Karolina Kozak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Karolina Kozak

Post autor: Chill-out »

W stacjach radiowych grany jest już pierwszy solowy singiel Karoliny Kozak, zatytułowany "Razem Zestarzejmy Się". Nagranie promuje pierwszą solową płytę artystki, "Tak Zwyczajny Dzień", która ukaże się 14 września nakładem Jazzboy Records.

Jak informuje wydawca, "Tak Zwyczajny Dzień to płyta nagrana przez trzydziestolatkę, która zamyka nią dziewczęcy etap swojego życia".

Teksty piosenek opowiadają m.in. o dążeniu do udanego związku, więziach z najbliższymi i czerpaniu radości z życia. Współkompozytorką muzyki i autorką tekstów jest Karolina Kozak. Album powstał w warszawskim Jazzboy Studio, a jego producentem jest Bogdan Kondracki. Piosenki zgromadzone na płycie pochodzą z kilkudziesięcioutworowego demo, nad którym Karolina pracowała w latach 2005-2007.

W nagraniach udział wzięli najbliżsi znajomi i przyjaciele Karoliny: Robert Cichy, Tomek Duda, Kuba Galiński, Bogdan Kondracki, Michał Król, Robert Kubiszyn, Tomek Makowiecki, Marek Napiórkowski (który jest także współkompozytorem wszystkich utworów), Dariusz Plichta, Andrzej Smolik, Filip Szymaniak, Filip Woźniak i Tomek Ziętek.

Karolina zaczynała jako prezenterka MTV. W późniejszych latach zaistniała jako wokalistka zespołu Dr. No oraz autorka i kompozytorka utworów dla innych artystów (współpraca min. z Brodką i Anią De).

W przygotowaniu jest już oficjalna stronba Karoliny,na której można zobaczyć okładkę albumu,clip,posłuchać singla i 2 nowych utworów.
www.KarolinaKozak.pl.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Chill-out, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Virtual Tom »

Jakoś nie działa na mnie ta pani :d ani sama aniw korporacji z innymi :hipis:
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Marrcino »

Slyszalem te jej piosenke w Rmfce i sie usmialem :) Slowa sa glupie i na poziome pietnastolatki. Doda pisze lepsze teksty 8) Dziekujemy tej pani 8P
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: pilsner »

Piosenka lekko japońska czyli: "taka se"
jazzboy studio zaczyna mnie smucić, wydawało się, ze dokonają przewrotu na polskiej scenie, ale chyba ugrzęźli w lekko juz stęchłym chill-out'owym sosie :(
wydali rewelacyjny debiut Anki, niezłą Brodkę, wskrzesili(o zgrozo) Krawczyka, niby odbrązowili Marylkę R., ale od Justyny zaczyna coś sie psuc, pozbawili jej zupełnie całej eksprecji, wyjątkowości jaką Steczka posiada,
a teraz ta Kozak, tekst grafomański, muzyka niczym odrzut z ostatniej płyty Anki, i ona nad tym pracuje lata????
Ale poparcie RMF już jest!!!, a rzadko która debiutantka(no nie licze Dr NO.) moze liczyć na tyle przed premierą płyty na tak częstą rotację w komercyjnej stacji!!!!
choć wydaje mi sie ze kolejnej kopii Ani De. ludzie juz nie zniosą!!!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Piter »

Zastanawiałem się ostatnio, co się stało z Karolą. Kiedyś, śpiewając, brakowało jej wokalu - jak jest dziś (singla jeszcze nie słyszałem)?
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Chill-out »

Singiel i teledysk na oficjalnej stronie...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Piter »

Dzięki. No to tak, nie wiem, co pilsner i marrcino mają do tekstu, ale, wg mnie, nie jest on grafomański. Jest zwyczajny, podobnie jak piosenka. I mimo, że nie ma fajerwerków, to nie ma też banału. Mam wrażenie, że w tym spokoju jest jakaś prawda. I dałbym tej piosence i brzmieniu głosu Karoli plusa.
Aha, z początku Karola brzmi jak Patrycja... zapomniałem nazwiska - taka krótko ścięta z narysowanymi brwiami, wokalistka i producentka, m.in. albumu Jagody. Aro chyba będzie wiedział, kogo mam na myśli.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Chill-out »

Piter pisze:Dzięki. No to tak, nie wiem, co pilsner i marrcino mają do tekstu, ale, wg mnie, nie jest on grafomański.
No grafomański z pewnością nie jest.Singiel bez rewalacji ale zdobył mnie tym fortepianem.Czekam na płytę,bo znajdzie sie na niej kilka naprawdę bardzo dobrych kompozycji.
Jeśli chodzi o porównanie do Anki to fakt-brzmienie podobne ale to ze względu na Kondrackiego.Muzycznie momentami będzie podobnie do "Kilku hostorii.."bo akustycznie ale "Tak zwyczajny dzień" z pewnosćią będzie się różnić ze względu na zawarte w nim gitary...

