Beata Kozidrak i Bajm

Jeden z najpiękniejszych polskich głosów.

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
kuba5599
Hope for us
Hope for us
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: kuba5599 »

Becia w "All Tohether Now" :roll: Zastąpi Ewę Farną
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Kamui Shiro »

Dwa małe szoczki dla mnie:

nie znałem utworu Prorocy świata

do tego miesiąca jakoś myślałem, że w Białej armii śpiewa się w refrenie: Jesteś SEREM
a w sumie może tak jest?
Biały ser... hm.
Sprawdziłem właśnie. Aha, sterem.
A ja myślałem ostatecznie, że zerem :roll:
W sumie kiedyś chyba byłem świadom steru, ale jakoś z czasem doznałem audioerozji
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Piter »

Tak, Kamui.

Jesteś serem
Białym kołnierzem


Normalnie modlitwa o złoty deszcz.
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Katarzynaa »

Piter pisze:Tak, Kamui.

Jesteś serem
Białym kołnierzem


Normalnie modlitwa o złoty deszcz.
:lol3: :lol3:
Też mi się chciało śmiać jak przeczytałam serem :D. Dobre 8P haha jesteś serem.. Jejku, dzieki odrazu lepszy początek dnia w pracy..
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:nie znałem utworu Prorocy świata
Skoro byłeś na koncercie w Hali Stulecia w listopadzie, to powinieneś znać, bo wtedy Beata to śpiewała. :PP
Ja też dopiero niedawno poznałem ten utwór - kiedy wyszła składanka "The Best of".
Kamui Shiro pisze:do tego miesiąca jakoś myślałem, że w Białej armii śpiewa się w refrenie: Jesteś SEREM

:lol3:

W książce "Płynie w nas gorąca krew" Andrzej Pietras powiedział, że do żadnej piosenki z płyty "Biała armia" nie powstał teledysk, bo było wtedy duże zamieszanie na rynku telewizyjnym.
To taki trochę paradoks, że do największego przeboju Bajmu, Białej armii nie nakręcono teledysku. Zresztą parę lat później do Tej samej chwili też nie było klipu.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Kamui Shiro »

Tak, i kojarzę, że tę piosenkę śpiewano, ale nadal odbieram ją jako sobie nieznaną.


Co do sera, to znajome dzieci powiedziały mi dziś, że według nich leci: Jesteś zerem...

Przepiękna wersja Małpy - a teledysk raczej nieoficjalny, nie? https://www.youtube.com/watch?v=ecrRmps ... dex=5&t=0s
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: ray »

-> Biała armia - Beata Kozidrak & Igor Herbut (100 lat PKO BP)
-> Miłość ci wszystko wybaczy - Beata Kozidrak & Kuba Badach (100 lat PKO BP)

Bardzo mi się podoba ten aranż Białej armii.
Miłość Ci wszystko wybaczy jest średnia, Beatę stać wokalnie na więcej.
Szkoda, że Beata i Edyta nie nagrały niczego we dwie. :PP

Jak na razie Becia w tym roku chałturzy:
- trasa z okazji stulecia PKO BP
- koncerty muzyki filmowej (Beata śpiewa na nich 3 piosenki: Sweet dreams Eurythmics, Rzekę marzeń i Lady marmelade razem z Jusią i Kasią Moś)
- „Śpiewajmy razem. All together now” - za chwilę, o 20.30 pierwszy odcinek z Beatą jako kapitanem jury

Z drugiej strony, w zeszłym roku Kozidrak harowała jak wół, więc w sumie nie dziwię się jej, że teraz przyjmuje zaproszenia do projektów mniej wymagających.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Margaret »

Oglądałem zarówno zeszły sezon "All together now" jak i dzisiejszy odcinek.
Przyznam szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczona Beatą w tym programie. Wypadła znakomicie, była świetna! :D choć bałam się, że Ewki nikt nie przebije a wraz z Beatą ten program jeszcze bardziej upadnie.
Dziś bawiłam się rewelacyjnie :)

Przeszkadzało mi tylko to, że aż dwa razy w jednym odcinku musieli śpiewać piosenki Bajmu. To była lekka przesada (aby tak lizać d.pę..).

