Sport

Dla zainteresowanych

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sport

Post autor: Grzechu »

Nie no to mi sie wydaje szczeze mowiac malo prawdopodobne :shock: Na pewno biora pod uwage takie rzeczy jak starcie opon, w innym przypadku musieliby chyba polowe zawodnikow dyskwalifikowac, nie sadzisz?
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

Grzechu pisze:Na pewno biora pod uwage takie rzeczy jak starcie opon, w innym przypadku musieliby chyba polowe zawodnikow dyskwalifikowac, nie sadzisz?

ja się nie znam na F1.
może chodzi o to, że normalnie podczas pościgu parę razy się zjeżdża zmieniać opony (często to widać w obrazkach w jakich faktach sportowych itd) bo się zużyły a przyczepność musi być, a i pewnie w związku z niedowagą. może Kubica nie zrobił tego. albo mu nie kazali. nie wiem jak to jest.
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Sport

Post autor: coctu »

Nie no to mi sie wydaje szczeze mowiac malo prawdopodobne :shock: Na pewno biora pod uwage takie rzeczy jak starcie opon, w innym przypadku musieliby chyba polowe zawodnikow dyskwalifikowac, nie sadzisz?
dzisiaj przeczytalam na stronie bmv-sauber, ze rzeczywiscie zdarte do maksimum opony byly przyczyna dyskwalifikacji roberta. przebieg wyscigu skomentowany przez roberta:

Robert Kubica:
"Mój pierwszy wyścig Formuły 1 to niezapomniane przeżycie. Udało mi się całkiem dobrze wystartować i wyprzedziłem kilku rywali. Miałem roblem z temperaturą opon i już na drugim okrążeniu obróciłem się, tracąc sporo pozycji. Potem jeszcze raz opuściłem tor i musiałem zjechać do boksu po nowe przednie skrzydło."

"Przez nieplanowany zjazd do boksu musieliśmy zmienić opracowaną wcześniej taktykę i przy drugim tankowaniu nie mogliśmy zmienić opon na przeznaczone na suchą nawierzchnię, bo było jeszcze na to za wcześnie. Wyścig kończyłem na zużytych oponach typu intermediate, które na wyschniętym torze spisywały się znacznie gorzej. Przejechałem na tym komplecie ponad 50 okrążeń i pod koniec jazda stała się naprawdę trudna. Mimo tego udało mi się dojechać do mety na siódmej pozycji. Cieszę się, że udało mi się nawiązać równorzędną walkę z rywalami i pokonać kilku z nich w bezpośrednich pojedynkach na torze."

"Późniejsza dyskwalifikacja jest bardzo frustrująca, ale jestem zadowolony z udanego występu i mam nadzieję, że czeka mnie jeszcze wiele przyjemnych emocji w Formule 1"

ze strony www.kubica.pl
Awatar użytkownika
Łukasz
Perła
Perła
Posty: 1063
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Obłok
Lokalizacja: ŻL

Re: Sport

Post autor: Łukasz »

a.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2008, 19:02 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

żw:
Listkiewicz szuka wsparcia

Joseph Blatter pogrozi polskim władzom i postraszy sankcjami

Jeśli polski rząd nadal będzie w takim tempie czyścił polski futbol, naszej piłce grożą sankcje, łącznie z wykluczeniem reprezentacji i drużyn klubowych ze światowych rozgrywek.

Dziś prezydent FIFA Joseph Blatter spotka się z posłami Samoobrony Januszem Wójcikiem (szef parlamentarnej komisji sportu), Ryszardem Czarneckim oraz prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem.

Blatter nie żartuje

Tematem numer jeden dysusji będą niekorzystne, z punktu widzenia Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej, zapisy w ustawie o sporcie, którą przyjął polski parlament. W podobnej sytuacji znalazł się przed kilkoma tygodniami rząd w Grecji i FIFA natychmiast zawiesiła reprezentację i greckie kluby. Z pewnością Blatterowi nie podoba się też sposób, w jaki polski rząd stara się porządkować sytuację w polskim futbolu. Pomysły o odwołaniu Listkiewicza i wprowadzeniu komisarza są dla wszechwładnego sternika światowego futbolu nie do zaakceptowania. I nawet nie chodzi o to, że może to uderzyć w samego Listkiewicza – przyjaciela Blattera. Szef największej sportowej organizacji na świecie chciałby panować w 100 procentach nad własnym gospodarstwem i nie chce się tym dzielić nawet z demokratycznie wybranymi władzami suwerennego państwa.

