Doda

Virgin

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Doda!

Post autor: Kopaneek »

therightman pisze:
Piter pisze:Poziom Radia Eska.
W dołach brzmi jak transwescyca
Ok, ale myślę, że swoje zdanie można wyrazić w inny sposób niż bycie transfobicznym. Porównywanie rzeczy do bycia "jak transwestyta" w negatywnym znaczeniu może być raniące dla osób transpłciowych. To tak na przyszłość - warto pomyśleć zanim się coś napisze :)
Ale co złego jest w prawdzie?
Wszyscy wiemy jak brzmią transi, brzmi tak też Doda. Tyle.
Suche fakty.

Nie róbcie cyrku.
Awatar użytkownika
therightman
Hope for us
Hope for us
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doda!

Post autor: therightman »

Biję się w pierś, ponieważ dopiero teraz zauważyłem, że pomyliłem pojęcia "tranwestyta" z "osobą transpłciową". Mój komentarz nie ma więc teraz sensu, przepraszam za zamieszanie i go cofam :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Doda!

Post autor: Piter »

therightman pisze:
Piter pisze:Poziom Radia Eska.
W dołach brzmi jak transwescyca
Ok, ale myślę, że swoje zdanie można wyrazić w inny sposób niż bycie transfobicznym. Porównywanie rzeczy do bycia "jak transwestyta" w negatywnym znaczeniu może być raniące dla osób transpłciowych. To tak na przyszłość - warto pomyśleć zanim się coś napisze :)
Napisałem "transwescyca".
Żadne LGBT nawet z plusem
Awatar użytkownika
KochamEdi
Invisible
Invisible
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2022, 17:27
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Polska

Re: Doda!

Post autor: KochamEdi »

Hmm...
Ciekawy temat :-)
Doda jest jedną ze zgrabniejszych artystek jaką znam .
Jednak to nie o figurę chodzi w tym zawodzie .
Osobiście nie przepadam za jej piosenkami , ale mniej więcej rozumiem czym ludzie mogą się zachwycać .
Na rynku muzycznym chyba sprzedaje się przyzwoicie jeśli chodzi o technikę to polecam filmy Gosi Sacały o Dodzie jest kilka i o Edi też się znajdzie sporą ilość .
Niektóre z piosenek Doroty nawet mi się podobają , a mam dosyć specyficzny gust muzyczny .
Cóż więcej powiedzieć Doda ,to po prostu Doda :lol3:
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: tomek7 »

Nikt nie pisze o ostatnim newsie na jej temat :lol3:
Ponoć będzie szukała męża w Polsacie na jesieni.
No cóż stara skandalistka wróciła. Ludzie piszą, że już niżej upaść się nie da :D
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

therightman pisze:Biję się w pierś, ponieważ dopiero teraz zauważyłem, że pomyliłem pojęcia "tranwestyta" z "osobą transpłciową". Mój komentarz nie ma więc teraz sensu, przepraszam za zamieszanie i go cofam :)

Walka z transfobia to nie jest akurat moja zajawka (umywam lapki, dla mnie zbyt egzotyczne sprawy), niemniej po pierwsze, dlaczego niby osob transseksualnych nie mozna tykac w necie, a osoby transwesty....eee...tyczne? mozna? Chyba i jednym, i drugim nalezy sie troche szacunku?
Przerobki typu tyta na cyca - wiadomo o co chodzi i ze chodzi o transseksualistow, bo samo ubieranie sie w ciuchy plci odmiennej chyba nie zmienia barwy glosu.

Wystarczylo napisac, ze spiewa jak chlop.