_______________________________________________________________________
5 sierpnia Karolina wystąpi w Szczecinie w ramach Hitów na czasie,więc jesli ktoś dziewczyny nie kojarzy,będzie miał możliwosć zobaczenia Jej w TVP.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Robert »

mi sie podoba. nawet bardzo. tekst po prostu szczery, z serca.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Marcin A. »

Kiedy słucham tej piosenki, mam wrazenie, że Kondracki traci tą świeżość, z której słynął.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Kamui Shiro »

Bardzo mi się nie podoba ta propozycja.

Brzydka laska w dredach śpiewa nudną śpiewkę o irytującym tekście. Co mnie obchodzi to, że ktoś ma dom i mieszka w nim ze swoim kochaniem? Jak jest aż tak dobrze, to niech się zabije o ścianę albo siedzi cicho i nie truje innym piosenkami, które brzmią tak, jakby opowiadał o tragedii życiowej :lol3:

Przypomniała mi się asteroida sprzed paru lat - Misiewicz Dorota. Też bez sensu, też bez jaj i też przez pół sezonu wszyscy przedstawiali ją jako nową gwiazdę sezonu ogórkowego.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Chill-out »

Kamui Shiro pisze: Przypomniała mi się asteroida sprzed paru lat - Misiewicz Dorota. Też bez sensu, też bez jaj i też przez pół sezonu wszyscy przedstawiali ją jako nową gwiazdę sezonu ogórkowego.
Nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek mówiono tak o Dorocie.Dorota ma się świetnie,koncertuje,bierze udział w projektach innych artysów a już niedługo poprowadzi cykliczne koncerty w nowym klubie Akwarium w Złotych Tarasach. ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Kamui Shiro »

Hmm, bardzo możliwe, na polskim rynku jest sporo miejsca dla badziewia i złota płyta jest za 15tys. czy tam 7.5tys. sprzedanych kopii (tylu to ja mam znajomych). Ale czy te wszystkie Doroty i Karole Kozaki znaczą coś na większa skalę? o_o To, co mówisz o Misiewicz, nie świadczy zresztą za bardzo o jakimś jej większym znaczeniu w dziejach muzyki polskiej.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Chill-out »

Kamui Shiro pisze: Ale czy te wszystkie Doroty i Karole Kozaki znaczą coś na większa skalę?
Ale czy każdy artysta tworzy i istnieje po to żeby robić coś na większą skalę?
Kamui Shiro pisze:
o_o To, co mówisz o Misiewicz, nie świadczy zresztą za bardzo o jakimś jej większym znaczeniu w dziejach muzyki polskiej.
No dla "zwykłego zjadacza chleba" może nie,ale dla środowiska muzyków oczywiście tak.Dorota ma bardzo duże znaczenie i jest autorytetem dla wielu osób.Jest profesjonalistką,ma ogromny warsztat i dokształca innych min. na jednych z najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce.Ona nie jest gwiazdą a muzykiem!Nie każdy,kto wydaje płytę dąży do tego,żeby trafić do mas i stać się gwiazdą.
Gwarantuję Ci,że z Karoliną jest podobnie. ;) Wystarczy zainteresować się trochę biografią jednej,drugiej czu "trzeciej",o której myślisz podobnie.
Awatar użytkownika
Marcin A.
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2143
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:40
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Karolina Kozak-Tak zwyczajny dzień

Post autor: Marcin A. »

Zgadzam się z opinią, że Dorota Miśkiewicz jest świetną artyską, która w muzyce skupia się przede wszystkim na elementach artystycznych, a nie komercyjnych. Właśnie tym mi strasznie imponuje.....

Co do Karoliny, to wraz z każdym kolejnym przesłuchaniem nowego singla, przekonuję się do niego coraz bardziej.
ODPOWIEDZ