A Beatka poza zespołem, do programu wcisnęła jeszcze swoją córeczkę :shock:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: ray »

W sobotę znów miałem przyjemność być na koncercie Bajmu. Tym razem był to koncert otwarty - na rynku Manufaktury.
Manufaktura.com pisze:11 maja Manufaktura rozpocznie świętowanie trzynastych urodzin. Z tej okazji odbędzie się wielki, jubileuszowy koncert zespołu Bajm.
Bajm przyjedzie do Łodzi z niezwykłym programem „Płynie w Nas Gorąca Krew – 40 lat” – to trwające dwie godziny show muzyczno-wizualny podsumowujące cztery dekady istnienia zespołu na polskim rynku muzycznym. W tym czasie Beata Kozidrak i Bajm dali niezliczoną ilość koncertów i stworzyli setki niezapomnianych przebojów i ponadczasowych hitów. „Co mi Panie dasz”, „Szklanka wody”, „Ta sama chwila” czy „Biała armia” to przeboje, które nie tylko zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, ale przede wszystkim w sercach tysięcy fanów. Podczas koncertu z okazji 13. urodzin Manufaktury będzie można nie tylko usłyszeć największe przeboje Bajm, a także zobaczyć materiały zdjęciowe i filmowe, które pojawią się na wielkich ekranach z boku i z tyłu sceny. Będzie to spektakularny, multimedialny show, który przeniesie widzów do każdej z czterech dekad twórczości zespołu.
Koncert odbędzie się w sobotę 11 maja, początek o godzinie 19.30
Jednak wbrew tej zapowiedzi, to nie było spektakularne, multimedialne show, jak na zeszłorocznej trasie jubileuszowej, tylko po prostu normalny koncert Bajmu. Nie było tancerzy, smyczków, dęciaków, Beata tylko raz się przebierała, ale to nie znaczy, że było źle, wręcz przeciwnie. Koncert zaczął się punktualnie, trwał prawie 2 godziny, były wszystkie największe hity Bajmu i kilka solowych przebojów Beaty, a główna gwiazda wręcz kipiała energią i miała świetny kontakt z publicznością.
To był pierwszy koncert Bajmu w tym roku, Beata mówiła, że w związku z tym czuje lekką tremę, ale w ogóle nie było tego widać, to chyba była czysta kokieteria z jej strony. :PP Tym bardziej, że przecież stosunkowo niedawno wystąpiła z Bajmem na koncercie "Artyści przeciw nienawiści", poza tym śpiewała ostatnio razem z Justyną Steczkowską i innymi artystami na koncertach muzyki filmowej, i jeszcze razem z Edytą i innymi artystami na trasie "Stulecie PKO BP".

Setlista:
1. Piechotą do lata
2. Żal prostych słów
3. Biała armia
4. Płynie w nas gorąca krew
5. Szklanka wody
6. O Tobie
7. Lola, Lola
8. Nie ma wody na pustyni (tylko chórzystki, Beata się przebierała)
9. Żal mi tamtych nocy i dni
10. Niebiesko-zielone
11. Upiłam się Tobą
12. Miłość i ja
13. Józek, nie daruję Ci tej nocy
14. Dwa serca, dwa smutki
15. Myśli i słowa
16. Ta sama chwila
bis:
17. Co mi Panie dasz
18. Bingo
19. Małpa i ja

Ostatnią piosenkę wyprosiła publiczność. Tak niezmordowanie domagała się Małpy, że Beata w końcu zgodziła się ją zaśpiewać, powiedziała coś w stylu: "Nie mieliśmy tej piosenki w planie, ale to Wy jesteście tu najważniejsi". I bardzo dobrze jej ten utwór wyszedł, paradoksalnie chyba najlepiej z całego koncertu.
Wcześniej, kiedy ludzie tak skandowali: "Małpa! Małpa!", Beata zapytała: "Że ja jestem małpa?!". :lol3:
Głosowo było dość dobrze - na pewno dużo lepiej niż ostatnio na sylwestra, kiedy Kozidrak musiała być już bardzo zmęczona po jubileuszowej trasie, ale nie mogę napisać, że jej forma wokalna była rewelacyjna. Myślę, że to już kwestia wieku.
Beata powiedziała też, że rysuje się nowy muzyczny projekt pod koniec roku. Pewnie płyta. :)

