Kasia Kowalska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Kasia Kowalska

Post autor: pokropek »

Aro pisze:
pokropek pisze:to co akurat grywa Zetka i Rmf jest zwykle odwrotnie proporcjonalne do jakości utworu
Zawsze są jakieś wyjątki. :D
jutro będzie ten wyjątek: Edyta Górniak :hellobaby:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gabra »

nowa płyta Kasi, której premiera już 7.11 będzie nosiła tytuł Antepenultimate :D

tracklista:

1. Miłość, Trzeźwość i Pokora
2. Baby blues
3. A Ty, czego chcesz?
4. Jak słońca promień
5. Jeden dzień szczęścia
6. Niewzruszony
7. Maskarada
8. Anhedonia
9. Spowiedź
10. Dlaczego nie!
11. Pętla


poza tym ruszyło myspace Kasi : http://www.myspace.com/kasiakowalskapl

a dzisiaj będzie kręcony teledysk do singla "A ty, czego chcesz?" (Reżyseria i zdjęcia: ROY, aktor: Maciej Brzoska.)

;)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Matiz99 »

Gabra pisze:nowa płyta Kasi, której premiera już 7.11 będzie nosiła tytuł Antepenultimate :D
:D :D :idol: :hura: :hura: Dzięki za świetną wiadomość :*
To tylko dwa tygodnie :d
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gabra »

Z powodu jakichś tam błędów Universalu, płyta do sklepów trafi jutro a nie jak miała w piątek :/ W Empikach w W-wie dostępna była jednak już wczoraj, a co za tym idzie - w internecie też...

W związku z premierą "Antepenultimate" ruszyła nowa oficjalna strona Kaśki - www.kasiakowalska.pl , szata graficzna naprawde ciekawa, choć wkurza mnie wszechobecny flash ;)

TUTAJ można zobaczyc teledysk do "A ty, czego chcesz" .

Poza tym Kaśka była dzisiaj razem z córeczką Olą (która śpiewa na nowej płycie :D ) w "Dzień dobry TVN".

Poza tym KK w mediach jeszcze:
* 9.11.08 Co za Tydzień godz. 16:30 (TVN)
* 10.11 RMF FM - "POPLISTA" godz. 17.oo
* 10.11.08 Rozdanie "Złotych Dziobów" godz. 19:05 (TVP2)
* 12.11.08 "Mała czarna" godz. 17:00 (TV4)
* 17.11, 19.11, 22.11.08- VIVA IN&OUT
* 25.11.08 VIVA Spot
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Marcin A. »

Jakoś tu dziwnie cicho na temat Kasi. Nowa płyta i zero odzewu?? Szok.

Nabyłem sobie ten album i póki co, nie umiem powiedzieć, czy mi się podoba, czy nie. Po dwukrotnym przesłuchaniu nie ciągnie mnie do niego, tak jak to było przykładowo z "Czekając na..." lub "Pełną obaw".
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gabra »

To może ja w końcu się wypowiem ;). Nie chciałam oceniać, dopóki się choć trochę nie osłucham, co chyba w końcu nastąpiło, po wieeeeelokrotnym katowaniu nowych utworów :).
Ogólnie płyta tworzy spójną całość i jest o niebo lepsza od SWWM. Z jednej strony gitary akustyczne, smyczki, etc. nadają niesamowitego klimatu, świetnie się tego słucha - a z drugiej troche mi brakuje takiej "mocy"... Ale nie narzekam, i tak przerosło moje oczekiwania :).
Płyta jest spójna, przy pierwszych przesłuchaniach z całości wybijały mi się 4 utwory: "Miłość, trzeźwość i pokora" oraz "Anhedonia", bo są mocniejsze od reszty, oraz "A ty, czego chcesz?" i "Dlaczego nie!", bo je po prostu znałam. Nawet po kilku przesłuchaniach nie byłam w stanie odróżnić reszty utworów od siebie, tzn. przypasować im tytuły, właściwie każdy mógł być każdym ;D. Teraz już oczywiście takiego problemu nie mam ;).

A piosenki...