Dody nie lubie od czasu chamskich dram sprzed dekady. Przy wiekszosci z nich jej kibicowalem, niemniej zdarzyly sie i takie, ze przegiela - i dosc. Czasami mi wejdzie w ucho ktoras z jej nowych piosenek, do pojedynczych starych mam znikomy sentyment, nie zestarzaly sie zbyt dobrze. Miala swoje 5 minut i juz nie wroci do nich, nie jest dosyc ciekawa wokalnie. Niemniej szanuje to, ze probuje sie wymyslec na nowo, nagrywajac w innym klimacie, generujac kuriozalne newsy i zamieszanie na swoj temat, zmieniajac sie. Fanow ciagle ma, chetni na meza tez sie znajda XD
Wg mnie zmarnowala troche potencjal powrotu z Virgin, mogli pojsc w to dalej, jak Kasia Stankiewicz z VM.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Singiel świetny, ale tylko w wersji polskiej. Zastanawiące czemu mieli rozkminę czy dać polską czy angielską - angielska wersja jest tandetna a jej tekst jest jak z przedszkola. Jednak wiadomo, tłumaczenie piosenek zawsze jest trudne, aby się zmieścić w melodii i oddać ten sam sens. Płyta miała być we wrześniu i nie ma - gorzej, że została zapowiedziana jako "pękająca w szwach", czyli Riotka i inne dzikie starsze węże mają tam być. No, ale orze jak może, szuka ekwiwalentów albumowych jak się da. Grunt, że trzeci singiel to sukces.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Nowa płyta pod tytułem Aquaria (zaskakująca różnica do Aqualiteji :lol3: ) wychodzi 21 października. Już jest wykupiona w Empiku, także po przeliczeniu ekwiwalentów za mp3 + streaming to ma ze spokojem już platynę o ile nie więcej, albo będzie miała do końca roku.

1. Fake Love
2. Don’t Wanna Hide
3. Girls To Buy ft. Maria Sadowska
4. Bez Ciebie chcę żyć wiecznie
5. Melodia ta
6. No Rush with Jhn McFly
7. Do It Like I Want It
8. Pewnie już wiesz
9. Drinking
10. Tylko Ty i ja
11. Wodospady
12. Zatańczę z aniołami

Bonus Tracks:
13. Chcę Cię coraz więcej
14. My Melody
15. Waterfalls
16. Just You And I
17. Riotka
18. High Life
19. Nie pytaj mnie

Tylko 3 stare hity, więc wygląda to sensownie.

Obrazek

W kontekście kariery Edyty to jak widać DA SIĘ nawet po 10 latach w Polsce - jak się ma plan. Doda nie wydała płyty od dekady (nie wliczając jednej z coverami i EPki z Virgin). W tym roku jeszcze ma wydać perfumy, za niedlugo nowy singiel "Wodospady" (być może nie ostatni) i ma być 10 datowa trasa. Reality 12 kroków do miłości na pewno też pomoże w sprzedaży płyty, więc jak na piosenkarkę z 20 letnim stażem to będzie bardzo duży sukces komercyjny. Dobrze, aby poszła za ciosem i wydała kolejną płytę za 2 lata najpóźniej skoro ma materiał rzekomo na dwie. Jednak zazwyczaj ten materiał naprzód nigdy u nikogo nie zostaje wydany XD
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Doda!

Post autor: Margaret »

Szczerze dopinguje Dodzie.
Cieszę się, że znalazła wspólny mianownik z wytwórnią i oboje dążą do sukcesu. Doda daje im typ piosenek, które obecnie są w modzie, a45 wytwórnia daje Dodzie kolejny hit.
Może to nie są ponadczasowe przeboje, ale dzięki nim wraca na szczyt.

Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu Doda upierała się, że jest rockową wokalistką i jej kolejna płyta będzie rockowa. Chcą wrócić na szczyt musiała przewartościować plany.
wodawodnista pisze:Tylko 3 stare hity, więc wygląda to sensownie.
To nie do końca tak. My Melody, Waterfalls i Just You And I to anglojęzyczne wersje Melodii, Wodospadów i Tylko ja i ty. Podejrzewam, że Chcę Cię coraz więcej to polska wersja jednej z anglojęzycznych piosenek, tak więc tak naprawdę dostaniemy tylko 7 nowych piosenek i ich angielskie odpowiedniki.