W każdym razie polecam wszystkim koncerty Beaty i Bajmu. Sezon dopiero się zaczyna, więc okazji będzie jeszcze trochę:
25 maja - Poznań (Juwenalia)
26 maja - Tarnobrzeg
31 maja - Głogów
22 czerwca - Białystok
13 lipca - Słubice
19 lipca - Czarnków
4 sierpnia - Żabno
9 sierpnia - Zator
7 września - Milicz
8 września - Lubomia

Swoją drogą, Czarnków w tym roku ma szczęście do koncertów Diw - w czerwcu Edyta, a w lipcu Beata. ;)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Kamui Shiro »

To super, że ludzie tak bardzo chcieli Małpy na bis. I zaskakujące. Sprawdzę, czy jest na YT
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: ray »

W niedzielę Bajm zagrał koncert w jednym z klubów w Lublinie i przygotował na tę okazję bardzo ciekawą setlistę:
1. Wyspa bezludna
2. Szklanka wody
3. Nagie skały
4. U stóp szklanych gór
5. Siódmy dzień tygodnia
6. Wielkie plaże, małe wyspy
7. Lola, Lola
8. Alabaster
9. O key, o key, nic nie wiem, nic nie wiem
10. Ściany mają uszy, uszy znakomite
11. Jak dziecko
12. 7 gór, 7 rzek
13. Etna
14. Łatwa miłość
15. Kłamstwa i sekrety
16. O Tobie
17. Co mi Panie dasz
18. Biała armia
19. Józek, nie daruję Ci tej nocy

Mnóstwo tutaj perełek. :shock: Jest już dostępnych trochę nagrań:
-> Wyspa bezludna
-> Nagie skały
-> U stóp szklanych gór
-> Siódmy dzień tygodnia
-> Wielkie plaże, małe wyspy
-> Alabaster
-> Etna
-> Łatwa miłość
Szkoda, że nie ma nagrania Ścian..., może się jeszcze pojawi.

Beata powiedziała na tym koncercie, że w listopadzie rusza w nową biletowaną trasę. :D

W zeszłym roku Kozidrak wyraźnie zwolniła tempo. W 2016 miała "Bingo Tour", w 2017 - "Exclusive Tour", w 2018 - trasę "Płynie w nas gorąca krew" z okazji 40-lecia Bajmu, do tego jeszcze mnóstwo koncertów plenerowych, a w 2019 nie było żadnej biletowanej trasy i dużo mniej koncertów otwartych...
W czerwcu 2017 Beata powiedziała na jednym z koncertów, że ma bardzo twórczy okres i niebawem ukażą się zupełnie nowe utwory. Później, przy okazji jubileuszu Bajmu mówiło się o planach jej współpracy z Gromee'em (czyżby Edyta podkradła jej Gromee'ego? ;-)). A ostatnio, w październiku Beata powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia Londyn, że na początku 2020 ukaże się nowa piosenka Bajmu - ballada o dojrzałej miłości. I nic z tego wszystkiego nie wyszło, nie wiem, dlaczego. :? Przez cały 2018 Beata harowała jak wół, więc nie dziwię się jej, że chciała dać sobie wreszcie trochę luzu, ale chciałbym, by ta trasa zapowiadana na jesień była już związana z premierą nowej płyty...
w0lna
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:46
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: w0lna »

Co do nowej piosenki, kilka dni przed tym koncertem, była w radiu zet i powiedziała, że ma być w marcu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: KrzysiekF »

Albo Inaczej - Beata Kozidrak - Bez ciśnień - Lech Music 2020

https://www.youtube.com/watch?v=cBokL_W ... rt_radio=1
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Flux »

Wow! Gdyby tylko takie były solowe autorskie piosenki Beaty...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Beata Kozidrak i Bajm

Post autor: Bob »

Wielkie wow!, piękny teledysk , klimat synth popu z początku lat 80-tych, świetna forma
ODPOWIEDZ