Edyta w Operze??

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Piter »

DeathlySilence pisze:Nie dziwię się Edycie, że jak to rzekł Piter: "dziecko bawiło się w śpiewaczkę operową". :wink:
Edyta miała okazję do zaprezentowania swojego wokalu pod innym kątem niż dotychczas. I skorzystała z niej. Nie wyszło to jak profejonalistkom (i dzięki Bogu), bo o to nie chodziło. Próba zmierzenia się z takim repertuarem, nie zatracając siebie i nie siląc się na kogoś, kim się nie jest. Forma sprawdzenia się, eksperymentu i zabawy (wejścia w rolę divy operowej - całego tego kunsztu, stroju, powagi itd).
Moim zdaniem właśnie Edka nie zaprezentowała w tej piosence siebie, tylko udawała, a właściwie próbowała udawać, śpiewaczkę operową. A szkodę, bo po swojemu, myślę, mogłaby to zaśpiewać o wiele lepiej. W ogóle nie lubię, gdy Edyta tak śpiewa. Pamiętam, jak w podobny sposób śpiewała "Over tha rainbow" i też zepsuła wszystko, nie mówiąc już o interpretacji. Oczywiście, moim zdaniem.

A co do Maryli, ostrożny bym był z tym kaczyzmem. Maryla pisała wtedy, że były problemy, że pani akustyk dała ciała. Być może więc sama prosiła o to, żeby jej występ usunięto.

[ Dodano: 2007-11-19, 17:14 ]
DeathlySilence pisze:Kayah zaśpiewała to tak, jak oczekiwałem po Edycie. :-)
A to mnie zaskoczyłeś. Bo wg mnie, to zupełnie nie-edytowe klimaty. Przynajmniej ja w takich nigdy Edyty nie słyszałem. Nie wiem też, czy chciałbym słyszeć.
rafal22
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 664
Rejestracja: 01 mar 2006, 11:52
Lokalizacja: 3city

Re: Edyta w Operze??

Post autor: rafal22 »

Nie widziałem, może ktoś wrzucić proszę
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w Operze??

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:
DeathlySilence pisze:Nie dziwię się Edycie, że jak to rzekł Piter: "dziecko bawiło się w śpiewaczkę operową". :wink:
Edyta miała okazję do zaprezentowania swojego wokalu pod innym kątem niż dotychczas. I skorzystała z niej. Nie wyszło to jak profejonalistkom (i dzięki Bogu), bo o to nie chodziło. Próba zmierzenia się z takim repertuarem, nie zatracając siebie i nie siląc się na kogoś, kim się nie jest. Forma sprawdzenia się, eksperymentu i zabawy (wejścia w rolę divy operowej - całego tego kunsztu, stroju, powagi itd).
Moim zdaniem właśnie Edka nie zaprezentowała w tej piosence siebie, tylko udawała, a właściwie próbowała udawać, śpiewaczkę operową. A szkodę, bo po swojemu, myślę, mogłaby to zaśpiewać o wiele lepiej. W ogóle nie lubię, gdy Edyta tak śpiewa. Pamiętam, jak w podobny sposób śpiewała "Over tha rainbow" i też zepsuła wszystko, nie mówiąc już o interpretacji. Oczywiście, moim zdaniem.
'Somewhere Over The Rainbow' to utwór, do którego nigdy nie było mi blisko, ani w oryginale, tymbardziej w stylistyce Edyty (nie licząc wykonania Shaynea Warda - ze względu na góry i ten power w końcówce - nie liczac tego pisku na koniec). :wink:
Jak zwykle odbieramy innaczej pewne sprawy.
Poza tym to było świeto Marii Fołtyn, więc nie wypadało przyćmić jej blasku. W swojej stylistyce Edyta przyćmiłaby gwiazde wieczoru. 8)
Piter pisze:A co do Maryli, ostrożny bym był z tym kaczyzmem. Maryla pisała wtedy, że były problemy, że pani akustyk dała ciała. Być może więc sama prosiła o to, żeby jej występ usunięto.
Nie rozważałem takiego przebiegu sprawy. 8)
Piter pisze:
DeathlySilence pisze:Kayah zaśpiewała to tak, jak oczekiwałem po Edycie. :-)
A to mnie zaskoczyłeś. Bo wg mnie, to zupełnie nie-edytowe klimaty. Przynajmniej ja w takich nigdy Edyty nie słyszałem. Nie wiem też, czy chciałbym słyszeć.
Było późno i padło mi najwyraźniej nie tylko na oczy, ale i uszy.
A czy operwe klimaty są Edycie bliskie :?: Nie sądze.
Chodzi mi o to, że mogła jak Kayah przygotować inną aranżację, pod siebie, zmienić klimat utworu, bliższy swemu sercu, a przy okazji zawrzeć jakieś operowe dźwięki.
To co zrobiła Kayah było dalekie od stylistyki operowej, ale ze smakiem. Przemyślane, dopracowane.

