Seriale

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awk125
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2019, 17:21
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To Nie Ja
Lokalizacja: Kraków

Re: Seriale

Post autor: Awk125 »

Jeśli szukacie seriali to mam tu coś ciekawego. Seriale na każdą porę.https://seriale.best/netflix/
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

W 6 sezonie Wikingów pojawią sie polskie akcenty. Dwa utwory ze ścieżki dźwiękowej zostały napisane przez wrocławski Teatr Pieśń Kozła (yay, duma!), do jednego wokalnie udzieli sie Monika Dryl, do drugiego Anna Maria Jopek. A z kolei w jednym z odcinków Anna Maria pojawi sie na ekranie epizodycznie. Sceny z jej udziałęm kręcono 2 lata temu w Dublinie :P Start Wikingów 5 grudnia.
Ciesza takie polskie akcenty w tych wielkich produkcjach międzynarodowych.
-> https://natemat.pl/291183,kiedy-6-sezon ... DLlOvbnkjM

Czy ktoś ogląda na HBO Watchmena?? Do tej pory wyemitowano 6 odcinków i to jest coś. Intryguje totalnie. Ciekawe czy te pootwierane wątki ulepią jakiś piorunujący finał sezonu...
jutuber
Invisible
Invisible
Posty: 6
Rejestracja: 12 gru 2019, 14:48
Lokalizacja: warszawa

Re: Seriale

Post autor: jutuber »

Wikingowie fajny serial ale jakoś odpuściłem, trochę mnie znudziły te walki ciągłe, nie wiem sam.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

Świetny epizod Anny Marii Jopek w 6 odcinku Vikingów. Wokalistka pojawia sie na ekranie i po prostu śpiewa, czyli to co powinna. I jest to znakomite wykonanie, zakorzenione w kontekście historii i danego momentu, idealnie wkomponowane w klimat, nastrój i okoliczności. Muzyka oddaje ducha chwili i jest duchem. Ciarki ->
https://www.youtube.com/watch?v=cuIsDUGGjno

Jakie są Wasze wrażenia po Wiedźminie?
U mnie generalnie pozytywnie. Na szczęście po dość markotnym i słabym początku (zwłaszcza pierwsze 2 odcinki) historia zaczyna nabierać jakiegoś rytmu i dynamiki. Dobrze, że niejasne wątki i ta nielinerana narracja w końcu się odnajdują. Dalej jednak uważam, że widać w tym serialu mniejsze pieniądze, spodziewałem się czegoś totalnie dopracowanego wizualnie na miarę Gry o tron, ale to nie jest ten poziom. Nie te środki, nie ten budżet. Z pzooru niby wszystko jest ok, są efekty specjlane etc, ale czasem ma sie wrażenie że to teatr telewizji na tle sztucznej komputerowej scenografii i to mnie nieco raziło. Świetny rozbudowany wątek z Yennefer. Ale znów mikro problem. Po przemianie Yennefer wygląda jak tania laska z pokazu Victoria Secret i to był dla mnie zgrzyt. Pozbawiono ją jednak jakiejś charzymy i magentyzmu. No ale cóż. Henry Cavill rekompensuje wszystko. jest w swojej mruczącej skorupie znakomity. Kupuję go całkowicie.

Co do Watchmena po finale sezonu. Genialny, błyskotliwy, oryginalny, zaskakujący, to jest nowa jakość w poruszaniu się w sferze tak waznych społecznie tematów, jak rasizm, przynależnośc, tożsamość, moralność, wykluczenie, kontrola, władza, idea bohaterskości, mitologizacja. Bezkompromisowe podejście do gatunku, odwaga w stosunku do widza, ambitne i wielowymiarowe kąsanie. Od strony wizualnej, zdjęciowej mistrzostwo, aktorsko również (Jeremy Irons, Regina King, czy Jean Smart i Don Johnson). A muzyka jest tutaj tak dobrym spoiwem, że zastanawiam się, czy to nie dzieło życia Trenta Reznora z Nine Inch Nails :shock:
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Gosia1423 »

Z ostatnich seriali na Netflixie ciekawe propozycje to:
"Atypical"
"Dead to me"
"Russian Doll"

Zupełnie nie polecam "Withe line", niby twórców "La casa de papel", ale to zupełnie im nie wyszło.
janinkagold
Invisible
Invisible
Posty: 7
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:26
Lokalizacja: Lubin

