasłem "Artyści przeciw nienawiści" może powodować, że ludzie obrażają albo siebie nawzajem, albo tych wykonawców, którzy (być może) nie wezmą udziału w akcji Dody. Złośliwe, negatywne wpisy widzę i na Facebooku, i na Instagramie, i niestety tutaj też. Dlatego po raz kolejny apeluję o więcej szacunku, życzliwości, po prostu kultury. :)

Zgadzam się, że zgłosiło się wiele mało znaczących nazwisk. Ale prawdziwych gwiazd też już sporo się uzbierało...
Wyczytałem, że nieoficjalnie wyznaczono już datę i miejsce koncertu - 8 lutego, Gdańsk. Ale może najpierw pozwólmy Edycie i Justynie wrócić do Polski i zdecydować, czy wystąpią, i dopiero wtedy wyznaczy się datę? :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Piter »

To jest ciekawe, ze artysci sie pozglaszali nie znajac terminu koncertu.
Doda jako Bob Geldof. Cud.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Rad. »

spot_me pisze:Iza Miko skrytykowała plakat Dody
http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,24 ... wisci.html
Serio? Przeszkadza jej słowo nienawiść w haśle? XD
Ja to tylko tu zostawię:
Obrazek
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Piter »

Jezus zawsze mowil, ze nie wezmie udzialu w manifestacji czy marszu przeciwko wojnie?
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: dorota »

Chylińska napisała swój komentarz nt jej udziału w koncercie, bardzo mądrze zresztą z niego wybrnęła,
napisała coś w stylu: zmianę należy zacząć od siebie ... moim zdaniem w punkt 8)

jakoś nie wierzę w ten koncert, my tu śpiewamy i puszczamy serduszka, a pislandia i ich zwolennicy dalej swoje, ciesząc się ze śmierci Adamowicza i grożąc kolejnym politykom,

i gdzie tu sens?
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: patrix2012 »

Lista jest imponująca, to tylko najbardziej znane nazwiska:
Maryla Rodowicz
Beata Kozidrak i Bajm
Wilki
Kombii
Małgorzata Ostrowska
Patrycja Markowska
Katarzyna Nosowska
Natalia Kukulska
Halina Młynkowa
Golec uOrkiestra
Katarzyna Wilk
Ewa Farna
Enej
Ewelina Lisowska
Dawid Kwiatkowski
Mateusz Ziółko
Antek Smykiewicz
Margaret
LemON
Sarsa
Grzegorz Hyży
Honey
Jula
Michał Szpak
Cleo
Filip Lato
Sławek Uniatowski
Julia Wieniawa

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
To te niby nazwiska, co się cieszą z każdego zaproszenia. Weźcie już tak nie minimalizujcie skali odzewu, bo jest bardzo duży.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Katarzynaa »

ray pisze: Dzisiaj w Radiu Zet Doda powiedziała: "Albo będą nas transmitować trzy telewizje, albo żadna". Czyli jeżeli koncert będą chciały jednocześnie transmitować na żywo Polsat i TVP, a TVN - już nie, to wtedy Doda się wycofa i cały pomysł szlag trafi??? Jeśli tak, to znaczy, że Dodzie chodzi o to, by TVN ją wreszcie pokazał... Ale naprawdę aż tak jej na tym zależy?
Moim zdaniem tak. Dlatego, że odcięła się od WOSP po tym jak licytacji jej sukienki z Opola nie pokazali na antenie TVN. Ogólnie rozumiem, że było to niemiłe dla niej. Tylko takie obrażanie się na WOSP który nie miał nic do gadania jest słabe. Także niby ma dobre serce bo faktycznie chyba nikt się nie udziela tyle co ona, ale jak ego ucierpi to już nie pomogę bo mnie w TV nie ma... Słabo trochę

Poza tym, już kilka razy próbowała wrócić na antenę TVN także kiedy były słowniki a ona dostała publiczności. Znowu to samo źle się wobec niej zachowali ale z drugiej na siłę chciała się tam pchać? Po co? Skoro ma oddanych fanów, zapraszają ja inne TV na różne wydarzenia to po choinkę jej ten TVN.. Ano po to żeby dopiec Szulim, Rozenek i być może komuś tam jeszcze... Ona nigdy chyba nie dorośnie i wiecznie będzie komuś coś udowadniać.. Chyba musi być nieszczęśliwa.
Awatar użytkownika
therightman
Hope for us
Hope for us
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: therightman »

ray pisze: Uklęknąć - nie, ale faktycznie Doda powinna przeprosić Justynę i Edytę. Bo wina leżała bardziej po jej stronie.
I nie zgadzam się, że to Edyta pierwsza zaczęła atakować Dodę - prapoczątki konfliktu to wypowiedź Dody dla "Kulis" - pisałem o tym tutaj
Cytując Ciebie "W tych słowach nie było nic obraźliwego. (...) Później, w 2005 w programie Wojewódzkiego Edyta wypowiedziała pamiętne słowa "Doda krowa"." Poparłeś tylko moje słowa.