1) Miłość, trzeźwość i pokora - ogólnie uważam, że jest to najgorsza piosenka na płycie ;]. Muzycznie ok (choć totalnie wkurza mnie fragment "Brak pokory gubi mnie", którego mogłoby najlepiej nie być), tekstowo bardzo fajnie, ale nie pasuje mi maniera wokalna, z jaką Kaśka tu śpiewa. Najchętniej w ogóle omijam tę piosenkę.
2) Baby blues - bardzo lubię, szczególnie refren. Tylko nieco przydługie, ale za to fajnie się kończy, z tym klaskaniem :)
3) A ty, czego chcesz? - właściwie na singla się nadaje. Świetny tekst, a muzycznie... no, tak radiowo. Końcówka genialna ;)
4) Jak słońca promień - miazga, miazga, miazga! Najlepsze na całym krążku, a jak Kaśka ciągnie "będę przy Tobieeeeeeeeeeeeeee" , no.... ja chcę to usłyszeć live! :D
5) Jeden dzień szczęścia - niczym się nie wybija. Ładny tekst, fajna muzyka. Trochę mi się kojarzy z "Jesteś odrobiną szczęścia" ;]. Lubię za to moment "wagi słów, tych słów, tych słów..." :)
6) Niewzruszony - nie dziwię się KK, że lubi ten utwór. Ma w sobie "coś". Nie umiem określić, ale kocham tę piosenkę :)
7) Maskarada - fajny refren, zwrotki mniej. Wpada w ucho i nadaje się na singla, tekst również ciekawy. Lubię jak Kaśka pisze w 3 osobie.
8) Anhedonia - znów się narażę, ale jestem na nie ;D. Największa zaleta tej piosenki to to, że ma niecałe 3 minuty ;]. Lepsze od "MTiP", bo fajnie zrobiony zwłaszcza wstęp, jak nagrane tak jakby "na dwa głosy", ale dla równowagi - obok "DN" - najsłabszy tekst.
9) Spowiedź - obok "JSP" moja ukochana piosenka. Świetny pomysł z Olą śpiewającą wstęp, dodaje "smaczku" - akurat nie przeszkadza mi "dorosły" tekst w jej ustach. Choćbym chciała, nie umiem się niczego przyczepić - inna sprawa, że nie chcę :D
10) Dlaczego nie! - wypowiadałam się już wcześniej. Trochę za popowe, ale fajnie z chrypką Kaśka śpiewa. Tekst słaby, stać ją na więcej. Ale to piosenka z filmu, inna kategoria niż reszta płyty, więc może taka być ;).
11) Pętla - bardzo fajne, ale brakuje mi "rozwinięcia" tej piosenki. Już pod koniec drugiej zwortki mam wrażenie, że to się w końcu rozkręci i Kaśka zacznie się drzeć... Szkoda że tego nie ma :(. Ale "cymbałki" na koniec fajne :D
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2869
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Wojtuś »

Ja tez przesłuchałem juz tę płytę. Zdecydowanie lepsza od poprzedniej ale nie ma na niej zdecydowanego hiciora jak to było w przypadku pierwszych płyt Kasi. Płyta fajna ale bez rewelacji i myślę, że jednak dłużej nie zagości w moim odtwarzaczu. Niestety.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Meg »

Właśnie jestem po przesłuchaniu...
Płyta bardzo tak powiem przyjemna dla ucha :)

Moim zdaniem najfajniejsze piosenki z tej płyty to
*MTiP
*Maskarada
*Anhedonia

Natomiast najlepsza piosenka (zgadzam się z Gabrą) to **Spowiedź**
Poza tym świetne aranże oraz oryginalny tytuł :)
Awatar użytkownika
ENDRIU
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 274
Rejestracja: 17 gru 2005, 11:29
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Praga

Re: Kasia Kowalska

Post autor: ENDRIU »

Witam, ma ktoś może jakiegoś linka skąd można pobrac dobrej jakości ten najnowszy viedoklip? będę bardzo wdzięczny.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Magda M »

Gabra pisze:

A piosenki...

1) Miłość, trzeźwość i pokora - ogólnie uważam, że jest to najgorsza piosenka na płycie ;]. Muzycznie ok (choć totalnie wkurza mnie fragment "Brak pokory gubi mnie", którego mogłoby najlepiej nie być), tekstowo bardzo fajnie, ale nie pasuje mi maniera wokalna, z jaką Kaśka tu śpiewa. Najchętniej w ogóle omijam tę piosenkę.
2) Baby blues - bardzo lubię, szczególnie refren. Tylko nieco przydługie, ale za to fajnie się kończy, z tym klaskaniem :)
3) A ty, czego chcesz? - właściwie na singla się nadaje. Świetny tekst, a muzycznie... no, tak radiowo. Końcówka genialna ;)
4) Jak słońca promień - miazga, miazga, miazga! Najlepsze na całym krążku, a jak Kaśka ciągnie "będę przy Tobieeeeeeeeeeeeeee" , no.... ja chcę to usłyszeć live! :D
5) Jeden dzień szczęścia - niczym się nie wybija. Ładny tekst, fajna muzyka. Trochę mi się kojarzy z "Jesteś odrobiną szczęścia" ;]. Lubię za to moment "wagi słów, tych słów, tych słów..." :)
6) Niewzruszony - nie dziwię się KK, że lubi ten utwór. Ma w sobie "coś". Nie umiem określić, ale kocham tę piosenkę :)
7) Maskarada - fajny refren, zwrotki mniej. Wpada w ucho i nadaje się na singla, tekst również ciekawy. Lubię jak Kaśka pisze w 3 osobie.
8) Anhedonia - znów się narażę, ale jestem na nie ;D. Największa zaleta tej piosenki to to, że ma niecałe 3 minuty ;]. Lepsze od "MTiP", bo fajnie zrobiony zwłaszcza wstęp, jak nagrane tak jakby "na dwa głosy", ale dla równowagi - obok "DN" - najsłabszy tekst.
9) Spowiedź - obok "JSP" moja ukochana piosenka. Świetny pomysł z Olą śpiewającą wstęp, dodaje "smaczku" - akurat nie przeszkadza mi "dorosły" tekst w jej ustach. Choćbym chciała, nie umiem się niczego przyczepić - inna sprawa, że nie chcę :D
10) Dlaczego nie! - wypowiadałam się już wcześniej. Trochę za popowe, ale fajnie z chrypką Kaśka śpiewa. Tekst słaby, stać ją na więcej. Ale to piosenka z filmu, inna kategoria niż reszta płyty, więc może taka być ;).
11) Pętla - bardzo fajne, ale brakuje mi "rozwinięcia" tej piosenki. Już pod koniec drugiej zwortki mam wrażenie, że to się w końcu rozkręci i Kaśka zacznie się drzeć... Szkoda że tego nie ma :(. Ale "cymbałki" na koniec fajne :D
Gabi, muszę przyznac że gdy wpładła w me rączęta płytka Kasi weszłam w ten temat i zaczełam jej słuchać mocno pod Ciebie - jeśli tak moża to ująć :-D . Jak coś Ci się nie spodobało to i ja to pomijałam.... Jak coś chwaliłaś to zgrywałam to na empetrójke. :PP Muszę przyznać że na chwilę obecną najbardziej wkręciła mnie piosenka pt. "Spowiedź". Wstęp genialny! To córka Kasi? Kto to śpiewa?
Podoba mi się także "Jak słońca promień" ale nie słucham tego tak często jak Spowiedzi.
..
Generalnie wydaje mi się że płytka jest "Kasiowa" choć brakuje mi tu czegoś na miarę: "Chcę znać swój grzech"," Kto może mi to dać".. Czegoś niekomercyjnego, czegoś co jest piękne ale nie nadaje się do grania w radio...