- - - - -
Doda przypomina mi naszą Divę. Edyta przed 40-stką też wydała bardziej komercyjny album - MY - z którego przed 40-stką miała sezonowego hita "Teraz-Tu".
W czasie tej ery wydała dwa bardzo dobre teledyski. Oprócz tego do pewnego momentu "Nie Zapomnij" był regionalnym przebojem. Consequences i inne teledyski były grane na Vivie na dziennej rotacji. W sumie każdy singiel miał chwilę by zaistnieć w Radiu ZET. Było sporo występów w TV i Diva naprawdę kupiła się w łaski ludu. Jak na tamte czasy to "podstarzała Diva" na chwilę zwróciła uwagę młodszej publiczności. Tak jak obecnie Doda.
Tyle, że po tym sukcesie i po 40-stce nasza Gwiazda wylansowała tylko trzy sezonowe utwory "Your High", "Andromedę" i "Króla" ale żaden z tych utworów nie dorównał popularności "Teraz-Tu".
Oby Dodę spotkały lepsze czasy.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

No nie przesadzajmy. Teraz-Tu, Nie zapomnij czy Consequences nie było przebojami rangi Fake Love czy Melodii. Spojrzałem na notowania np Consequences i rzeczywiście dużo pozycji #1 w radiowych listach, ale samych no-name. Melodia Ta była grana całe wakacje i była na szczytach najważniejszych radiostacji i miała tych #1 znacznie więcej.

Ja też słowa nie napisałem o wersjach angielskich, napisałem, że są 3 stare hity. My Melody to piosenka z lipca - już nie przesadzajmy ze starością. A Wodospadów czy innych odpowiedników czegoś tam jeszcze nie znamy.

Ja tam nie trzymam za Dodę kciuków, bo ona jest tak samo płodna jak i Edyta. Nie spodziewałbym się, że kolejna płyta wyjdzie do 2025 roku. Znając ją to zaraz będzie jakiś związek, który ją rozbroi i będzie tworzyć kolejne 7 lat. Grunt, że ta płyta w końcu wychodzi. Szkoda, że w Polsce wytwórnie nie chcą inwestować w dłuższe płyty, no ale w czasach streamingu nikt nie będzie szedł w ilość niestety. Ja też nie liczę na tą płytę jako całość - Wodospady ze zwiastunu brzmią najsłabiej ze wszystkich singlach. Słychać tam już więcej starej Dody m.in to co mnie drażni czyli źle napisane słowa do instrumentalum i już to słyszę, że nie pasuje... wiec pewnie reszta płyty nie będzie trzymać poziomu na całości. Fajna okładka.

Ja tam nie wiem co jest w modzie teraz, ale raczej nie są to klubowe piosenki. Tzn one są zawsze modne, ale.... w klubach ;) Doda to przeniosła na mainstream i to fajna luka, którą wypełniła, bo nie ma ludzi, którzy nie lubią takiej muzyki. A jak mówią, że nie lubią do piwka to kłamią :PP Zwłaszcza, że te ostatnie 3 single to światowy poziom i mogłyby ze spokojem być grane zagranicą.

Nawiązując do rocka i wytwórni. Melodia miała być singlem teraz a Wodospady wcześniej (Dzięki Bogu zmienili), ale to dość ciekawa rzecz. Doda się grzecznie słucha wytwórni, więc nie wiadomo jaka w tym jej decyzyjność. Nie wybiera singli, nie wiadomo czy to nie tak, że ona chciała płytę rockową a oni jej powiedzieli bye bitch. To znalazła sobie dance. Mimo wszystko Edyta ma więcej swobody, bo nie ma wytwórni tylko ją "podnajmuje" jak chce coś wydać na zasadzie licencji. Ma raczej pełną decyzyjność. Także nie widzę w Dodzie tej Dody pod tym względem, która jest taką wojowniczką decydującą o sobie.

Podobnie zresztą do rocka. Doda była fanką Britney Spears i jakiś podobnych przed nią a nie żadnego rocka. Jak dostała propozycję wejścia do Virgin to dopiero wtedy odsłuchała płyty Gunsów i podobnych i założyła glany. Ona wcale (wbrew powszechnej opinii) nie wywodzi się z rockowej muzyki. Stąd nigdy (muzycznie) nie była dla mnie autentyczna. Pomimo tego - do rocka ma głos idealny. Jeśli już z czegoś Doda się wywodzi to podobnie do Edyty - z musicalu i teatru.