SE:
Do zaproszenia odniósł się menedżer Justyny, Łukasz Wojtanowski. W rozmowie z Party.pl nie wykluczył udziału swojej gwiazdy w show. Wszelkie decyzje będą ogłoszone po powrocie artystki z zagranicy. Według naszej wiedzy, także Górniak rozważa przyjęcie propozycji. Brawo!

https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/do ... -oMNy.html
Cristof006
Hope for us
Hope for us
Posty: 35
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Cristof006 »

Katarzynaa pisze:
ray pisze: Dzisiaj w Radiu Zet Doda powiedziała: "Albo będą nas transmitować trzy telewizje, albo żadna". Czyli jeżeli koncert będą chciały jednocześnie transmitować na żywo Polsat i TVP, a TVN - już nie, to wtedy Doda się wycofa i cały pomysł szlag trafi??? Jeśli tak, to znaczy, że Dodzie chodzi o to, by TVN ją wreszcie pokazał... Ale naprawdę aż tak jej na tym zależy?
Moim zdaniem tak. Dlatego, że odcięła się od WOSP po tym jak licytacji jej sukienki z Opola nie pokazali na antenie TVN. Ogólnie rozumiem, że było to niemiłe dla niej. Tylko takie obrażanie się na WOSP który nie miał nic do gadania jest słabe. Także niby ma dobre serce bo faktycznie chyba nikt się nie udziela tyle co ona, ale jak ego ucierpi to już nie pomogę bo mnie w TV nie ma... Słabo trochę

Poza tym, już kilka razy próbowała wrócić na antenę TVN także kiedy były słowniki a ona dostała publiczności. Znowu to samo źle się wobec niej zachowali ale z drugiej na siłę chciała się tam pchać? Po co? Skoro ma oddanych fanów, zapraszają ja inne TV na różne wydarzenia to po choinkę jej ten TVN.. Ano po to żeby dopiec Szulim, Rozenek i być może komuś tam jeszcze... Ona nigdy chyba nie dorośnie i wiecznie będzie komuś coś udowadniać.. Chyba musi być nieszczęśliwa.
Akurat to jest wola wszystkich artystów, którzy chcą wziąć udział, by wszystkie stacje transmitowały albo żadna. Doda oczywiście pewnie chciałaby, żeby TVN ją pokazał, ale nie róbmy z niej znowu takiego potwora, że wszędzie widzi jakiś interes.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Katarzynaa »

Cristof006 pisze: Akurat to jest wola wszystkich artystów, którzy chcą wziąć udział, by wszystkie stacje transmitowały albo żadna. Doda oczywiście pewnie chciałaby, żeby TVN ją pokazał, ale nie róbmy z niej znowu takiego potwora, że wszędzie widzi jakiś interes.
Jak wola wszystkich to ok, nie wiedziałam. Myślałam że to warunek Dody.
Sebuch
Linger
Linger
Posty: 960
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:00
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie tak jak myślisz
Lokalizacja: Pomorze

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Sebuch »

Przed chwilą wywiad z Dodą na antenie RMF FM.
radio wspiera ideę koncertu.
Prowadzący powiedział, że byłoby to nie tylko wydarzenie dekady w Polsce, ale i stulecia! :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4870
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Marek »

Ta, co jest przeciwko nienawiści.... pluła jadem w programie na żywo; przypominamy:
https://youtu.be/gaVs40UKA4c?t=16
https://www.youtube.com/watch?v=PLPmySIjkJw
https://www.youtube.com/watch?v=meiZlegsL2U
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: k+b »

Po kolei:
- sposób zaproszenia Edyty i Justyny do udziału w akcji - nie uważacie, że skoro wszystkie trzy nie szczędziły sobie uszczypliwości i niemiłych słów publicznie, to właśnie publiczne wyciągnięcie ręki jest najbardziej fair?
- autopromocja Dody - ona nie musi robić tak wielkiej akcji by się wypromować; jeden wpis na FB, zadedykowanie utworu na koncercie itd. i tak by sprawił, że wszyscy by o tym pisali, bo piszą o wszystkim co Doda zrobi i powie
- wywiady dla stacji radiowych (choć trudno to nazwać wywiadami) - krótkie, na temat koncertu, ani słowa o nowej płycie Dody czy jej solowych koncertach; kogo mieli poprosić o kilka zdań jak nie pomysłodawczynię akcji?
- transmisja w TV - to nie tylko warunek Dody, ale też innych artystów, by koncert transmitowały albo wszystkie trzy duże stacje telewizyjne (TVP, Polsat, TVN) albo żadna, a to po to, by nie zaszufladkowano tej akcji; nieprawdą jest jakoby w razie braku emisji telewizyjnej koncert miał się nie odbyć
- chęć Dody do pokazania się w TVNie - jest tyle mediów, które o Dodzie non stop mówią i piszą, więc TVN nie jest jej do niczego potrzebny, świetnie sobie radzi od kilku lat bez niego; poza tym Doda ma tyle innych źródeł utrzymania, o których przeciętny odbiorca nie wie, że spokojnie od kilku lat mogłaby zakończyć sceniczną karierę
- koncert już nie jest projektem tylko Dody, ale dużym przedsięwzięciem wielu gwiazd - we wtorek spotykają się, by omówić szczegóły
- szkoda, że na tym forum wszystko jest obśmiewane lub krytykowane od góry do dołu, ale nie ma co się dziwić, skoro jest niewąskie grono użytkowników, których znakiem rozpoznawczym jest jad i nienawiść, a moderatora, który na różne sposoby próbuje z tym walczyć się atakuje
ODPOWIEDZ