Nadzieja w Legii?

Polskie władze w dalszym ciągu starają się oczyścić sytuację w polskiej piłce i spowodować odejście Listkiewicza oraz wprowadzić komisarza PZPN. Do tego jednak trzeba mocnych prawnych zarzutów wobec ,,Listka”. Jak na razie liczne aresztowania w aferze korupcyjnej nie dają argumentów. Choć w areszcie są już przedstawiciele klubów, które swego czasu Listkiewicz hołubił ( m.in. Górnik Łęczna). Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w nieoficjalnych rozmowach sugerują poczekanie do... rewanżowego meczu Legii z Szachtarem. Jeśli Legia nie awansuje do Ligi Mistrzów, to nastąpią dynamiczne działania. Zastąpienia Listkiewicza przez komisarza stanie się faktem. Jeśli Legia awansuje, sytuacja może się skomplikować. W PiS wiedzą, że sankcje FIFA i wykluczenie Legii z Champions League spowodują wściekłość i frustrację władz ITI (w telewizjach tego koncernu TVN oraz TVN24 i tak nikt nie oszczędza prezydenta RP ani koalicji rządowej), a także warszawskich kibiców, o czym mógłby boleśnie przekonać się kandydat na prezydenta stolicy Kazimierz Marcinkiewicz.

A może Rusko?

Kto wie, czy sam Listkiewicz już by nie zrezygnował z prezesury gdyby nie jego koledzy z prezydium zarządu. Kiedy wiceprezes związku Zbigniew Koźmiński sugerował Listkiewiczowi odejście z zajmowanego stanowiska, zaproponował też dymisję całego prezydium. Na to najbliżsi współpracownicy Listkiewicza nie chcieli pójść. Padły głosy wsparcia: ,,Michał, nie poddawaj się”, ,,Będziemy z tobą do końca”. Próba wysunięcia kandydatury Grzegorza Laty na funkcję prezesa PZPN też jest nie do zaakceptowania ani przez koalicję rządową (Lato był mało akatywnym senatorem SLD), ani przez człowieka, który się mieni być pierwszym rozgrywającym w polskim futbolu, czyli posła Janusza Wójcika. – Dobrze byłoby, żeby związek sam się oczyścił, a nie robili to za niego prokuratorzy i policjanci – mówi ŻW Zbigniew Koźmiński.

– Wśród wielu kandydatów na posadę prezesa PZPN ja widzę Andrzeja Ruskę. Kilka miesięcy kierowania przez niego spółką Ekstraklasa SA pokazało, że potrafi skutecznie zarządzać firmą. Jest niezależny finansowo i – jak to się mówi – nieumoczony w piłkarskie układy – dodaje Koźmiński. Popularny w środowisku ,,Koza” nie wie, albo nie chce wiedzieć, że łączony z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem, Andrzej Rusko mógłby być do zaakceptowania przez PiS.

2006-08-11
trudno wyrobić sobie jednoznaczną opinię na to wszystko.
z jednej strony jak nas zawieszą - to obciach. no i włażenie polityków do footballu. ale z drugiej strony Listkiewicz i inni siedzą na stołkach od lat i przez ten czas nie zrobili nic aby oczyścić football z korupcji, aby poprawić wogóle całościowo poziom naszej gry.
zawieszenie - ewentualne - dotyczy tylko politycznego aspektu a więc nie pomoże w żadnym razie na nasze "brudy" w PZPN'nie i na boiskach i wśród działaczy. PZPN nie jest raczej zainteresowane ukaraniem klubów i wo0góle winnych jak to miało miejsce we Włoszech. wewnętrznie organizacja nie chce się oczyścić, z kolei "zewnętrzni czyściciele" są obcymi którzy mogą spowodować zawieszenie Fifa ( no i jeszcze pozostaje kwestia taka, czy aby politykom chodzi o porządki czy o stołki a porządki sa tylko wymówką). generalnie z której strony by nie podejść do tego problemu i tak jest źle. co wy na to wszystko?

[ Dodano: 2006-08-11, 11:32 ]
Nowe wyzwania

Manchester United wypożyczył na rok Kuszczaka z West Bromwich. Reprezentant Polski będzie na Old Trafford zmiennikiem Holendra Edwina van der Sara.