Jednak pomimo skąpej dyskografii to wygląda to lepiej niż u Edyty - 3 płyty rockowe (Ficca to bardziej poprock ale niechaj będzie), płyta poprockelectro, płyta z coverami i płyta dance. Jest to jakiś dorobek, który ma jakieś podstawy bytu i są projektami spójnymi. Edyta i jej eksperymenty kończyły się na pojedyńczych singlach i stąd #CIACH# ma.
Cristof006
Hope for us
Hope for us
Posty: 35
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:41
Lokalizacja: Kielce

Re: Doda!

Post autor: Cristof006 »

Kilka nowych informacji:
1. Singiel Melodia Ta pokrył się złotem.

2. Płyta Aquaria przed premierą pokryła się złotem.

3. Dziś w RMF FM była premiera nowego singla- Wodospady. Utwór jest już dostępny w serwisach streamingowych. 5 listopada premiera teledysku.

4. Dziś po 20 w mediach społecznościowych RMF FM będą przedpremierowo zaprezentowane trzy kolejne utwory.

5. 25.10 w Empiku w Złotych Tarasach podpisywanie płyt.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Doda!

Post autor: wodawodnista »

Niestety strasznie nudne te wodospady. Mieli farta, że zdążyli wydać Melodię, bo to jest nudne jak flaki z olejem. Gratki. Jak dojdzie streaming całej płyty i sprzedaż poza preorderami to pewnie platynę zrobi. To duży sukces.

Dodano po 9 godzinach 9 minutach 34 sekundach:
Płyta już dostępna do odsłuchu. Tak jak myślałem nic ciekawego. Tak szczerze to sexmasti zrobiła lepsze kompozycje klubowe na swoim albumie niż to. Produkcyjnie rzecz jasna. Zostały mi w takim razie 3 świetne single :edi: Single wybrane idealnie - te 3 i Wodospady (gdzie przeszkadza mi kiepsko napisany tekst do podkładu bo sama piosenka jest przebojowa) to jedyni kandydaci na hity
Gerogina48
Hope for us
Hope for us
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: Gerogina48 »

Cristof006 pisze:Kilka nowych informacji:
1. Singiel Melodia Ta pokrył się złotem.

2. Płyta Aquaria przed premierą pokryła się złotem.

3. Dziś w RMF FM była premiera nowego singla- Wodospady. Utwór jest już dostępny w serwisach streamingowych. 5 listopada premiera teledysku.

4. Dziś po 20 w mediach społecznościowych RMF FM będą przedpremierowo zaprezentowane trzy kolejne utwory.

5. 25.10 w Empiku w Złotych Tarasach podpisywanie płyt.
jeszcze nie słyszałam tej płyty
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: tomek7 »

O jak cudownie zaorał ja Wojewódzki :lol3: Miodzio :PP
Biedna orędowniczka tandety przerwała wywiad.
Nigdy nie zapomnę jej prostactwa i buty jaka miała i zapewne ma nadal tylko lekko schowana przed promka płyty, kalki tych od innych :ha: zachodnim gwiazdek typu Inna.
Sztuczna jak jej napompowane usta i wulgarna jak piersi ukryte za kawałkami szmat w jej teledyskach.

Biedne, zakompleksione dziewczę, które na twarzy wyglada pod 50tke bo już tyle tam narobili jej ci od medycyny estetycznej :ha:

I jak czytam jaka ona biedna bo wciąż nie może znaleźć faceta … No cóż osoba tak narcystyczna nigdy nie znajdzie partnera.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Doda!

Post autor: lena7 »

Rzeczywiscie 3 pierwsze w miare przebojowe single jak na Dode (i jej tandetne numery z przeszlosci).
Jednak reszta plyty jest tak niestrawna, ze wylaczalam po minucie wiekszosc tych piosenek.
ODPOWIEDZ