Re: Seriale

Post autor: janinkagold »

a ktoś z was oglądał outlandera? są wszystkie sezony na netflixie, jak dla mnie jest boski!
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Seriale

Post autor: spot_me »

janinkagold pisze:jak dla mnie jest boski!
Serial czy Jamie? :ha:
amiszka
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 16 lip 2020, 13:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Seriale

Post autor: amiszka »

Wreszcie dokonczylam La Casa Del Papel, wiadomo kiedy nastepny sezon?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Gosia1423 »

Jeszcze nie wiadomo, kiedy będzie premiera 5 sezonu.
pollymaki
Invisible
Invisible
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2020, 13:06
Lokalizacja: Sopot

Re: Seriale

Post autor: pollymaki »

gorąco poleccam Ozark. ktoś wie kiedy nowy sezon?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Seriale

Post autor: Piter »

Obejrzałem z przyjemnością pierwszy sezon "Ratched" na Netflix.

Sporo tu fajnych postaci, mądrych, rozsądnych, charyzmatycznych kobiet, które błądzą, ale wyciągają wnioski, uczą się na błędach, współpracują, rywalizują, walczą o swoje. Manipulują mężczyznami, którzy są u władzy - to lata'40 i '50. Sporo tu zatem emancypacji kobiet, ukrywania się lesbijek, rozważania nad własną tożsamością, również seksualną.
Klimat jakby z American Horror Story, bo to Ryan Murphy, ten sam twórca. Choć to nie jest horror.
Wiele tu zła, pierwotnego, osadzonego w człowieku. I wtórnego, zrodzonego w ludziach poprzez traumy dzieciństwa. Ale też dobra, rozsądku, zrozumienia
Można prześledzić, jakie metody leczenia nie tak dawno stosowano w psychiatrii.
Urzekli mnie aktorzy: Sarah Paulson, Judy Davis, Sharon Stone, Cynthia Nixon, Amanda Plummer, Vincent D'onorfio, Brandon Flynn, Sophie Okenodo. Mieli świetne, wielowymiarowe role.

Szykuje się drugi sezon. Czekam. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Seriale

Post autor: endeven »

hmm właśnie w weekend oglądałem dwa pierwsze odcinki i mimo podjarania się zapowiedziami tego serialu, to jednak jestem na nie. Maniera Murphiego stała sie juz nader nużąca i nie przykryje tego pastelowość kolorów, przepych formy wizualnej, scenografii etc. Nawet aktorstwo nie pomaga, bo czuję dziury scenariuszowe. Niby próbuje opowiedzieć nową historię, a stoi w jakimś pokracznym rozkroku wobec całego zaplecza american horror story (które też im dalej w las to stawało sie coraz słabsze). I nawet Sarah Paulson, jakby sie nie odnajduje w tej roli. Była tak inna i powalająca w Mrs. America, a w Ratched jakby znów była w koleinach zbitki postaci kreowanych przez lata w AHS. Fenomenalna jest natomiast Cynthia Nixon i jej postać jest jedynym co wydawało mi sie przez te 2 odcinki intrygujące. Nie wiem czy będę to dalej oglądał. Z deka rozczarowany jestem.

A OZARK do przodu powoli ciągnę, świetny jest :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Seriale

Post autor: Piter »

Czujesz dziury scenariuszowe w 2 odcinku?
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Seriale

Post autor: Gosia1423 »

Z ostatnich seriali na Netflixie polecam "Gambit Królowej". Jest też polski akcent w postaci grającego tam Marcina Dorocińskiego :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Seriale

Post autor: KrzysiekF »

Zachwycam się wszystkim w G Królowej. Ujęciami, kadrami, klimatem serialu w końcu rolami dziewczynek...

Dorociński wow. Znakomity. Największe światowe gwiazdy wstawiały kadry z Dorocińskim na swoje relacje Insta.

To niesamowite, że w dzisiejszych czasach, serial może podbić cały glob w tak szybkim tempie.

Z polskich netflixowych historii , to Joanna Kulig dostała kolejny duży serial . Kręcony w Wilnie. Jak piszą tabloidy ponoć dostała ponad 250 000 tys Euro.
ODPOWIEDZ