Największy i najbardziej popularny klub piłkarski świata zastrzegł sobie w umowie prawo pierwokupu Kuszczaka. To znaczy, że jeśli się on spodoba, wtedy Manchester United będzie uprzywilejowany w rozmowach transferowych
jestem rozczarowana, to tylko pożyczenie.... pozatym będzie zmiennikiem - no to było do przewidzenia, ale czy będzie miał szansę grać, czy tylko będzie grał ławę... życzę mu wszystkiego najlepszego, oby miał szansę się wybić :)
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Sport

Post autor: coctu »

vanity pisze:Największy i najbardziej popularny klub piłkarski świata
od kiedy mu jest najbardziej popularnym klubem klubem pilkarskim na swiecie. co za sierota to napisala. czyzby tylko dlatego ze ma tam grac polski bramkarz. :shock:

najbardziej znanym i najpopularniejszym klubem na swiecie jest real madryt, nastepnie barcelona oraz pare klubow wloskich i portugalskich dopiero pozniej mu.

ktos tutaj ma manie wielkosci, napewno jakis maly czlowieczek :P
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Sport

Post autor: Angel »

vanity pisze:co wy na to wszystko?
Vanity to jest takie bagno ze az glowa boli. Wlasciwie to nie wiadomo jak to rozwiazac. Jedno jest pewne: Listkiewicz musi odejsc. Ale jak to osiagnac skoro wszyscy wokol niego trzymaja sie kurczowo swoich stolkow?
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

Angel pisze:Vanity to jest takie bagno ze az glowa boli. Wlasciwie to nie wiadomo jak to rozwiazac. Jedno jest pewne: Listkiewicz musi odejsc. Ale jak to osiagnac skoro wszyscy wokol niego trzymaja sie kurczowo swoich stolkow?
no właśnie. i końca nie widać....

uzupełniam sama siebie:
dziś po poołudniu widziałam kolejnego newsa w tej sprawie: nasz bohater będzie na wypożyczeniu tylko 1-szy rok a potem podpisze kontrakt definitywny czyli stałkę. okazało się, że rzecznik czy ktoś tam z MU wypowiedział się, że oni nigdy nie są zainteresowani wypożyczeniami. no więc NASZE :D na wierzchu. teraz tylko niech sobie chłop zapewni stałkę w 11-stce :D
coctu pisze:od kiedy mu jest najbardziej popularnym klubem klubem pilkarskim na swiecie. co za sierota to napisala. czyzby tylko dlatego ze ma tam grac polski bramkarz. :shock:

najbardziej znanym i najpopularniejszym klubem na swiecie jest real madryt, nastepnie barcelona oraz pare klubow wloskich i portugalskich dopiero pozniej mu.

ktos tutaj ma manie wielkosci, napewno jakis maly czlowieczek :P
oj oj... coś tak jakby to prawda. teraz na 1-szym jest Real, potem może Barcelona, ale na 3-cim MU. od czasu do czasu (tzn 1 na rok) publikują listy. MU zawsze w czołówce, jeszcze chyba z 2 czy 3 lata temu byli nawet przed Realem..

[ Dodano: 2006-08-12, 10:33 ]
żw
Bogatszy od Manchesteru United jest tylko Real Madryt

Gra w czerwonej koszul-ce Manchesteru United to marzenie milionów chłopców na całym świecie. To przecież jeden z najlepszych i najbogatszych klubów globu.

Stadion Old Trafford tradycyjnie wypełniony po brzegi. Na trybunach 69 tys. widzów. Jedno miejsce jednak pozostaje wolne. Zaniepokojony steward (odpowiednik naszych ochroniarzy) podchodzi do siedzącego obok staruszka i mówi: – Dzień dobry. Zauważyłem, że przychodzi pan na mecze zawsze z małżonką. Czemu tym razem nie mogła przyjść?

– Niestety zmarła – odpowiada zasmucony staruszek. – Przykro mi, ale dlaczego w takim razie nie zaprosił pan kogoś z rodziny na mecz? – pyta steward. – Nie mogłem, bo wszyscy są na jej pogrzebie – odpowiada staruszek. To oczywiście tylko jedna z wielu anegdot opowiadanych przedz kibica Manchesteru, ale trafnie oddaje przywiąznie fanów do klubu.

Bo Manchester United to coś więcej niż klub. Dla ponad 75 milionów kibiców na całym świecie to absolutna świętość. A jego wielcy piłkarze, tacy jak George Best, Sir Bobby Charlton, Eric Cantona, Roy Keane czy David Beckham są traktowani przez fanów jak królowie.