Zrobiła jak zrobiła. Wyszło jak dla mnie wporządku - choć jestem tylko po jednorazowym nocnym odsłuchu. Pierwsze wrażenie czasem jest mylące. Oby nie - tzn. oby nie na gorsze.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Estratos »

co so somewhere, to wersja zaprezentowana w TV byla wypadkowa kilku kiepsko ze soba sklejonych fragmentow. Rezyser kazal Edycie spiewac to chyba z 30 razy :/
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Piter »

Wracając jeszcze na moment do "Over the rainbow". Spróbuj Evy Cassidy, może Ci się spodoba?
Ja nie mówiłem, że opera to edytowe klimaty. Z tymi klimatami chodziło mi o stylistykę, jaką zaprezentowała Kayah, czyli o bossa novę (bodajże), w której nigdy Edyty nie słyszałem.

Nie wykluczam, że, tak jak pisze Michał, "Over the rainbow" było składanką fraz z kilku piosenek. Nie obchodzi mnie to, bo sam sposób śpiewania nie przypadł mi do gustu.
DeathlySilence pisze: Poza tym to było świeto Marii Fołtyn, więc nie wypadało przyćmić jej blasku. W swojej stylistyce Edyta przyćmiłaby gwiazde wieczoru. 8)
:lol3: Dzięki za poprawienie mi samopoczucia. ;)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w Operze??

Post autor: DeathlySilence »

Piter pisze:Wracając jeszcze na moment do "Over the rainbow". Spróbuj Evy Cassidy, może Ci się spodoba?
;( Piękna, melancholijna, aż zamarłem. Klimatyczna, wróciły wspomnienia ze świąt BN sprzed 13 lat.
Teraz mam świadomość jak Edyta spierniczyła ten utwór. :shock:
Piter pisze:
DeathlySilence pisze:Poza tym to było świeto Marii Fołtyn, więc nie wypadało przyćmić jej blasku. W swojej stylistyce Edyta przyćmiłaby gwiazde wieczoru. 8)
:lol3: Dzięki za poprawienie mi samopoczucia. ;)
Nie ma za co. Choć nie wiem, czy rozbawiłem Ciebie swoją ignorancją, czy zbyt wielką wiarą w Edytowy kunszt. Może jednym i drugim. :wink:
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Robert »

czy ktos to w ogole nagral? bo ja tego nie slyszalem nawet
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta w Operze??

Post autor: DeathlySilence »

Robert pisze:czy ktos to w ogole nagral? bo ja tego nie slyszalem nawet
Może testują naszą cierpliwość. 8)

Najwyraźniej nikt, trzeba więc dopatrywać powtórki. :cry:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Aro »

Ja niestety nie mogłem nagrać. Mam w tej chwili tak mało miejsca na kompie, że tworzenie tak dużych plików nie wchodzi w grę. Może TV Polonia będzie powtarzała ten koncert i wtedy ktoś nagra.
braut
Make it happen
Make it happen
Posty: 185
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:38
Lokalizacja: koszalin

Re: Edyta w Operze??

Post autor: braut »

Jest nagrane. Kwestia wrzucenia na serwer
Awatar użytkownika
GosiaczeQ_14
Lunatique
Lunatique
Posty: 2604
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:18
Ulubiony album: Wszystkie :*
Ulubiona piosenka: Wszystkie :*
Lokalizacja: TyChy/Krk

Re: Edyta w Operze??

Post autor: GosiaczeQ_14 »

Ale fajniusio to czekamy z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
Isabel
Impossible
Impossible
Posty: 1915
Rejestracja: 21 sie 2007, 18:21
Ulubiony album: Perła-E.K.G
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Isabel »

O to super...Chętnie sobie to jeszcze raz oglądnę :D
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Bob »

miałem nagrać ale zaspałem, widziałem końcówkę tylko , dobrze, ze ktoś czuwa 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Piter »

Dzisiaj na TVP2 o 0.50 powtórka koncertu.
Carrie
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2008, 23:33
Ulubiona piosenka: Znajdzie sie kilka :]
Lokalizacja: south PL

Re: Edyta w Operze??

Post autor: Carrie »

Dzięki Piter za info, oglądnę :wink2:
ODPOWIEDZ