Posłucham jeszcze z kilka razy płytki w całości i pewnie dodam coś niecoś :)

Dzięki za recenzję!

[ Dodano: 18-11-2008, 23:28 ]
aha, i jeszcze bardzo podoba mi się kawałek "Jeden dzień szczęścia ".
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Gabra »

Magda M pisze:To córka Kasi? Kto to śpiewa?
tak, jej córka :)
Magda M pisze: Generalnie wydaje mi się że płytka jest "Kasiowa" choć brakuje mi tu czegoś na miarę: "Chcę znać swój grzech"," Kto może mi to dać".. Czegoś niekomercyjnego, czegoś co jest piękne ale nie nadaje się do grania w radio...
już chyba Kasi w takim wydaniu się nie doczekamy ale i tak płyta mi się podoba :)

no to widze, że autorytet uzyskałam :lol:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Matiz99 »

Gabra pisze:1) Miłość, trzeźwość i pokora - ogólnie uważam, że jest to najgorsza piosenka na płycie
Zgadzam się. Niestety.
Gabra pisze:Najlepsze na całym krążku, a jak Kaśka ciągnie "będę przy Tobieeeeeeeeeeeeeee" , no.... ja chcę to usłyszeć live! :D
Dokładnie! :5:

Z całego krążka najbardziej podobają mi się tylko 3 kawałki:
Spowiedź - Zdecydowany faworyt.Po 1-szym odłuchaniu ta piosenka stała się jedną z moich ulubnionych.Poprostu miłość od 1-szego odłuchania.Ilość piosenek z kategorii ,,miłość od 1-szego usłyszenia'' możnaby w moim przypadku policzyć na palcach rąk.Tym bardziej doceniam ten utwór. :D :D
Również Anhedonia ale w porównaniu do ,,spowiedzi''.
A Ty czego chcesz
Baby Blues, ewentualnie.
Może po kilku dniach przekonam się do reszty.Choć narazie słucham tylko ,,Spowiedzi'' i nie wiem kiedy zaczne innych.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Magda M »

Gabra pisze:uż chyba Kasi w takim wydaniu się nie doczekamy
niestety masz racje...
Gabra pisze:no to widze, że autorytet uzyskałam
heh, znam Cie na tyle by wiedzieć że nie słodzisz Kaśce/Edycie gdy nie trzeba zwłaszcza jeśli chodzi o muzyke więc pozwoliłam sobie zaufać twemu gustowi muzycznemu :P
Buratino
Hope for us
Hope for us
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2008, 21:15
Ulubiony album: pierwszy
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Głogowskie

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Buratino »

Piosenkarka bardzo dobra, jedna z moich ulubionych na polskiej scenie. Jednak rozdzieliła się na dwa style: styl niekomercyjny z dawnych lat i styl radiowych megahitów. Teraz stoi pośrodku i nikogo tym nie zadowala chyba... Chociaż ja lubię ją w każdym wydaniu.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Kasia Kowalska

Post autor: Magda M »

Buratino pisze:Jednak rozdzieliła się na dwa style: styl niekomercyjny z dawnych lat i styl radiowych megahitów
bardzo traswfne podsumowanie
Buratino pisze:Teraz stoi pośrodku i nikogo tym nie zadowala chyba...
hmm myśle że jednak kogoś zadowala ;]
ODPOWIEDZ