Nie zawsze było jednak tak pięknie. Założony w 1878 roku pod nazwą Newton Heath klub już po 24 latach stanął na krawędzi bankructwa. Od upadku uratował go właściciel miejscowego browaru John Henry Davies, który zmienił też nazwę zespołu na Manchester United.

Drugim dramatycznym momentem w historii klubu była katastrofa lotnicza, która wydarzyła się w Monachium w 1958 roku. Zginęło w niej ośmiu zawodników. Wydawało się, że po tym ciosie zespół już się nie podniesie. Legendarny trener Sir Matt Busby odbudował jednak potęgę United i w 1968 roku zdobył ze swoją drużyną Puchar Europy. Po 31 latach jego wyczyn powtórzył obecny trener „Czerwonych diabłów” – Sir Aleks Ferguson.

Oprócz dwóch Pucharów Europy Manchester United ma na swoim koncie także m.in. 15 tytułów mistrza Anglii, jedenaście Pucharów Anglii, dwa Puchary Ligi Angielskiej, Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny.

Sukcesy sportowe są natychmiast przekuwane na pieniądze. United traktuje kibiców jak klientów. Oferuje im nie tylko bilety na mecze i pamiątki klubowe, ale także m.in. ubezpieczenia, kredyty, a nawet usługi turystyczne.

Ogromna popularność „Czerwonych diabłów” sprawia, że lgną do nich sponsorzy gotowi płacić krocie za możliwość umieszczenia swojej reklamy na koszulkach piłkarzy z Old Trafford. Amerykańska firma ubezpieczeniowa AIG za ten przywilej w ciągu czterech najbliższych lat zapłaci 84 mln euro. Roczne dochody Manchesteru sięgają aż 246,4 mln euro. Więcej zarabia tylko Real Madryt (275,7 mln euro).

Jeszcze do niedawna duża część z tych pieniędzy była przejadana przez piłkarzy. Nowy właściciel klubu Malcol Glazer, który w 2005 r. za 790 mln funtów wykupił akcje Manchesteru, postanowił to jednak ukrócić. Obecnie najwięcej z kasy United pobiera Wayne Rooney – około 5,2 mln euro rocznie.

Data: 2006-08-12
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Sport

Post autor: 1316gosiaczek »

:taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec:
Reprezentacja Polski wygrała w tie-breaku z USA w meczu Ligi Światowej, który rozegrany został w Katowicach. Polacy przegrywali już 0:2 w setach, ale zdołali odrobić straty i po dramatycznej końcówce wygrać mecz.
Polska - USA 3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 25:23, 17:15)

:taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec:

jutro rewanz o godz 18.30
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sport

Post autor: B@r »

1316gosiaczek pisze:Reprezentacja Polski wygrała w tie-breaku z USA w meczu Ligi Światowej, który rozegrany został w Katowicach.
Moja kumpela ze studiow w PL miala byc na tym meczu.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sport

Post autor: Grzechu »

Magda pisze:
1316gosiaczek pisze:Reprezentacja Polski wygrała w tie-breaku z USA w meczu Ligi Światowej, który rozegrany został w Katowicach.
Moja kumpela ze studiow w PL miala byc na tym meczu.
Moje dwie kumpele tez byly :d
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sport

Post autor: B@r »

Grzechu pisze:Moje dwie kumpele tez byly
Popatrz jaki maly swiat. :)
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Sport

Post autor: coctu »

Magda pisze:Popatrz jaki maly swiat.
albo duza hala. :P :lol3:
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Sport

Post autor: 1316gosiaczek »

W meczu grupy A piątej kolejki Ligi Światowe, reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z drużyną Stanów Zjednoczonych 3:0 :!: (25:22, 25:19, 25:23) :jol: :jol: :jol: :jol: :jol: :jol:
Dzieki tej wygranej Polacy nadal maja szanse zagrac w finale Ligii Światowej
Za tydzień nasi zawodnicy zmierzą się w Poznaniu z Japonią. Najgroźniejsi rywale Serbowie podejmować będą USA.

a o to jak cieszyli sie nasi zawodnicy po wczorajszym wygranym meczu z USA

Obrazek
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sport

Post autor: Grzechu »

coctu pisze:
Magda pisze:Popatrz jaki maly swiat.
albo duza hala. :P :lol3:
Racja, robi wrazenie. BTW, to chyba najwieksza hala sportowo-widowiskowa w PL, nie ?
ODPOWIEDZ